Jump to content

Moto Zajednica

Honda Hornet - CB600F / CB900F

Recommended Posts

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Posto sam ja njemu dolivao demi vodu dok sam bio tamo (jul), on je svaki put kad bi stao u mestu i cim bi upalio ventilator na 103 stepena krenuo da izbacuje vodu na crevu za preliv, desavalo se da posle toga pogledam u ekspanzioni sud i da uopste ne bude tecnosti u njemu, a cak i u samom hladnjaku kad bi otovorio ne bi bilo dovoljno tecnosti. Kad sam na preporuku majstora sipao noov antifriz od tad pratim situaciju i nivo tecnosti je isti odnsono ne pada niti izlazi na preliv kada se zagreje na preko 103 stepena. Znam da zvuci skoro neverovatno ali tako se desavalo. Mene sada brine da to nije otisao dihtung glave ili da je dotrajao termodavac ili termostat, motor na satu ima skoro 60 hiljada... Pri tom radi kao sat, nikad jedan problem sa njim nisam imao, a presao sam preko 30000 po raznim uslovima i opterecenjima
Meni je ovo sto si napisao potpuno logično da bude loša mešavina antifriza. Naravno da ce destilovana voda da ti ispari, jer motocikli rade na temperaturama dosta preko 100 stepeni, trebao si kupiti antifriz tada i doliti, i resio bi problem jos na putovanju. Antifriz ne služi samo za hladne dane vec i za visoke temperature.

Preporuka imas Motulov bas za aluminijumske blokove i visoke temperature. Kupis koncentrisani i razblazis 50:50. Ja nikada problem nisam imao koristim ga godinama.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

@stilihon

 

Dihtung glave nije sigurno. Tu nema dileme. Hoće da pokazuje takve znake pregrevanja verovao ili ne, zbog čepa hladnjaka. 

Ako te opet bude zezao, promeni ga. Ako ne možeš da nađeš original, pasuje i sa japanskih automobila. Probaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Hornet 600 '02

Drugari, blizi se pravi pocetak sezone i vreme je da kupim nove gume. Obzirom da ce sajam za koji dan, mislim da skoknem na isti pa da vidim ocu li ubosti i neki sajamski popust..... :jee:

Obzirom da je brendova i modela jaaaaako puno, nemam bas ideju sta kupiti. Imate li vi neke preporuke, sta vi vozite pa bi preporucili il nikako ne preporucili, sta bi kupili i tako slicno......

Nisam bas neki agresivan vozac, ne obaram ga do felne al mi je vazno da dobro drzi po suvom, retko vozim po vlaznom kolovozu. Naraavno, i cena je faktor, ne bi skodilo da bude neki povoljniji cenovni rang.

Svaka pomoc je dobrodosla..... Fala..... :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
  • Motocikl: gs500,honda hornet

Ja sam na mom hornetu potrosio skoro dva cela seta Michelin pilot power 3 i prezadovoljan sam sa gumama i po mokrom i po suvom i u krivinama. Ono sto se meni cini jeste da se mozda malo brze trose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Ja sam na 900tki vozio Michelin i power i road road duže traju posebno ako planiraš da putuješ. Power mi se na dužim putovanjima baš trošila mada se mnogo brže zagreje i sigurno je za po gradu bolja dok je road kad se zagreje ekstra držala i duže mi je trajala. Sve je na tebi za šta ih želiš.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

E pa dragi moji, došao je i taj dan da izbacim moju sivu pticu na ulicu...

Sušan je to period bio, od oktobra na ovamo, kada sam poslednji put seo na motor... Tj kad malo bolje razmislim, poslednji put sam seo na motor kada sam položio (hvala Jasminko)! Pakao!

Elem, vidimo se na drumu, a tu ću ja biti da vas dosađujem pitanjima i potpitanjima!

f8ec6fd4877048efb86a2e37ff11234c.jpg

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Poštovanje ljudi svima. 

Nov sam na forumu. Vozim hondu hornet 600 2003. godište. Imam jedan problem, kada vozim motor do 40 na sat, motor kao da plese i vuče mi korman u jednu ili drugu stranu podjednako(povuče prvo u jednu pa u drugu stranu). Posle 40km/h, motor drži pravo. Kada se pogleda motor od iza, dok neko drugi vozi, motor je u osi. I spreda je u osi. Viljuske su u osi isto. Prethodnik vlasmik mi je rekao da je on stegao glavnu maticu guvernale. Da li to ima neke veze? I šta bi moglo biti? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Moglo bi biti da je prethodni vlasnik stegao glavnu maticu, jer je riknuo ležaj u vratu volana. 

Moglo bi da bude i stanje prednje gume...ležaj(evi) u točku...itd.

 

@Vanja_022

Sve što i kod drugih, s'tim što...

...bi ta sprava, mogla da ima prednji točak za gumu od 16". To mu dodje normalna stvar. E sad...hm. Ako ima 17" tu mogu da se razvijaju razne teorije. Od bezazlenih do onih drugih. Ako možeš ti baci neku sliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Sta pogledati pri kupoviti 600 iz 98'?

Ja bi kod horneta pri kupovino digao prednji rezervoar da vidim kakav je ispod. Jako se lako skida i otkriva dosta stvari ispod, ako je ozbiljnije lupan i ako je ram povukao, 100% ćeš videti po gredi rama koja ide tacno ispod rezervoara, i videces instalacije sve, da li je fabricko stanje ili je prepravljano seceno budzeno.

Proveri punjenje, njima regleri umeju da budu boljka, pogledaj džek od reglera da li je nagoreo možda malo. Bombina ume da zeza takođe.

Trazi mu da bude hladan kada dolazis da ga gledas. Morao bi da upali kao praćka.

 

I naravno sto kolega reče sve ostalo kao i na drugim motorima.

 

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

Pozdrav svima!

Samo da priverim, kod koga generalno kupujete gume, kao i da li na istom mestu ugrađujete?

Iz BGa sam pa mi realno ni NS nije daleko ako je tolika ušteda u ceni...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Ja sipam Motul 5100, 10w 40. Već šest godina i nikakav problem nisam imao sa njim. Koristim Hiflo filtere i za ulje i vazduh i takođe nemam primedbi.

Količinski, sa filterom staje oko 3,2 litre, ali to se svakako proveri pa po potrebi reguliše nivo.

Eto, ako sam pomogao nešto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Pozdrav svima!

Samo da priverim, kod koga generalno kupujete gume, kao i da li na istom mestu ugrađujete?

Iz BGa sam pa mi realno ni NS nije daleko ako je tolika ušteda u ceni...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Pilot Sport na Konjarniku

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
Pre sat vremena, Due je napisao:

Ja sipam Motul 5100, 10w 40. Već šest godina i nikakav problem nisam imao sa njim. Koristim Hiflo filtere i za ulje i vazduh i takođe nemam primedbi.

Količinski, sa filterom staje oko 3,2 litre, ali to se svakako proveri pa po potrebi reguliše nivo.

Eto, ako sam pomogao nešto.

Pomogao si puno, hvala 

A reci mi, neka oznaka filtera ili samo kazem hornet to i to godiste?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

Ljudi, jel znate gde bih mogao da nađem rep za mog Korneta '06. godište?

Cimao sam Dekija iz Kanjiže ali nažalost nema...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

Po priči ortaka od kojeg sam uzeo motor, iz zajebancije mu je prijatelj naskočio kao na konja, na zadnje sedište i tom prilikom mentol je odvalio jednu stranu žabica i iskrivio/naprsao rep pozadi...

Dumbass

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja