Jump to content

Moto Zajednica

kle 500 magnet

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

pozdrav drugari!danas sam i ja doziveo cuveni zez sa magnetom na mom motoru.naime zagrejem motor,ugasim ga da zatvorim garazu i kad opet da upalim nista.nece vergla,samo nesto se starter ko muci ali ne okrece u agregatu.odmah sam posumnjao na magnet buduci da se taj problem cesto javlja i da im je najveca mana.otvorim deklu i u pravu sam,odlepila se tri magneta od ukupno 6,i blokirali na stator.moj motor je 94 godiste sa oznakom le500a3,molio bih sve koji znaju za najbolju,najjeftiniju varijantu resavanja ovog problema da mi pomognu oko istog.od kojih se motora jos hvata na kle,sta je potrebno od prepravki i razlika kod starog i novog tipa sa metalno oplatom kao i gde mogu nabaiti ili prepraviti ovaj j...ni deo.sve sam vec na forumu iscitao i nista ne kapiram pa bih molio za sigurnu varijantu koju je neko vec primenio.ziveli!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ispod stotinak evrića nećeš proći. A još i ako su namotaji otišli ili se iskrivili stubovi statora, a možda je sve to trpeo i regler....

 

 

ne plašim te, meni je tako bilo, sve me ispalo ... čini mi se preko 250eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ako je samo magnet . Onda nabsvi magnet od zzr600 i neka ti preradi Sale iz Trstenika.

Ja sam našao magnet za 50e + 30e izrada . I to sam odradio pre možda 8 meseci dakle nije nesto davno .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

motor je radio normalno prilikom zagrevanja,ja ga ugasio a kad opet da startujem onda nista,nadam se da je ostalo ok jer se to dogodilo izgleda prilikom gasenja agregata..a vizuelno nema nekih iskrivljenja i loma..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Ako je samo magnet . Onda nabsvi magnet od zzr600 i neka ti preradi Sale iz Trstenika.

Ja sam našao magnet za 50e + 30e izrada . I to sam odradio pre možda 8 meseci dakle nije nesto davno .

 

moze li se uklopiti od gpz600r mozda?moze neki kontakt od tog Saleta...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KLE 500

Meni je Sale iz Trstenika stavio magnet od zzr-a,i od tada nisam imao problema

sa magnetom. Magnet mi je naplatio 150 e,plus ruke,ali za ruke ne znam koliko je posto

mi je odradio jos gomilu stvari tada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

ne moze od gpz600r ja imam par komada i skroz su drugaciji,to jest kontra je magnet i nema fraj laf na njemu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

A da li ko ima kuciste od frajlaufa,vidim da je ovo moje ujedeno bas na mestima gde nalezu rolnice u momentu startovanja pa zna da proklizava na hladnom startovanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Druže imam ti novi tip magneta i deklu sa statorom i senzorima radilice, može i CDI ako tvoj ne odgovara, frajlauf je ko nov. Daj neku realnu ponudu pa da ga skinem sa motocikla, imam ti i odgovarajući rotor puller da možeš pravilno da skineš svoj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Bojim se da je to van mog budzeta,ali je najbolje resenje ne sumnjam.imam puno finansijskih obaveza trenutno pa cu ipak na improvizaciju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

kuciste fraj laufa imam ja javi se na 064/266-93-76

 

draze moje kuciste je blago ujedeno na mestima gde dodiruje rolnice,ako je tvoje bez tih tragova onda ce mi odgovarati..mozes mi ovde postaviti sliku a cuo sam se sa bokilicem te moze i on da ga pogleda posto sam mu objasnio problematiku..ja sam ovde pokusao postaviti sliku ispravnog dela ali nesto mi slabo ide..poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Magnet juri polovan od KLE-a. Improvizacije mogu "mnogo"da kostaju! Sto se frajlaufa tice, njega mozes poravnati na masinskoj brusilici,ali samo malo da se ne skine cementacija. pregledaj tj premeri rolnice mikrometrom. Ako su one dobre, nece biti problema. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Magnet juri polovan od KLE-a. Improvizacije mogu "mnogo"da kostaju! Sto se frajlaufa tice, njega mozes poravnati na masinskoj brusilici,ali samo malo da se ne skine cementacija. pregledaj tj premeri rolnice mikrometrom. Ako su one dobre, nece biti problema. Pozz

 

koje su fabricke dimenzije rolnica??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja