Jump to content

Moto Zajednica

Ža dlaku šinko!

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Zbog bolesti u porodici (mlađi burazer propisno najebo), putujem (motorom) gotovo svakodnevno od sela do Niša i nazad, tako da pređem dnevno oko 80-90km. Uglavnom putujem lokalnim putevima (brzina oko 80-110k/h).

Juče ja nešto čačkao oko motora (BMW) jer mi se činilo da nešto više troši nego što treba i da u nekom režimu obrtaja kao slabije ubrzava. Pozovem Mileta (Đuntu) i čovek mi dade savet (hvala mu do neba) i ja odradim šta je trebalo i odmah krenem u Niš. Rešim da idem auto-putem da bih isprobao da li sam "opravio" motor. Odmah u startu ustanovim da motor bolje funkcioniše i da vuče ko sumanut od nule pa do .......! I Samo prede i klizi po putu ko po puteru. Milina jedna.

A kako mi zbog briga i problema oko burazera ova vožnja služi i za opuštanje i psihički odmor, malo sam više "odlutao" i zaboravio na put i na na brzinu. Putovanje na ovom pravcu mi već rutina i mogu da se opustim potpuno. (Bar sam tako mislio).

I tako, izlazim iz blage leve krivine (brzinom od oko 160-170km/h) i dodajem gas i već sam na oko 190. Ispred se nekako brzo "stvori" neki kamion i ja prilično oštro prelazim u levu traku i pretičem ga. I tek tada se "probudim" i ukapiram da sam stigao do Draževca (kafana Marjan, znaju mnogi sa foruma gde je) i da sam upravo uleteo (sa skoro 200km/h) u prilično oštru desnu krivinu i da mi se leva ograda auto puta brzo približava. Za trenutak iznenađenje, pokušavam kontra upravljanje, motor tromo dodatno "zaleže" ali se čini kao da ne skreće!? Jednostavno inercija i žiroskopski efekat čine svoje. Ograda već pored levog cilindra! Vidim ja da će Bendža da se propisno omlati (a možda čak i ja). U desnom nagibu naglo oduzimam gas i motor momentalno još malo "pada " udesno i kreće ka sredini trake. Gas i izvukoh se! Ali baš jedva!

Odavno nisam napravio ovakvu glupost i za malo da najebem. I to samo iz razloga što sam na kratko pustio mozak "na pašu". Prevario me i motor jer sam (zbog odsustva vibracija i zbog udobnosti) izgubio pojam o brzini, pa me iznenadili i kamion i krivina i inercija. Jednostavno sam bio odsutan jedan period vremena, a kad sam se "vratio" nagomilalo se brdo problema.

Ali me opet (po ko zna koji put) pogledao "Onaj" odozgo pa sam dobio priliku za popravni, a ovim što pišem želim da nekom pomognem da nauči nešto iz tuđe gluposti.

  • Podržavam 23

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ser Zile, ja sam mislio da si ti ozbiljan covek. Sa 200 u krivinu na lokalnom putu? Proveri ti taj kilometar sat nesto ti se cudno desava.

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Drugi put ćeš dobiješ kontra savet,:neznam:,:D, al kad ti upriličim još nešto ima ide preko 2 glave al bojim se da će čekaš proleće,:zvizduk:. Dobro je kad se sve dobro svrši, drugi put probaj da spoljnom rukom povučeš k sebi korman pre ili istovremeno sa guranjem unutrašnje, lizneš zadnju i ima da zaleže ko po komandi, GS seriju naročito kao i celu Bokser seriju krasi izuzetna okretljivost.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Dobro se zavrsilo. Nego sta mu Djunta uradi da ide tako ?0takoje.gif

 

Samo sam mu reko, a ako ga ja džarnem ima da leti, samo da ne bude jopet padobranac, :moto2:,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ma 'de bmw moze da ide 200 :)

 

Salim se, dobro si prosao, i asfalt i gume su prilicno hladne u ovom periodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ser Zile, ja sam mislio da si ti ozbiljan covek. Sa 200 u krivinu na lokalnom putu? Proveri ti taj kilometar sat nesto ti se cudno desava.

 

Ja sam ukapirao da je autoput u pitanju.. ali sta li mu je Djunta rekao kad ide 200? Ciribuciriba? :D

 

 

@zika56

Ja sam imao vrlo slicno iskustvo koje se zavrsilo padom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ne znam zašto ali i meni se to dešava pogotovo na nekoj turi prosto odlutam sa nekom temom u glavi pa kao da pričam sam sa sobom. Da li to ide sa godinama i sam :lud: :lud: :staa2::staa2:..........................................:lol: :lol: :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

.. ali sta li mu je Djunta rekao kad ide 200? Ciribuciriba? :D

 

Ma samo da školski "nauči" Mo gde su mu granične vrednosti, da resetuje kako treba Motronik, a ćiribućiriba će tek da bude :moto3:

 

Ma sve da je i Sepang nema sanse, taj moze da razvije 200 mozda niz Beogradjanku :zvizduk:

 

Ma jok Mikulanac, taj motor sa mapom 80 konja bez zadrške i razvlačenja kuca cajger do kraja i tu stane, moj utisak je da bi mogao još al ko da je blokiran, ( možda i jeste ;)). Naravno, nije to pravih 200 kmh kao ustalom kod svih cajgera.

..........................

 

Ja sam i za volanom i kormanom uvek 100% koncentrisan, što raste brzina imobilišem se i preko toga, kad predosetim da ne mogu više, skroz polako i prvi parking je moj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ser Zile, ja sam mislio da si ti ozbiljan covek. Sa 200 u krivinu na lokalnom putu? Proveri ti taj kilometar sat nesto ti se cudno desava.

Pa ja i jesam ozbiljan (po mojim merilima)1neznam.gif. I nije bio lokalni put nego auto put. Moguće je da kilometar sat laže (mada sam ga upoređivao sa navigacijom i ne razlikuju se mnogo).

I u celoj priči nije poenta u brzini kroz krivinu (može bezbedno da se prođe i sa većom brzinom), nego u tome što sam ja navikao na neki ustaljeni sistem vožnje na tom delu (recimo oko 120 km/h) i mogu gotovo žmureći da provozam. Jednostavno sam prebrzo (potpuno nepripremljen) stigao do tog mesta (jer sam išao za 50% brže). Nisam pratio put nego sam vozio po inerciji (ili tačnije rečeno u glavi mi je nastao problem sa sinhronizacijom vremena i pređenog puta).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ustvari poenta priče je koliko je BMW bolja makina od Transalpa kad si svojom ustaljenom vožnjom (naučeno sa Transalpa) uspeo toliko da preteraš sa brzinom :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Ser Zile, ja sam mislio da si ti ozbiljan covek. Sa 200 u krivinu na lokalnom putu? Proveri ti taj kilometar sat nesto ti se cudno desava.

 

Navika je cudo. :aha: Navikao covjek na brzinu slobodanog pada pri iskakanju iz aviona sa 200 na sat. :jee: Sve je dobro kad se dobro svrsi. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Nedavno sam procitao da se vecina nezgoda desava na "poznatim" ustaljenim putevima, jer se tu opustimo i vozimo po inerciji jer nam je put veoma poznat. I onda kad se desi neka nepredvidjena situacija/prepreka totalno smo nespremni...

 

Tj. kad se "probudimo" vec smo u problemu!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Poenta je da nema lutanja mislima sa 200 na sat.Evo ja juce teram sokocalo u garazu,i lepo ja njega isto 200-210,i zadnja krivina na autoputu,pred vrcin(krivina koja i nije neka krivina kad vozis kola)bogami morao sam muski da oborim...da sam bio odsutan...huhuuuuu...1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Jel Ziki neki klinac hakovao profil pa otvorio temu ili nas Zika jednostavno malo zajebava?

 

Dobio si plus od Žike (nehakovanog zajebanta).1zdravo.gif

 

Ustvari poenta priče je koliko je BMW bolja makina od Transalpa kad si svojom ustaljenom vožnjom (naučeno sa Transalpa) uspeo toliko da preteraš sa brzinom :)

Pročitao si me!1neznam.gif.

Obećala mi sestra da će za stoti rođendan da mi kupi novi BMW R1200GS, pa lagano (na vreme) pravim pripremu za prodaju ovog "starog" što sada vozim.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

E Đunta mislio sam da si kompletan, a ti ovako. Dao si uputstva kako da se našteluje BMW, a za Žiku ništa, mislim štelovanje1zdravo.gif.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

E Đunta mislio sam da si kompletan, a ti ovako. Dao si uputstva kako da se našteluje BMW, a za Žiku ništa, mislim štelovanje1zdravo.gif.

Mene "naštelovali" tokom proizvodnje i i onda sve šrafčiće, dizne, potenciometre, ..... zavaraili ili obrusili da ne može da se ništa dira. A i proizvodna dokumentacija o parametrima uništena, pa novo štelovanje nije više moguće. Dok trajem takav sam kakav sam i nema ispravke. A gledano iz sadašnje perspektive ja mu dođem kao jedan od probnih uzoraka (od čije se masovne proizvodnje ubrzo odustalo).

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Ser Zile, ja sam mislio da si ti ozbiljan covek. Sa 200 u krivinu na lokalnom putu? Proveri ti taj kilometar sat nesto ti se cudno desava.

Pa ja i jesam ozbiljan (po mojim merilima)1neznam.gif. I nije bio lokalni put nego auto put. Moguće je da kilometar sat laže (mada sam ga upoređivao sa navigacijom i ne razlikuju se mnogo).

I u celoj priči nije poenta u brzini kroz krivinu (može bezbedno da se prođe i sa većom brzinom), nego u tome što sam ja navikao na neki ustaljeni sistem vožnje na tom delu (recimo oko 120 km/h) i mogu gotovo žmureći da provozam. Jednostavno sam prebrzo (potpuno nepripremljen) stigao do tog mesta (jer sam išao za 50% brže). Nisam pratio put nego sam vozio po inerciji (ili tačnije rečeno u glavi mi je nastao problem sa sinhronizacijom vremena i pređenog puta).

 

Milsim da je ovo uzrok najviše nesreća zbog neprilagodjene brzine...Pa posle preporučujte klincima da sedaju na 1000cc posle skutera od 250cc. Iskustvo ga je spasilo, isto tako i sreća koju je imao..Žile sve najbolje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja