Jump to content

Moto Zajednica

3 u 1 Alpi ,Jadranska magistrala ,Crna Gora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Najzad su se poklopile sve kockice i put na Alpe je najzad poceo da se realizuje.Finansije obezbedjene i motor komplet sredjen za put ostalo je jos neka sitna pairologija i palimo.Nekad kao mladjem prva dva faktora bi bila dovoljna ,ali sa godinama pravim i neke rezervne varijante za nedaj boze.Dan pred put idem u AMS i uclanjujem se da bih imao gratis jedno slepovanje iz evrope, slucajno ako ispadne neki picvajz da ne razmisljam kako mrcinu da dovucem kuci.,Zatim je tu i putno osiguranje za mene i gospodzu za 15 dana 4000 din sa zelenim kartonom, nisi ni posao iz bg a ode 80 evrica. Ako bicu miran jer znam da sam sve pripremio.

Posto sam sa suvozacicom u braku skoro 30 godina znam sta me ceka pa sam diplomatski popodne pred put zapalio u nepoznatom pravcu.Dakle i moja supruga kao i vecina zenske populacije nikad nema sta da obuce i ne postoji kofer te velicine u koji bi ona mogla da spakuje svoje stvari kad idemo na put.Pakovanje stvari za put od 14 dana u jedan bocni kofer je dogadjaj koji bih eskivirao po svaku cenu. Trenutak njene nepaznje bio je dovoljan da zbrisem.Glancanje motora pred put i tradicionalno ispijanje kafe pred svako nase putovanje sa kuma Zorzom je idealan nacin ubijanja vremena pred put.

I stvarno kume ces na ovom parcetu sica da predjes 3000 km ti si stvarno odlepio, uzmi auto idi ko covek.Covek nije iz moto sveta kako njemu objasniti da neki Marokanac predje 15000 km ide u Afriku,Severijan ide za Mongoliju Panda iz zezanja ide i Litvaniju ,a moje putovanje prema njihovom je kao odlazak u Ralju na kafu i pitu sa visnjama.Pozdravljamo se i polako idem kuci.Naravno gospodza se jos nije spakovala,radi smirenja tenzije velikodusno joj ustupam pola zadnjeg kofera za obucu.

22 45 sati uvece pred put cujem Bobane nama je pukao kofer .Kakav kofer ,ciji kofer, kako pukao?Na jednoj voznji sa pauzarima na ulasku na Srebrno jezero zaboravio sam na bocne kofere i udario sam u jedan od onih stubica koji sluzi da bahati vozaci ne ulaze motorima na setaliste.Bacio sam ovlas pogled i konstatovao da su cuveni koferi marke Saolin odlicni i da su samo malo ogrebani.Sad vidim da tu ima i jedna pukotina koja za normalne ljude ne bi bila nista strasno ali za mene katastrofa .U glavi razvijam film kako otvaram kofer a iz njega lije voda i ispadaju mokre stvari.Ok moze to da se zavari nije problem ,problem je sto sam ja zacrtao da mi sutra u 8 krecemo.Plan je bio da krenemo 13 jula odmah posle cerinog rodjendana ali je vremenska prognoza za taj dan glasila kisa u Hrvatskoj i Sloveniji, pa smo odlozili za jedan dan.Ako sutra plasticar uzme to da izvari dok se sredi sve to ode 2-3 sata a onda bi trebao da jurim da nadoknadim to vreme a ovaj put je zamisljen da bude bez tenzije.Okrecem broj Lakija Vladana od koga sam uzeo kofere(Inace koferi su se stvarno odlicno pokazali iako su Saolin proizvodnja).Pustim da jednom zazvoni i prekinem poziv.Jbg ako spava necu ga probuditi ako je budan zainteresovace se koja ga budala zove u pola 12 nocu.Posle minut zove Laki ,gde si Laki nije valjada da spavas ko normalan svet u pola 12.Objasnim mu da mi je frka i da mi treba kofer i ako moze da rano ujutro dodjem po kofer u njegov magacin .Laki angazuje klince i deca sednu u auto i to vece preuzmem nov kofer i resim problem.Laki se jos jednom pokazao kakav je laf.

Lakiju Vladanu se i ovom prilikom jos jednom zahvaljujem za pomoc.

Svako ima neki ritual pred put, moj je 3 sranja.Pred svako putovanje obavezno se dese 3 sranja vezano na pocetku puta.Ako nema toga to je putovanje za zaborav.

Dakle pocelo je .Sranje br 1.

 

Pa sad bi mogao da iznesem kako je ovaj put zamisljen .Nema bukinga i nema navigacije.Imam par mapa koje sam skinuo sa Via miselin i Gugl maps.

Poenta puta je da nema zurbe, nema tenzije, idemo da uzivamo u voznji, gde nam se svidi tu stajemo ,vreme ne igra nikakvu ulogu.Zato i nismo planirali nikakvo drustvo na putu da ne bi pravili kompromise.

 

Plan je da obidjemo Glosglokner,napravimo krug po Tirolu, odemo na Stelvio,spustimo se na jezero Komo,obidjemo Lago di Garda.Odatle odemo do Cortine tamo se smestimo i 2-3 dana vozikamo po prevojima.Povratak preko Slovenije i Hrvatske izlazak na Rijeku i polako uz more spustanje Jadranskom magistralom do Crne Gore To je nacelan plan u slucaju ekstremnih troskova smanjuje se broj dana putovanja.

 

Ovo bi bio neki uvod u ovo prelepo putovanje.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 20

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51

Slučajno ''natrčah'' - ali ovo do sada obećava! 1Mina.gif U prvom redu zauzeh mesto i....1zvizduk.gif čeka se nastavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Velika vecina kolega koji su isli na ovu destinaciju su pisali o hladnoci pa smo se mi obukli onako u fulu.Ali oni su isli pocetkom ili na kraju sezone a mi u sred jula .Ja sam imao dilemu u vezi obuce nisam hteo da nosim cizme jer smo planirali neke setnje nego sam mislio da je kompromis obuci duboke patike.I izvadio sam postavu iz pantalona.Aktivni ves bi trebao da odigra svoju ulogu.image.jpg

 

Polazak .

 

Izlazimo na auto put i idemo 120-130 mrle(Mrcina kako mu ja tepam ) ide fino .Auto put dosadan ali nuzno zlo .Prvih 100 km do Sida protice u pocetnoj putnoj euforiji.Pre granice stajemo na pumpu da dospem gorivo da bi se sto manje zadrzavali u Hrvatskoj .Sipam gorivo i ostajem bez reci.Jbt probusio mi se rezervoar pa gde sad u pm .8 litara na 100 km to nesto nije u redu.Gledam gde curi.Za neku moju voznju u dvoje sa polupraznim koferima i voznjom do 100 mrle trosi oko 5 lit.Ja sam racunao na nekih 6,5 ali ova potrosnja mi nimalo ne prija .Da skratim pricu kad smo se vratili kuci izmerio sam sva 3 kofera i tank torbu.Sve to je bilo tesko 49 kg.Motor sa punim rezervoarom tezak 250 kg 50 kg koferi mojih 100i hmm kg i gospzdinih 60i hmmmmm kg sve ukupno oko 480 kg.Jbg sta je tu je idemo dalje .Prelazimo granicu bez problema i dalje idemo istim tempom .Na pumpi u Hrvatskoj ista prica 200 km 16 litara.Stajemo da doruckujemo i pravimo kratke pauze.

 

 

 

 

 

 

 

image.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

image.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Bobane sta se cudis? Za drugare sam uvek tu. Tvoj, kao i telefone jos nekih, meni dragih ljudi sa BJB-a imam memorisane, pa mi je odmah iskocilo "...koja ga BEEEEEP zove u pola 12 nocu..."

1lol.gif

Jedva cekam nastavak ! 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

U istom tempu prolazimo kroz Hrvatsku .Negde na 100 km ispred Zagreba pocinje slaba kisica ,stavljam samo plasticnu navlaku na tank torbu i nastavljamo dalje.Dolazimo na granicu sa Slovenijom .Rampa kontrola pregled pasosa.Prolazimo bez problema ,stajemo na prvoj pumpi i kupujemo vinjetu 7,5 eura7 dana. Put pocinje da dobija na zanimljivosti pocinju krivine i pejzazi su lepsi.Na parkingu pored puta stoje slovenacki policajci koji teleskopima i durbinima proveravaju vinjete.Prolazimo pored Ljubljanei i idemo ka Bledu.Mnogo puta sam isao kroz Sloveniju ali nikad nisam nasao dovoljno vremena za obilazak Bleda i slicnih slovenackih prirodnih lepota.Sad definitivno svracamo na jezero na cuvene krempite i kafu.Skrecemo sa glavnog puta i dolazimo na jezero.Parkiramo se ispred nekog hotela i krecemo u setnju.Kacige vezujem za motor skidam tank torbu u kojoj su pasosi , lova i tablet ako nam zatreba da nesto skinemo sa neta.Dan prelep sunce sija odlicno za sedenje u basti ali ne i za setnju sa tank torbom i jaknom preko ruke.Dok smo nasli kafic vec sam se dobro preznojio .Basta puna pa sedamo u neki dodatak baste gde ne sluze kafu u keramickim soljama nego u papirnim .Narucujemo kafu i krempite i uzivamo u pogledu

 

image.jpg

 

 

 

 

 

image.jpg

 

 

 

Basta ima Wi fi pa koristimo viber i javljamo se deci i saljemo slike.Posle duge voznje ovo sedenje i kafenisanje je bilo melem za dusu i dupe.Ubismo krempite koje su bile izvrsne popismo po kafu i to zadovoljstvo platismo 7 eura.Po meni korektna cena.Putna groznica pocinje da deluje i put nas vuce dalje.Plan je da prespavamo u Kranjskoj Gori.Boban moto sedista mi je dao adresu nekog povoljnog smestaja tamo.Posle nekoliko kilometara stajemo da se slikamo jer se nazire pocetak Juliskih Alpa.Skrecemo na neki parking stajem i cekam da Vesna sidje, izbacujem copavu i polako pustam motor.Ja spustam on ide ide ide ide u picku materinu.Sto zbog euforije sto zbog nepaznje copavu nisam gurnuo do kraja i mrle zaleze na bok .Muflon kapitalac je pokusao da ga zadrzi na rukama kad je krenuo ali samo sam mogao da ublazim pad.Posto je pun rezervoar benzina pocinje da curka benzin ispod poklopca koji ne dihtuje kako treba.Gledam i u glavi se vrti film kako se benzin sliva na vruc motor pali i kako motor gori.Od protiv pozarne opreme u ovom trenutku imam samo besiku a i ona je prazna.Brzo skidam tank torbu prilazim motoru i skolski okrenut ledjima podizem motor.Desnom hvatam za rezervoar a levom greskom za plastiku ispod sica ,vidim gde sam se zeznuo i hvatam levom za metalni nosac od kofera dizem mrcinu dok Vesna izbacuje copavu.Vlaznim maramicama brisem benzin i polako dolazim k sebi .Jebem te suntava ali posto se sve dobro zavrsilo dobro raspolozenje pobedjuje.Jos jedan dozivlja za pricu ipak se sve dobro zavrsilo.Ajde sad i da se slikamo kad smo zato stali.

 

 

 

image.jpg

 

Nastavljamo dalje .

 

Sranje broj 2 .

 

Cekam 3.

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Plan puta koji si predstavio je prava ideja vodilja i meni, a mislim i da je bas pravi nacin na koji treba putovati...barem ovom lepotom od predela! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Predvece stizemo u Kranjsku Goru.Boban moto sedista mi je dao neku adresu sa povoljnim smestajem.Posto je smestaj malo van centra svracam usput u neki pansin da se raspitam za smestaj cisto da imam neku predstavu o ceni.65 eura nocenje sa doruckom za dvoje,jaka evropska cena.Idemo na Bobanovu preporuku nalazimo kucu ali nigde nikoga.Pozivam broj telefona sa cedulje na vratima i dobijam informaciju da je nocenje 45 e bez dorucka sa zajednickim kupatilom i da nisu tu ali ako sam zainteresovan za smestaj neko ce doci .Zahvaljujem i vracamo se u centar.Parkiram motor i pesaka krecem u potragu.Iznad poslasticarnice Carli neka gospodja mi nudi smestaj za 37 e doduse sa zajednickim kupatilom al jbg nakon cenjkanja dogovaramo se za 30 e .Parkiramo motor u garazu i iznosim stvari u sasvim korektnu sobu.Prilikom placanja gazdarica nam kaze da smo jedini gosti na spratu tako da je kupatilo ipak samo nase.Tusiramo se na brzinu presvlacimo i idemo u setnju .Polako pada mrak posle krace setnje sedamo u jedan kafic i ubismo po pivo a ja vala uzeh i repete jel mi je leglo.Sumiramo pocetne utiske i bez obzira na sve uzivamo.Odlazimo u sobu i padamo u komu.

 

image.jpg

 

 

 

Predvece u centru Kranjske gore .

image.jpg

 

Putna groznica deluje budimo se ujutro i brzo pakujemo stvari u kofere.Klasican zajeb obukao sam opremu i krenuo da nosim kofere.Vreme suncano toplo isteram motor iz garaze i parkiram ispred pansiona na sunce.Okacim jedan kofer i krenem da kacim drugi i ima sta da vidim .Onaj zub za koji se kaci kofer slomljen ,prilikom jucerasnjeg prizemljenja pritisak se preneo na taj zub i on je pukao.Kofer ima oslonac na 2 tacke.Ali zato su tu gurtne zavezem ja to onako muski proverim prodrmam nema to gde vozi misko.

Kaceci kofere na onom suncu u opremi oznojio sam se kao da sam u sauni.Vracaj se u sobu i pod tus.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Nadam se da je ovaj polomljen zub 3 sranje u nizu.Sad mogu mirno da nastavim dalje.Idemo dalje .

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Slovenija, Alpi..... prevoji........ nema boljeg uzivanja 1ooo.gif

cekam nastavak, verujem da ce biti zanimljivo 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Hvala Sale ceo put je bio jedno veliko uzivanje od pocetka do kraja bez obzira na sve sto se dogadjalo.

 

 

I tebi hvala Doktore tvoji putopisi sa Alpa su mi bili glavni vodic sta videti na ovakvom putu a i pomogao si mi sa savetom oko smestaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Izlazimo iz Kranjske Gore i pocinje prava svrha ovog puta.Redjaju se pejzazi kao sa razglednice Idemo preko Korenskog Sedla za Vilah.

DSCN5146.jpg

DSCN5152.jpg

 

DSCN5154.jpg

 

Vreme nas odlicno sluzi dan je super suncan milina.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Malo o putevima, nase ne ,racunam Hrvatska dobri ,Slovenija vrlo dobri,Austrija odlicni Svajcarska fenomenalni,Italija Vrlo dobri.

Slike govore kakvi su to putevi i priroda.Posle nekog vremena stajemo na jedno stajaliste a vi vidite zasto sam bio odusevljen.

 

image.jpg

 

 

image.jpg

 

 

 

image.jpg

 

Na ovom odmaralistu je sve besprekorno cisto i sredjeno.Pored njega je neka kuca koja je sredjena pod konac pa nisam mogao da odolim da je ne slikam.

 

image.jpg

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Sledecih par postova nema teksta ,ako na zemlji postoji raj za bajkere onda su to Alpi.Odlicni putevi gde svako moze da nadje ono sto voli lepi pravci za cepanje,brze krivine,lakat krivine za majstore na kolenima zato neka slike govore. A priroda okolo kao da vozite kroz razglednicu uzivajte u slikama kao ja u voznji.

 

DSCN5178.jpg

 

DSCN5179.jpg

 

DSCN5181.jpg

 

DSCN5214.jpg

 

DSCN5219.jpg

 

Mala seoca kroz koja prolazimo su sredjena svaka kuca na terasi ima cvece ali bukvalno sve je besprekornoDSCN5230.jpg

 

DSCN5241.jpg

 

DSCN5246.jpg

 

Maltene svako selo ima bajker haus gde velikim transparentima nude usluge ili kao ovi na slici stavili su 2 stara motora sa prikolicama.

 

DSCN5251.jpg

 

DSCN5256.jpg

 

Pogled iz visne na jedno klasicno seoce.

DSCN5256.jpg

 

DSCN5258.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Vozimo lagano 80 i uzivamo u svakom pogledu.U jednom momentu sa leve strane puta primetimo neko odmaraliste za bajkere sa nekom drvenom platformom i u pozadini prelep vodopad.Nalevo krug kafe pauza.Malo smo se prosetali islikali za album i seli na kafu.

 

DSCN5289.jpg

 

DSCN5297.jpg

DSCN5301.jpg

 

DSCN5303.jpg

 

 

DSCN5307.jpg

 

Sedamo u kafic narucujemo 2 espresa koje dobijamo u solji za caj i dopola punu. Vise je licilo na filter kafu ali posto smo odlicno raspolozeni ne obracamo puno paznje na to Cena za 2 filter espresa 4 e.Pre puta sam imao malu nedoumicu oko tih propratnih troskova tipa kafe sokovi piva jer mi ne bi prijalo da me za 2 kafe rebnu 10 e a ne zellim da se stiskam jer te kafe pauze i ruckovi su sastavni deo dozivljaja. Na celom putu smo imali relativno korektne te usputne troskove pa posto je to mene zanimalo iznecu vam cene tih kafe pauza. Od mene na ovom putopisu necete cuti ni videti nesto od gastronomskih specijaliteta jednostavno nije bilo nista extra vredno spomena,klasika pice kobasicei slicna klasicna jela.

 

Nastavljamo dalje ka Glosglokneru .

 

DSCN5308.jpg

 

DSCN5309.jpg

 

DSCN5312.jpg

 

DSCN5313.jpg

 

DSCN5321.jpg

 

DSCN5323.jpg

 

DSCN5325.jpg

 

 

DSCN5328.jpg

 

DSCN5329.jpg

 

DSCN5331.jpg

 

DSCN5332.jpg

 

i Konacno stizemo na Gros.

 

DSCN5333.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Ako vas davim sa slikama to je zato sto ne znam sta da stavim imam 1400 slika koje su za mene odlicne pa imam dilemu sta okaciti.Mnoge su slikane u voznji i odlicno prikazuju kakvi su putevi,pa lako mozete da docarate sebe u situaciji vozaca.Molim vas dajte neki komentar da li da smanjim broj slika.Hvala i srecna nova godina sa zeljom za dobrim ispravnim motorom punog benzina i kilometrima sigurne voznje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

Поштовани колега бајкеру,

Не смањуј број фотки, већ уз понеку фотку убаци покоји коментар (пут пролази кроз...., нека опажања и сл.)...1zdravo.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: loznica,srbija
  • Motocikl: suzuki v strom 650 2008.

Brate,samo kacaj fotke,njih nikad dosta pogotovu sa Alpa.Sve je ok samo tako nastavi i naravno tebi i svim bajkerima sve najbolje u 2015. puno dobrih,sigurnih i zdravih kilometara dobrog zdravlja i uspeha u zivotu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Ako vas davim sa slikama to je zato sto ne znam sta da stavim imam 1400 slika koje su za mene odlicne pa imam dilemu sta okaciti.Mnoge su slikane u voznji i odlicno prikazuju kakvi su putevi,pa lako mozete da docarate sebe u situaciji vozaca.Molim vas dajte neki komentar da li da smanjim broj slika.Hvala i srecna nova godina sa zeljom za dobrim ispravnim motorom punog benzina i kilometrima sigurne voznje.

 

 

Broj slika po postu moze da bude i veci uz malo objasnjenje gde je slikano mesto, nadmorska visina itd ako se secas 8)

 

Ili u zavrsnom postu npr Austrije upload pictures koje smatras da su najbolje za taj deo puta u ovom slucaju Austriju i okacis link prema slikama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja