Jump to content

Moto Zajednica

Honda Hornet - CB600F / CB900F

Recommended Posts

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Juce pazarih nove gume: Dunlop Road smart III  :jee:  Moj vulkanizer ih je bas nahvalio.

 

Od 2005 samo hornete vozim...valjda neka bolest.
600 cca pa 2 od 900.
Ja ih obozavam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Juce pazarih nove gume: Dunlop Road smart III  :jee:  Moj vulkanizer ih je bas nahvalio.

 

Od 2005 samo hornete vozim...valjda neka bolest.

600 cca pa 2 od 900.

Ja ih obozavam

:takoje:

Road Smart odlicne,testirane,sada sam uzeo Sportsmart 2,jos uvek nisam montirao...jedva cekam da ih isprobam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Bio sad do HN na odmoru. Montirane nedavno polovne, ali odlične, gume Michelin Pilot Power 2, prednja je 2CT. DOT polovina 2014. Na suvom su odlične. E sad, ja ne znam da li je to samo moje iskustvo ili bi do nečeg drugog ili trećeg, ali po mokrom su pakao!!! Motor natovaren max. 2 osobe (oko 135kg), tank torba, kofer prepun 47l i bisage. Kao što rekoh, po suvom bez ikakvih problema, savršene. Obaranje, kočenje, ubruanje, držanje u svakom pogledu odlično. Ceo put, SRB, BIH, MNE. Ali po mokrom, veoma nepouzdano, gubi kontakt, klizavo, motor nemoguće oboriti bezbedno... ma užas! Za malo da završimo pod kamionom, bukvalno. Mislio sam da je asfalt u MNE mastan, ipak more, velike vrućeine, velika frekvencija... Ali jok. I u BIH i u SRB ista situacija. Po mokrom kao po jajima. Ma ni po vlažnom sad kao po jajima. A nas uhvatile kiše juče, bilo baš veselo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

@zagadjenje.

Ima mnogo toga sto bi trebalo reci vezano za gume...narocito polovne. Dosta toga je ovde i receno, ali dzep komanduje, dzaba sva prica...tako da necu mnogo o tome (malo samo).

Stare gume, koje na oko deluju jos dobre, vrlo cesto imaju kompromitovane karakteristike. Najcesce zbog razloga koji je jako tesko utvrditi, a to je broj ciklusa grejanja i hladjenja,efektivnog koriscenja bez obzira na DOT i raznih drugih razloga. Gume koriscene na stazi spadaju prvenstveno u tu kategoriju (iako po modelu za to i nisu), nabavljaju se povoljno, gotovo dzabe (meni nudjene za 3,TRI evra po komadu)...a samo su za bacanje...BACANJE. NAUCI SRBINE DA BACIS!!!....@zagadjenje..ovo nije konkretno samo tebi upuceno.

Za ponasanje motora zasluzna je u dobroj meri i geometrija.

Pominjes i zadnji amortizer, cije stanje na to utice strahovito.

Kada motor sa takvim amortizerom jos pride natovaris, njegov ce zadnji kraj biti bitno nizi od situacije kada putem peglas sam. Tako natovarena i sa prakticno promenjenom geometrijom sprava ce imati tendenciju da SIRI putanju u krivini. U desnim krivinama je priblizavanje razdelnoj liniji zbog toga cesta pojava.

Kvalitet asvalta ne bih da komentarisem, to je uvek lutrija.

Reci cu jos i ovo...ubedjen sam da je za veliki broj padova i raznih drugih nezgoda kriva problematika vezana za gume i ogibljenje, a drugi su slobodni da misle sta god hoce.

 

p.s. Hornet je strasna sprava, ali nema ogibljenje sa kojim moze posebno da se pohvali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Bio sad do HN na odmoru. Montirane nedavno polovne, ali odlične, gume Michelin Pilot Power 2, prednja je 2CT. DOT polovina 2014. Na suvom su odlične. E sad, ja ne znam da li je to samo moje iskustvo ili bi do nečeg drugog ili trećeg, ali po mokrom su pakao!!! Motor natovaren max. 2 osobe (oko 135kg), tank torba, kofer prepun 47l i bisage. Kao što rekoh, po suvom bez ikakvih problema, savršene. Obaranje, kočenje, ubruanje, držanje u svakom pogledu odlično. Ceo put, SRB, BIH, MNE. Ali po mokrom, veoma nepouzdano, gubi kontakt, klizavo, motor nemoguće oboriti bezbedno... ma užas! Za malo da završimo pod kamionom, bukvalno. Mislio sam da je asfalt u MNE mastan, ipak more, velike vrućeine, velika frekvencija... Ali jok. I u BIH i u SRB ista situacija. Po mokrom kao po jajima. Ma ni po vlažnom sad kao po jajima. A nas uhvatile kiše juče, bilo baš veselo.

 

Verujem da je tacno ovo sto je pronto napisao. Gume bi trebalo da budu prva tacka u odrzavanju. Na zalost sve zavisi od mogucnosti.

 

Može li se zadnji amortizer reparirati? Jel on uljni skroz?

 

Mislim da se kolega dunta bavi reparacijom amortizera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

@pronto

U pravu si za to, ali kao što reče, džep diktira. Gume nisu sa staze, ali dobro.

I kad sam sam bio na motoru, pre puta, loše su držale po mokrom. Posle puta sam primetio amortizer koji mi se čini da je popustio. Sasvim moguće da je splat svih tih faktora, no kako bilo, ja se nisam osećao ni malo prijatno. Sušta suprotnost u odnosu na suvo vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Hornet 600 '02

vidi, i ja imam Miselinove Pilot power gume, po suvom su dobre. al kad padne mrak i zahladi vec je to druga prica. cim malo negde zakacim belu liniju ili zebru na raskrsnici, osetim kako beze i zadnja i prednja guma. srecom pa sam to provalio na vreme pa se trudim uvek da ulazim u raskrsnicu polako i da ciljam izmedju belih povrsina. a po kisi je tek situacija katastrofa... doduse, gume sad jesu malo starije i mozda im je vreme za zamenu al od samog pocetka nisu mi ulivale poverenje u malo tezim uslovima. mislim da ih necu ponovo kupovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

I ja sam ih imao,u pravu si.Ja sam ih nove imao i kad padne kiša haos - pogotovo na belu ako naiđeš.

 

Jel neko nešto zna o ovom motoru,lepo izgleda, 2006 god a cena je više nego povoljna.

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/8388321/honda-hornet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Ja na zalost ne znam,ali je cena odlicna,motor izgleda perfektno...cudno mi je sto se nije prodao 20 dana za ove pare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Strsljen 600

Hm, i ja sam gledao ovaj motor, izgleda vrhunski, cena i vise nego povoljna za ovo godiste i ovaj model... E sad, dal ljudi nemaju para ( nemaju sigurno) ili motor krije neku tajnu ko ce znati.

Al jedan od lepsih horneta na oglasima...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Ja na zalost ne znam,ali je cena odlicna,motor izgleda perfektno...cudno mi je sto se nije prodao 20 dana za ove pare...

 

nogo duže od 20 dana je na oglasima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Strsljen 600

 

Ja na zalost ne znam,ali je cena odlicna,motor izgleda perfektno...cudno mi je sto se nije prodao 20 dana za ove pare...

nogo duže od 20 dana je na oglasima

Ostaje samo veliko ZASTO?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Može li pucketanje pri hladnom startu koje nije konstantno i prestane kad se doda gas da bude vezano za loše svećice? Pošto sa prešao malo više od 10k km, inače Ngk iridijum u pitanju.

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Može. Tj kod mene je bio loš rad dok malo ne dam gas i onda kao da "probije". I posle toga radi sasvim ok do sl hladnijeg jutra. Iskreno, nije mi bilo jasno što se to dešava, kao sad tebi. I tako bi sve dok nije konstantno radio na tri cilindra. Kad se to desilo skontao sam da je do svećica. Zamenio i sve ok sad.

Takođe sam ubacio filter goriva i time povećao krivinu dovoda goriva. Ima raznih problema, osnovni bio mala autonomija kad pritisak opadne tj gorivo iz rezervoara se potroši. Domet bio oko 140 km. Ispravio malo krivinu i sad je oko 190km, potrošnja normalna. Moj hornet je 99to.

No još jedan simptom je bio. Kad malo zavrnem gas, kao da je "gubio dah". Počne da trokira i ja pustim gas i nastavim normalno. Otprilike nisam mogao preko 8000 duže od par sekundi dok se to ne dogodi. I taj simptom je vremenom postajao sve izraženiji. Mislio sad da zbog filtera nedostaje goriva. Možda i jeste to, ali.... Nedavno sam zamenio svećice, pre oko 700km. Jednom slučajno malo poterao i vidim nema dotadašnje anomalije. Još par puta posle toga isproba, motor se više ne guši. Nisam još t ispitao do kraja, ali ja se nadam da je to bio uzrok. 

 

Što se tvog pitanja tiče, dakle imao sam istu situaciju. Palim hladnog, ne radi lepo. Nekako trokira. Dam malo gas, on probije i radi normalno. Zamenio svećice i nema više te muke. Moje svećice su bile za zamenu. Iskreno, malo sam bio zaboravio na njih :ups:  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Moj moped ide super. Povlaci dobro iz svih obrtaja. Jedini problem koji postoji od kako sam ga kupio je ovaj:

... mala autonomija kad pritisak opadne tj gorivo iz rezervoara se potroši. Domet bio oko 140 km ...

 

Mislio sam da otvorim novu temu sa ovim problemom ili da se posavetujem sa vama ovde, ali sve zaboravim.

 

Kod mene ne postoji filter goriva. Sve je fabricki i radi super, ali posle punjenja punog rezeorvara mogu da predjem 120 - 140  km i onda ostaje bez goriva. Kada prebacim na rezervu upali ponovo i nastavi normalno. Bavio sam se mislju da kupim set za reparaciuju slavine. Ne curi ali mozda je otisla membrana pa pravi probleme. Prosle godine sam je skinuo i detaljno ocistio. Nikakvu promenu nisam uocio.

 

Cak sam konsultovao i naseg kolegu Pronto-a. Ni udruzenim snagam nismo resili ovaj problem :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Hornet 600 '02

uh, nesto mi to vasa potrosnja puno... jel govorimo o 600 ccm? ja sa punim rezervarom mogu da predjem oko 170 - 180 km gradske voznje. Nije da ga cepam po gradu al semafori pa kreni - stani voznja zna da potrosi dosta... a jos ni ne prebacim na rezervu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja