Jump to content

Moto Zajednica

Devojka za jedan dan

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

    Stampar,...za ovu kuglu u grlu koju dobih citajuci ponovo tvoju a bolje receno, pricu iz  nasih dana....dugijes mi pice  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: nema

Kako je ovo dobro napisano. Meni je ovo bio prvi Gp na Grobniku uživo, imao sam 7 godina. Vodio me deda i sećam se da je uspeo da nas uvede na tribinu bez karata. Jedan od najlepših dana u mom životu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

    Stampar,...za ovu kuglu u grlu koju dobih citajuci ponovo tvoju a bolje receno, pricu iz  nasih dana....dugijes mi pice  ;)

 

:) Biće mi čast da popijem(i platim)piće sa tobom,gde god i kad god se sretnemo! :cirka1:

 

(ima još jedna nostalgična pričica iz ''naših dana'',ako već nisi pročitao  http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/83773-jeste-li-bili-kad-u-fabrici-motocikla/)...

 

Da budem iskren i ti meni praviš kugle u grlu kad vidm gde si se sve provozao...

 

Nastaviću pisanje ove pričice,obećavam...i čudim se da već Mart prođe-kako vreme brzo leti a ja se zimi uspavam...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

 Stampar ...lepo si me navukao i na tvoju drugu pricu ....   :sampion: ..  :jee1:  sad dugujes DVA pica....ja reckam a ti nastavi ako hoces.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

 Stampar ...lepo si me navukao i na tvoju drugu pricu ....   :sampion: ..  :jee1:  sad dugujes DVA pica....ja reckam a ti nastavi ako hoces.

 

 

...i tako DVA po DVA pa dokle stignemo :cirka1::jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Koliko god vremena  provedemo na motociklu,koliko god kilometara pređemo i razno raznih situacija u saobraćaju vidimo to je samo mali delić onoga što se u saobraćaju događa.

Uvek se može videti nešto novo.Rekoh već,vozio sam jadranskom magistralom prilično oprezno a to nije slučajno.Često su se događali udesi o kojima sam čitao u novinama.I pamtio.

Tako jednom u ''večernjim novostima'' pročitah da su četvorica Nemačkih motociklista poginuli na jadranskoj magistrali podletevši pod kamionsku prikolicu.Štura vest iz novina nije objasnila detalje ali to nije bilo ni važno.Pojava kamiona sa prikolicom asocira me i dan danas na taj naslov iz novina.

Vozio sam iza kamiona sa prikolicom koji se upinjao iz petinih žila da vozi što brže.Prilično često je prelazio na levu stranu a prikolica mu se ponekad opasno zanosila.

Izgubio sam želju da ga obiđem pa sam zastao na prvom pogodnom mestu na koje smo naišli.Kratka pauza da protegnemo noge i popušimo po cigaretu...

Nastavili smo posle petnaestak minuta i na putu začudo nije bilo nikakvih vozila,malo sam se opustio.Približavali smo se Biogradu na moru a put se približio samoj obali,skoro da će se dodirnuti sa morem

Ulazeći u desnu krivinu videh pored puta u samom srcu krivine momka u majici i pantalonama koji mi pokazuje rukom sa dlanom oborenim prema dole da usporim.

Ipak više od tog momka moju pažnju privuče komad stakla smaragdno zelene boje ukraj puta koji se presijavao na suncu.Put se nastavljao u levu krivinu a na izlazu iz te krivine sam shvatio zašto mi onaj momak pokazuje da usporim.

Cela desna traka je bila pokrivena zelenim krhotinama polupanih staklenih flaša od kisele vode ''Radenska'' koju je iskipovala na put
prikolica od onog kamiona iza kojeg sam vozio neko vreme.Kamion je stojao malo dalje na točkovima a iza njega izvrnuta prazna prikolica.Dva čoveka su nehajno gurkala metlama ono staklo u kraj...policijska zastava kraj puta...

Oštro sam zakočio i polako prošao levom trakom...to se očigledno desilo desetak minuta pre mog nailaska...zgrčio mi se stomak od pogleda na ono staklo...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

More ko more,velika slana bara...nisam ga nikad nešto mnogo voleo a da sa je pitam provodio bih leto kraj Drine.Ipak,mogućnost da  ja i Malena provedemo sami neko vreme dovukla me ovamo.

Veliki Zaton u koji smo stigli s prvim sumrakom je malena varoš stisnuta uz obalu kao i još mnogi slični gradići na obali.Sviđalo mi se što se od obale ide uz brdo a na brdu je kuća gde se smestila rođaka od moje Malene.

U kući je glavna jedna bakica,vlasnikova majka, koja i nama iznajmi prelepu sobu sa pogledom na more.I sa povelikim francuskim ležajem  koga je Malena stručno pipnula ...''poslužiće'' veli sa osmehom...

Njena je rođaka beogradska devojka koja je na more stigla sa nekim drugom,dele sobu njih dvoje.''Jel' se vas dvoje dugo zabavljate''pitam  beogradskog dvadesetogišnjaka koji mi zbunjeno objašnjava da su oni ''samo drugovi''

''Hm,drugarski delite sobu?A krevet''...''ne,ne,ne,stvarno smo samo drugovi''...

''Nisi valjda peder''?Uplašeno me pogledao,pa kako ne razumem,drugarstvo je to,ništa više??

U kuhinji koju možemo da koristimo je veliki frižider pa sam u njega smestio klopu koju ja i Malena nismo pojeli usput.U frižideru primetih teglu ajvara dopola punu i nekoliko konzervica ''jetrene paštete''a Maca,Malenina rođaka veli da je to njihovo.

Aha,klasični ''paradjz turisti'' koji mažu ajvar i paštetu da bi ostali na moru što duže...e deco,deco pomislih u sebi...

Oni i izgledaju prilično izgladnelo pa sam ih nagovorio da nam prave društvo za večerom što prihvataju oberučke.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Na odmoru je lepo...spavanje do podne,lenčarenje na plaži,brčkanje u moru...Uveče se odvezemo u Dubrovnik,šetamo po Stradunu,sedimo po kafićima i picerijama...

 

Sve je znatno skuplje nego u Opatiji ali mi jedan zemljak objasni da treba da odem na Hvar da bih video šta je skupo...

 

I tako...odmor se bliži kraju...jedno veče izađosmo peške...

 

Sedeli smo pored mora u prijatnoj baštici restorana stisnutog uz samu obalu i pijuckali odličan ''plavac'' koji se presijavao u čašama.

 

Skromno smo večerali,pojeli lignje, ne baš zato što su najeftinije već zbog toga što se Malena malo mrštila dok smo razgledali ribe u izlogu rashladne vitrine restorana

 

Liče joj,veli ona,na neka čudovišta...

 

Bio sam rad da široko otvorim novčanik i potrošim celu nemačku stotinarku jer bi pristojna večera najmanje toliko koštala ako se jede škarpina,brancin,zubatac itd. ali nije mi se,eto dalo.

 

(Kod ulaznih vrata restorana primetio sam natpis ''ne primamo čekove'',isti natpis sam viđao i po Dubrovniku)

 

Nema veze,lignje su bile odlične,vino još bolje i ja sam čekao nešto a to nešto nije dolazilo...dolio sam čaše i otpio gutljaj...

 

To ''nešto'' što sam čekao bi valjda bilo recitovanje stihova ovoj devojčici pored mene ili neka sentimentalna priča koju bi ona možda volela da čuje.?

 

Mogu šta god,golemo je iskustvo iza mene u takvim stvarima.Ona će iz mojih usta čuti najlepšu muziku koju svaka devojka voli da čuje,posle toga život će joj biti lepši.

 

Mojom zaslugom naravno,...voleće me kao Boga a i više od toga,postaću za nju ovaploćenje svih ženskih snova,vodiće ljubav noćas sa mnom a ujutru će biti srećna,zadovoljna i duplo više zaljubljena...

 

Čvrsto će me grliti cele noći u strahu da joj ne izmakne glavni dobitak životne lutrije,kad se probudi prvo će pogledati gde sam ja....

 

Sve je uvek slično,kao film gde se samo glumice menjaju a moja uloga odvajkada nepromenjena....ne hvata me dosada od istog scenarija jer ja tu imam neke svoje nagrade a one iako slične ipak nisu nikad iste...

 

...nasmešio sam se i podigao čašu...znam kako ću intenzivirati njenu ljubav ali moram pažljivo i jednostavno da bi ona to razumela...

 

Malena mi se obrati jednim ''šta si se tako zamislio'?

 

Okrenuo sam se prema njoj sa nekim stihovima na vrh jezika ali sam ugledao ljutito i namršteno lice?Šta je ovo pobogu??

 

-Znam ja o čemu ti razmišljaš,!!...zabezeknuto sam je gledao a ona nastavila.

 

''Zar ja mislim da je ona ipak samo obična klinka koja ništa ne primećuje??Kako me samo nije sramota da se pored nje žive,živcijate  ponašam kao ''galeb''?

 

Videla je ona dobro kako ja,sve ove dane,zevam u sise one strankinje,Dankinje koja se sunča u toplesu iako nema neke grudi,sram je bilo.Džabe krijem oči ispod lažnih RayBun naočara jasno je njoj gde sam gledao

 

I zašto ta profuknjača dolazi baš kod mene sve sa smeškom na licu da traži šibicu osmatrajući moje preplanulo zmijsko telo.Pa naravno, zevam za svim mogućim guzicama na plaži a posebno u ovu strankinju,Dankinju.

 

I kako smo baš nju sreli neko veče ispred Dubrovačkog ''Bahusa''?Možda smo se ja i ona i domunđavali nešto

 

dok sam joj pripaljivao cigaretu...Ma nije ona blesava i ako je mlada,vidi ona s kim ima posla,tačno je dakle sve što su joj ljudi ispričali o meni...

 

I kako mi ni jedna veza sa devojkom nije uspela da potraje duže,pa naravno da nije ni mogla uspeti,ko zna šta sam priređivao tim jadnicama s kojima sam se zabavljao....dadada,da...čula je priču o one dve devojke koje sam slikao gole kako se ljube sa mnom.

 

Sigurno sam ih nadrogirao ili ko zna šta sam im uradio,sve ona zna šta se događalo među moja četiri zida...

 

Priča se o mojim manguplucima i perverzijama među devojkama,''jadna ona koja mu dopadne šaka'' rekla joj je drugarica...

 

A na plaži se ponašam ko da ona i ne postoji ili ko da mi je sestra Bože oprosti,ko zna šta bih ja bio u stanju da uradim da ona nije tu sa mnom?

 

Ne sme ni da pomisli na kakve bih sve bezobrazluke bio spreman....a ona jadnica,glupačica, poverovala je kad sam joj rekao da sam ja ozbiljan momak...

 

I šta sad mislim da uradim kad mi je saopštila da sam raskrinkan i razgolićen,kad mi je valjda jasno da ne mogu od nje ništa da sakrijem?

 

Njen  glas za vreme ovog monologa postajao je sve višlji  i glasniji,videh nekoliko ljudi za susednim stolovima podigoše glave ...

 

Najrađe bih te,mislim se u sebi,bacio u more da malo oladiš ali ne mogu to.Nego ću da platim račun pa će mo hitro da umaknemo odavde jer mi je najmanje potrebno da se svađam s tobom na sred mirnog restorana pored obale mora...

 

Konobar me je saosećajno gledao dok sam stavljao ''dubrovčanku'' ispod salvete na tanjiriću na kome je doneo račun,odmahnuo sam rukom na kusur.Zgrabio sam Malenu za ruku i odmaglio u noć...

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Ali nije išlo glatko,...Malena je,oklembešena o moju ruku posrtala kao pravi pijanac...

 

Vino je njoj bilo prejako.

 

Mrmljala je nešto nerazgovetno dok sam je čvrsto obgrljenu vodio uskim uličicama ka kući gde spavamo.

 

Budala sam ja,vodim klinku na romantičnu večeru pored mora i dozvoljavam joj da pije vino,tako mi i treba.

 

A do kuće nije malo kad vam neko visi na ruci i pazite da se taj neko ne spotakne...kuća je na brdu a ja ću, video sam dobro,ispustiti dušu dok stignemo tamo...

 

Više je nosim nego što ona hoda...

 

Što ne pođoh MZ-om izludio dabogda...

 

''Dobro veče'' začuh zvonki ženski glas na malenoj raskrnici gde sam malo zastao da povratim dah.

 

-Dobro veče,otpozdravljam devojci koja izroni iz mraka.Prepoznah komšinicu koja spava u sobi na spratu gde je i naša soba,tu sam je sreo par puta sa drugaricom.

 

I na plaži mi se ljubazno javljala,razmenjivali smo poneku reč a ja sam radoznalo zavirivao u knjigu koju je čitala.Svidelo joj se kad je videla da sam osim ''tri musketara'' pročitao još neku knjigu

 

''Šetate kao svi zaljubljeni parovi''? zvučalo je više kao konstatacija....

 

E samo mi još ovo treba...

 

-Nije to što misliš komšinice,Malena se malko ucrvrcala,ako li da je pridržiš sa druge strane,ako ideš kući naravno...

 

Bez reči je prihvatla Malenu oko druge ruke pa smo zajedno krenuli uzbrdo.

 

Pažljivo i polako smo se ušunjali u kuću,još pažljivije smo se popeli na sprat...

 

Stigosmo,činilo mi se nečujno,do vrata naše sobe koja sam provalnički tiho otključao.

 

Spustio sam Malenu na krevet a ja seo na pod...Brisao sam oznojeno čelo i provlačio rukom kroz kosu.Teško sam disao.

 

Pogledah znatiželjno komšinicu koja stoji u dovratku i pokazah joj rukom na stolicu.

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Sela je ljupko prekstrivši noge i spustila tašnicu na pod.A prekrštene joj duge noge okupane mesečevom svetlošću izgledaju nestvarno lepo,stigoh da primetim...

-Hvala ti komšinice,ne znam kako bih je sam doveo.

''Zovem se Ivana'',veli ona...imala je simpatično lice a u očima vragolasti smešak.Višlja je od mene dobrih pet centimetara..

Malena se meškolji po krevetu a onda naglo skoči sa rukom na ustima i sjuri se kroz otvorena vrata u hodnik...

Oblio me je znoj...pa neću valjda provesti ovu noć brišući povraćku sa izglancanih podova ?

Ustadoh s poda a Ivana me preudihtri i uz reči ''ja ću'' odjuri za Malenom...čuo sam u kupatilu grgotanje,zvuk puštanja vode iz kotlića,zatim česmu...

Vratiše se u sobu,Ivana pridržava Malenu koja se lica mokrog i bledog ko kreč stropošta na krevet.Namestio sam je lepo i izuo joj sandale...

Okrenuo sam se ka Ivani -Jel' se ispovraćala?klimnula je glavom potvrdno...

...a zatim upita '''oćeš da skuvam kafu?''

-Jao,Anđelu Božiji,sam te Gospod poslao noćas.Ushićeno sam je pogledao-Ne bi ti bilo teško??

''ma hajde'' reče ona i odleprša niz stepenice...

Nepomično sam sedeo i gledao na Malenu koja malo šumno diše ali mi se činilo da je zaspala.A šta ću ja sad sa samim sobom?

Nečujna kao duh uđe Ivana sa džezvom i šoljicama.Spustila je tri šoljice na stočić ali sam je sprečio da sipa kafu u sve tri.

-Bolje da Malena spava,ne treba njoj kafa.Klimnula je glavom odobravajući...

Moje se romantično veče dakle tako završava,gorko sam pomislio.Sedim u sobi i srčem kafu sa devojkom koju sam svega nekoliko puta video

dok Malena tone u duboki san..Promeškoljla se u krevetu i glasnije zahrkala....dobro je,vidim kako joj se grudi ritmično dižu i spuštaju,spava...

Jedna joj dojka izviruje ispod zarozane majice,baš su joj lepe grudi...Pogledao sam kroz otvorena balkonska vrata i video Mesec kako me zamišljeno posmatra...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

A onda pogledah u Ivanu koja otresa cigaretu u konzervu mesnog nareska koju koristimo kao pepeljaru.Bakica ne voli da gosti puše u sobama pa zato nigde i nema pepeljare...

Ivana ima uska ramena i male šiljate grudi koje se naziru pod majicom...

Gledao sam je ljubopitljivo i upitao što je pošla kući tako rano?I gde joj je drugarica?

''eh,..dugačka priča'' veli ona.Mislila je da je našla srodnu dušu ali se razočarala,on je običan seljak a ni drugarica nije baš takva drugarica kako je izgledalo...

Čula je tog nabeđenog frajera i svoju drugaricu kako komentarišu nešto na njen račun,a sve izgleda da oni nešto muvaju njoj iza leđa.I tako,žaleći se na glavobolju krenula je rano na spavanje jer zašto gubiti vreme,neće se desiti nešto što je ona možda priželjkivala.

Shvatila je da je višak....vidim joj na licu trag blagog razočarenja...

Baš žalosno,velim ...a šta ja da kažem,izvedem devojku na večeru a ona se napije pa se ispostavi i da je ljubomorna i svašta još...

Pogledali smo se u oči a tada sevnu iskrica koja zapali vatru u meni i reči potekoše kao bujica.

Krenuh nezaustavljivo u atak na devojku koja sedi prekrštenih nogu i drži u ruci šoljicu sa kafom.

 

A te me noge bronzane boje mame na greh,teraju me da prevaziđem sebe samog u pokušaju zavođenja devojke za koju sam sutradan bio siguran da je želela da bude obljubljena te vrele letnje noći...u očima joj videh i poziv i želju..

Između nade da će se nešto desiti i bojazni da možda ipak neće ima jako mnogo prostora.U taj prostor kročih smelo potpuno rasterećen brigom o eventualnom razočarenju...

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

''Ne želim da budem sam,govorim joj, a verujem da je i ona kao biljka koja ima potrebu da se uhvati za najbliži oslonac ne pitajući mnogo i ne opterećujući se preteranim moralisanjem.

Neobično mi je drago što sedim s njom u sobi koju obasjava Mesečeva svetlost jer me pomrčina i njena blizina štite od sopstvenog kukavičluka,bio bih tako bespomoćan da ona nije sad tu,sasvim slučajno...

A najlepše stvari su mi se u životu i desile slučajno,..

''Osim mirisa njenog parfema koji lebdi u sobi  osećam i dah neke čežnje,strasti i želje...slatkoća tog osećaja me nagoni da nešto popijem,hoće li rakija biti po volji'',ona klima glavom sa odobravanjem...

Izvadio sam iz torbe pljosnatu flašu i nalio nam oboma u šoljice sa popijenim kafama,rakija pocrni od kafenog taloga i dobi specifičan ukus.

Nazdravio sam ''dobroj vili koja me  izvlači iz ponora u koji me srozala sopstvena nesmotrenost,nazdravljam devojci sočnih usana i prelepih nogu koja je tračak svetlosti ove sumorne noći u kojoj sam dobio nož u leđa''...

...a maleno stvorenje koje me optužilo kao poslednjeg perverznjaka i ostavilo na cedilu blaženo hrče u svom pijanom snu...

Lepo su govorili stariji ljudi ''ko sa detetom legne probudiće se upišan'',e pa jeste,bili su u pravu...

A ipak,obasja me Gospodova milost jer mi posla jednu zvezdu da ne tugujem,nije ova noć za to namenjena ...(ta zvezdica bljesnu među njenim nogama kao delić svilenih gaćica koje sevnuše kad je nehajno prekrštala noge)...
.
Nije li sama sudbina nas dvoje,oboje povređenih,poniženih,izigranih gurnula jedno drugom u zagrljaj?Moje retoričke sposobnosti izgleda nađoše plodno tle jer Ivana ustade i stavi mi prst na usne,''ne govori više molim te,bolje da ja idem...nikad ni jednog muškarca nisam čula da tako govori ..''
 

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

-Zastani  trenutak gospodarico sreće,za te čuvam takve reči kakvih više nigde nema,...

A zašto se trudiš kad istinu znaš
da svemu što vredi na svetu ovom
jedan sastojak dodati moraš
da bi bilo zaista dobro
To je ljubav, ljubav naravno

...njoj se  lice zatamni,šta god ona pričala ja videh da vredi nastaviti ...


Zatvori oči i usni san
san u kome su ti data krila
i neka samo za tebe, večno traje dan
da bi imala vremena da pronađeš bolje
bolje od ljubavi..


...''odeš li sad nikad nećeš saznati šta još hoću da ti kažem,biće ti žao i mučiće te u snovima,u onim

snovima gde ću dolaziti kao Amor u raskopčanom bade-mantilu da ti recitujem stihove...vidim i sad već da

 

ti je krivo što gubimo vreme a može odmah da nam bude lepše,kad bi me zagrlila ja bih odmah pristao da

ispunjavam sve tvoje želje devojačke,i one lude,najluđe...''

Ali ako baš oćeš da ideš,idi...moram te poljubiti da ti zahvalim što si se desila baš sad i baš ovde!

 

Stajala je u vratima dok sam ustajao s poda i prilazeći joj uhvatio je za ruku.Ne okrete mi obraz nego nam se usne spojiše same.....ljupko je nakrenula glavu spašavajući me sramotnog propinjanja na prste...

Utiskujući joj čežnjiv poljubac osećao sam se isto kao onda kad sam poslednji žeton stavio na ''pun broj'' i

 

dobio 35 uloga...U tom je poljupcu bila skupljena sva moja želja i nada,taj je poljubac moja slamka spasa

 

za koju se hvatam kao davljenik koji još ima šansu da ukrade slast života iz noći koja prolazi...

Hazarder iz moje ličnosti dade joj do znanja kroz taj poljubac da sam krenuo na glavnu premiju,da imam jaku kartu koju neću da prodam jeftino nego je hrabro stavljam na najveći ulog.

Stegao sam je čvrsto oko struka bespotrebno lomeći svaki pokušaj eventualnog otpora jer osetih da joj se telo opusti,privi se uz mene i obgrli me oko vrata.

Sklopiše se Ivanine ruke oko mene kao zmije oko Laokonta dok sam nestrpljivo zavlačio ruku pod njenu majicu da dodirnem to vitko telo...

Uzdrhtalim glasom,hvatajući vazduh prosiktala je''nemoj,..nemoj ovde''.Ruke nam se čvrsto stisnuše a sledećeg trenutka se nađosmo u njenoj sobi ...

Soba se vrtela oko mene dok sam je gurao na krevet oslobođenu suknje i hvatao porub na gaćicama,ona se podatno pridiže u krevetu i gaćice skliznuše niz te prelepe noge.

Ništa video nisam osim malenog trokutića kovrdžavih dlačica koje se presijavaše na mesečini.Radosno i spremno me dočekalo to vitko telo kome sam prišao kao žedan čovek bokalu s vodom...

... onaj mangup Mesec mi namignu a u mojim ušima zaurla ''oda radosti'' i jedva se suzdržah da na glas ne arlauknem

JOJ ŽIVOTE...SLADAK LI SI....

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2
  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Pred svanuće sam se vratio u sobu slatkim umorom ophrvan i pažljivo legao pored Malene.Gospode,oprosti meni grešnom što donosim miris druge ženke u naš krevet stigao sam da pomislim pre nego što me savladao san.

Probudio sam se oko podne i video Malenu kako se češlja...nakašljao sam se a ona me uplašeno pogledala i pocrvenela...

''Vodim te u Dubrovnik na limunadu ako si raspoložena?Il' bi rađe pila vino?''...namrštila se sa gadljivim izrazom na licu...

Prijaće joj vožnja do tamo i obilazak Dubrovačkih dućana sa bižuterijom koju toliko voli,mudro sam zaključio...

Izlazeći iz sobe videh dve sobarice kako raspremaju sobu Ivane i njene drugarice.''Gde su mi komšinice?'' upitah poverljivo .

-Otišle su pre jedne ure...?Vele da će doma.

Poprište noćašnjeg vatrenog ljubavnog okršaja je delovalo pusto i beskrajno daleko ...osetih ubod u grudi ...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Odvezli smo se u Dubrovnik zabavljeni svako svojim mislima.Malenoj je,video sam dobro,neprijatno zbog ''onog sinoć'' a meni u glavi odzvanjaju stihovi koji kao da mi se rugaju

 

Ako zbog nje patiš od nesanice
i u ponoć hodaš budan
po bašti,
ako te lomi neutoljena želja luda,
sećanja na nju nikad se nećes spasti.

 

Malena razgleda šarene đinđuve a ja ćutke strpljivo čekam da se vratimo u Zaton.Dve tri čašice će pomoći da isteram iz sebe neku gorčinu koja me obuzima.
 

Šetali smo to veče pored mora,oboje ćutljivi,a ona tiho upita''jel' joj mnogo zameram i mogu li da joj oprostim''

Kako bih joj mogao zameriti nešto?Prvi put je sa mnom na moru,prvi put je motociklom stigla na more,prvi put je sedela kraj obale mora

i pila vino pa se prvi put i napila...previše toga joj se desilo prvi put toga leta a ja sam uviđajan momak koji sve to razume i zna da ''krivo je mooooore''...

Osim toga zar joj nisam rekao da imam i previše iskustava sa alkoholom i da je razumem odlično?

Pa nisam li ja onaj veseljak koji se ponekad otkači skroz i posle ko zna koje popijene litre uporno pokušava da izvede svoj čuveni mađioničarski trik koji nikad ne uspeva a sastoji se u tome da se munjevito iščupa stolnjak a da sve čaše,flaše,piksle i ostala staklarija ostanu na stolu i ne pomere se...

Nije li mene ''pobratim'' po alkoholu uneo na krkače u kafanu a ja sa crvenom ružom u zubima komandovao da me nosi do pevačice da

 

joj dam cvet,cvet ljubavi,srce da joj dam,za pesmu i njene oči sve joj dajem...zanemario sam njenog muža,gitaristu u orkestru kome

se to nije nimalo dopalo pa su neki trezni ljudi jedva sprečili šorku kad je on skočio...ma razbio bi ga ko' zvečku da me nisu trojica čvrsto

 

držeći izneli napolje dok sam vikao ''puštaj me da ga oplavim''...

Zar je zaboravila da sam ja isti onaj koji ume da se ukoka toliko da zaboravi ime devojke s kojom je u društvu pa joj celu noć šapuće ''voljena moja'' jer ne može da se seti kako se ona u stvari zove...

Tako sam jednom napravio veliko sranje jer sam Jeleni rekao ''Ljiljana'' a Jelena popizdila i pokazala mi srednji prst uz reči ''ovo ćeš noćas da dobiješ''...

A u cipelicu te Ljiljane sam jedne lude noći sipao vino pokušavajući da ga iz te cipelice popijem sa željom da zauvek zapamtim tu malenu stopicu prekrasne ženske noge..

Kad sam jedne noći pri povratku iz kafane očešao svog starog fiću o trafiku,panduru koji se pojavio niotkuda sam objašnjavao da je u stvari kriv vozač autobusa a pandur me izbezumljeno gledao kad je shvatio da ja stvarno mislim od trafike da je autobus...

Šta bih joj sve mogao ispričati o svojim pijanstvima ne bi nikad ni zapamtila...ako ikad bude gotovo moje književno delo pod  naslovom ''kupusara jednog pijanca'' daću joj da pročita,zasada je to samo nepovezana gomila papira na koje nabacujem neke svoje misli...a dopisaću i njeno iskustvo...

E prema tome,ja se na nju ne ljutim jer znam šta je pijanstvo i jer je ona moja Malena koju ću noćas da ljubim na mesečini dok more šapuće i zapljuskuje mi noge u jeftinim papučama....

Smejala se mojim pijanim dogodovštinama,sutra će već shvatiti da se nije srušilo nebo ako se ona napila...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Ujutru smo se pakovali,pritezao sam torbe na MZ-u i pipkao lanac i gume.Prednja malko gubi pritisak pa ću negde usput da je doduvam.Na MZ-u me samo kurbla par put ''izdala'' ali kuckanjem po osovini kurble sve je dolazilo na mesto.

 

Pozdravismo se s bakicom i izbrojasmo novce za spavanje a gazda me pozva u stranu da me nešto pita u vezi APN-a koji  on vozi.Odoh s njim do garaže da pogledam u čemu je stvar a on izvadi iz džepa ceduljicu i šeretski se nasmeši ''zamolila me ona dugonoga da ti ovo dam''...Pažljivo sam u novčanik stavio dragoceni komadić papira otkinut od ''lotos maramice''...

 

A onda put pod točkove...Opuzen,Metković,Konjic,Mostar....tu je negde i nastala ova fotografija

 

neretva1.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Put loš a vrućina pritisla...kolone na putu koje se ne mogu obići.

 

Nisam imao volje ni želje da svraćamo u Mostar ili Sarajevo,žurilo mi se da se dokopam hladovine na Romaniji...

 

I polako se nanizaše Sokoloc,Han Pijesak,Vlasenica,Milići...Od Drinjače sam vozio 50 km/h...Kad vidim Drinu kod kuće sam i ne žuri mi se.

 

Malena je tu noć po povratku ''ilegalisala'' kod mene pa sutra otišla kući.Njeni roditelji nisu nikad saznali za našu malu tajnu...

 

...obradovao mi se REX a i ja njemu,drugar je održao reč,pazio ga je ko malo dete...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja