Jump to content

Moto Zajednica

Honda Hornet - CB600F / CB900F

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT09 2023

Pozdrav ljudi, nov sam u celom ovom svetu i zaljubio sam se u horneta sto verujem da ce mi biti prvi motor koji cu kupiti i to bas mi se svidja ta serija izmedju 2000 i 2004 godiste - obozavam ove okrugle farove :)  

Procitao sam temu i vidim da se na ovom forumu (i u drugoj hornet temi) dosta ljudi raspitalo i pricalo o raznim motorima sa ovih nasih jelte sajtova za prodaju. Tako sam i ja naleteo da se pricalo o nekom hornetu iz Subotice pre par meseci i da tu nesto ne stima (nisam siguran dal je u ovoj i onoj druog temi). Hteo bih da odem da pogledam ovaj motor medjutim ako je to taj koji svima nesto "smrducka" obisao bih ga u sirokom luku!??
https://www.polovniautomobili.com/motori/12224951/honda-hornet

Ako neko zna nesto o ovom motoru ili moze ovako sa slika da mi kaze sta mu deluje cudno nazivam prvorodjence po njemu :D , salim se vodim na pice :) ?????
Iskreno ne bih se pustio na put iz BGa do Subotice ako neko poznaje taj motor kao losu rabotu :) 

Isto tako ako je neko nacuo ili bi prodao svog horneta u uskom krugu od 2,000 evra nazvacu i zenu po njemu :) 

Hvala vam svima na deljenju vasih iskustava na ovom forumu (poprilicno sam siguran da ste i vi malo zasluzni za moje trenutno zaljubljeno stanje :D ) i jos jednom pozdrav od nadam se uskoro vlasnika Horneta :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Pozdrav,

 

Kum kupio Horneta 2008 u solidnom stanju, a nije iskusan pa nas zanima koliko obrtaja bi trebao da bude na leru u hladnom stanju a na koliko kad se zagrije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Pozdrav, bio sam u Luis giga store u Hanoveru, pa sam uslikao ovo motorce i malo sedeo na njemu. Prvi put sam video spravu koja simulira brzinu tako sto duva ventilator u glavu :). A ti stavis kacigu pa vidis kako se ponasa.
 

20180524_173410.thumb.jpg.160a6050eab8b2c65b09fad84492a78b.jpg20180524_173419.thumb.jpg.a4328577948a4eb8ebab19e4c4ff5c93.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

nije to motorce nego motorcina iz osamdesetih godina kad su se pravili pravi gvozdeni motori zlatni boldor imao sam ga 86 god i tad je bio cudo a verujem i danas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

...i ima satove toliko velike da služe kao vetrobran ;)Interesantna simulacija, ali mož' da bude i zajeb. Na Hornetu sam imao mali vizir, za koji se ispostavilo da nije preterano pomogao, a kada bih stavio i tank torbu nastajalo bi takvo vrtloženje vazduha da je često udaralo u podbradak...i strašno mi išlo na živce.

Mislim, hoću da kažem, tj. ponavljam da je simulacija super, ali bi trebalo da se uradi na sopstvenoj spravi. Možda postoji takva mogućnost?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

U stvari, cak i ne znam da li je simulacija ili samo kao fora-atrakcija. Da sednes na boldor I osetiš vetar . Šteta što ih ne prave u zadnje vreme, bas bih voleo da imam jedan primerak Boldora. Kakvo moćno ime za motor. A sad, strsljen, bandit, mt 0-kita....

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750
On 5/30/2018 at 10:58 AM, Pirotehnicar said:

Pozdrav,

 

Kum kupio Horneta 2008 u solidnom stanju, a nije iskusan pa nas zanima koliko obrtaja bi trebao da bude na leru u hladnom stanju a na koliko kad se zagrije?

1500 rpm .. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
On 6.6.2018. at 3:30, stevo je napisao:

1500 rpm .. 

Hladan ili na radnoj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
Pre 1 sat, hard_rock je napisao:

Ler se namesta na zagrejanom motoru.

Razumijem to,samo me je zanimalo ovo sta je kolega napisao 1500rpm, je u hladnom stanju ili na radnoj temperaturi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
5 hours ago, Pirotehnicar said:

Razumijem to,samo me je zanimalo ovo sta je kolega napisao 1500rpm, je u hladnom stanju ili na radnoj temperaturi.

Nebitno u svakom slucaju :) Kad zagrejes motor na radnoj temperaturi , namesti ler. Mislim da je 1500 puno, uglavnom je izmedju 1200-1400

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Evo da i ovde oglasim. Pošto sam prodao motocikl, sasvim slučajno i neočekivano ovako preko poruka na forumu bez da se oglasi, a momak koji ga je pazario nije bio voljan da zadrži nosač i kofer ovim putem vas obaveštavam da imam iste na prodaju. Nosač i ploča su Kappa i originalni i tipski su za Hondu Hornet 900, pa ako je neko zainteresovan eto. Sve je u stanju 9,5 od 10da ne kažem malte ne novi korišteni su na dve ture jedna do Brna i jedna tu po Srbiji, nikakve vibracije ili neka podrhtavanja sa njim nisam osetio inače na njemu je bio kofer od 46 litara. na poslednjoj slici se vidi kako stoji na motoru.

IMG_0660.JPG

IMG_0661.JPG

IMG_2508.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

Pozdrav svima!

Gušter Brka se javlja na dužnost...

LM, posedujem veoma minimalno iskustvo u vožnji dvotočkaša, ali škola je upisana, skoro cela oprema je kupljena a i bezecovan je Hornet 600, 2006. godište, od prijatelja iako je plan bio za ovu godinu da samo završim dozvolu...

No šta je tu je, uskoro sam i vlasnik Korneta (kako vidim da volite da ga zovete ) ...

Samo da se najavim, da ću vas poprilično (u umerenoj meri) spamovati, sa nekome možda i glupim pitanjima, ali koga ću ako ne vas...

Eto, samo kratak uvod, slike šaljem kada budem imao motorče kod sebe, a do tad... Stay fast & stay safe!

Ljubi Brka!

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Moje iskustvo je da je hornet prebrz za prvi motor. Naravno sve je u glavi, ali ipak...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

Jao znam...

 

Mnogi su mi skretali paznju na to, ali nadam se da cu imati dovoljno samokontrole da ne odvrcem odmah gas do kraja, inace ce me strugati sa asfalta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Pamet u glavu i ne brini se... jeste prebrz, i jak.. ali lepo je znati uvek da snage imas na rasoolaganju koliko zelis, ako zatreba... dobrodosao i sta reci za izbor-znas sta valja

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Jao znam...

 

Mnogi su mi skretali paznju na to, ali nadam se da cu imati dovoljno samokontrole da ne odvrcem odmah gas do kraja, inace ce me strugati sa asfalta

Nisam čitao temu na gore pa ne znam sa čega prelaziš. Ja sam prešao sa X9 500ie, i nisam smeo da navrćem gas do kraja dobrih par nedelja, posle su se stvari promenile

Shvatio sam da sam se previse opustio kada sam imao par ozbiljnih kočenja. Par puta su mi mamlazi bas ozbiljno izleteli na put i bilo je gusto.

Shvatio sam da me previše vuče na gas i prodao ga. Sada vozim TDM i srećan sam čovek

 

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
1 hour ago, Nenadbg88 said:

Sada vozim TDM i srećan sam čovek emoji4.png

Da, ali ako bi u poredjenju izbacio onaj deo sa ubrzanjem i krajnjom brzinom, TDM je za Horneta... Kao konj i poni. Potpuno drugaciji uzitak. 100 konja i 600 kubika je metak, ko voli da vozi. :lol: :klovn:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Naj opasniji je vozac posle predjenih prvih 3000km! Zapamti to molim te, tada se covek opusti i misli da je ovladao motorom, nastoj da sacuvas zdravi zort uvek, to ce te sacuvati... Usmeri nos gde zelis ici, ne samo pogled...

 

Pozdrav Nenad.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja