Jump to content

Moto Zajednica

Honda Hornet - CB600F / CB900F

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: ?

Nista prijatelju, masina je u top stanju. Lepo pali, snage ima,potrosnja goriva je normalna.. U pocetku me je malo bunio onaj cudan rad na leru ali kasnije sam po nekim stranim grupama i forumima video da je to normalan rad za hornet 900. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: ?

Tako sam i ja cuo. :) Motor sam uvezao pocetkom prosle godine iz Austrije sa 36000km, sad ima na satu 42000, i za tih 6000km ni jedan jedini problem nisam imao. Inace, ovo mi je prvi ozbiljniji motor, i kupio sam ga bukvalno na nevidjeno, iako nikad ranije nisam ni seo na hornet. Lomim se sad oko prodaje, mozda bih uzeo za sledecu sezonu neku Varadero 1000 ili Fazer 1000 ali mislim da cu se ipak i sledece sezone druziti sa svojim strsljenom. :) Taman posla da zameram nesto. Nov sam u ovom svetu pa mi svaki savet dobro dodje. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

@steva012 Ja sam kupio motor sa sve nosačem.. Mislim da ćeš morati nešto da prepravljaš zbog auspuha.. Ja sam skoro montirao after market auspuhe i bilo je prepravljanja.. Najbolja opcija bi ti bila da ti napravi Seba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Pozdrav ljudi, nov sam na forumu. Jos uvek imam samo B kategoriju i razmisljam da polazem za motor. Malo gledajuci forum i oglase vidim da je hornet dosta popularan i hvaljen motor. Ja sam 190 visok i imam 78kg pa me zanima da li bi mi ovaj motor bio mali. Do sada sam samo vozio skutere. Znam da cete me sad savetovati kako bih trebao uzeti nesto slabije za pocetak ali ja bih da pazarim i da se ne zamaram trgovinom vise, jer mi ovo deluje kao pristojan motor za visegodisnju voznju. :) 

 

I jos nesto,sta je najbitnije da se gleda pri kupovini da se uzme dobra masina. Kilometraza,godina proizvodnje..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
2 hours ago, StariVuk said:

Pozdrav ljudi, nov sam na forumu. Jos uvek imam samo B kategoriju i razmisljam da polazem za motor. Malo gledajuci forum i oglase vidim da je hornet dosta popularan i hvaljen motor. Ja sam 190 visok i imam 78kg pa me zanima da li bi mi ovaj motor bio mali. Do sada sam samo vozio skutere. Znam da cete me sad savetovati kako bih trebao uzeti nesto slabije za pocetak ali ja bih da pazarim i da se ne zamaram trgovinom vise, jer mi ovo deluje kao pristojan motor za visegodisnju voznju. :) 

 

I jos nesto,sta je najbitnije da se gleda pri kupovini da se uzme dobra masina. Kilometraza,godina proizvodnje..?

Mali ti je Hornet 600 ali ja sam se vozio, ne bas komotno, vise od dve godine. Prikladniji bi ti bio Hornet 900 ali i cena je veca.

 

Puno srece ti zelim u izboru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Možda bi ti i 900 bio mali.. Ne znam odakle si, vidi negde par motora, sedi pa vidi.. Moj drugar ima transalpa 650 2005 god i leži mu ok, negde tvoje visine samo malo puniji :) a moj hornet 900 mu mali :) ili smo se mi navikli da ga gledamo na enduru.. A pošto bi ti bio prvi motor, navikao bi se brzo.. Ja sam mog oglasio, i stavio cena koja i govori da mi se ne prodaje :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Hornet 900

Ja vozim horneta 900,visok sam 192,i nije mi mali, bar me ne umara, nema bolova u leđima i kolenima, sedište je malo ne udobno i klizavo, ali to se rešava. Ali moraš da sednes i probaš. 

A trkalice, nzm sta da ti kazem, tu mislim da ćes teško naći motor po meri, imao r6 i patio se na njoj, hiljadarke sam probao, i nista mi nije leglo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Ja sam 192 takodje i nema sanse da ti 900 bude mali. Ja sam ga vozio 6 mozda i jace godinabip sa njim u ceskoj austriji rumuniji nisam se ni jednom umorio. Bices jako zadovoljan ako se odlucis za njega. Sto se tice trkalica mislim da se tu neces upakovati. Vozio sa VFR koji je sportski turer i polomio me koliko mi nije legao. Samo par cm veci motor sad vozim i nemas pojma koliko je udobnije. Jedino da pogledas recimo hajabusu ona bi ti bila ok al to je bas motorcina mozda previse za prvi motor. Za prvi mislim da ti je hornet 900 i vise nego dovoljan

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Nikšić
  • Motocikl: Honda hornet 600

Pozdrav kolege..Imam jedno pitanje. Kupio sam hornet koja je 2000 god,ali je stavljena instrument tabla i far od modela 2006 (digitalna) e sad,posto brzinomjer ne radi,da li to nekako moze da se napravi da funkcioniše? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Kolege Hornetisti, drugar nema vremena ni da sa mnom popriča a kamo li da kuca ovde, iako je član. Elem, vozi Hondu Hornet 900 iz 2002. godine, propišala mu viljuška napred. Rečeno mu da su teleskopi krivi, da su ispravljani i da mora druge. Zato pitanje, molba, apel, zna li ko ima li negde ovaj deo u Srbiji? Ja mu tražim po netu ali u mojoj, nemačkoj, okolini. Hvala unapred za svaku informaciju ili kontakt. Pisao sam već ovu poruku u drugoj temi u forumu ali mi se čini da je ovde ipak pravo mesto. Hvala unapred na razumevanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Smeo bih da se opkladim da odgovaraju sa nekog drugog motora, čak nije nužno da je Honda. 

Nek premeri prečnik i dužinu pa ih onda tražite po dimenzijama.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
Kolege Hornetisti, drugar nema vremena ni da sa mnom popriča a kamo li da kuca ovde, iako je član. Elem, vozi Hondu Hornet 900 iz 2002. godine, propišala mu viljuška napred. Rečeno mu da su teleskopi krivi, da su ispravljani i da mora druge. Zato pitanje, molba, apel, zna li ko ima li negde ovaj deo u Srbiji? Ja mu tražim po netu ali u mojoj, nemačkoj, okolini. Hvala unapred za svaku informaciju ili kontakt. Pisao sam već ovu poruku u drugoj temi u forumu ali mi se čini da je ovde ipak pravo mesto. Hvala unapred na razumevanju.

Pogledaj po oglasima, ko rastura Hornete moraju imati.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova

Kolege bajkeri, jedno pitanje: Naime, Hornet 2005 600ccm čuje se neko lupanje i osete se vibracije na levom nogostupu pri polasku koje se gubi kad se brzina kretanja poveća iznad 30 kmh? Imate li ideju šta može biti?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
34 minutes ago, milan_cvetkovic1 said:

Pogledaj po oglasima, ko rastura Hornete moraju imati.

To i jeste muka, svi rasturaju Hornet 600 ali 900-ku malo ko. Zato i pitam da li možda neko zna nekoga...  U svakom slučaju, hvala na odgovoru.

Promenio član lomitelj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500
On 11.11.2020. at 15:58, StariVuk je napisao:

Sta bi bila neka alternativa hornetu 900? 

 

I jos nesto jel uvozio neko motore iz eu, kakva je procedura kolko bi me izaslo za horneta 900 tipa 2004 godiste troskovi?

Zasto ne pogledas neku hondu CBF500/600N ( 2004-2007)  kao alternativu ? Ja sam 192 visok , 87 kg i CBF500 mi je taman . Na 600 mozes i da menjas visinu sedista , ima ih i sa ABS-om .  Mislim da su malo bolji izbor za pocetnika , hornet 900 je preko 100 ks , nije bas pocetnicki . Po izgledu su jako slicni  . 

Promenio član ziks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
On 22.2.2021. at 14:37, milan_cvetkovic1 je napisao:

Kolege bajkeri, jedno pitanje: Naime, Hornet 2005 600ccm čuje se neko lupanje i osete se vibracije na levom nogostupu pri polasku koje se gubi kad se brzina kretanja poveća iznad 30 kmh? Imate li ideju šta može biti?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Proveri lanac i lančanike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja