Jump to content

Moto Zajednica

3 u 1 Alpi ,Jadranska magistrala ,Crna Gora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC 750 XA

Bravo legendo! Namerno sam par dana preskakao da bih sve odjednom procitao... Ekstra slike i sjajan smisao za humor!

Pozdrav i veliki respekt za Vesnu! :care: Zelim vam jos lepih i slicnih kilometara sa sve Mrletom (da ne zaboravim i njega, nek je ziv i zdrav i uz brdo brz :moto3: )

 

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Za putopis :care:, bas me interesuje finanskiski deo. Mada bi ja isao sa sinom naravno na dva motora :moto3::moto3:. Nekako mi se deo Jadranskom magistralom ucinio dosadnim za voznju. Verovatno zbog cestog usporavanja. Ako neko ima drugacije iskustvo molio bi da me demantuje jer sam planirao voznju istom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Cestitam na lepom putopisu, lepim slikama i hvala na lepim trenutcima provedenim citajuci ga.

 

Navukao sam si bedu na vrat pa sam se primio da odvozam istu/slicnu turu iako nemam veze kako bih to mogao izvesti zbog raznoraznih faktora tipa sitna deca, gomila drugih obaveza, zena jos uvek neobavestena itd itd :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: 2009-Versys 650 ABS, BMW R1150GS

Hvala ˝bobbra˝ na ovako lepom putopisu. Za mene je bio kao vremeplov! Crnogorski konobari zaslužuju poštovanje - nisu promenili stav i ponašanje prema gostima u zadnjih 40 godina :lol:. Bez obzira kako sam raspoložen, uvek umeju lepo da me nasmeju svojim komentarima na narudžbinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: selo vojska
  • Motocikl: suzuki bandit 1200s

interesuje nas okvirno koliko para je kostalo to putovanje,na sta da se obrati paznja da ne odu pare bezveze.u svakom slucaju bravo!!!!!!!!!!!!!!!!!1zdravo.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Odličan putpois :takoje: uživao sam u vožnji sa vama,pogotovo sad kad napolju pada sneg,ništa lepše nego čitati putopise i uživati u njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Stvarno odlican putopis (humanitarnog karaktera1oda.gif), odlican humor!0takoje.gif

Samo mi je zao sto sad nemam sta da citam i ocekujem novi post sa puta...1neznam.gif

Pozdrav!1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Realno, Petrovac je ljepsi od St.Tropeza. ;)

 

Bio u Petrovcu leta 2005-te godine,nikada se u zivotu nisam gore razboleo,ja zena i deca,svi u kompletu.Secam se da je more smrdelo na kanalizaciju i naftu,kada izadjes iz vode budes masan.Izmet pliva po vodi,deca da oprostis "kenjaju" po plazi a njihovi roditelji jedu kukuruz i breskve i bacaju ostatke po plazi.Pamtim jednu mladu mamu,koja je presvukla pelene bebi i zamenjenu pelenu samo bacila pored lezaljke.Ja volim Srbiju i Crnu Goru nemoj neko da me pogresno shvati,ali Petrovac nije mesto koje bih poredio sa bilo kojim na Francuskoj obali sto se tice cena,prioda je mozda lepsa kod nas ali bih uvek izabrao odmor na Azurnoj obali za iste pare.Otisao sam malo u of ali ko zeli da shvati shvatice..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Kao sto sam obecao a i mnoge vas interesuje napravicu neki rezime ovog putovanja sa nekim predlozima sta bih sada promenio u ovom putu i najvaznije pitanje koje je i mene interesovalo kao i vas koliko kosta ovakav put.

 

 

Vrlo je nezahvalno pisati putopis o Alpima.Mnogo ljudi je bilo i proslo tim putevima, dosta ljudi ima drugacije poglede na vrstu smestaja, hranu, troskove vanpansionske potrosnje i slicno .Ja ovde iznosim moje licno iskustvo i cene sa kojima sam ja bio u dodiru.

Citajuci putopise velika vecina je iznela cifru od 100 evra dnevno po motoru sa vozacem .To je cifra sa kojom se i ja slazem e sad uvecajte za zuvozaca dodatak za smestaj i hranu i dobicete okvirno cenu jednog dana.

 

Moji licni troskovi su iznosili:

 

- Prenociste 50 evra za dvoje (Otprilike je to neki prosek negde 40-60 ) moze da se nadje smestaj sa doruckom ali po manjim mestima izbegavati fensi skijaske centre.

 

- Benzin 1,8 evra po litru (otprilike mene je 100 km kostalo 11-12 evra)U Livinju je gorivo bilo 1 evro u Kortini skoro 2.

 

- Hrana dnevno jedan covek moze da se prehrani u samoposluzi 12-15 evra.

 

Ovo su osnovni troskovi i iznose ako dnevno prelazite po 250 km (gorivo spavanje hrana)=70 evra po glavi.

 

Svako svracanje u bilo kakav ugostiteljski lokal uvecava ove troskove.

 

Mi licno nismo se hranili iskljucivo u samoposluzi ali nismo isli ni po fensi restoranima.Jeli smo ono sto i inace volimo kobaje pice spagete corbe ali nikave bifteke i nikakva vina sa geografskim poreklom (licno meni crno vino ne prija ).Mi smo dnevno na kafe sladolede sokove piva troslili izmedju 25-30 evra dnevno.

 

Troskovi koje nisam racunao a uglavnom te cekaju pre puta ,(ne racunam servis motora ) obavezno zdravstveno osiguranje,zeleni karton ako se vracas preko Bosne,I preporucujem clanstvo u AMS zbog jednog besplatnog slepovanja iz evrope(za ne daj boze).

 

Putarine Srbija ( ko placa ) Hrvatska ,Slovenija gore dalje ne koristis nigde auto put i nema vinjete.Ulazak na Glos i karte za jos neke prevoje uracunajte cenu.

 

Nama licno prioritet nisu bili prevoji mi smo isli u turisticku voznju da vidimo nesto sto do sada nismo videli a i malo da se izvozamo po Alpima.

Sada kad bih isao sta bih promenio u turi .Zao mi je nisam strucnjak da postavim kartu na gugl maps pa cu vam navesti imena mesta kojima bih sada isao .

 

Bgd -Kranjska Gora .

 

Kranjska gora -Vilah-Lienz-Glosglokner-Zeel am see- Bishofen -levo gore na Lofer i obavezno svratite u St martin Lofer malo predivno seoce .Tu nocenje ali 2 dana .Mi smo ostali samo jedan sad vidim da je greska.Ostavite prtljag i lako opremljeni napravite odatle jos jedan krug po Tirolu i obidjete Salzburg i vratite se u St martin.Em jeftin em lep smestaj.

 

Iz Lofera na Kicbil ali ne ici levo na Insbruk.(Mi smo isli tuda lep je put ali je pitomo moze da bude lepse putovanje) nego ici iz Kicbila na Mitersil pa na Gerlos pas i izadjete opet negde na Brenero ili na Bolzano gde je lepsi put za voznju.

 

Bolzano-Merano-Stelvio (Obavezno ko ide nek svrati u Trafoe hotel sa najlepsom bastom i pogledom na celom putu.Svi zure na Stelvio i propuste vrhunski dozivljaj.

 

Stelvio- Livinjo. Sad bih nasao neki jeftin smestaj u Livinju ili okolini i ostao par dana .Svaki dan bi pravio izlete u Svajcarsku platio vinjetu 40 evra sipao gorivo po ceni od 1 evra i pravio jednodnevne izlete .Ne bih isao do jezera Komo eventualno napravio izlet do Sirmionea na jezeru Garda i i pravio jednodnevne kruzne izlete oko Brena i tog dela ima lepih prevoja .

 

Breno -Trento -Kortina tu naci neki smestaj i provozati se oko Kortine dan dva.

 

Od Kortine posle kako hocete do Slovenije pa ili magistralom ili auto putem kroz Hrvatsku .

 

To bi bio Alpski deo.

 

Neko je pitao da li je Jadranska magistrala dosadna i spora ?

 

Da spora ako neces da placas kazne za brzu voznju, ali dosadna ne bar za prvi put.Posto mi ne idemo cesto tuda licno smatram da je treba izvozati celu jer je to ipak jedan lep dozivljaj.Iz ove perspektive sad bi svratio na slapove Krke i vratio se preko Mostara i Sarajeva ne bih je prelazio ponovo ali to zato sto sam je prosao celu .

Kad je lepo vreme ta voznja uz magistralu ima smisla pogotovu ako se ne zurite pa svratite i negde na kupanje ali da je guzva pored velikih gradova to bas jeste i ako si ful natovaren sa koferima postaje nocna mora.

 

Mi smo u Hrvatskoj spavali kod prijatelja ali ovi demonstranti sa onim tablama na magistrali izdaju apartmane po 40 evra cisto da imate neku predstavu o ceni smestaja verovatno ima mesta za neko cenkanje.Kroz Hrvatsku smo placali karticom pa vam cene ne mogu reci tacno jer smo uz benzin na pumpama placali sendvice i pili kafu.

 

Crna Gora svima poznata meni licno cene ok malo skuplje nego ovde ali deru na lezaljkama i tamo gde god mogu.

 

Kad se sve sabere ovakav put vredi svaku paru verujte i sad kad pogledam ove slike ide kez sam od sebe .Ovo cak i nije toliko skupo i nedostizno sto sam i ja mislio izadje u rangu klasicnog letovanja u Turskoj ili Grckoj za dvoje .Voznja motora po ovim predelima i cvarenje na suncu ne mogu da se porede.

 

Ove godine cemo videti ali zbog nekih zdravstvenih razloga najverovatnije cemo ici do Rumunije i mozda do Grcke.Mada sto kaze Doktor tako se lako covek navuce na te Alpe da ako bude ikakve sanse moze da se desi da odemo ponovo da zatvorimo krug oko Kortine.Fali mi taj deo i malo voznji bez plana ,jer tamo nema promasaja svaki putic vodi u razglednicu.

 

Svima preporucujem da ako im se ukaze prilika podju na ovaj put to je dozivljaj za ceo zivot.

 

I na kraju moram da se zahvalim Vesni koja je herojski izdrzala ceo put slikajuci i da nije bilo nje ja ne bih zapamtio pola od ove lepote kroz koju smo prosli.

 

Ako nekog jos nesto interesuje nek pita ako mogu da pomognem tu sam .

Pozdrav svima i hvala sto ste procitali ovaj putopis jer pored Marokanca ,Pande , Severijana koji su postavili visoke standarde nije lako napisati interesantan putopis.

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
Ovo cak i nije toliko skupo i nedostizno sto sam i ja mislio izadje u rangu klasicnog letovanja u Turskoj ili Grckoj za dvoje .

 

Bas tako, 7 dana na moru ili 7 dana na Alpima, izadje na isto.

 

malo voznji bez plana ,jer tamo nema promasaja svaki putic vodi u razglednicu.

 

Ovo je sustina voznje u Alpima! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Probudio sam zgradu za "milijana zgovnaj cetiri kafe". Sto je najgore, ja sam u tu kafanu godinama svracao jer mi je bila totalno nestvarna sas svoja 4 razlicita stola, razlicitih piksli, stolnjaka i pride stolica.

 

Za split si se zeznuo za medalju. Dajem 100 dubrovnika za 1 split. Kotor je ipak " moj", pa split, da sve ostalo. Bio sam 12.7 i guzva u st nije bila spec. Cjene su daleko nize nego u du.

 

Alpe ne smem da komentarisem... Divno!

 

 

Hvala na putopisu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Još mapa fali pa da sve bude za 10 ! 0takoje.gif

Sada bi bilo dobro da se jave stari vukovi sa Alpa, pa da dodaju još lijepih mjesta gdje i šta posjetiti uz ovu rutu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Odličan putopis, uživao sam . Proveli ste lijep odmor ,osim one kiše u Italiji i malo tmurnog vremena u Hrvatskoj.

Kod nas u CG je preskupo ljeti, cijene su nenormalno visoke,ležaljke i sncobrani donose najviše para a kako i nemamo neke velike plaže osim one u Ulcinju, zakupci to zbiju i ne poštuju da se mora ostaviti 30% plaže slobodno.

Kako bilo,drago mi je da ste uživali i što je najbitnije živi i zdravi se vratili kući.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja