Jump to content

Moto Zajednica

Honda Hornet - CB600F / CB900F

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 411 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

ili da ga ofarbam u crno

jel zna neko gde mogu u Beogradu da nadjem plave trakice za felne, nemam iskustva sta sve moze da se nadje u radnjama posto sam uglavnom vozio enduro gde nije bilo potrebe za sminkom :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Što ne ostaviš ove, meni se baš sviđaju kako razbijaju "monotoniju". Ili stavi bele

 

A nemoj u crno ralicu, to će izgledati kao cirkus

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 990

Zdravo svima, nadam se da nije pogresno mesto za razmenu iskustava. Pazario sam Hondu CB6000F Hornet pre par dana od lika koji je stavio neki akumulator od skutera jer je nije vozio (samo da bi palio povremeno). Nakon prve voznje primetio sam da kada upalim svetlo, nakon nekih 10ak minuta motor pocne cudno da radi a kasnije se i gasi. Zmigavci su takodje cudno radili (nekada ne rade a nekada rade neravnomerno). Sve to sam pripisao slabom akumulatoru i pravac u radnju gde sam pazario nov akumulator koji je propisan za taj model (YTX 7LBS 6AH). Misleci da sam problem resio vozio sam ga nekih 2 sata sa upaljenim svetlom i nije bilo problema ali uvece se problem vratio. Zapravo kada je svetlo upaljeno iznenada agrekat pocne da radi neravnomerno i gasi se u ler gasu.Tesko pali, zapravo nece da upali na verglanje pa sam bio priimoran da ga palim na "gurku". Zanimljivo je to sto kada ugasim potrosace struje (svetla, zmigavce) akumulator se napuni i agregat radi potpuno normalno. 

 

Da li mozda neko ima slicna iskustva i ako je ovo tema za neki "servis topic" molim vas da mi ne zamerite jer sam nov ovde...

 

Unapred hvala....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Meni je gubio kontakt na akumulatoru i nije ga konstantno lepo punio, pa kad puni radi sve OK, a kad izgubi kontakt krene tako da luduje. Proveri kontakte na akumulatoru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

S obzirom da je menjao skoro, valjda je dobro stegao.

I ja sam imao muke sa strujom i još je nism skroz rešio, malo me mrzi.

Kreni redom. Horneti imaju problema i sa džekom koji sa alternatora ide na instalaciju. Ovaj džek je u pitanju

 

attachment_php_attachmentid_4064_d_12494

 

Prati instalaciju sa alternatora i naći ćeš ga. Ako je on ok, onda si to eleminisao i taman tu proveriš imaš li sve faze. Ako je i to ok, onda skidaš rezervoar i proveravaš koliko ti puni regler.

Odradi prvo te tri stvari, pošto je aku nov, on onda def nije. Ali će ti se sjebati zbog loše struje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Hornet 600 '02

uzeh danas ralicu kod Brke pa me zanima gde mogu to u Beogradu da ofarbam i da li je pametno da ja to sam odradim  sprejem

 

koliko si platio ralicu, ako nije tajna? ;) ja se nesto razmisljam dal da je uzmem pa da znam kolko bi me to zadovoljstvo izaslo...

a za trakice probaj da se cujes sa Lucky Vladanom, ima svoju temu u Moto berzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Pozdrav ljudi,evo mog Horneta 600 2004. Za sada hvala bogu nikakvih problema,samo sam imao sitan problem oko termoprekidaca. Inace motor generalno lako upravljiv,sve u svemu odlican.   :D  :zdravo:

 

post-37258-0-25661200-1438774892.jpg post-37258-0-09292200-1438774895.jpg post-37258-0-94505200-1438774897.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 411 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

 

uzeh danas ralicu kod Brke pa me zanima gde mogu to u Beogradu da ofarbam i da li je pametno da ja to sam odradim  sprejem

 

koliko si platio ralicu, ako nije tajna? ;) ja se nesto razmisljam dal da je uzmem pa da znam kolko bi me to zadovoljstvo izaslo...

a za trakice probaj da se cujes sa Lucky Vladanom, ima svoju temu u Moto berzi.

 

50e sa montazom, ostalo je samo da je ofarbam

 

Inace, osetio sam u voznji neko cesanje kao da je kriv disk ili felna, ne mogu da provalim da li je prednja ili zadnja

opasno mi ide na zivce pogotovu kad predjem 5000 obrtaja tad desni fuzaster toliko vibrira da postaje nepodnosljivo za voznju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Prijatelji bajkeri,

 

jedno pitanje za sve koji poseduju Horneta,na koliko stepeni vam se ukljucuje ventilator na hladnjaku,u pitanju je model iz 2004 godine? 

 

Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Ok. Hvala,meni na 103-104C, ali sam menjao termoprekidac stavio sam original hondin za to godište.

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 411 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

da li se desava nekome da kad se motor ugreje od voznje po gradu, posle tesko pali

Evo danas sam se vozikao i stao da nesto zavrsim i kad sam hteo da upalim verglao sam kao sumanut i na kraju je jedva upalio

to mi se vec drugi put desava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: APN6 '99, troši puno, al je zato spor

Ima li neko da vozi horneta a da je visok 192, 193? Probao sam juce drugarov, a buduci da mi je to bio prvi veci motor (provozao ga po poligonu i malo na otvorenom da ne budem bas totalni duduk kad pocnem sa casovima voznje) od odusevljenja nisam ni obracao paznju jesu li mi noge previse savijene i koliko je udoban.. uglavnom, kad sam posle toga seo nazad na apenca, ko da sam seo u govno :-)

 

Inace snimam bmw f650gs vec godinu dana ali sad mi hornet deluje sve privlacniji, a vidim da je i jeftiniji..pa eto, ako bi mi neko odgovorio kako se sa tom visinom snalazi n duzim voznjama i sa voznjom uopste, bio bih mu zahvalan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Na hornetu su ti svakako savijene noge,ja sam visok 190cm i ne smeta mi ništa što se tiče dugih vožnji. Imam samo rizoma guvernal koji je ravan i viši za 1cm tako da mi ne kače kolena :-)

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Ja imam 900. On ti je veći od 600. Visok sam 192 i nemam problema u vožnji. Kad sam se odlučio da ga pazarim probao sam 600 nisam ga nešto preterano vozio ali me drugar slikao na njemu jer je tvrdio da mi je mali i definitivno kad sam video slike bio mi je mali. Sve je do tebe ali moje mišljenje je da razmišljaš o 900.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: APN6 '99, troši puno, al je zato spor

E, to mi je bitnije, da je u voznji sve u redu, a sad za slikanje manje-vise, da to gledam ne bih peglao apenca :D

 

Ne bih 900, to ce mi biti ipak prvi pravi motor, pa da ne bude previse, a i sa budzetom ne verujem da bih se uklopio.. trebam da ga provozam jos koji put pa da steknem neko konkretnije misljenje, ali nije zgoreg da i vas pitam

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 990

Prvo da se zahvalim svima na savetima I da vas obvestim da je regler bio u pitanju. Ugradio Joskin u BG-u I struja radi kao sat :)

 

Sada bih podelio jedno iskustvo sa vama I molio bih za savete I kritike po pitanju sledece stvari koja mi se desila. Naime lanac bregaste mi se cuo onako malo kada sam kupio motr (nista strasno) ali se ipak cuo da zvecka. Na semaforu u ler gasu pre par dana odjednom je poceo da zveci nenormalno. Toliko da sam morao da ugasim motor I nije mi palo na pamet da ga palim. Konsultovao sam se sa jednim majstorom koji mi je rekao da je verovatno spanner lanca I da probam da ga dotegnem na sraf (kontranavoj, odmotavas - zatezes). Probam to I shvatim da kada odmotam sraf tj. zategnem, sraf se sam vrati (zamota) I nastavi da zvrci. Ne budem lenj (nisam imao ni dinara za majstra a hitno mi je trebao motor) :) , skinem spanner, otvorim ga (osigurac, pa ga rasklopim) I vidim da je delic federa pukao. seljacki zakrivim feder kao sto je nekako I bilo ranije dok je bio nov vratim spanner sve kako je I bilo I lanac vise ne zveci. Zapravo u ler gasu ne zveci uopste ali negde na 4500 - 5000 obrtaja pocne da se cuje. Da li da kupujem nov spanner? Da li je vreme za zamenu lanca bregaste? motor je presao kako pise, a ni ja nesto ne verujem 32000 (CB600 1999), ili da teram dok ne pukne lanac :) salim se naravno ali ne cuje se vise......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja