Jump to content

Moto Zajednica

Prvi ozbilni motor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Otvaram temu sa cilj da mi pomognete oko izbora. Vozio sam skuter pa sam presao na 150cc kineski choper, a sad razmisljam za nesto vece i bolje. Trenutno imam 2 opcije i citam na net i nemogu da se odlucim. Opcije su sledece:

1. Aprilia Pegaso 650 godiste 2004, motor sa ubrizgavanje i prema sat presao 40 000km.

2. Suzuki Freewind 650 presao 30 000km 1998 godiste

Oba motora su u odlicnom stanje i cena je oko 2000e. Zanimaju me prednosti i mani jednog i drugog kako bi se lakse odlucio za moi prvi poseriozni motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Ovo sto ti sada pisem je vise sto sam procitao iz iskustva drugih i pricama drugih ljudi. Aprilia uopste nije na dobrom glasu, navodno stalno ima neke kvarove koji nisu jeftini, za suzuki nisam toliko cuo. Inace imas podforum ovde ,,vozili smo`` i otvori tu i procitaj za oba modela, brze ti je to nego dok se svi skupe da ti odgovore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha tzr 50

Definitivno Suzuki Freewind 650 . Aprillia Pegaso je losa, to jest krs :D Mogu ti reci da i BMW F650 nije los. Drugar ga ima vec 2 godine i nikad ga nije ostavio na putu, fantastican motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ajdeeee Aprilija loša?

 

To su dobri motocikli, što se opreme i komponenti tiče Pegaso je daleko ispred ostalih. Traže malo pedantnije održavanje i dobrog vlasnika. Ako nađeš takvu, kupi.

 

Inače kada se radi o polovnim spravama, uvek biraj onu koja je ispravnija i održavana. Osim ako baš ne želiš nešto određeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pegaso- Lepsi motor a da li je kvalitetniji bas ne znam. Znam samo da se ljudi zale na frajlauf da crkava sto posto. Za ostalo ne znam.

I freewind nije bez boljki, mislim da je neko na temi spominjao dihtung glave ali nisam siguran. To je masina slicna (ili ista) sa dr650 tako da treba da je izdrzljiv.

Digitalni neuobicajeni sat, mozda neko vise voli tako nesto.

 

 

E sad sto se tice snage, voznih karakteristika itd. nisam mnogo upucen. Mislim da Aprilija ima bolje kocnice- uglavnom italijani imaju bolje kocnice. Na freewindu su kocnice slabe, prednja, i dosta njih se zali na to.

 

Sto se tice kvaliteta marke uopste, ima Aprilija dosta boljki sa svojim motorima ali opet ko ima i moze da odrzava nije neki problem.

 

I ovde je razlika 2004. i 1998. godiste pa vidi. Taj freewind kakav god da je ako je klot, ne vredi tih 2k evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Stanka Paunovica Veljka 56
  • Motocikl: Bmw r 1150 rt

Pegaso. Imao ga godinu dana prodao drugaru ,i evo vec je 5 godina u opticaju bez ikakvih ozbiljnih kvarova. Sada je na oglasu . Black ader ga prodaje ,tj Viktor.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Za suzuki jeste malo jaca cena ali je agregat po meni za tri klase bolji od rotaxa. Ako resis apriliu onda juri onu sa od 660ccm. Jesu mladje i skuplje ali to je proveren agregat iz yamahe xtx. Ako ipak odlucis da se patis sa rotaxom onda opet svakako bolje pegas nego onaj televizor sa znakom bmw.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Drustvo ovi dana sam preracunavao finansije i gledao ove motore. Zakljucak je da trenutno nemogu da si dozvolim nesto od 650kubika(a i zakonski u Makedonija do 2 godine od kad sam polozio nesmem da vozim takvo nesto), zbog to sam gledao ovaj Regal Raptor SPT350. Ali mi uletela i jedna Honda Varadero 125, i mislim se sta da radim mislim da je ipak Honda, Honda i da je najbolje to da uzmem. Ali ipak ovaj spt 350 je malo jaci neki 17kw treba da bude...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Nemam iskustva sa Regal Raptorom, ali imam sa Hondom Varadero 125, koju trenutno i vozim.

Mogu ti reci nekoliko stvari koje ce ti nadam se biti korisne..

Kao prvo, Honda je jako zahvalan motor, dobra masina, 2 cilindra, ne trosi mnogo(meni u Beogradu izmedju 3-4 litre). Jedan od vecih, ako ne i najveci motor u toj klasi od 125cc, ima snage, moze da povuce. Jako udoban i lak za voznju. Meni suvozaca maltene ne oseca. Naravno nije isto kao kad sam sam na njemu ali se opusteno moze u dvoje voziti. Za duze ture ne mogu da ti kazem, jer sam ga vozio najvise oko 200km u oba pravca, tako da za to nisam merodavan.

Meni je ovo prvi motor i mislim da nisam pogresio sa izborom, izvozacu ga jos koju sezonu pa Boze zdravlja nesto jace.

Nadam se da sam barem malo pomogao, a ako te nesto zanima oko Varadera 125, slobodno pitaj. Pozz0takoje.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2452 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

A da teras ti tog kineza dok ne steknes uslove za veci motor i do tad skupis lepe parice za nesto lepo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Gledao sam dannas ovaj varadero treba da se menja lanac, gume, diskove. Drugo je ok, gde da gledam delove i cene? Lik trazi 1550e.motor ima 26000km

 

Sent from my Coolpad 8297 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Ma nije da bash odma mora da se promeni al sledeco je stanje:

Lanac ima jos da se dotegne al posle to mora promena, lancanici se u ok stanje nisu nesto ostri ali neli to se sve komplet menja

Plocke ima ali je zadni disk na jednu liniju kao promenio boja ko da je bio zagrejan

A gume su one prve fabricke koje dosle na njega, mogu da se provoze ali pozelna je promena

Govorim sve ovo za da bude tip top

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja