Jump to content

Moto Zajednica

Honda Hornet - CB600F / CB900F

Recommended Posts

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
On 5/16/2023 at 12:01 PM, Elektrometla said:

Drugari, jeste raspolozeni da okacite slike svojih motora koji imaju vizir na okruglom faru, da vidim kako to izgleda? Razmisljam da stavim nesto na svoj da malo smanjim udar vetra kad se vozim van grada.... Ne bi skodilo i da napisete gde ste nabavili / pravili vizir...

Hvala unapred ;)

Pogledaj na pocetku teme slike mog bivseg motora. Onaj vizir je Givi i kako sam razumeo montira se za cas. Imao je jednu specificnost: na vecim brzinama pocne da pucketa :D. Meni se to bas dopadalo ali ne mora da znaci da bi i tebi. Sa drugim na zalost nemam licnog iskustva. Na CB-u koga posedujem vec 5 godina nemam nikakav vizir i moram priznati da mi uopste ne nedostaje.

 

20 hours ago, radenp said:

Tek uzeo motor krenuli gremlini danas posle neke voznje nekih 20km krene motor da trokira i tesko prima gas posle par minuta upalim motor sve radi normalno dali je moguce sa ovakvim simptomima svecice da zezaju

Ja sam sa svojim imao slican problem kada nivo goriva padne na otprilike polovinu. Kada se prebaci na rezervu sve se normalizuje. Mislim da je bio problem sa slavinom ako se dobro secam, mada najbolje poslusaj ovo sto ti savetije pronto.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900

Ma kakv vizir,ja sam kupio puigov,namestio i smorio se,em motor bude ruzan,em nema svrhu...iz mog iskustva bacanje novca i gubljenje vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 5 sati, radenp je napisao:

Danas odvozio nekih 70km u oba pravca motor normalno radi vuce a u petak svakako zakazao kod mehanicara da zamenim svecice ali mr sada kopka kako danas sve normalno radi

Moguće da je prethodni vlasnik stavio dodatni filter goriva koji nema dovoljnu propusnu moć t.j. previše filtrira (papirni) pa stvara problem.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Sipaj gorivo do čepa prvi topliji dan isteraš na auto put rasčepiš ga jedno 50 km pa posle oslušneš i preduzimaš mere.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6319 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Hornet je već toliko dugo sa nama, da tu više nema nikakvih tajni. Zna se koje su mu mane i to treba redovno kontrolisati i neće biti nikakvih problema. Slavina je bolna tačka. Treba je pregledati i po potrebi servisirati (postoje kitovi za to). Karburatori će biti onoliko čisti, koliko se vodilo računa o gorivu i periodu mirovanja...pogled kroz podignut čep može dosta toga da kaže. Na 50ak hiljada se javljaju zvuci španera. Regler, kao i kod  svake Honde iz tog doba, ume da zajebe stvar. Što je više vođeno računa o akumulatoru i nisu montirane džidže duže će da potraje. 2009. godine sam prodao Hornet sa ORIGINALNIM akumulatorom...bila je 2001.

Hornet ne voli sauh! To pride i ubija svećice.

Kada se vlasnik pridržava fabričkog uputstva i radi servisne radnje svakih 6000, nema o čemu da razmišlja, već samo da pali i vozi. Sa druge strane, kada se to zanemaruje, nego se špara i jajari...eto problema.

Ja ću to po Xti put da kažem...motocikl je skup hobi. Ko nema ili ne želi da dâ, bolje da se u to kolo ne hvata.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6319 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pa nema tu neke posebne razlike. Mora da se "maže" da bi se vozilo. Razlika je u tome, što se na auto gleda kao na nekakvu potrebu. Ima naravno i onih kojima je motocikl jedini prevoz ili sredstvo za rad..i oni jako dobro znaju da u tome nema ničeg jeftinog. Zato imam često običaj da kažem, da ljudi jako greše što se hvataju u to kolo...obično ne svesni, koliko je u stvari sama kupovina motocikla tek jedan delić u slagalici. Onda se krene sa zanemarivanjem i iz svega toga na kraju ne može da izađe ništa dobro.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Raširiste temu malo više odosmo od konkretnog.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6319 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Dobro..i šta to znači? Da će ljudi radije da daju novac da održavaju (ključna reč) motocikl ili skuter? To je bacanje para, čuje se od mnogih, rešava se samo kada nešto crkne...i tada se traže rešenja koja često nisu prava, nego jeftina.

Da budemo u temi...zašto je problem da se prekontroliše slavina (dokazano problematična), proba punjenje i pregledaju karburatori?

Ne umeš sam...ok.

Imaš za majstora?

Imaš....ok....a ako nemaš, šta onda? 

Sam ako možeš i znaš...super, ali mnogi ne znaju. Najgora kombinacija je nemanje i ne znanje....a želja velika. To je početak kraja jednog motocikla.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4395 postova

Ne znam kakva je to slavina ali na bivsem motoru je bila boljka i reparaciju sam zmureci radio koliko puta sam je radio za 14 godina.

15$ set.

 

Ne treba odmah crniti mozda je sitnica a i da nije, nije mu zakovao motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Honda hornet

Drugari zamenio svecice ali resio mi majstor problem bilo zapuseno ono vakum crevo ispod reservoara kada ga je produvao sada sve radi kako treba

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Honda hornet

Budzio sam menjao sam sijalice u faru stavio sam led.E sada nisam siguran dali kratko svetlo ide dole i gore na faru kada sam vratio sijalice meni sada kratko svetlo svetli u gornji deo fara jel tako treba da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 937 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Budzio sam menjao sam sijalice u faru stavio sam led.E sada nisam siguran dali kratko svetlo ide dole i gore na faru kada sam vratio sijalice meni sada kratko svetlo svetli u gornji deo fara jel tako treba da bude.
Da.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Honda hornet

Dodao sam jedan detalj koji je bas ulepsao motor ovaj lim na hladnjaku allyexspress je cudo sada mi je ostalo da nadjem neki auspuh sa lepsim zvukom.

 

20240229_121452.jpg

Promenio član radenp
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

Glupo pitanje... Da možda on ne ograničava malo protok vazduha kroz saće?

Pitam jer se i ja razmišljam nešto slično da uradim...



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Honda hornet

Trazim neki auspuh za hondu ima na oflasima akrapovic za model iz 2007 god dali je moguce da se namontira na ovaj model

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja