Jump to content

Moto Zajednica

Devojka za jedan dan

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000

Moram da se zahvalim Štamparu koji je probudio vremeplov u našim glavama i srcima. Kao klinac sam leta provodio u Opatiji i dobro pamtim to vreme,imao sam tu sreću da mi je stric direktor u prestižnom Opatijskom hotelu.  Prošle godine isteran sa auto puta velikom gužvom, kao u Beogradskom špicu, isključih se na prvoj naplatnoj posle Lučkog i nastavih "starom cestom" do Rjeke, i pored kvara koji sam imao na automobilu i traženja majstora koji kod njih po pravilu vikendom ne rade, toliko sam se nauživao da sam se i u povratku vratio tuda i skovao plan da prodam skuter i kupim GTS i ove godine ako bog dragi da prođem motorom. Između ostalog Grobnik je mislim baš prošle godine ako ne i predprošle sređen i staza je presvučena novim slojem asvalta koji ispunjava sve te standarde koji se traže i trke su počele da se održavaju, koje i kakve nisam se nešto ni raspitivao. Opatija je i danas predivna i puna motora a taj parking za motore pored šetališta stoji i danas, i taj predivni drvored pored mora od Rjeke ka Opatiji je uvek tu. Opatija je i dalje mondemsko mesto ali moram priznati skupo za naše skromne džepove i bez bojazni o tim nacionalističinm sranjima možete se slobodno upustiti u taj vremeplov posle toliko godina. Ko zna možda vas i danas tamo nađe neka "Devojka za jednu noć". Putevi su im sada mnogo bolji i pravo je uživanje voziti se Istrom. Staru cestu su prošle godine radili i nadam se da će do ove sezone biti sređena da bi se mogao totalno prepustiti uživanju, između ostalog puna je zaljubljenika u motore. Hvala još jednom za užitak koji si mi doneo ovog grdnog karantinskog dana u doba Korone. Možda i bolje što putopis nisam ranije čitao, ovako sam ga pročitao u dahu  i uhićenje koje je izazvao u meni ne mogu opisati rečima. HVALA. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

Pročitao sam ovaj divni neobjavljeni roman još kad je i napisan ovde ali sam sada ponovo jer imam vremena u ovoj robiji . Na trenutke sam prepoznavao sebe i moje drugare u tom vremenu. čak i taj stari šator me podsetio da i ja imam sličan u garaži koji isto pamti neke događaje,

Leta 1988 vozio sam hondu vf 750 sabre i bio sa ženom u Primoštenu vozeći od Bg preko Banja Luke ,Jajca ,Kupresa , livna ,Splita.

Lepo podsećanje na prošlo vreme i državu koji možda nisu bilo idealni ,ali sa ove vremenske distance sve izgleda tako lepo.

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

Pitam se da li ima nade da i mi mladje generacije prozivimo ovakve avanture kakve ste vi ziveli, uzivam citajuci, zavidim vam na tom cini mi se boljem vremenu.. nemojte mi zameriti, ako gresim. :ups:

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
38 minutes ago, Lošmi_WayOfLife said:

Pitam se da li ima nade da i mi mladje generacije prozivimo ovakve avanture kakve ste vi ziveli, uzivam citajuci, zavidim vam na tom cini mi se boljem vremenu.. nemojte mi zameriti, ako gresim. :ups:

Tesko, a i nemoguce. Inace je prica....

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Ovakve price su za vas mlade prohujale s vihorom.. A i sta ce vam, vi imate internet, mobilne tel, kladionice, teretane, ravnopravne zene (zapravo dominantne)...:) i jos trista cuda i svi zapravo iskrivljuju sliku o sreci..

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

@drmilan_ nisam se lepo izrazio, poneli su me ostali komentari kolega koji su preneli da su proziveli slicne stvari u zivotu i da im je ovo probudilo secanja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Pitam se da li ima nade da i mi mladje generacije prozivimo ovakve avanture kakve ste vi ziveli, uzivam citajuci, zavidim vam na tom cini mi se boljem vremenu.. nemojte mi zameriti, ako gresim. :ups:

Naravno, sve je to do samog čoveka a ne do vremena u kojem živi. I glavni junak te priče nije dobio tu avanturu na tacni već se ‘izborio’ za nju i žrtvovao neke druge stvari za rad nje.

I sad je pitanje šta je bitnije, najnoviji iphone, PS4, ili neka avanturica. Generalno gledano, sad zapucati za zagreb ili dalje bilo gde nije nikakav problem, putevi su nikad bolji, navigacija će ti u svakom momentu pomoći, telefon ti je uvek pri ruci i u svakoj nedodjiji..


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
30 minutes ago, Savan said:


Naravno, sve je to do samog čoveka a ne do vremena u kojem živi. I glavni junak te priče nije dobio tu avanturu na tacni već se ‘izborio’ za nju i žrtvovao neke druge stvari za rad nje.

I sad je pitanje šta je bitnije, najnoviji iphone, PS4, ili neka avanturica. Generalno gledano, sad zapucati za zagreb ili dalje bilo gde nije nikakav problem, putevi su nikad bolji, navigacija će ti u svakom momentu pomoći, telefon ti je uvek pri ruci i u svakoj nedodjiji..


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Mislim da tesko da se moze. Zivimo u vremenu lajkova, silikona, nafuranih riba i kvazi frajera. 
 

Nije problem nigde zapucati, problem je sto nacin razmisljanja i zivljenja nije kao pre. I nikad nece biti nazalost

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Prica je vrhunska, a narator je veoma nadaren za pisanje. Sa uzivanjem sam citao putopis svaki put. 

 

Sto se avanture tice, vreme u kom zivis ne odredjuje avanture koje ces da dozivis, vec tvoj duh. 

 

Na kraju krajeva, avantura pocinje tamo gde se zona komfora zavrsava. A sta je socijalno prihvatljivo ili nije, ne treba da je merilo avanture.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Mislim da tesko da se moze. Zivimo u vremenu lajkova, silikona, nafuranih riba i kvazi frajera. 
 
Nije problem nigde zapucati, problem je sto nacin razmisljanja i zivljenja nije kao pre. I nikad nece biti nazalost

Kad se završi korona, sedi na sredjeno motorce i odredi sebi cilj gde ćeš da putuješ. Evo dogovori se sa zubom pa zajedno kod mene pa u Assen, pa da vidiš avanture :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Može se doživeti sebi i situaciji svojstvena avantura. Nije lepo reći da svi živimo u doba Iphona, lajkova i ostalo. Eto ja na  primer nit imam neki ekstra skup telefon, nit se motam na društvenim mrežama za lajkove. Radim samo da bih obezbedio sebi miran život i da bi imao motore i da bih u nekom trenutku mogao da putujem sa mojom lepšom polovinom.

 

Svako sebi može da napravi avantur, samo što @Savan kaže moraš se odreći nečeg i moraš negde biti dovoljno hrabar da zapucaš negde i da pobegneš od ove uzburkane sadašnjosti u kojoj se svi porede jedni sa drugima i kojima je bitno samo da dostignu neki "nivo".

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
8 hours ago, Savan said:


Kad se završi korona, sedi na sredjeno motorce i odredi sebi cilj gde ćeš da putuješ. Evo dogovori se sa zubom pa zajedno kod mene pa u Assen, pa da vidiš avanture :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Ne radi to :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Suuuunceee tiiii...
Pročitao sve sad, prvi put, u cugu.
Ja zaplakao, ubila me ova corona a i ne prestaje... Dođe mi sad da sednem na motor i negde daleko zapalim, ali granice zatvorene...
Ja sam dosta mlađi, ali sve ovo mi nije strano. Ja sam ovo živeo tu do pre oko 10 godina (i trajalo je kratko jer sam tad i počeo, a brzo - nekako preko noći se sve promenilo, pa i ljudi).
Nešto slično ovome bilo do tada, jer i tad ljudi sa kojima sam vozio su bili stariji, mnogi nisu više ni među živima. I to je malo bezveze, nemaju svi para za motore i taj stil života (ni toliko malo koliko je zapravo potrebno). Što je još gore, nemaju ni slobode u glavi - da se razumemo, mislim na ljude mojih godina tada, ali i danas (meni je trenutno 26). Pa i nije to taj osećaj kad ideš na putovanje sa ljudima koji su mnogo stariji od tebe umesto sa svojom generacijom. A ovi moji, dobri su samo za ubiti dosadu po gradu. Tad k'o klinci, vozili 125-ake, trkali se (znali ko će da pobedi), nismo dobili ni coca colu od 2 litre i kesu čipsa (a bio je takav dogovor, da bi uopšte bio ostvariv)... Toliko o mojoj generaciji, a bili su čašćavani svako veče od nas nekoliko. A od nas nekoliko, drugar se ubio, drugi nešto "prezubio", pa nit ga vidim, nit čujem, a u istom gradu živimo... A ostale ne želim ni da vidim a svugde na njih nailazim - jajare. I tad, sa 16 godina ja vozio, do Beča, do servera Poljske... Ali sa starijom ekipom.
Sad više nit tih puteva, nit tih ljudi. A sa svojom generacijom, nažalost, čini mi se da nikada i neću.
Čitam ovo, čekam lepše vreme, Korona dozlogrdila... Ne znam šta će biti, niti kada, godinama čekao nekog mojih godina spremnog na sve ovo... Ove godine ja krećem, negde, gde me put odnese. Ovako i nemam kud, a ni zbog čega. Na pamet mi pada trenutno samo da mogu da posećujem prijatelje po drugim mestima ove zemlje, a dalje će se situacija već nekako razviti. Pa dal me dočekaju neke lepe nogice ili smrt, više nije ni bitno, skoro ništa mi nije ni strano.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
On 12.12.2014. at 5:42, štampar je napisao:

To sam shvatio slušajući gomilu tzv. bajkera koji ''bez 'iljadarke ne bi krenuli na duži put''... mene su ipak, više mamile daljine i putevi a manje natpisi na rezervoaru i broj kubika...

:care: :care: :care: 

 

U mojim očima si se oduvek kotirao visoko. Posle čitanja ovog putopisa još više. BRAVO :sampion:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Putopis opet pročitan, dobro štivo skroz. Potpuno neko drugačije vreme, majstorski uhvaćeno.

Travelman, spomenuo si u temi o ljubimcima, al tamo ne mogu (još) da odgovorim.
Pas najvećeg sina naših naroda i narodnosti se zvao Lux, pa ne bi čika Štampar.. :)

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja