Jump to content

Moto Zajednica

Honda Hornet - CB600F / CB900F

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Zdravo ljudi, danas sam i ja pazario Horneta. S obzirom da sam pre ovoga vozio Transalpa 2004., Hornet kao da ide na raketno gorivo :O U pitanju je 2004. godiste, 600cc. 

 

Imacu verovatno neka pitanja ovih dana, za pocetak evo ih fotke pa ako neko nesto primeti neka skrene paznju. Zadnju gumu imam drugu, menjam je cim pre. Pozdrav!

61146272_186305878953748_2118743835684110336_n.jpg

61208171_706245916476843_6964969007304671232_n.jpg

61218218_418762655613472_446092143929327616_n.jpg

61271746_1365888010215936_6496306123040096256_n.jpg

61351859_1059731384212524_7681706071555047424_n.jpg

61826868_2029181990724936_2963294449444061184_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Osim druge prednje viljuske  prednjih kocionih celjusti ja ne vidim nista drugo....srecno sa novom masinom:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovde nešto ozbiljno ne štima!?

Prvo, boja nije original...aj' to manje više.

Ceo prednji kraj nije od Horneta...

Ova godina bi trebalo da ima USD viljušku....pride, Honda ne ugradjuje TOKICO klešta...barem ne na Hornetu.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Ovo je dosta preradjivan hornet. Puno stvari nije originalno. Udaran je spreda verovatno. Kao sto se vidi menjan je i hladnjak, kao i cela prednja viljuska i kociona klesta, diskove ne vidim lepo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Au :)

 

Ok, verujem da je tako jer sam siguran da vi znate svaki cosak horneta i ja to postujem. Ono sto je meni bitno je da ne vuce u stranu, da nista ne lupa, da su vile prave, da nista nigde ne zvecka itd. Menjac je perfektan, agregat radi uravnotezeno i mogu ga voziti bez ruku dosta dugo, tako da cu svakako moci da se navozam sa njim preko pola sveta ako bude prilike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

Pozadi je Nissin... Seems legit

Šalu na stranu, možda i nije bilo nekog udesa već su zamenjene viljuške zbog mogućnosti preloada...

A zar nije ovaj model od '04 do '07, sa tim satom?

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Ja nisam puno razlikovao Hornete do skoro, ali su mi uvek bili prelepi i delio sam ih na stari rep i novi rep :) Video sam da neki imaju klasicne cajgere, neki digitalne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova

Hornet do 2005 ima obične vile i analogne satove, serija od 05-06 ima USD vile i digitalni sat, noviji rep. Ili je ovaj udaran napred ili je čovek menjao prednje vile jer su fabričke na Hornetu mekše u odnosu na druge u toj klasi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005
Pre 16 sati, pronto je napisao:

Ovde nešto ozbiljno ne štima!?

Prvo, boja nije original...aj' to manje više.

Ceo prednji kraj nije od Horneta...

Ova godina bi trebalo da ima USD viljušku....pride, Honda ne ugradjuje TOKICO klešta...barem ne na Hornetu.

 

Da i bojaa zaboravih..mozda ga sredjivao po svom ukusu:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: ?

Pozdrav svima drugari! Za otprilike mesec dana zavrsavam sa polaganjem za A kategoriju i planiram da kupim motor, pa vas molim za savet.. :) Volim motore od malih nogu ali finansije mi nisu dozvoljavale da ranije priustim sebi tu vrstu uzivanja. Imam 26 godina,  zaljubljen sam u Hondu Hornet i bas nju planiram da pazarim.. E sad, posto sam visok oko 190, pretpostavljam da bi mi vise legla CB 900 (Ona mi se vise i svidja) jer kako sam procitao na par foruma, veca je malo od CB 600, ali posto bi mi to bio prvi jaci motor zelim da cujem vase misljenje. Da li je pametno uzeti odmah jacu verziju ili poceti sa slabijom? Inace, imao sam prilike da vozim motore i od 80 i od 180ks  i licno mislim da ne bih imao problema sa ovom jacom, ali znacilo bi mi misljenje iskusnih bajkera..  Jos jednom, veliki pozdrav svima! Unapred zahvalan!  

Stevan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova

Da li si vozio do sada neki motor iz prethodnih kategorija? Tipa 125/250/300/500cc? Motor vozi čovek, znači mozak i ruka, ne godine i kategorije. Ako imaš prethodnog iskustva sa manjom kubikažom možeš slobodno 900, nije tolika razlika u konjaži od 600 a dobijaš čvršće vešanje i generalno bolji motor, jedino ako ti registracija neće biti problem. Isto se voze čak 900 bolje drži krivine kad se pritisne zbog svog rama i tvrđeg vešanja. Polako i pametno samo šta drugo da ti kažem, srećna kupovina i puno km.
P.s i ja planiram zamenu moje 600 za 900


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: ?

Vozio sam par godina Hondu XL 125 ali mislim da mi to i ne znaci nesto preterano sto se iskustva tice.  Od jacih masina sam probao GPZ 600, DR 650, XJ 600 i GSX-R 1000 (Sa ovim sam presao najvise kilometara i zato mislim da mi jaca verzija Hornet ne bi predstavljala problem, iako, opet kazem, iskustvo mi je nula). I slozio bih se sa tobom da se motor vozi glavom. :) Razmislicu jos neko vreme, pa cu javiti sta sam uradio. Hvala ti u svakom slucaju! :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Pozdrav ekipo,

da li neko zna gde mogu da nadjem termoprekidac za Hornet 600,2000 god. (a da nije u Hondi jer tamo kosta 8000 :D ) Da li se neko susreo sa ovim problem i nasao elegantnije resnje? :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Ja nisam,ali majstor kaze da jeste :)

ne ukljucuje ventilator uopste,a ventilator sam po sebi radi,premostili ga i sljaka...ima li neka treca stvar? :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Može da bude, ne znači da jeste.

Ventilator i ceo sistem žica se proba tako što se jednostavno kabl sa davača prisloni na masu...to verujem da ste uradili..ali, trebalo bi probati dodirivanjem na telo samog hladnjaka!

Ako spojiš žicu na agregat, ono radi...ali ako spojiš na telo hladnjaka a ono neće, imaš problem sa masom na hladnjaku. On nije fiksno vezan za ram već ima gumene amortizere i masa do njega dolazi preko kabla, a to je mislim negde oko ventilatora.

Ako ste probali na hladnjak ili jednostavno na telo davača...onda je on.

Taj davač ide na gomilu Hondinih modela, čak i na neke skutere...možda polovan može da se negde nadje.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Hvala za info,probacu sve jos jednom sutra pa cemo da vidimo...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
Hvala za info,probacu sve jos jednom sutra pa cemo da vidimo...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk



Proveri džek od ventilatora kako je udžekovan, isposni ona plastika i hoće da gubi kontakt od vibracija, ispadne malo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Evo ga...od prvog vlasnika u originalu...konacnoooo.. jeste da mi boja nije nesto ali koga briga 19000km sledi carina i ostalo sto ide a onda uzivanje.. pozzz

IMG-20190705-WA0005.thumb.jpg.2a46477547e9fa2dcda345f7253d56cc.jpgIMG-20190705-WA0004.thumb.jpg.7989167fc59c5f73665d6b23a9447342.jpg

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja