Jump to content

Moto Zajednica

Honda Hornet - CB600F / CB900F

Recommended Posts

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
Pre 8 sati, Luka89 je napisao:

Dragi Hornetaši, imam jedan problem sa strujom i nadam se da mi možete pomoći savetom. Naime, vozim Horneta već 3. sezonu (ovo mi je prvi dvotočkaš) i mogu reći da sam prezadovoljan i da me nikada nije izneverio. Ali..

 

Pred sam kraj prošle sezone sam ugradio ksenone i početkom ove sezone mi je "crklo" kratko svetlo. Ispostavilo se da je stvar do transformatora (pregoreo je valjda), isti je zamenjen i sve je bilo ok... :jee1: nekih 10-15 dana.. :grr: Onda je ponovo pregoreo.. Drugar koji mi je ugradio ksenone i koji mi održava motor je odvezao motor kod auto-električara (valjda je auto-električar, ne razum se baš :() koji je navodno pregledao celu elektroniku, zamenio transformator i sve je bilo ok... pola dana... >:( Sad se vozim samo danju i razmišljam šta da radim.. 

 

Da li imate neki korisatan savet, šta da radim i kome da se obratim? :stabre:

Dobro dosao u temu :)

 

Mogao bi da potrazis resenje problema ovde Moto elektrika Čika Rajko. Kolega je urednik ovde na forumu. Poznajem ga ali nemam iskustva sa njegovim poslom. Upuceni kazu da ume sa elektronima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Dobro dosao u temu
 
Mogao bi da potrazis resenje problema ovde Moto elektrika Čika Rajko. Kolega je urednik ovde na forumu. Poznajem ga ali nemam iskustva sa njegovim poslom. Upuceni kazu da ume sa elektronima.

Ovako stoje stvari.
Ksenone nipošto nemoj kupovati jeftine i kineske. To je pravilo broj jedan.
Druga stvar je da ako "drugari" nisu profesionalci nemoj da ti oni to ugrađuju. Iako žele da ti pomognu napraviće ti medveđu uslugu. Ksenon mora lepo da se ispovezuje na svim mestima (pod tim smatram džekove na svim mestima, a ne oguli žice, umotaj, pa malo izolirke)
Imao sam ksenone na mom hornetu.
Od trenutka kada sam ih iščupao i stavio obične sijalice problem sa strujom je nestao.
Stavi malo jaču sijalicu, osram ili boš, i slatko ćeš se navozati.
Ili to, ili original ksenon i stručno lice za montažu.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

@herman Bolje vas našao! Hvala na preporuci, pokušaću kod Čika Rajka. Zovem ga već sutra :D @Nenadbg88 Mislim da nisu u pitanju jeftini ksenoni, mada se ne sećam ni okvirno koliko sam ih platio. Znam da imam godinu dana garanciju na njih, pa na osnovu toga pretpostavljam da nisu neki kineski. Ali kako su već 3 transformatora pregorela, biće da je nešto do motora pa mi glupo i da potežem garanciju 3. put. A ako se ne reši, vraćam se na obične sijalice, a razmišljam i da montiram led svetla na kreš padove. Malo su duži pa verujemda će lepo da legnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Vrati se na obicne sijalice i videces da li je do ksenona ili nesto drugo... onda ces lako.

Ah da , dobrodosao

Ja imam obicne i lepo svetli sa njima , nema potrebe za ksenonima, e sad ako je zbog estetike, onda ok

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Ljudi moze pomoc, hocu da kupim stender za zadnji tocak, nemam, a treba mi, da mi ne stoji na copavoj uvek...

Da li ovaj stender odgovara za mog horneta...

Ako neko zna znacilo bi mi dosta, posto bi sutra kolega mogao da uzme u Bg, da se ne salje kuririma..

Help?

f6d58a717bca3044a72d50665dc91f82.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
Jeste najbolje, ali trenutna situacija namece ovaj, pa ako bilo ko zna da li odg, help?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mislim da je sigurnije da poručiš iz prodavnice, kao što je Louis, gde možeš da ga izabereš na osnovu modela motocikla.

Inviato dal mio ASUS_Z010D utilizzando Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Klinac polaže za A1 u stvari položio testove i kreće u vožnju sa lepšim vremenom. Tako da će morati da se za njega pazari neka 125-ca. Ako ima neko nešto tipa Aprilia Yamaha sport a želi da pređe na neko veće motorče možemo se dogovoriti za neku zamenu. Moj motor je Honet 900 godište 2005 i baš je da ga ne hvalim u dobrom dobrom stanju. Redovno je sve zamenjeno i registrovan je do 31.10.2018. Na motoru nema bukvalno nikakvih ulaganja, nije na oglasima jer mi nije frka za prodaju a i njegova yamahica tzr50 je na oglasu pa kako se uklopimo za dalje. Naravno može da ide i za keš

IMG_2507.JPG

IMG_2509.JPG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Imas u Guevari EBC i Carbone Lorraine, mislim da hornet vozi cetvoroklipna kljesta kao i cbr f4,  Zadovoljan sam kocenjem ebc sinter plocica, oko 11000din su bile set za sva tri diska, organske oko 8000din.

Stipaju lepo i hladne i tople, mokre valja osusiti blagim stiskom na rucicu (po kisi). Jos nesto interesantno, imam utisak da hladne agresivnije "ujedu" disk...

Sve u svemu za moj stil voznje super, mogao sam i organske uzeti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Ja sam skoro menjao diskove, uzeo trw, njihove pločice, Sinter na hladnom cvili malo, ali kad se zagreju bolje grizu i nema cviljenja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja