Jump to content

Moto Zajednica

"A" ili "A2" .... bar što se skutera tiče ...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija




 
EDIT: Ja sam zapravo morao A2 pa A. Opcija je bila ili čekanje godinu i po, ili odmah A2. Izbor je tu sasvim jasan. Čim sam napunio 24 upisao sam se za A. Bolje pre nego kasnije.


Nalazim se u baš takvoj situaciji. Čak nam se približno poklapa i izbor prvog motora (ispratio sam postove u temi o Freewind-u). Problem oko eventualnog čekanja se nadam da ću rešiti u toku zimskih meseci. Videću u skorije vreme šta ću činiti. :)
Razum kaže da se pričeka tih godinu i nešto dana, a sa druge strane bih voleo da taj period iskoristim kvalitetno. Videćemo! :D



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova

pozdrav svima,

 

Koji je obavezan redosled radnji na poligonu? U Pravilniku stoji:

1.Voznja po pravcu i zaustavljanje

2.slalom

3.voznja 8

4.kocenje i zaustavljanje.

 

Medjutim instruktori, i moj i u ostalim skolama (kolega bio) idu redosledom 1,2,4,3..pretpostavljam da je onako kako kazu instruktori, ali cisto da proverim.

A kod slaloma i osmice, nebitno je da li se krece radnja s leve ili desne strane?

Pitam sve ove nebuloze, jer znam kakvi cepidlake mogu nasi organi da budu, pa da nemam problema zbog ovakvih banalnosti.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Инструктор ме је учио баш по редоследу. Тако сам радио и на полагању.

А обе радње сам кретао са леве стране јер ми је тако лакше, с тим да сам питао исто што и ти, са које треба, и да ме је погледао као да имам две главе... Битно им је само да ти то можеш да урадиш.

Још се сећам да је на оном убрзању до 30 на сат пиздео када убацим у другу (шта ћу, научио да не мрцварим мотор набијајући обртаје), није грешка, али компликујем радњу. Ако мени није компликовано, што је теби... Још један његов поглед и одустао сам од убацивања у другу :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
9 minutes ago, Zuba87 said:

Инструктор ме је учио баш по редоследу. Тако сам радио и на полагању.

А обе радње сам кретао са леве стране јер ми је тако лакше, с тим да сам питао исто што и ти, са које треба, и да ме је погледао као да имам две главе... Битно им је само да ти то можеш да урадиш.

Још се сећам да је на оном убрзању до 30 на сат пиздео када убацим у другу (шта ћу, научио да не мрцварим мотор набијајући обртаје), није грешка, али компликујем радњу. Ако мени није компликовано, што је теби... Још један његов поглед и одустао сам од убацивања у другу :)

Ok hvala, resili smo to jel se ulazi s leve ili desne,,ubacivanje u drugu sam i ja radio to je valjda ok..medjutim taj redosled je sporan , i moj instruktor i od mog kolege (u drugoj skoli) ide 1,2,4,3...a i na netu sto sam gledao ide tim redoma kako su nam nasi instruktori pokazali (da nije tako ljudi bi promenili, znaci tako je kako rade)

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Претпостављам да их ни редослед не интересује, само да урадиш све...

Другар је по некој киши полагао, инструктор му рекао да се не зеза са осмицама, да не проклиза, нека тера све друго.

Касније инструктор испеглао то са полицајцем, а онда су му обојица рекли, само одвозај руту, није важно шта како, само немој да нам погинеш по овом пљуску...

Из горе наведеног верујем да неће бити проблема ако радиш како инструктор каже, само све лепо одвозај и не брини :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Bolje upisuj sto pre. Najavili su poskupljenje obuke zbog rasta cena goriva. Plus, od proleca ce se novi vozaci A kategorije voditi kao pocetnici iako imaju B, i morace da stave nalepnicu i godinu dana da voze pod ogranicenjima. tako sam cuo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
2 minutes ago, Zuba87 said:

Претпостављам да их ни редослед не интересује, само да урадиш све...

Другар је по некој киши полагао, инструктор му рекао да се не зеза са осмицама, да не проклиза, нека тера све друго.

Касније инструктор испеглао то са полицајцем, а онда су му обојица рекли, само одвозај руту, није важно шта како, само немој да нам погинеш по овом пљуску...

Из горе наведеног верујем да неће бити проблема ако радиш како инструктор каже, само све лепо одвозај и не брини :)

hvala, sve smo savladali, trebalo bi da bude ok:)...samo da mi ne izleti pesak na moje zeleno ili tako neka glupost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Svuda je kocenje i zaustavljanje pa osmica pa slalom, meni je instruktor rekao da su na polaganju za A kategoriju mnogo manje striktni nego za B kategoriju, zato sto je A nesto sto zelis i volis, nije ti potreba i ne teraju te roditelji da imas tu kategoriju sto je suprotno za B, zato drndaju mnogo ove za B kategoriju (i treba da ih drndaju, bice bolji vozaci) i zato je manje striktno za A.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Koliko vidim trebalo bi ukinuti auto škole ( a verovatno i sve obrazovne ustanove), jer čemu sve ta trabunjanja po školama kad se sve sa raznih foruma može naučiti.

Glupi instruktor ti ponovi sto puta kako treba da radiš, ali sva sreća ti negde pročitaš a na forumu ti još neko i potvrdi,  da on ustvari ni ne zna svoj posao i da te uči pogrešno.

 

Zašto bespotrebno komplikujete nešto što je u suštini vrlo prosto ?

Aleksandre, sedi kući i skoncentriši se na to što sam ti pričao i potrudi se sutra da to uradiš onako kako sam te učio .

Izgleda da su tvoja iskustva sa ljudima dosta negativna pa si stalno u nekom strahu da ne budeš pogrešno naučen ili čak prevaren.

Sa te strane te možda i razumem, ali mi takav, odnos prema meni lično, najblaže rečeno, ne prija. 

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Dečko je mlad, neiskusan što se polaganje tiče. Možda mu je to prvo polaganje, pa ima tremu, tenziju i ostalo što ide uz to. Pa gleda da maksimalno upije još koji savet pred polaganje. Mada meni je to greška zašto to radi ovde. Jednostavno ima svog instruktora kome je zadatak da ga nauči što bolje za taj vremenski period, a njegov da ga sluša i upija to znanje.
Drugar slušaj instruktora i opusti se maksimalno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
2 hours ago, jasminko VIR said:

Koliko vidim trebalo bi ukinuti auto škole ( a verovatno i sve obrazovne ustanove), jer čemu sve ta trabunjanja po školama kad se sve sa raznih foruma može naučiti.

Glupi instruktor ti ponovi sto puta kako treba da radiš, ali sva sreća ti negde pročitaš a na forumu ti još neko i potvrdi,  da on ustvari ni ne zna svoj posao i da te uči pogrešno.

 

Zašto bespotrebno komplikujete nešto što je u suštini vrlo prosto ?

Aleksandre, sedi kući i skoncentriši se na to što sam ti pričao i potrudi se sutra da to uradiš onako kako sam te učio .

Izgleda da su tvoja iskustva sa ljudima dosta negativna pa si stalno u nekom strahu da ne budeš pogrešno naučen ili čak prevaren.

Sa te strane te možda i razumem, ali mi takav, odnos prema meni lično, najblaže rečeno, ne prija. 

 

 

Jasminko,

 

Uopste nije rec o nepoverenju, daleko od toga..Da je tako, ne bi u startu  ni izabrao Vas kao instruktora i Vasu skolu da nemam puno poverenje i Vas licno, i u skolu koju vodite. Rec je vise o nekom nepoverenju u nasu regulativu (i one koji kontrolisu njeno sprovodjenje)koja ocas posla moze da se protumaci i ovako i onako .Ja se uglavnom bavim porezima, tumacenjem propisa, gde je i jedan zarez i drugi padez moze da promeni citav smisao nekog stava ili clana zakona, i da dovede do posledica po obveznika, pa je moguce rec i o profesionalnoj deformaciji. Danas sam eto uzeo da pogledam i sam pravilnik o polaganju ispita, i naisao na deo koji se bavi izvodjenjem obaveznih radnji na poligonu za A kategoriiju, gde zaista stoji neki redosled koji nije isti kao onaj koji smo mi vezbali. Znao sam sve vreme da nema nikakve sanse da vi posle ovoliko godina mozete da u ovakvim stvarima gresite, to je potpuno bilo iskljuceno kao opcija, ali me jednostavno taj Pravilnik zaintrigirao.U svakom slucaju sad shvatam da je u praksi prihvacen upravo nacin i redosled izvodjenja radnji kako smo mi radili i da nema razloga za uznemirenje (na koje svako ima pravo, i ne mora nuzno da predstavlja znak bilo kakvog nepoverenja)  .Bilo kako bilo , ja  nemam puno vremena, ionako sam dosta izostajao s posla, i stalo mi je da polozim ovo sto pre...moguce da se otud stvorila i nervoza pred ispit i potreba da se dodatno proceslja i pravilnik koji sam pomenuo.

Mislim da nemate nikakvog razloga da moje zapitkivanje, o mozda skroz nebitnim stvarima dozivljavate na nacin koji ste opisali, ali bilo kako bilo, ukoliko sam necim ipak uvredio, primite moje iskreno izvinjenje,

U svakom slucaju, izuzetno cenim vreme koje ste mi posvetili, i dali sve od sebe da me pripremite za sutrasnji dan, i dane koje tek slede u voznji motocikla.

 

Aleksandar

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

A sto pravis paniku oko nebitne stvari. Na polaganju ti policajac kaze sta da radis. Ja sam poceo sa pravcem, pa opet pravac sa ubrzanjem,zatim osmicu pa slalom. Bar mislim da je tako. Clanovi komisije ce ti reci sta kad da radis. Kao sto ce ti dati i uputstva kako da se ponasas dok budes vozio po gradu. Pazi samo ako izgubis radio vezu sa komisijom da das migavac,zaustavis se i sacekas da dodju pored tebe kako bi opet uspostavili vezu. I samo opusteno na polaganju,bez treme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre 19 sati, Alekre je napisao:

Ionako će da padne ispit kad pomeša redosled i skretanja.

Baksuze :lol3:

Nadam se da je položio i da će se ovde javiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Ali bukvalno se covek zamlacuje glupostima. Komisija ti govori sta da radis, tvoje je da izvrsavas vezbe onim redosledom kojim ti oni govore.

Ja kad sam vozio poligon, receno mi je koje su vezbe u pitanju, odradio par puta, instruktor video da razumem sta se trazi od mene, nikad vise na poligon nisam izlazio do trenutka polaganja. A polaganje je bukvalno to, radis po instrukcijama a ne ono sta ti hoces i kojim redosledom.

Kad kaze "ajde osmica" ides na osmicu, vrlo jednostavno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 31.10.2018. at 19:37, aleksandar k je napisao:

Jasminko,

 

Uopste nije rec o nepoverenju, daleko od toga..Da je tako, ne bi u startu  ni izabrao Vas kao instruktora i Vasu skolu da nemam puno poverenje i Vas licno, i u skolu koju vodite. Rec je vise o nekom nepoverenju u nasu regulativu (i one koji kontrolisu njeno sprovodjenje)koja ocas posla moze da se protumaci i ovako i onako .Ja se uglavnom bavim porezima, tumacenjem propisa, gde je i jedan zarez i drugi padez moze da promeni citav smisao nekog stava ili clana zakona, i da dovede do posledica po obveznika, pa je moguce rec i o profesionalnoj deformaciji. Danas sam eto uzeo da pogledam i sam pravilnik o polaganju ispita, i naisao na deo koji se bavi izvodjenjem obaveznih radnji na poligonu za A kategoriiju, gde zaista stoji neki redosled koji nije isti kao onaj koji smo mi vezbali. Znao sam sve vreme da nema nikakve sanse da vi posle ovoliko godina mozete da u ovakvim stvarima gresite, to je potpuno bilo iskljuceno kao opcija, ali me jednostavno taj Pravilnik zaintrigirao.U svakom slucaju sad shvatam da je u praksi prihvacen upravo nacin i redosled izvodjenja radnji kako smo mi radili i da nema razloga za uznemirenje (na koje svako ima pravo, i ne mora nuzno da predstavlja znak bilo kakvog nepoverenja)  .Bilo kako bilo , ja  nemam puno vremena, ionako sam dosta izostajao s posla, i stalo mi je da polozim ovo sto pre...moguce da se otud stvorila i nervoza pred ispit i potreba da se dodatno proceslja i pravilnik koji sam pomenuo.

Mislim da nemate nikakvog razloga da moje zapitkivanje, o mozda skroz nebitnim stvarima dozivljavate na nacin koji ste opisali, ali bilo kako bilo, ukoliko sam necim ipak uvredio, primite moje iskreno izvinjenje,

U svakom slucaju, izuzetno cenim vreme koje ste mi posvetili, i dali sve od sebe da me pripremite za sutrasnji dan, i dane koje tek slede u voznji motocikla.

 

Aleksandar

E, sada si se ukopao... Nema ti pomoci, jasno smo u prethodnim postovima videli stav koji si zauzeo, a ovo izvinjenje i pokusaj peglanja situacije bas nema nikakvog efekta. Bolje i da preskocis ovaj prakticni deo ispita...

Dobro dosao u klub!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Covek je poslednji put bio na Forumu u vreme pisanja tog posta sto ga je SHOKLA citirao - 31. oktobra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja