Jump to content

Moto Zajednica

Ubacivanje mašine TDM 900 na TDM 850?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Planiram na svoju TDM 850(4TX)ubaciti mašinu od TDM 900, pretpostavljam da bi islo bez vecih problema, ali ipak volio bih znati ima li tko konkretna iskustva ili informacije?

Naravno, prije toga bih prebacio glavu motora s karburatorima s moje 850 na ovu 900 koju mislim ugraditi.

Hvala unaprijed! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ja znam da im filter vazduha izgleda skroz drugacije i akumulator ne stoji na istom mesto....a dali se gadja sraf na sraf tesko da to neko ume da ti kaze iz prostog razloga sto ne verujem da je to neko radio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ja znam da im filter vazduha izgleda skroz drugacije i akumulator ne stoji na istom mesto....a dali se gadja sraf na sraf tesko da to neko ume da ti kaze iz prostog razloga sto ne verujem da je to neko radio.

 

Poznati su mi ti detalji, bitan mi je onaj prihvat sa 2 sarafa na zadnjem dijelu masine da odgovara u ramu, gore bi isla glava od 850 zbog prihvata na njoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

A da ti lepo prodaš tog 850 i kupiš 900.Biće lakše ,bolje i jeftinije

 

Bolje bi bilo,kao i lakse, ali jeftinije nikako ;) .

Nudi mi se jako povoljno masina od 900, sa malo km, a na mojoj 850, (koja je inace u urednom stanju) je radilica kaputt :D .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ja znam da im filter vazduha izgleda skroz drugacije i akumulator ne stoji na istom mesto....a dali se gadja sraf na sraf tesko da to neko ume da ti kaze iz prostog razloga sto ne verujem da je to neko radio.

 

Poznati su mi ti detalji, bitan mi je onaj prihvat sa 2 sarafa na zadnjem dijelu masine da odgovara u ramu, gore bi isla glava od 850 zbog prihvata na njoj.

 

Zalosno je da na masinu od 900 stavljas karbove posto je potrosnja kod 900- tke sigurno za pola litar -litar manja....to bi ti reko da menjas ako je ikako moguce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja znam da im filter vazduha izgleda skroz drugacije i akumulator ne stoji na istom mesto....a dali se gadja sraf na sraf tesko da to neko ume da ti kaze iz prostog razloga sto ne verujem da je to neko radio.

 

Poznati su mi ti detalji, bitan mi je onaj prihvat sa 2 sarafa na zadnjem dijelu masine da odgovara u ramu, gore bi isla glava od 850 zbog prihvata na njoj.

 

Zar nije lakse prepraviti nosace na ramu od menjanja glave (850 na 900 dali je uopste moguce?) i ostaviti direktno ubrizgavanje,kada bih imao sansu za to niukom slucaju ne bih "skrnavio" masinu 900tke nego u kompletu sve i samo 1moto3.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2348 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Prepravi ram! I lakše je i bolje. To ti nije neka svemirska tehnologija.Ako se nosaci ne poklapaju,napravi nove i zavari na mesto gde odgovara. E sad,što se tiče papira,verovatno će morati i atest...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

imas desetine prerada na netu kako ubacuju 900 u superteneru 750 , u nju pase sraf u sraf 850 motor. ako se ide na noviji onda ide i struja i jos par stvari.

Tako i kod tdm'a ubacujes klot ceo motor, preradjujes rezervoar i elektriku.. kakvo skidanje glave i ubrizgavanja....

Bez glave i ubrizgavanja, sta onda dobijas sem malo na km, bolje zameni radilicu i teraj ili prodaj. pa kupi ko covek za 3500 900 ku.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

OK, hvala svima na odgovorima :takoje: , u svakom slucaju nesto ce se iskombinirati.

Usput, masinu od 850 ubaciti na saraf u Supertenere nije neki problem, (susjed mi ima takvu Supertenerku), ali ubaciti 900 na ramu od 850 je "malo" tezi slucaj, prije svega jer 900 ima 6 brzina i samim time siri blok motora, tako da ne ulazi nikako zadnjim krajem u ramu 850. Da je problem samo u nosacima na glavi motora vec bi se nekako rijesili novi. Imam kolegu koji je nakon kvara radilice na svojoj 850 nasao povoljno dijelove od 900 i odradio kombinaciju ubacivanja radilice+klipova i cilindara od 900 na 850, tako da cu vjerojatno na kraju ici na takvu kombinaciju jer mi je trenutno najjeftinija i najjednostavnija.

Sto se potrosnje tice, meni je na obadvije 850 koje sam imao do sada prosjek bio nekih 5.6 l, cime sam zadovoljan, pa me taj detalj ne brine, a ujedno nema teorije da 900 trosi litru manje od toga. Na kraju, ja vise volim karburatore jer me nikad nisu ostavili na cesti, a u slucaju bilo kakvog kvara mogu ih sam popraviti, sto sa ubrizgavanjem bas i nije slucaj.

Sto se tice savjeta o kupovini 900: "I tata bi sine, i tata bi...!" samo da se ima čime :D .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Moram te demantovati...ili razocarati ili kako god ...Moj TDM900 trosi prosek kad sam sam 4.5l otvoren put uz to vozim slobodnije a sa Zenom i sva tri kofera puna 5...5.5 l...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja