Jump to content

Moto Zajednica

Skuter Sprint Exactly problemi

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Treba mi savet iskusnih ljudi, mehanicara... sta bi mogao biti problem sa mojim motorom, koje delove treba kupiti, koliko bi kostala takva opravka i slicno.

 

Ako je previse dug post za citanje, najvaznija su zadnja dva paragrafa gde mi najvise treba pomoc.

 

BackStory i iskustva sa ovim motorom:

Kupljen nov skuter Sprint Exactly pre godinu dana u Rumi sa dve godine garancije. Prva stvar koju sam primetio posle kupovine je da merac za gorivo uopste neradi, zbog cega sam poceo da sumnjam da mi je prodat polovan motor kao nov. Oko dve nedelje sam stalno isao i ubedjivao prodavca u Rumi da mi to popravi. Njegov odgovor je uvek bio "Ima vremena popravicemo". Eventualno je kvar bio otklonjen.

 

Sledeca stvar koju sam primetio je uzasno skripanje prednjeg tocka koje je do danas prisutno.

 

Sitni kvarovi koji su otklonjeni: U medjuvremenu bilo je kvarova gde je spadao kabl sa akumulatora. Kada spadne od elektronike nista neradi (svetla, zmigavci, paljenje...) i paljenje je jedino moglo na kurblu, kvar je srecom bio otklonjen prvi put kada sam odneo da reklamiram, mislim da je izlepio kablove i sada vise nespadaju. Onda sledeci kvarovi su bili crkavanje svih svetala (prednjih i zadnjih) za sta se nije prihvatala garancija i morao sam da platim. Bilo je i problema i sa paljenjem gde je izgleda problem u nozici za motor koja stoji sa strane(ne ona velika nozica gde se podigne ceo motor). Kod nozice sa strane kada se spusti pritisne se dugme koje gasi motor. Kada se nozica vrati dugme ostane pritisnuto, neradi dobro mehanizam vracanja pa mora rucno da povlacis svaki put. Naravno to nisam znao pa je bilo nerviranja zasto nece da pali. To ovaj u Rumi nije ni znao da konstatuje pa sam morao da odnesem u Sremsku Mitrovicu u ovlasceni servis. Ni oni mi nisu otklonili kvar ali su mi bar rekli sta je pa sada uopste i nekoristim nikad tu nozicu sa strane. Problem paljenja "resen"

 

______

Nego da se vratim skripanju prednjeg tocka koje mi i dan danas predstavlja glavobolje i uzasno nerviranje i zbog cega mi je potrebna pomoc. Nemogu da odnesem u ovlacene servise i reklamiram posto i u Rumi i u Sremskoj Mitrovici odbijaju da rese problem. Ako neko hoce celu pricu o odbijanju garancije, trzisne inspekcije, tuzenje... neka kaze i napisacu u odvojenom postu, ionako je ovo vec zid teksta.

 

Sada kao jedino resenje vidim da odnesem kod privatnog mehanicara i da mu platim sta treba da to resi. Ovde mi trebaju saveti ljudi sta tu moze biti u pitanju. Naime prilicno sam siguran da prednji tocak, skripi zbog kocnice koja stalno guli o plocu. Jednom mi je cak i resen bio problem u ovlascenom servisu (uz puno muke i posle nekoliko meseci ubedjivanja i nerviranja). Receno mi je da je zamenjena neka poluga koja vraca prednju kocnicu(koja je kostala 300 din) i sve je radilo relativno dobro i bez skripanja celo ovo leto. Sada je nazalost opet pocelo da skripi toliko jako da se ljudi okrecu kada prolazim.

Sta mogu da ocekujemda ce mi mehanicar reci, koliko ce kostati? Bio bih zahvalan bilo kojim savetima da neodem tamo kao totalni laik pa da me i tamo iskoriscavaju raznim fantomskim kvarovima i astronomsko skupim resenjima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 359 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Probaj da promenis plocice, i kod mene na exactly-u su skripale, ali ne bas toliko kao kod tebe. To bar nije skupo, reda oko 1000din, a mozes i sam da zamenis vrlo lako.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Da... tesko cu ja to sam menjati. Nisam mehanicar, a neznam ni kako izgleda uopste mehanizam na motoru. Kada kazete plocice neznam ni na sta tacno mislite. Je li to kao na biciklu one gumene plocice koje kada stisnes kocnicu pritisnu ram tocka? Ma neznam ni gde bi ih uopste i kupio. Definitivno mi neki dobar majstor treba da sve to resi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Sprint Exactly

Plocice mozes sam sebi da zamijenis, nije uopste komplikovano... Trebas samo 4 srafa da odvrnes...

Prednje kocnice ti funkcionisu slicno kao na biciklu, samo sto plocice nisu gumene, i ne stiscu tocak, nego prednji disk...

 

Kupiti ih mozes vjerovatno u Motoboxu ili Motobike-u...

 

Sent from my HTC Desire 300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

1.

Prva stvar koju sam primetio posle kupovine je da merac za gorivo uopste neradi, zbog cega sam poceo da sumnjam da mi je prodat polovan motor kao nov. Oko dve nedelje sam stalno isao i ubedjivao prodavca u Rumi da mi to popravi. Njegov odgovor je uvek bio "Ima vremena popravicemo". Eventualno je kvar bio otklonjen.

2.

Sledeca stvar koju sam primetio je uzasno skripanje prednjeg tocka koje je do danas prisutno.

3.

U medjuvremenu bilo je kvarova gde je spadao kabl sa akumulatora. Kada spadne od elektronike nista neradi (svetla, zmigavci, paljenje...) i paljenje je jedino moglo na kurblu, kvar je srecom bio otklonjen prvi put kada sam odneo da reklamiram, mislim da je izlepio kablove i sada vise nespadaju.

4.

Onda sledeci kvarovi su bili crkavanje svih svetala (prednjih i zadnjih) za sta se nije prihvatala garancija i morao sam da platim.

5.

Bilo je i problema i sa paljenjem gde je izgleda problem u nozici za motor koja stoji sa strane(ne ona velika nozica gde se podigne ceo motor). Kod nozice sa strane kada se spusti pritisne se dugme koje gasi motor. Kada se nozica vrati dugme ostane pritisnuto, neradi dobro mehanizam vracanja pa mora rucno da povlacis svaki put. Naravno to nisam znao pa je bilo nerviranja zasto nece da pali. To ovaj u Rumi nije ni znao da konstatuje pa sam morao da odnesem u Sremsku Mitrovicu u ovlasceni servis. Ni oni mi nisu otklonili kvar ali su mi bar rekli sta je pa sada uopste i nekoristim nikad tu nozicu sa strane. Problem paljenja "resen"

 

1.

Merac ti ne radi zbog neispravnog plovka goriva u rezervoaru, najver. morace zamena istog

2.

Resenje te problematike se svodi na demontazu, ciscenje, podmazivanje pa montaza kocione kandze, provera diska, ulja i zamena plocica ako je potrebno, najver. glavi u klizacima.

3.

Kabal ne moze spasti nit se moze izlepiti sa akumulatora, svaki aku ima svoju plocicu ili maticu + sraf, dobro se stegne, ociste kontakti i to je to.

4.

Proveri punjenje, mozda je probio regler pa dolazi do prepunjavanja, samim tim prvo stradaju sijalice pa akumulator pa.....

5.

Prekidac copave ima svoj dzek, rasturi plastike kako bi dosao do dzeka, raskaci isti i prespoj medjusobno. Tako si resio problem prekidaca kao i paljenje + mozes koristiti copavu ali vodi racuna da ne krenes sa spustenom copom.

 

Nisam neki mehanicar al nadam se da sam bio od pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Da. Hvala na odgovorima. Samim tim sto ovlasceni servisi neznaju, nece ili nemogu da otklone kvarove govori o ozbiljnosti kompletne "SPRINT Skuteri" firme zajedno sa pretstavnistvom iz Novog Sada. Od kvarova na novom motoru od prvog dana do odbijanja popravke motora koji je jos pod garancijom... Ljudi ucite se na mojim greskama i bezite od Sprint skutera i sto dalje od ove firme. Nije vredno istrosenih zivaca. Garanciju mozete okaciti o onu stvar i svejedno cete sve kvarove iz svog dzepa morati placati.

 

Nego definitivno ja to sam nebi radio. Pocecu da se raspitujem za dobrog mehanicara, nadam se da cu naci nekoga ako ne u Rumi onda u Sremskoj Mitrovici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Kojih dimenzija je kais za ovu ljutu masinu? Pomoc za prijatelja koji ima 2t sprint exactly. 

 

Izgleda da je kais mnogo labav i da dodiruje dno deklija. 

dekli kais.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja