Jump to content

Moto Zajednica

Odabir kacige-Tourmax vs Evoline 2

Recommended Posts

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Zdravo,

 

Posle nekoliko promasenih kaciga, doslo je vreme za neku novu ali ovog puta moram ubosti, jer nemam vise para za bacanje :lol:.

 

Sada nosim obicnu flipup kacigu ali to mi ne resava probleme. Ona je ok ali kada sam na offroud voznji (retko ali se desava) imam veliki problem. Kada je leto ako spustim vizir tesko se dise, velika je vrucina. Ako podignem vizir, prva grana me opali u oko, i onda ponovo spustam vizir. Brzine koje ostvarujem na otvorenom putu su negde oko 100km/h, redje i na kratko 120km/h.

 

Prosle godine vidim kacigu Shark Evoline i tu sam mislio da su svi moji problemi reseni. U gradu i na offroad podignem deo za bradu ali mi ostaje vizir. Jedina manjkavost ovog resenja je sto nema kacket i kada je nisko sunce nista se ne vidi ispred motora (do prosle godine sam se bas pitao cemu sluzi taj kacket, a onda otkrio na terenu).

 

To bi bilo sve ok i ja bih kupio evoline ali ne lezi vraze , Caber izbacio Tourmah i ja se zaljubio u nju (mada evoline nisam probao). E sad ona ne resava onaj problem prilikom spore voznje ali tu je pitanje za vas:

 

Sta vi mislite da li je moguce koristiti cross naocare (ili neke manje mada se plasim da ce mi te smanjiti vidno polje) na ovom tipu kacige, Podignem vizir i stavim naocare ? NIsam nasao na netu nista o ovome, verovatno samo meni moze da padne ovakva ideja na pamet.

 

i koliko ovaj kacket moze da smeta na otvorenom putu ? Cenim da to oni ispituju u nekom vazdusnom tunelu, a i ja ne vozim nekim velikim brzinama.

 

Evo i par slicica da vidite o čemu se radi:

 

caberg-tourmax1.jpg

 

 

post-9566-0-76860600-1420293936_thumb.jpg

post-9566-0-01682500-1420293943_thumb.jpg

post-9566-0-92216000-1420293948_thumb.jpg

post-9566-0-79482400-1420293951_thumb.jpg

post-9566-0-69027400-1420294118_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6792 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Na sta mislis kada kazes offroad? Lagana voznjica van asfalta ili bas djiranje kroz siprazje? Koliko cesto?

 

Za svakodnevnu voznju pre bih uzeo Evoline 3, sada je 30 000 na popustu.

 

Jedna od najboljih kaciga u toj klasi, kada je podignes, nemas onu budzevinu na glavi i mozes da spustis vizir gde dobijas odlicnu jet kacigu plus ima spustajuci mali vizir za sunce.

 

Mislim da ti ona moze objediniti touring, gradsku i livadsku voznju.

 

 

Caberg koliko sam gledao, generalno ne svidja mi se. Mislim da sa Evoline 3 nema da omanes. Vrhunska kaciga. Ja sam naravno uvek za integralnu ali to je vec stvar licnog izbora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Pod offroad mislim ono prvo , malo da sidjem sa puta i par puta na one enduro dogadjaje, tima Raska i Stara planina. Pa i meni se cini da je evoline ono sto moze da objedini sve, ali nisam je jos probao. I da napomenem da pod evoline mislim evoline 2 a ne 3 jer 3 mi je nekako poskupa. Ne znam da li ima neke velike razlike ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6792 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ima razlike u mehanizmu, postavi, ventilaciji, tezini.

 

Igrom slucaja i ja ovih dana jurim neku kacigu pa sam gledao i Shark.

 

Baci pogled, ovo je trenutno na popustu:

 

http://shop.yamaha-barel.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=355&category_id=16&option=com_virtuemart&Itemid=71

 

Mozda tu ima jos prostora za popust.

 

Mislim da bi bilo steta ne uzeti Evoline 3 ako si se za tu seriju odlucio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 362 postova
  • Lokacija: pirot
  • Motocikl: africa RD04 plava mamba

evoline nema KACKET i ja sam nameran uzeti novu kacigu gledao sam shark hakka u nisu probao lepa ali nekako mi misli vuku na CABERG tourmax sonic i ona je sad na popustu i skoro 30 posto jeftinija od shark jbm li ga mnogo se mislim ja bi glasao za caberg tim pre sto je izbacena na trziste kao kaciga i za maxi enduro znaci kacket bi trebao da izdrzi i vece brzine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja