Jump to content

Moto Zajednica

Honda Hornet - CB600F / CB900F

Recommended Posts

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

Hvala bogu imam čime da usmeravam :)

Sreca pa nisam neki 18+ klinac pa da sam neizivljen, ali zdrav zort je uvek neophodan

Izvestavam napredak svakako, a i admin mi je uča pa ćemo videti :)

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Naj opasniji je vozac posle predjenih prvih 3000km! Zapamti to molim te, tada se covek opusti i misli da je ovladao motorom, nastoj da sacuvas zdravi zort uvek, to ce te sacuvati... Usmeri nos gde zelis ici, ne samo pogled...
 
Pozdrav Nenad.
Potpuno tačna izjava i na mestu! Kada se malo opustiš i misliš da znaš nešto. Pamet u glavu.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Nis,Kraljevo
  • Motocikl: .

Pozdrav narode.Postao sam ponosni vlasnik svog prvog motora.Veoma sam srecan i zadovoljan sa onim sto sam kupio.U zdravlje i ziveli! :)20180815_122926.jpeg20180815_123000.jpeg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja kao stari miner...moram da primetim da je ovo u stvari S, koji je verovatno bio na zemlji i potpuno uništio masku...pa postao N.

Mislim, to mora i me mora ništa da znači....ali eto, malo razmišljanja na glas.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Nis,Kraljevo
  • Motocikl: .

Na koliko litara od slavinu okrecete na rezervu kod horneta 600.Meni se cini da krenuo da mi trokira na cenim ga 3.5l max 4l? Deluje da rano prebacuje na rezervu?
Pozdrav

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

A ovo kad sam provlačio žice za grejače ručica.

Prvi put sam mu skidao rezervoar i oduševio se.

Ovo sve kao novo.

Još ću da poverujem da me uvoznik nije slagao za kilometražu :)  :

20180915_173338.jpg

20180915_173405.jpg

20180915_173354.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Da. Baš kao iz radnje.

Godište 2002.

Prešao 26900 km. Bar tako piše na satu :) .

Ali vozio sam svašta i novo i polovno, i ovde mi je osećaj kao da vozim novo. Ni jedan zvuk viška. Sve utegnuto, sluša me savršeno  .......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Probao horneta 600 odusevio se..prvo koliko je lagan motor koliko se lako okrece po gradu kako se lagano vozi kroz krivine pogotovu na one krace i ostrije...jednom recju divno...pogotovu sto ja vozim tezi motor pa nisam ni navikao na to...no nevezano za to..ovo sto sam pisao o hornetu da li neko moze to da mi uporedi recimo sa fazer 600s2 recimo...dali je i on isto takav za krivine za manervisanje i za lakocu okretanja nisam nikad vozio pa pitam? Pozdrav za sve vlasnike horneta

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki SV650, Honda VFR 800 Vtec.

Pozdrav ljudi, poznaje li neko ovaj motor ? Drugara interesuje pa bi otisli da pogledamo. Mozete i napisati neki vas utisak ovako sa slika, da li nesto nije kako treba i na sta bi trebali da obratimo paznju, znacilo bi nam. Unapred hvala.

e71987ef6a59-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Hornet 600, 2003. godište, Naked, vozilo prešlo 42000 km, Senta. Cena 1.950 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 15.8.2018. at 16:54, pronto je napisao:

Ja kao stari miner...moram da primetim da je ovo u stvari S, koji je verovatno bio na zemlji i potpuno uništio masku...pa postao N.

Mislim, to mora i me mora ništa da znači....ali eto, malo razmišljanja na glas.

Ne pratim nesto Hornete, ali me je ovaj tvoj post zaintrigirao. U cemu je razlika, iliti, na osnovu cega si primetio to sto si naveo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nemam knjigu ispred sebe, da svoje reči tvrdo argumentujem....ali.

Sa motorom koji je u pitanju je definitivno nešto radjeno. Boja je jako čudna, pride jedna slika leve strane bi značajno pomogla i bez knjige...o tome nešto kasnije.

Najočiglednija razlika u odnosu na "običnu" Hornet je svakako maska ( far, retrovizori...). Razlikuje se i kilometar sat...praktično cela tabla. Hornet je na kraju krajeva poznat po klasičnim "naked" cajgerima za brzinu i obrtaje. Oni su u stvari osnovno obeležje celog jednog segmenta...sad već iz prošlih vremena, uz okrugli far naravno.

E sad, leva strana.

Na običnom Hornetu je prilično upadljiv mehanizam koji sajlom pokreće kilometar sat i on je pričvršćen na spoljašnjost dekla prednjeg lančanika ( često strada u padovima). Kod S varijante to ne postoji, već je čitač i konvertor u digitalni signal ušrafljen u kućište menjača i on se ne primećuje. Znači na deklu nema ničega, pa bi zato fotka leve strane bila od pomoći.

Zato, pri ovim prepravkama nije moguće staviti originalne Hornet satove, mislim moguće je ali to podrazumeva zamenu još koječega, jer je "signal" do satova drugačiji.

Uz to, očigledno je da ni nosač fara nije originalan...i tako.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
  • Motocikl: gs500,honda hornet

Pozdrav drugari, letos sam imao manji peh sa mojim hornetom. Naime, kad sam se peo na Stelvio, negde na pola puta do gore stao sam sa strane da sacekam drugara i pri tom sam primetio bio da mu je temperatura bila negde na 108 stepeni i da je izbacivao antifriz na onom malom crevu za preliv koje je za to i predvidnjeno. Nakon toga sam mu dolivao destilovanu vodu (dok sam bio na planini) i primetio sam da on cim temperatura predje 103 stepena i upali se hladnjak, on izbacuje vodu na onom crevu za preliv. Nakon povratka u Srbiju posle konsultacija sa majstorom, stavio sam novi antifriz i od tad nisam primetio da gubi antifriz ali u isto vreme nisam ni imao prilike da ga toliko opteretim kao sto sam na Stelviu. Moje pitanje je da li je moguce da je problem zaista bio samo do antifriza ili je mozda nesto drugo u pitanju? Da li je neko imao slican problem... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Po onome sto ti opisuješ rekao bih da je bila loša mešavina antifriza. Vozio sam horneta, i on radi na čak i većim temperaturama od te koju ti opisuješ, nije stvar u opterećenju već kad se vučeš po gradu i semaforima na 40+ stepeni, tada ume da digne i više od toga.
Eventualno možeš da proveriš da slučajno nema neke strane tečnosti u antifrizu, ali hornet nije poznat po tome.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
  • Motocikl: gs500,honda hornet

Posto sam ja njemu dolivao demi vodu dok sam bio tamo (jul), on je svaki put kad bi stao u mestu i cim bi upalio ventilator na 103 stepena krenuo da izbacuje vodu na crevu za preliv, desavalo se da posle toga pogledam u ekspanzioni sud i da uopste ne bude tecnosti u njemu, a cak i u samom hladnjaku kad bi otovorio ne bi bilo dovoljno tecnosti. Kad sam na preporuku majstora sipao noov antifriz od tad pratim situaciju i nivo tecnosti je isti odnsono ne pada niti izlazi na preliv kada se zagreje na preko 103 stepena. Znam da zvuci skoro neverovatno ali tako se desavalo. Mene sada brine da to nije otisao dihtung glave ili da je dotrajao termodavac ili termostat, motor na satu ima skoro 60 hiljada... Pri tom radi kao sat, nikad jedan problem sa njim nisam imao, a presao sam preko 30000 po raznim uslovima i opterecenjima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja