Jump to content

Moto Zajednica

Honda Hornet - CB600F / CB900F

Recommended Posts

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro
3 hours ago, BanditVA said:

Evo i mene u ovu sektu sad :jee:

Moram menjati nick :)

Juče pazario u NS

IMG_20200428_162032.thumb.jpg.2d95dfc92c34b608ab38686722555e3b.jpgIMG_20200428_161950.thumb.jpg.e7b5a1c2906c32910187da46cb942011.jpg

Uskoro lepših fotografije.. ;)

900-tka. Ja sam je vozio 5,6 godina obišao sa njom od češke do rumunije sve i da znaš da sam se vrhunski zabavio. Nećeš se pokajati. Puno puno lepih i zabavnih kilometara, nek je sa srećom

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT09 2023

@BanditVA Prelepi su ovi dupli izduvi :) 

 

Ljudi moze mala pomoc i savet. Zelim da uzmem instrument tablu sa 2006 horneta - onu polu digitalnu i da stavim na svoje 2000to, trenutno imam nekog kineza koji radi na magnete i mnogo me nervira a pritom izgleda malo kao budz. Tako da moje pitanje je, Znate li da li je moguce to odraditi i dobiti sve funkionalnosti tog 2006 instrumenta (video sam da je jedan decko ovde kupio sa stavljenim tim novijim cajgerom al nigde ne videh dal su sve funkcionalnosti prisutne). I drugo da li neko preporucuje elektricara u Beogradu i okolini koji bi mogao odraditi taj posao, pritom bih voleo da mi neko i pogleda motor sa te elektro strane jer sam naisao na neke izgorele zice i prespajanja i uopste mi se to ne svidja.

 

Hvalaaa :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Onaj moj komentar za malo plaćanja je bio najdirektnije vezan za očigledno loše stanje ovoga tvog Horneta.

Neko ga je ozbiljno spucao spreda, prikrpio i tako terao....pa pao opet.

Nisam nikada pravio prepravke, ali znam da je jedna od osnovnih razlika između, recimo modela 2000 i modela 2006, kako sat dobija signal za kilometar sat.

Kod starijeg je u pitanju sajla...a kod tebe nema čak ni tog mehanizma koji se nalazi na spoljnoj strani dekla prednjeg lančanika. Po svemu sudeći je "obrijan" pri padu.

2006 ima čitač u menjaču i nije mi baš poznato da li blok motora od starijeg modela ima mogućnost da mu se to naknadno ugradi...budući da je mašina praktično identična.

Obzirom da su za taj sat koji imaš sada, stručnjaci morali da se igraju električara, biće to dobra zanimacija da se sve dovede u red.

Pre nego što počneš, odgovori sebi na pitanje moraš li ti da budeš taj koji će to da uradi...ili plati da se uradi (ako si ga već kupio takvog)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT09 2023
pre 13 minuta, pronto je napisao:

Onaj moj komentar za malo plaćanja je bio najdirektnije vezan za očigledno loše stanje ovoga tvog Horneta.

Neko ga je ozbiljno spucao spreda, prikrpio i tako terao....pa pao opet.

Nisam nikada pravio prepravke, ali znam da je jedna od osnovnih razlika između, recimo modela 2000 i modela 2006, kako sat dobija signal za kilometar sat.

Kod starijeg je u pitanju sajla...a kod tebe nema čak ni tog mehanizma koji se nalazi na spoljnoj strani dekla prednjeg lančanika. Po svemu sudeći je "obrijan" pri padu.

2006 ima čitač u menjaču i nije mi baš poznato da li blok motora od starijeg modela ima mogućnost da mu se to naknadno ugradi...budući da je mašina praktično identična.

Obzirom da su za taj sat koji imaš sada, stručnjaci morali da se igraju električara, biće to dobra zanimacija da se sve dovede u red.

Pre nego što počneš, odgovori sebi na pitanje moraš li ti da budeš taj koji će to da uradi...ili plati da se uradi (ako si ga već kupio takvog)

Jasno sve, gledah ram i varove oko kormana kada sam kupovao motor i izgleda mi sve pravo i varovi fabricki, malo se razumem u farove i uporedio sam ih sa drugima na ostatku motora i izgledaju mi isto. Sad kad si mi spomenuo da ti izgleda padano/udarano i to vise puta zabrinuh se jer sam kako sam ga kupio odveo kod majstora da bas proveri te stvari i promeni mi ulje filtere i nije spomenuo nista vezano za to... Mislim da cu morati opet na razgovor sa doticnim. A za elektriku i to dal cu ja da radim, nema sanse, zato i pitah za nekog majstora u tom komentaru da mi se preporuci koji bi bio dovoljno strpljiv da razveze tu zbrku.

 

Hvala na odgovoru svakako :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Evo da pridodam za Horneta, ako gledaš ram da li je dobio po nosu, onda skini ili podigni rezervoar. Tu se dešavaju deformacije. Vidi se ako je uvijen ili ako je nešto čačkano.

Za ostalo Pronto je sve rekao.

Inače drago mi je da je ova tema oživela, kao da je najređi motocikl, niko ništa ne piše.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Listam Haynes manual...u vezi ove problematike oko kilometar sata...i vidim jednu interesantnu stvar.

Za slučaj da je ovaj narandžasto crni Hornet izvorno bio S, onda je prilično verovatno da na kućištu menjača (bloku motora) postoji već čitač-senzor ili mesto za isti. I dalje mi je nepoznanica ima li F model na bloku opciju za tako nešto.

Sve to se nalazi otprilike u zoni oko anlasera...malo iza, na kućištu motora.

...

Sad, razmišljam na glas...ako i postoji mesto u kućištu, može biti da nema opciju u instalaciji, što je manji problem. Ali, opet..

Zajebancija, koju treba "izmeriti" shodno željama i sposobnostima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Honda cb919f
On 25.1.2015. at 15:00, iyaan je napisao:

ja sam planirao bandita od kad sam polozio (pre 6 god), gledao ga svaki dan, mislio to je to, i pre godinu i nesto mi jedan dan samo kliknulo i presaltao se na horneta.. tako da ko zna sta ce da bude za par god :)

 

a drug prodao er5 i krenuo da pazari sv650 i sutradan ga vidim na africi 1lol.gif

 

eo i mog 1zdravo.gif

 

Capture_800x536.jpg

 

 

CAM00698_450x600.jpgCAM00628_800x600.jpg

Hornet sa up side down viljuskom :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro
2 hours ago, BanditVA said:

Nego, zna li ko gde naći centralni štender za moju CB900?

Da li su nekim slučajem isti od 600 i 900? 

Seba to lepo napravi. Čak je i vozio jednog tako da možda ima dimenzije pa samo odeš da ti namontira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Hvala, ali pre bih original.. Nije mi hitno, a na motoru je verovao ili ne sve original.. Za ne poverovati 34000km..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Proslo je nekoliko meseci od kada sam poslednji put pitao..pa mozda sada budem imao srece...ima li neko originalni korman na prodaju ? :) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: 599

Ta slika sajle nije na modelu sa analog/digitalnim satom. Da sve pokopocas trebas senzor brzine (ako moze na mjenjac), plovak za rezervoar(zbog pokazivaca goriva sam ganjao 2005 godiste vise nego zbog usd vilica) i sam sat (koji je jako jako skup)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: R Srbija Gnjilane
  • Motocikl: Piaggio Fly 125, Burgman 650 exe, CB Honda Hornet 900, BMW RT 1200.

Moja Osa 900 , spremna za sezonu, 2004 , presla 33 000 km. 4 godine lezala u garazi...(opravdanih razloga).

FB_IMG_1583909073142.jpg

FB_IMG_1583909075762.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005
Pre 10 sati, Boban EN je napisao:

Sta si met'o?

Pilot road 4 ..one o kojima smo pricali nisam uspeo da nadjem:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
On 5/31/2020 at 2:03 PM, milan_cvetkovic1 said:

Pozdrav svim bajkerima, koji servis preporučujete u Beogradu ili užoj okolini? Hvala unapred.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Marko iz Visnjice 

Meni je Horneta ,i Varadera kasnije ,sredio bio sam prezadovoljan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja