Jump to content

Moto Zajednica

Honda Hornet - CB600F / CB900F

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
On 24.2.2021. at 0:47, ziks je napisao:

Zasto ne pogledas neku hondu CBF500/600N ( 2004-2007)  kao alternativu ? Ja sam 192 visok , 87 kg i CBF500 mi je taman . Na 600 mozes i da menjas visinu sedista , ima ih i sa ABS-om .  Mislim da su malo bolji izbor za pocetnika , hornet 900 je preko 100 ks , nije bas pocetnicki . Po izgledu su jako slicni  . 

Kakvo je vreme doslo trebam biti srecan sto sam ziv,iskreno odustao sam od cele price za sada. Treba mi za polaganje i motor neki iole normalan bar 4 -5 hiljada. Bice vremena..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Hornet

Drugari, jedva sam čekao da kupim horneta pa da vam se priključim na temi. 
Prosle sezone sam vozio Cbr a, ali hornet mi je jedan od najlepših motora ikada.  Elem, kupio sam model iz 2009. Na nevdijeno ( poslao druga da ga kupi), sa veoma upecatljivom bojom :)  žuta perla. Od drečavo žute do žuto zelene.

Imam pitanje: da li je neko radio prepravku fara, tj da stavi stariji okrugli na noviji model?
koji aftermarket auspuh preporucujete? Sa pristojnom cenom.

 

Pozdrav i hvala! 

IMG-bda45f4e6f6522a2cd576c61c186c1b5-V-01.jpeg

IMG-a8ac1740ebe03730579d51d2a2a2b3b6-V-01.jpeg

IMG-b0e74efca8c611a4929ebec6b87ac0d6-V-01.jpeg

Promenio član Baba Mali Zmaj
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
On 3/9/2021 at 12:45 AM, Baba Mali Zmaj said:

Imam pitanje: da li je neko radio prepravku fara, tj da stavi stariji okrugli na noviji model?

Pitanje ti je izuzetno zanimljivo, ja zbog tog "modernog" fara i satova nikada nisam ni ratazmatrao kupovinu nakad-a novijeg dizajna. Mozda se javi neko sa ovim iskustvom :Mina:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6297 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nisam se bavio prepravkom u pomenutom smislu, pa ne mogu da delim tehničke savete. To je svakako moguće, ali je jednako moguće i da bude problema prilikom registracije. Već na prvi pogled će biti jasno da nešto tu nije kako treba. Možda to i može da prođe negde...ne bih znao. U savkom slučaju sačuvaj sve originalne komponenete i pri prepravci gledaj da ništa ne menjaš nepovratno.

Sprava izgleda prilično originalno.

Ako ti je već drag taj klasični izgled golaća...predlažem da je malo izgustiraš, pa uzmeš nešto što neće morati da se "kasapi".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600

Meni je trenutno na motor stavljen rar i instrument tabla od 2006 horneta,a iskreno,nekako mi ljepse izgleda onaj naked model stariji,naprijed,tj.far i instrument tabla,koja mi ujedno ni ne radi,samo pokazuje obrtaje ,nista drugo..pa ne znam sta da radim tu..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Hornet

Da ne bude zabune, svidja mi se i ovaj far. Dizajn mu je specifican i u svetlijoj boji,  kao kod mog,  se vidi sta je dizajner hteo da kaze (ja ove detalje vidim kao plamenove ili kao neki anime) :)

Sat je odličan i postavljen je tako da sve bude pregledno bez spustanja glave. 

Moj komentar je bio vise u smislu,  okruglog fara, koji mi je ipak najlepši, bez obzira na kom modelu motora se nalazi. 

IMG-23477920ba1e46ccbe24e3d005797477-V.jpg

Promenio član Baba Mali Zmaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: ?
On 4/5/2021 at 7:33 PM, Vaske4s said:

Nove :)

 

Хвала ти на одговору буразеру, ја мислио половне да нађем :-) 

Ово питање сам поставио јер, две године како сам увезао мотор свећице нисам мењао, а не знам претходни власник кад их је мењао, па зато питам вас који имате више искуства, да ми помогнете. Немам никаквих проблема, али хоћу чисто због себе да их заменим.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Znam druze, mala sala, ne zameri :)

Sto se tice plocica, verujem da ima ljudi koji ce bolji savet od mene da ti daju, ja to resavam tako sto odvezem kod drugara koji ima servis i odrzava i moje motore, niti pitam sta stavlja niti mu sugerisem, zna da treba da stavi kao za sebe :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Pozz ljudi, pisem ovde jer nisam nasao posebnu temu za dati model :neznam: ,,, da li neko moze da mi kaze vezano za model Honda CBF 500 (2004-2008) kakav je za visoke vozace.. imam 190cm i oko 90kg i ne bih da izgledam na njemu kao da sam ukrao biciklu mladjem bratu :lol2: Nikad nisam seo na njega, a cuo sam info da je on nesto malo veci od Horneta 600 u tom godistu (na forumima vidim Horneta ne preporucuju za vise vozace).?!  CENIO bih jako ako neko ima prave info ,,, zanima me model CBF 500 sa abs-om, deluje mi kao dobar izbor za gradsku BG voznju  i probijanje kroz guzvu.. molim za info , znacice mi za dalju odluku..?! :jee1:

 

A mozete usput i za Horneta 600 i 900 (2000-2006 modeli) da napisete kratka iskustva, i da li ga vozi neko ko je oko 190cm.. i da li je zaista premali za nas..?! 

 

HVALA UNAPRED

1. Honda CBF500 04  1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900

Hornet 900 ti je taman,to znam sigurno,ja sam visko192 i taman mi je.

Za 600 msm da ti je mali. 

Za cb500 nzm,probao sam stariju generaciju,noviju ne.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 565 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro
22 hours ago, vlado_bo said:

Pozz ljudi, pisem ovde jer nisam nasao posebnu temu za dati model :neznam: ,,, da li neko moze da mi kaze vezano za model Honda CBF 500 (2004-2008) kakav je za visoke vozace.. imam 190cm i oko 90kg i ne bih da izgledam na njemu kao da sam ukrao biciklu mladjem bratu :lol2: Nikad nisam seo na njega, a cuo sam info da je on nesto malo veci od Horneta 600 u tom godistu (na forumima vidim Horneta ne preporucuju za vise vozace).?!  CENIO bih jako ako neko ima prave info ,,, zanima me model CBF 500 sa abs-om, deluje mi kao dobar izbor za gradsku BG voznju  i probijanje kroz guzvu.. molim za info , znacice mi za dalju odluku..?! :jee1:

 

A mozete usput i za Horneta 600 i 900 (2000-2006 modeli) da napisete kratka iskustva, i da li ga vozi neko ko je oko 190cm.. i da li je zaista premali za nas..?! 

 

HVALA UNAPRED

1. Honda CBF500 04  1.jpg

Ja sam imao 900 visok 192 i extra vozio ga 6 godina svuda. Motor prava biciklica, svaka preporuka. 600 ti je manji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500
On 16.4.2021. at 12:38, vlado_bo je napisao:

Pozz ljudi, pisem ovde jer nisam nasao posebnu temu za dati model :neznam: ,,, da li neko moze da mi kaze vezano za model Honda CBF 500 (2004-2008) kakav je za visoke vozace.. imam 190cm i oko 90kg i ne bih da izgledam na njemu kao da sam ukrao biciklu mladjem bratu :lol2: Nikad nisam seo na njega, a cuo sam info da je on nesto malo veci od Horneta 600 u tom godistu (na forumima vidim Horneta ne preporucuju za vise vozace).?!  CENIO bih jako ako neko ima prave info ,,, zanima me model CBF 500 sa abs-om, deluje mi kao dobar izbor za gradsku BG voznju  i probijanje kroz guzvu.. molim za info , znacice mi za dalju odluku..?! :jee1:

 

A mozete usput i za Horneta 600 i 900 (2000-2006 modeli) da napisete kratka iskustva, i da li ga vozi neko ko je oko 190cm.. i da li je zaista premali za nas..?! 

 

HVALA UNAPRED

1. Honda CBF500 04  1.jpg

Imam CBF 500 i motor je savrsen za grad , nije los cak ni za malo duze relacije ako ti ne smeta vetar ( sto se opet delimicno resi nekim wind deflectorom )  . 192cm 88 kg i nije neudoban  . 
Javi se ako hoces , pa mozemo da se vidimo da pogledas da li ti odgovara ;) .  Ionako planiram da ga prodam jer sam uzeo drugi motor pa mozda i budes zainteresovan :D .

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
Pozz ljudi, pisem ovde jer nisam nasao posebnu temu za dati model :neznam: ,,, da li neko moze da mi kaze vezano za model Honda CBF 500 (2004-2008) kakav je za visoke vozace.. imam 190cm i oko 90kg i ne bih da izgledam na njemu kao da sam ukrao biciklu mladjem bratu :lol2: Nikad nisam seo na njega, a cuo sam info da je on nesto malo veci od Horneta 600 u tom godistu (na forumima vidim Horneta ne preporucuju za vise vozace).?!  CENIO bih jako ako neko ima prave info ,,, zanima me model CBF 500 sa abs-om, deluje mi kao dobar izbor za gradsku BG voznju  i probijanje kroz guzvu.. molim za info , znacice mi za dalju odluku..?! :jee1:
 
A mozete usput i za Horneta 600 i 900 (2000-2006 modeli) da napisete kratka iskustva, i da li ga vozi neko ko je oko 190cm.. i da li je zaista premali za nas..?! 
 
HVALA UNAPRED
919742816_1.HondaCBF500041.jpg.039c36f195115879b5e4770d870c4169.jpg

Ja imam Hornet 600 2005, visok sam 188 i 92 kg, jedino sto sam uradio od promena je da sam stavio širi guvernal i podigao ga tako da imam uspravniju poziciju sedenja. Inače imam ga 7 godina i prešao sam sa njim 50.000km za to vreme bez kvarova, naravno redovno održavanje se podrazumeva. Nabavio bisage iz Louis-a sa nosačima i sa devojkom napravio turu od 3,500km lagano. Inače jako povozan motor, lako se vozi a ima i snage kad treba. Takođe sam čuo jako dobra iskustva da su ljudi imali sa 900 i kažu da je 900 još upravljiviji.

Pozdrav, sve najbolje, nadam se da sam ti pomogao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
On 4.4.2021. at 23:14, steva012 je napisao:

Другари, које свећице ми препоручујете за Хорнет 900?  

Manual kaže da za nju idu:

NGK CR8EH-9 (standard) ili CR9EH-9 (for high speed running)

Denso U24FER9 (standard) ili U27FER9 (for high speed running)

 

Moja preporuka je za Denso... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet

Pozdrav drustvo,

 

Merkam jednu 900, kako Vam se cini?

Ili ako znate nekoga ko prodaje dobar primerak do 4000eur

 

d04c9d95eee8-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Hornet 900, 2005. godište, Naked, vozilo prešlo 41045 km, Zmajevo. Cena 3.800 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250
On 4/17/2021 at 3:21 PM, ziks said:

 

@vlado_boEvo i kako izgledam sa 192cm na CBF500 

 

image.thumb.png.f98e3910ae6081f90b99d4da1fbb157e.png

@ziksodlicnooooo ti stoooji :takoje: i uopste ne izgleda mali motor naspram tebe,,, rado bih ga pogledaooo ,,, castim pice ovih dana ako si free da se vidimo tipa izmedju cetvrtka i nedelje :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Hvala ljudi na odgovorimaa  @lesidente @Boban EN @milan_cvetkovic1 & @ziks , znache mnogo ovakvi saveti ...  moguu da se revansiram tako sto cu preporuciti vrhunskog majstora u BG, decko popravlja i sredjuje sve motore al je ljubitelj  Honde ...  i ako politika sajta dozvoljava advertajzing na temama ostavicu njegov kontakt :jee1: .. inace sam jedan od vecih srecnika jer je otvorio garazu u mojoj ulici pa se zato i zanimam za Hondu :jee3: 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Znači @lesidente po gabaritima ondaa i ja da ganjam Horneta 900 i to je too..?! .. a svejedno mi se oduvek i svidjao Hornet, taj model do 2006-te :jee1: Pliz daj i neku fotku  ako imas da sedis na njemu bočno.. da vidim kako izgledaa :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom
On 19.4.2021. at 19:26, LiMa je napisao:

Pozdrav drustvo,

 

Merkam jednu 900, kako Vam se cini?

Ili ako znate nekoga ko prodaje dobar primerak do 4000eur

 

d04c9d95eee8-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Hornet 900, 2005. godište, Naked, vozilo prešlo 41045 km, Zmajevo. Cena 3.800 € - Motori - Polovni Automobili

 

Prodao bih ja moju, a i ne bih.. :)

Padalo mi je na pamet da vozam neki touring, sa malo boljom zaštitom od vetra.. Ako te interesuje cimni me na viber za slike i više info.. Cena bi bila 3500 fiksnih

IMG_20200428_175910.thumb.jpg.d500476ce7d88d49e51e2d30f18e56bb.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja