Jump to content

Moto Zajednica

Honda Hornet - CB600F / CB900F

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd

i ja da se uclanim

Slike su vec okocane u temi https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/117421-prvi-motor/

Danas prvi peh.u ulici u kojoj drzim motor vec dva meseca stoji rupa od krpljenja vodovodne cevi samo nasuta sljunkom >:( .Rupa je tacno na kraju ulice na uzbrdici i plus ima veliki bocni nagib.Uz rupu parkiran automobil ima mesta taman koliko tocak da prodje.Sve bi proslo glat da nisam na tom nagibu morao da stanem posto je tu i raskrsnica koju ne mogu da vidim nikako pre nego sto zaobidjem tu rupu.Rezultat  :moto2: .Ostenjenje je samo malo na desnom slajderu i malo na auspuhu nista strasno.Motor se nije ugasio ja sam ga ugasio na dugme kad sam ga upalio malo je zaverglao i upalio.Motor je kod majstora vreme mu za servis pa ce ga taman detaljnije pogledati.Pitanje je sad ta rupa idalje stoji tu i opet moze da napravi isti problem da li moze da se zove i da se prijavi da se sredi to i koga zvati??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

i ja da se uclanim

Slike su vec okocane u temi https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/117421-prvi-motor/

Danas prvi peh.u ulici u kojoj drzim motor vec dva meseca stoji rupa od krpljenja vodovodne cevi samo nasuta sljunkom >:( .Rupa je tacno na kraju ulice na uzbrdici i plus ima veliki bocni nagib.Uz rupu parkiran automobil ima mesta taman koliko tocak da prodje.Sve bi proslo glat da nisam na tom nagibu morao da stanem posto je tu i raskrsnica koju ne mogu da vidim nikako pre nego sto zaobidjem tu rupu.Rezultat  :moto2: .Ostenjenje je samo malo na desnom slajderu i malo na auspuhu nista strasno.Motor se nije ugasio ja sam ga ugasio na dugme kad sam ga upalio malo je zaverglao i upalio.Motor je kod majstora vreme mu za servis pa ce ga taman detaljnije pogledati.Pitanje je sad ta rupa idalje stoji tu i opet moze da napravi isti problem da li moze da se zove i da se prijavi da se sredi to i koga zvati??

 

Bila je jedna stara tema. Ko zna da li su telefoni jos uvek aktuelni ali probaj.

 

Super si prosao. Ni tebi ni motoru nista ne fali. Sa padovima si za ovu sezonu, a nadajmo se i duze, zavrsio :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

I ja sam juce na tezi nacin naucio kako se (ne) penje motor na ivicnjak i to onaj mali, prednji tocK je presao lepo al zadnji je dobro proslajfao, toliko da je motor postavio pod uglom od 90stepeni u odnosu na ivicnjak.

Od sad drugaciji pristup kad su oni u pitanju.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Ljudi, jedno pitanjce,glupo vrv al jbg... moram

Kad motor stoji, dan,dva ,tri,deset pali se sa sauhom uvek?

ima li neki period koji po pravilu treba da prodje pa onda sa sauhom?

I recimo ovo, upalim, vozim pola sata, parkiram, stoji 6 sati( primer) jel tad palim sa sauhom ili bez?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ljudi, jedno pitanjce,glupo vrv al jbg... moram

Kad motor stoji, dan,dva ,tri,deset pali se sa sauhom uvek?

ima li neki period koji po pravilu treba da prodje pa onda sa sauhom?

I recimo ovo, upalim, vozim pola sata, parkiram, stoji 6 sati( primer) jel tad palim sa sauhom ili bez?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sauh treba dozirati u zavisnosti od spoljne temperature, i vremena u toku kojeg nije vožen.

Primera radi ako ga po lepom vremenu nisi vozio sat vremena, ne treba mu sauh, ako je prošlo 3-4 sata, onda malo povučeš. Ako je hladno vreme ( ispod 5 stepeni) onda vučeš sauh do kraja. Zavisi to naravno i od stanja motora, ono što svakako ne valja jeste voziti ga oštro pod sauhom. Slušaj rad motora na leru, i osetićeš sam koliko treba da se povuče.

A ako nekada neće da ti upali po lepom vremenu, a vozio si ga pre par sati, to je onda verovatno jer si previše nategao sauh.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

ja moju palim bez sauga od kako je otoplilo, a ako i upalim sa saugom ja odmah vratim cim krene da radi pa sam doziram gas...

Ja sam bio kod Kocke jednom prilikom dok sam vozio horneta, i čovek kaže da se sauh povlači samo prilikom paljenja i da se odmah vraća i da se gas dozira ručno dok se motor ne ugreje.

On jeste iskusan majstor, i jedan od najboljih za horneta. Ali po mom iskustvu, i mišljenjima još nekih iskusnih ljudi, ne bi trebalo da mu škodi dok radi u mestu pod sauhom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
  • Motocikl: gs500,honda hornet

 

ja moju palim bez sauga od kako je otoplilo, a ako i upalim sa saugom ja odmah vratim cim krene da radi pa sam doziram gas...

Ja sam bio kod Kocke jednom prilikom dok sam vozio horneta, i čovek kaže da se sauh povlači samo prilikom paljenja i da se odmah vraća i da se gas dozira ručno dok se motor ne ugreje.

On jeste iskusan majstor, i jedan od najboljih za horneta. Ali po mom iskustvu, i mišljenjima još nekih iskusnih ljudi, ne bi trebalo da mu škodi dok radi u mestu pod sauhom.

 

E meni je Kocka to rekao zato i radim ovako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Malo pranja nije na odmet  :)

 

33862438930_44cff5c0c5_b.jpg

 

I ja sam juce na tezi nacin naucio kako se (ne) penje motor na ivicnjak i to onaj mali, prednji tocK je presao lepo al zadnji je dobro proslajfao, toliko da je motor postavio pod uglom od 90stepeni u odnosu na ivicnjak.
Od sad drugaciji pristup kad su oni u pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Meni se desila glupost proslog leta. Kada sam se zaustivo stao sam levom hogom na pesak, okliznu se i u mestu ispustio motor. Malo se samo ogrebala dekla. Sada razmisljam da li da je poliram ili da je zamenim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
On 4/27/2017 at 7:57 PM, herman said:

Mozda si Rock-e zreo za zamenu motora :D

Samo ga gledam, pecen je, ne gine mu nesto sa 4 komada u liniji :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Pozdrav svima, gledam vec duze vreme koji motor da uzmem kao prvi ozbiljan motor i Hornet mi je u uzem izboru. Na oglasima sam naleteo konkretno na ovaj: http://www.polovniautomobili.com/motori/9910297/honda-cb600f-hornet.
Ako neko ima bilo kakav koristan savet znacio bi mi. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

Puno je ovo para za taj motor .... 2007 g novi model za te pare stranac je ,. 

Motor je strava ,zasto ? 

Zato sto je lak kratak , Kao super moto , savrsen za grad , a kad izadjes na auto put masina od honda cbr 600 pokaze svoje pravo ja ... To je spoj Super sport u gradcki motor! Naravno postoje i drugi modeli i proizvodjaci , ali i druge vece cijene , tako da je hornet brend koji honda nikada odbaciti nece . 

A ti se neces pokajati .... Sve najbolje ja vozim horneta u gradu sa milion bulevara  i desetak autoputeva ,,, nemam rijeci prezadovoljan sam ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey
Pozdrav svima, gledam vec duze vreme koji motor da uzmem kao prvi ozbiljan motor i Hornet mi je u uzem izboru. Na oglasima sam naleteo konkretno na ovaj: http://www.polovniautomobili.com/motori/9910297/honda-cb600f-hornet.

Ako neko ima bilo kakav koristan savet znacio bi mi. Hvala.

Druze ako ti hornet kao model odgovara ergonomski i vizuelno nzm zasto se dvoumis oko ovog motora... kao sto prodavac vec naveo u oglasu, motor ima lepu opremu i dosta toga je vec uradjeno ( ne moras odmah o tome da mislis).

Cena je korektna , msm da vredi ove pare, mozda mozes da nadjes i jeftiniji ali ni priblizno u ovom stanju... da sam na tvom

mestu definitivno bih pogledao ovaj motor, taman i prilika da upoznas prodavca( mnogo toga se zakljuci o motoru kad upoznas prodavca-vlasnika)

Srecno i sto pre da se vozis sa novo motorce

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Dragi Hornetaši, imam jedan problem sa strujom i nadam se da mi možete pomoći savetom. Naime, vozim Horneta već 3. sezonu (ovo mi je prvi dvotočkaš) i mogu reći da sam prezadovoljan i da me nikada nije izneverio. Ali..

 

Pred sam kraj prošle sezone sam ugradio ksenone i početkom ove sezone mi je "crklo" kratko svetlo. Ispostavilo se da je stvar do transformatora (pregoreo je valjda), isti je zamenjen i sve je bilo ok... :jee1: nekih 10-15 dana.. :grr: Onda je ponovo pregoreo.. Drugar koji mi je ugradio ksenone i koji mi održava motor je odvezao motor kod auto-električara (valjda je auto-električar, ne razum se baš :() koji je navodno pregledao celu elektroniku, zamenio transformator i sve je bilo ok... pola dana... >:( Sad se vozim samo danju i razmišljam šta da radim.. 

 

Da li imate neki korisatan savet, šta da radim i kome da se obratim? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja