Jump to content

Moto Zajednica

"A" ili "A2" .... bar što se skutera tiče ...

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Evo da i ja napisem koju u ovoj temi, posto sam i ja bio nekad u slicnoj dilemi. Da se razumemo, isto me je kostalo da polozim A ili A2 (skoro isto), odlucio sam se za A2 iz nekoliko razloga. Moj rezon je ovakav, najbolje je kad covek ima mogucnosti (zivot u Bg) da poseduje 2 motora, jedan mali Liberty od 125cm za akanje po gradu i putni motor za voznje i putovanje, i to je idealna situacija. E posta velika vecina nas nema te mogucnosti onda moras traziti kompromis i gledati ustvari za sta ti vise treba motor. Motor vozim svakodnevno po gradu, posao kuca i sve ostalo, a i volim sibnuti i neke lepe voznje vikedom i uzivati u tome. Nasao sam resenje u Hondi silver wing 400, zavrsava za sad sve moje zelje. Sa A2 sam ogranicen na 35 kw i nerazmisljam dalje, jer da imam A nema sanse da bi ostao na tome povuklo bi me sigurno malo po malo dok nebi dosao na neku litru koja iziskuje sve vece troskove u vidu svega, i nije je bas lako akati po Bg guzvi svakodnevno i mogu reci da se divim onim ljudima sto se svakodnevno provlace i guraju sa Gs-ovina po ovom gradskom haosu. Iz tog razloga A2, jedino mi je zao (mnogo zao) sto mi Silver 600 bezi za 2kw, i nista drugo. Mislim da je on merka za sve.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Ajd da kazem i ja neku :D .U fazi sam predavanja,imam jos 7 casova da odslusam pa testovi,onda praktika i nadam se da cu do aprila zavrsiti.

   Posto sam iznad 24g dalekooo odmah sam upisao puno A .Kupio sam Challengera letos i za njega kao i za vecinu copera-kruzera mi ne treba vise od A2 ali sam shvatio da to nije motor za mene i da mi treba nesto mnogo jace i zato se uopste nisam dvoumio oko izbora za puno A

    Svako misli i treba da polaze premma svom nahodjenju i onako kako on razmislja a ne sta mu drugi govore.

  Svima predstojecim bajkerima sretno na polaganjima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600

Evo i ja da napisem svoje iskustvo posto sam nedavno polozio za "A". Posto sa godinama ispunjavam uslov za punu "A" a dvoumio sam se izmedju "A" i "A2" u auto skoli su me ubedili da je bolje da imam punu "A" kategoriju. U skoli su mi rekli da polazem testove nema teorisku obuku imam 20 casova praktične obuke i na ravno praktični ispit. Godisnji odmor nisam sam proveo kuci imao sam majstore pa sam svaki dan odvojio 2 sata da vezbam testove (iskreno vecinu vremena sam radio simulacije). U medjuvremenu dok sam bio na godisnjem prodao sam MP3 i kupio SW. Kada sam krajem Avgusta počeo da radim otisao sam da se prijavim za polaganje, misleći da cu odmah kroz para dana imati termin. Na zalost nije bilo bas tako, dobio sam ID broj i sa njim sam se prijavio na sajt MUP-a i tamo vezbao prave simulacije onakve kakve ce biti na ispitu. Tada mi je receno da se na teoriski ispit ceka oko 20 dana, pa je meni sve to poremetilo planove. Sreca kroz 10-tak dana su me zvali i pitali da li zelim da polazem 12.09. posto su pravili jos termina sto je mene obradovalo. Naravno, tada samo izasao pun samopouzdanja naravno naucio sam, spremao sam se na testu sam proveo 7min imao jedan pogresan odgovor i zavrsio. Istog dana sam otisao i izvadio lekarski i vratio se u skolu da predam da bih sto pre poceo da vozim casove. Plan je bio da za 2 nedelje izvozim sve(radni dan svaki put dvocas i cao) ali zbog guzve sto zbog puno kandidata i manjeg broja instruktora nije bilo bas tako. Obuka je trajala 23-4 dana. Secam se da sam 05.10. prijavio polaganje a termin koji sam dobio je bio 08.11. punih mesec dana. Za to vreme stupio je na snagu novi zakon o poligonima pa poligon gde sam se obnucavao vise nije bio aktuelan. Sve se premestilo kod Arene. Naravno dan pred polaganje uzeo sam 2 dopunska casa cisto da prodjemo rute, voznje se ne plasim vozim vec 15 godina i odlicno znam sve te ulice ali opet preventive radi.

Dosao je i taj 08.11. bio sam treci po redu koji polaze, ono sto su me ucili i raspored radnji na poligonu kada sam polagao bio je sledeci:

1. Kretanje i zaustavljanje

2. Slalom voznja

3. Ubrzanje i zaustavljanje

4. Voznja putanjom broja "8"

Nakon toga voznja u gradu rutom koju kompjuter izbaci (konkretno u mom slucaju dobio sam bas laganu rutu) imao sam jedno lose prestrojavanje i znm sta jos bese ali sve ostalo bilo je savrseno. Naravno polozio sam, posle mi je instruktor u skoli kada sam otisao po papire rekod a taj dan najbolje sam od svih vozio. Uzeo papire i pravac Ljermontova za 5 dana dosao uzeo dozvolui to je moj put do "A" kategorije. Sve skupa 3 i po meseca.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Da jer imas vec kategoriju,oni koji nemaju imaju po 40 casova teorije i 40 praktike i traje mnogo duze.Nebitno je koliko traje sve se zaboravi kada dobijes dozvolu i kez od uva do uva :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Kod mene je trajalo mesec i po. Prijavio se 30 avgusta, uspeo da upadnem u termin za testove 7. septembra. I onda sam desetak dana cekao jer je motor bio u kvaru. Malo sam ih cimao pa su brze popravili. 14 casova voznje za A2 sam odvozao za 7 dana po dva dvocasa. I cekao polaganje voznje 16. oktobra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Jeste,guzve su bas velike,a najvise zbog promene propisa jer sad polaganje mora da traje 45 minuta. Dok je pre i posle 10 min voznje mogao policajac da zavrsi ispitivanje a kandidat da polozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Srem
On 13.12.2014. at 18:47, Šumadinac je napisao:

 

Sa navršene 24 može odmah da polaže za A. Čekanje 2 godine je rezervisano za one koji ranije (pre 24) polože za A. Kad položiš za A2, nakon izvesnog vremena ćeš poželeti puno A, a onda ti sleduje ponovo polaganje testova, vožnje, obuka i lekarsko, a sve to košta. Pozdrav 1zdravo.gif

 

 

 

Ako imas godina odmah na A udaraj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Фали му још 17 порука до 100 ;):P

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja