Jump to content

Moto Zajednica

Devojka za jedan dan

Recommended Posts

  • I didn't start the fire, 6098 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Biffer 1L, Kliks 0.65L

Štampar, toliko stvari imam da kažem ali neću, jer nema svrhe. Samo ukratko možda. Veoma mi je drago da postoje još uvek ljudi koji stvarno vide šta je stvarno bilo u "zlatno doba" i šta je ćopavi zagorac stvatno ostavio iza sebe.

Takođe mi je jako milo da čitam bilo šta napisano od strane čoveka koji je načitan pa samim time i pismen. Jako retko ovih dana, kako globalno, tako i na ovom forumu. Lepo napisan putopis koji se jako lako čita i u kome sam uživao. Podseća me na priče mog ćaleta. Nije vozio motor i stariji je nekih 10 godina od vas, ali iz tekstva vidim da je provod bio po istom principu :)

 

 

P.S. Glasam za roman, ili bar još neki putopis  :aha:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Kako smo u jednoj drugoj temi videli ima još ljudi koji se sećaju ''onoga Grobnika'' poput Đorđa i Coke a Strašilo se,siguran sam u to,muvao i po boksovima u doba kad je još bio dete(mali Strašilo)...znam da nas ima još dosta koji pamtimo ''onaj Grobnik'' poput Marokanca npr. koji u nekoj temi napisa da je obišao SFRJ na MZ-u sa sadašnjom suprugom Vericom ''a da njeni roditelji nisu znali za to''...

Slabo sam online već nekoliko mjeseci, pa nažalost nisam do sad vidio temu ... ali kako si me "prozvao", moram se oglasiti .. :)

 

 

Imao sam tu sreću (valjda je sreća) pa sam još u pelenama (bukvalno) trčkarao po boxovima grobničkih vozača, a kasije i žicao naljepnice (u to vrijeme su naljepnice bile ONO NEŠTO) .. pipkao tete hostese po guzi, a kako sam bio mali i sladak, još bih i pusu dobio za to ..  :jee1: (eeee, kad se samo sjetim)

Bila su to neka druga vremena kad se ljudi nisu ustručavali pokazati sreću kad ih je nešto činilo sretnima, i kad gledatelj nije bio "brži i bolji" od samog vozača na stazi... 

 

U svakom slučaju, to su slike i filmovi u glavi koje treba čuvati i pričati o njima čisto da se ne zaborave jer se ponovitinažalost nikad neće.. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Velika Plana
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Odlična priča :) tražeći nešto drugo po internetu naleteh na ovaj tekst i doživljajima sa Grobnika i Opatije. Išao svake godine  od 1983-1990 čak šta više propustio sam matrusko veče u srednjoj školi radi odlaska na Grobnik.

Pronašao sam jedan jedini video snimak koji će vam koliko toliko dočarati, ja i sad kad gledam naježim se tih uspomena.

 

Svi ovi moto skupovi ne mogu zameniti taj doživljaj koji se tad doživljavao. Živeli smo cele godine za jun meseci i odlazak u Rijeku, Opatiju, Grobnik.

Spomenuše Beneli. Tip je sa njim non stop uzbunjivao Opatiju i Preluk svojim Beneli sei i kratkim 6u1 koji je tako pištao da se to ne može opisati. Danima je taj zvuk odzvanjao u ušima nakon povratka kući.

Nešto i od mojih fotografije. Neke su bile i na srednjim stranama Večernjih Novosti pod naslovom ASOVIMA OPATIJA KUĆA  zajedno sa legendama  Kevin Swantz-om i Fredie Spencer-om, nekako bili smo glavni tih dana u Opatiji dok jedne godine panduri nam nisu oduzeli motore do završetka trka u nedelju uveče :(

Inače nadovezao bih se na naslov, bilo je svake godine devojaka i devojaka. Nekako su se ložile na nas Yugoslovene i narvno na nas iz Velike Plane :)

Šveđanke, Belgijanke, švabice OJHA  bilo je ludio!!!   Ludo burazere, ludo :)

Imam puno fotorgafija pa ću sledeći put objaviti, neke do tad možete pogledati kod mene na fejsu na linku https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1342548961633.2051450.1168480389&type=1&l=a51d292797

 

 

 

post-1017-0-07116600-1456176892.jpg

post-1017-0-66034800-1456176907.jpg

post-1017-0-59793700-1456176919.jpg

post-1017-0-38734000-1456176931.jpg

post-1017-0-18327900-1456176940.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: selo vojska
  • Motocikl: suzuki bandit 1200s

Stampar ja sam se zabezeknuo. Citajuci tvoj putopis izgubio sam pojam o trenutnom vremenu... :care:

ne znaw zasto ne pise dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Fantastično. Vama mlađima dočarava neko lepo pluskvamperfekt vreme, nama starijima budi sećanja i naterava suze u oči svojim jedinstvenim stilom oživljavanja uspomena..

U oba slučaja je korisno

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

 

Stampar ja sam se zabezeknuo. Citajuci tvoj putopis izgubio sam pojam o trenutnom vremenu... :care:

ne znaw zasto ne pise dalje.

 

100% nas tako drži u ne izvesnosti... malo da se tresemo  :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: selo vojska
  • Motocikl: suzuki bandit 1200s

Fantastično. Vama mlađima dočarava neko lepo pluskvamperfekt vreme, nama starijima budi sećanja i naterava suze u oči svojim jedinstvenim stilom oživljavanja uspomena..

U oba slučaja je korisno

tesko da se shvati to vreme ako nisi ziveo u njemu,ako nisi vozio mz ili jawu.putovao sa vrlo malo para itd.......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Road Flyers, 195 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Bmw gs1200

Procitah ga opet posle god dana, koliko je dobro opisano, kao da sam ziveo u tom vremenu. Svaka cast. Malo da ozivimo ovaj odlican putopis!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

  Поздрав,....

Испуних обећање, прочитах га поново....

Уз исто одушевљење читах као први пут.

И исти коментар могу да дам...

Цитат (коментар):

Једноставно остао сам и без текста и без речи, а ускоро и без слова...

Колега на знам да ли си писац, али ако ниси постао си и искористи тај дар!!!

:moto2::jee1:

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
ekstra
 
:Mina:

Extra i dalje, čak i više sad. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja