Jump to content

Moto Zajednica

Dje s` Ba ...

Recommended Posts

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

...

 

 

 

A onda smo “odozgora sa Čakora sišli na Pazar“, tj. sa Grmeca u Mrkonjic na pumpu da napojimo nase konjice. Odatle je trebalo da vozimo preko Kozare ali se dobar deo ekipe neckao. Nekako je ovo dosadasnje bilo taman. Ja sam tu pogubio konce i ne znam da li je neko otisao sa Svestenikom na Kozaru, ili smo svi isli, ili nije niko. Znam da smo jedno 15-ak kilometara vozili veoma prasnjavim makadamom gde je samo prvi u koloni mogao da vidi kuda vozi. Svi ostali su bili u gustom oblaku prasine. Potom smo zasli u sumu i vozili jos 15-ak kilometara uskim vlaznim makadamom.

 

 

B-340.jpg

 

 

OPS!! Njegovo veličestvo – em,ej,en. Velika sreca za vodeceg da je susret prosao bez posledica. Zaista velika sreca! Kamion stoji tu neko vreme. U kvaru je. Ne moze da mrdne, a zauzima celu sirinu puta. Uz to, ta deonica je provocirala zglob desne sake jer nije bilo prasine. Proslo je sve srecno.

 

 

 

 

 

B-340-a.jpg
 

Velja je raskrcio prolaz, provukli smo se nekako i nastavili dalje. Ali ne daleko.

 

 

 

 

 

 

B-341.jpg

 

 

 

 

 

 

B_(343).jpg

 

Nijedna Yamaha se nije pokvarila, a znaju one to. Da ne bi kvario prosek, Boyze kao da je namerno na jednom raskrscu napravio krug viska od 20 metara i tu izbusio gumu. Mislim, nema smisla da se na Yamahu ne prisloni barem kljuc za tocak. I, posle ove kratke intervencije smo svratili u prvo selo na ispiranje prasine iz grla, kako to dolikuje; ispred prodavnice.

 

 

 

 

 

 

B_(343)a.jpg

 

Jedno sipa, a zna da ga drugo ceka! Zrila brate, evo sad kad` te gledam, setim se jasno kolika je to prasincuga bila.

 

 

 

I tako... nema vise fotki sa Engura. Ako zelite jos, imate temu: "Enguro 2014" . Mogu samo glasno da kazem: Svestenice, Zoka, Oskare, Igore, Nikola, Zrila, Mihajlo, Ogi, Orla, Dragane, Veljo... Hvala Vam momci na trudu i hvala sto smo se svi osecali kao kod kuce! Mislim, „osecali“ smo se na znoj i prasinu, a i cizme su se bas „osecale“, ali da ne ulazimo sad u detalje.

 

 

Bila je kasnije repriza Zasedanja. Doneta je i odluka. Kratka i jasna: Vozicemo zajedno, opet i zauvek!

 

Jer...

 

Kada me pitaju deca kakva je bila ta moja Juga, kazem: Ma pusti... bila je sva Kockasta.

 

 

 

 

 

 

 

ps. Izvinjavam se svima koji su bili na Enguru a ovde nisu spomenuti. Ili su se sakrili od objektiva, ili ih je od mene sakrio Alchajmer (a siguran sam da jeste).

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 388 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Nema sta Busmane , uzivao sam citajuci reportazu 1aha.gif . A takodje mi je drago da si zadovoljan "Engurom 2014" , nadam se da se vidimo na ovogodisnjem :) . O detaljima "Engura 2015" kad dodje vrijeme,a samo cu reci da ce biti manje kilometara , da ce asfalta biti na "kasiku" i mnogo vise slozenijih i zahtjevnijih dionica.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

pozdrav od jedinog Renegade asfaltnog člana!! drago mi je što su te moji prijatelji lijepo ugostili!! ja sam bio na moru sa porodicom i samo sam navratio u zalužane prvo veče.. ali svakako ja bih samo mogao piti u kampu.. pošto sam cestovnjak... slike su odlične a i putopis! pozdrav iz banja luke!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

Takodje veliki naklon BusMane i od mene,kazu da je Bozic i praznike najljepse docekati u krugu porodice a ti si nam to omogucio citajuci putopis.

Nadam se da se vidimo i ove godine....i naravno svi ljudi dobre prasine i Zriline tecnosti

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Busmane.... odlican 5... zarazio te Libero.....jako, dobrim pisanjem. 1care.gif

 

Vas dvojcu treba u Udruzenje Knjizevnika Srbije.... i malo cesce tu "lektiru", nama matoroj deci da pisete. 0namigivanje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

...

Nikola, drago mi je da smo se upoznali i nadam se da cemo jos negde voziti zajedno!

 

Naravno, veselim se i novim prasnjavim kilometrima i druzenjima (uz pokoju rakijicu) sa ljudima poput tebe... :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: RI
  • Motocikl: DR,TA

Veliki pozdrav i od mene BuŠmane! 1zdravo.gif Svaka čast na pisanju!

 

Onaj MAN koji nas je tako iznenadio na zadnjoj dionici sam pospremio u 'memoriju' pod - 'kako NE voziti enduro' .

Način na koji smo na njega naletjeli bio je , malo je reći, strašan .

Trebali ste vidjeti Darkove oči, kada je dojurio ... tako velike oči ja u životu nisam vidio. 1jok.gif Stvarno je jaako dobro prošlo , i dobro je ako smo iz toga izvukli pouku. 1neznam.gif

Refleksa je još nešto ostalo ...Problem je - što nam, u ovim godinama ,onaj zločesti nijemac pomalo gricka tu memoriju . 1lol.gif

 

Pozdrav. Vozite se . I - ČUVAJTE SE!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Svaka čast majstore..... 1care.gif

Uživao sam čiatjući. Lijepo si opisao i začino priču 1oda.gif

Nadam se ponovnom druženju i ove godine. Pozdrav iz BL.

P.S. Sve najbolje želim tebi i tvojim najmilijim povodom praznika.......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Auuuu kakvo stivo, tek jutros naleteh na putopis i upio sam ga u dahu. Ne znam sto ovi enduro putopisi iz okoline ostavljaju veci utisak na mene nego putopisi iz Afrike i Azije, valjda se pronalazim i ja tu, razmisljam kako sam i ja mogao sa vama, pa mi sve nesto lepo :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Nije lose nije lose stara dinarska kuko. Prava inekcija pozitivne energije u ove depresivne zimske dane. Samo da dodje ljeto pa da opet jašemo voljena nam bića ( mislim na motore ). Evo vec mi se u glavi vrzma dizajn naljepnica za Enguro 2015 :moto3: :moto3: :moto3: :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Svaka cast Busmane, uzitak je citati ovako lijepo napisan putopis. Prenijeo si ono kako si se ti osjecao na tom putovanju! 0takoje.gif

 

I hvala za onako fine rijeci za mene, nadam se da je bar upola tako kako si napisao 1oda.gif

 

Srecan Bozic svima!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Bmw f800 Gs

Svaka čast prijatelju na ovom divnom putopisu, nema riječi.

Pročitao sam sve u jednom dahu, sa osmjehom na licu.1oda.gif

I još što me više raduje je ova 2015-ta i Enguro 2 koji jedva čekam da dođe.

Srećna ti Nova Godina i Božić, da si nam živ i zdrav i da nam dođeš i ove godine i napišeš još ovako dobrih putopisa.1zdravo.gif

P.S. hvala za pomoć oko izbora nove mašine, nije pao KLX koji sam htio, ali i XR je dobar!1jee1.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Svaka čast prijatelju na ovom divnom putopisu, nema riječi.

Pročitao sam sve u jednom dahu, sa osmjehom na licu.1oda.gif

I još što me više raduje je ova 2015-ta i Enguro 2 koji jedva čekam da dođe.

Srećna ti Nova Godina i Božić, da si nam živ i zdrav i da nam dođeš i ove godine i napišeš još ovako dobrih putopisa.1zdravo.gif

P.S. hvala za pomoć oko izbora nove mašine, nije pao KLX koji sam htio, ali i XR je dobar!1jee1.gif

 

Da li je onaj XR što je bio na Piku ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Busmane.... odlican 5... zarazio te Libero.....jako, dobrim pisanjem. 1care.gif

 

Vas dvojcu treba u Udruzenje Knjizevnika Srbije.... i malo cesce tu "lektiru", nama matoroj deci da pisete. 0namigivanje.gif

 

 

Vladooooo, imam predlog! Sledeci put nemoj da te nema! Ja cu da fotkam, a ti ces da pises putopis! Deal? :hej:

 

 

 

 

...

Pozdrav. Vozite se . I - ČUVAJTE SE!

 

Nekada prosto ne mozes pobeci sudbini.

 

ps. Posalji Pablu pp da ti promeni nadimak (on voli da bude kum :D). Ne mozes ti biti neki darmar kada si PG. ;)

 

 

 

Auuuu kakvo stivo, tek jutros naleteh na putopis i upio sam ga u dahu. Ne znam sto ovi enduro putopisi iz okoline ostavljaju veci utisak na mene nego putopisi iz Afrike i Azije, valjda se pronalazim i ja tu, razmisljam kako sam i ja mogao sa vama, pa mi sve nesto lepo :)

 

Ako je po fotografijama, mislim da puno, puno kilometara treba da se proveze po Azijama i Afrikama da bi se videlo malo prirodne lepote. Da stavimo na stranu sve ostalo sto ide uz dugacka putovanja i sto te cini putnikom. Ovde, nama pred nosom, ima mnogo vise nego tamo negde. A znamo mi to, nego... ;)

 

 

 

... Evo vec mi se u glavi vrzma dizajn naljepnica za Enguro 2015 :moto3: :moto3: :moto3: :moto3:

 

Daj da vidimo ideju!

 

 

 

P.S. hvala za pomoć oko izbora nove mašine, nije pao KLX koji sam htio, ali i XR je dobar!1jee1.gif

 

Neka ti je sa srecom sokocalo! Svi ce te vi Engurasi uskoro na jednocilindrase do 150kg. Osim afrikanaca! :D

 

 

 

 

Drugari, jes` da je sa zakasnjenjem, ali... Srecan Bozic!... svima koji ga slavite po julijanskom kalendaru.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Kao Zenicu oka svog (sesti dan, Nedelja, 06.07.2014)

 

 

 

 

Sesti dan mi je zapeo. Ne mogu da ga napisem vec neko vreme. Istumbana su mi i pobrkana osecanja. Slicno sam se osecao i u direktnom prenosu toga dana.

 

 

On je bio za mene svojevrsna misija i bio je poseban iz dva razloga. Mislio sam da drugi razlog ne navedem jer nije vezan za moto pricu, ali to ne bi bilo fer. Lalajko mi je jednom prilikom rekao: “Ako budes pisao nekada putopis, pisi ga zbog sebe, da se podsetis gde si i s` kim bio, sta si video i sta si doziveo.”

 

 

 

Prvo, ne bas dobro - napusta me Leon. Hita za Beograd na okajanje svojoj voljenoj, da proslave godisnjicu braka. Drago mi je zbog njih, ali se ja osecam prepolovljeno. Sebicno je to od mene. Kako li je Kseniji bilo dok smo mi vitlali Bosnom? Ali ... Krenuli smo zajedno i krnjavo mi je sto putovanje necemo zavrsiti zajedno. Imali smo odlican ritam. Ko je kada vise bio raspolozen, taj je drzao tempo, a ni u jednom momentu nismo jedan drugog uvukli u rizik. Bili smo tim. Takodje mi nedostaje i Fibra na celom putovanju; toliko smo planirali taj krug poBosni. Ako se bas raspekmezim, onda mi je nedostajala cela moja enduro ordija. Svi smo se razbacali 2014-e koje-kuda i nikako da se sastavimo. Jedino je Xross okupio ekipu, ali tada ja nisam bio. Na Enguru samo Leon i ja osvetlasmo SRB oznaku, kao sto jedini Kepo brani nase boje na Benduru vec cetiri godine. Ali on ne zapomaze kao sada ja. Tera i cuti, pa dokle izdrzi.

 

O drugom razlogu kasnije.

 

 

 

Ipak, dalje poBosni ne nastavljam sam. Vetar u ledja mi je danas Renato. On zivi na Pagu, i kada je vec tu u Bosni, iskoristice priliku da poseti roditelje u Kaknju. U istom smeru idemo. Razlika nam je samo u krajnjih dvadesetak od ukupno 150 brdskoplaninskih kilometara.

 

 

 

Ja cu u …

 

 

 

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

...

 

 

 

Dakle, vozim sa Renatom i ne prati nas pet-sest drotova.

 

 

 

B-347.jpg

 

 

 

 

 

Prethodne veceri sam istusirao opremu. Do jutra se osusila. Jos je ostalo da istusiram Zelenka. Meni licno je on drazi kad je prasnjav i po malo blatnjav, ali, đe ću ovakav pred Narod. Svi ce misliti da sam los i zao ako me vide prljavog. Enguro druzina se razisla oko 11h posle dorucka i jutarnje kafice. Ispozdravljasmo se i izljubismo uz obecanje da cemo se opet zajedno voziti po sumama i gorama... ako ne pre, onda sledece godine u isto vreme. Otisli smo Renato i ja do prve benzinske pumpe sa perionicom i istusirali nase konjice. Nekako mi je ruzan Zelenko onoliko cist, a opet lep kao da je nov. I `bem ti pranje puskom! Odlicno je za spiranje blata i kojekave stroke, ali sam jakim mlazom pocepao nalepnicu na bocnoj plastici kod rezervoara. Ajd` da se izgrebala na neki kamen pa i da prihvatim, al` bre na pranju... Uhhhh!!

 

 

 

 

B-344.jpg

 

 

 

 

 

Resili smo da vozimo starim putem od Banja Luke ka Travniku. Nedelja je i nema apsolutno nikakvog saobracaja. Pocasceni smo da uzivamo u voznji jednim sasvim opustenim tempom, kao da se trudimo da sto duze traje. Tek po nekad se malo odsrafi da ne bude monotono. E na tom putu su nam se par puta desile one krivine za koje imas utisak da imaju 720 stepeni. Siguran asfalt, dovoljna sirina trake, stena u unutrasnjem krugu, siroka amplituda i pitas se ima li kraja kad udjes u nagib. Retke su takve sa extra produzenim dejstvom pa sada obecavam sebi da cu da upraznjavam repetišn kad naidjem na neku slicnu.

 

 

 

 

B-345.jpg

 

 

 

 

 

 

B-346.jpg

 

Kafa negde na polovini puta.

 

 

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

...

 

 

 

B-348.jpg

 

 

 

 

 

 

 

B-349.jpg

 

 

Predeli za pozeleti. Sve u svemu, laka uzivancija i ako smo sve vreme vozili asfaltom, odnosno, ne zagazismo ni jedan metar u off.

 

 

 

 

 

B-350.jpg

 

 

 

 

 

Nije asfalt bio bas svuda idealan, ali bar su rupe pokrpljene. Lepota prirode i prijatna temperatura vazduha su umirujuce uticale na nas. Negde pred Travnikom se desila jedna neprijatna situacija kada je nesavesni vozac automobila, ukljucujuci se na glavni put, malo iscimao Renata, ali je majstor to ispeglao iskusnom reakcijom. Koliko god da ti prija voznja, da ti se cini da je sve idealno i da je sve podredjeno tvom blazenstvu, moras biti svestan da nikad, bas nikad djavo ne spava. Jedino tako nastavljas dalje. U cast srecnog dolaska u Travnik, odosmo kod Bajre na „Desetku sa lukom“.

 

 

 

 

 

B-351.jpg

 

 

 

 

 

 

B-352.jpg

 

 

 

 

 

 

B-353.jpg

 

 

 

 

 

 

B-354.jpg

 

 

 

 

 

 

Posle odlicnih travnickih cevapa smo vozili jos dvadesetak kilometara zajedno, i ... Sto ne volim te razilaske kad ti se desava nesto dobro. Prosto ne znam sta da kazem u takvim situacijama. Mi bismo da traje, al` eto. Zapravo, konstatovacu sada da se nismo razisli nas dvojica. Razisli su nam se putevi.

 

Renato, druze, bila mi je cast i zadovoljstvo!

 

 

 

 

B-355.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

...

 

 

 

Prethodni put sam prosao Bosnom 1990-e. Dario kaze da je to bilo `89-e kada sam poslednji put bio u Zenici. Kako god, mnogo je brate. To je trecina covekovog prosecnog zivota, a polovina naseg. Tada smo bili mladi, hteli smo i mogli smo sve. Dario je moj drug. Upoznali smo se davno bas u Zaluzanima gde smo proveli tri meseca obuke, a zatim nastavili vojnikovanje jos godinu dana u Nisu. Posle toga smo se druzili cesto. Do rata. Cak i okumili. I onda strepeli jedan za drugog pet smrdljivih godina. Mogli smo i ranije da se vidimo, ali je tesko objasniti zasto tek sada. Znam da ima mnogo ovakvih prica, i tezih. Razbijena je sustina zivljenja ljudi na jednom prostoru i u jednom vremenu. Mnogo patnje se vuce dugo zbog toga. Mi smo krivi jer se nismo cuvali.

 

 

 

 

B-357.jpg

 

 

 

 

I nisam se dobro pripremio za Zenicu. Malo sam joj vremena dao. Dvadest pet godina ne mogu da se sabiju u jedan dan. Tih 24 sata nam je bilo dovoljno samo da se gledamo i cutimo.

 

 

 

 

 

B-358.jpg

 

 

 

 

Da ne patetisem. Drago mi je sto sam obisao starog druga posle toliko godina i nadam se da ce u buduce biti mnogo bolje, duze i veselije.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Bmw f800 Gs

Pucam ja lajkove po tvojoj temi, kad ono, Action failed! kaže ne može više pozitivnih glasova jer ste ispunili svoju kvotu za danas 1jee1.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja