Jump to content

Moto Zajednica

Devojka za jedan dan

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX 750 F, '00.

Ovakvom putopisu uopste nisu potrebne fotografije, tako je dobro napisan da slike same naviru pred ocima... pravo uzivanje!!! Svaka cast! 0takoje.gif

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Мајсторе! Професоре!!!

 

1care.gif

 

 

 

Теби стварно фотке нису потребне за врхунски путопис....

 

Иако су оне ретке баш прави бисери!

 

Код тебе ме одушевљава чињеница да си реалан према прошлости, па ти се не дешава, кад су слике блеђе и блеђе, да лепе потискују ружне.......

 

Описујеш предивне тренутке и своју младост уз јасан "отклон" од тадашње реалности: Људи углавном, сећајући се својих најлепших дана, много тога превиде, нешто измене, па плата испадне пар хиљада марака, заборави се на општу индоктринацију, политичке "неслободе", и чињеницу да је то и такво економско благостање било на климавим ногама - неодрживо!

 

Професорски си објаснио Бабину лоповију са меницама, и читав економски систем!

 

Врхунска књижевност, прилог за уџбеник историје еконмије.

 

Сваки текст ти је лектира - чиста класика!

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

U dvorištu ispred kuće za malenim stočićem sede gazdarica i njena kći,devojčica od 7-8 godina koja ispred sebe drži neki list papira.

 

Malena ode da se istušira,hoće da opere i kosu pa gazdarica ode za njom u kuću da joj da fen za sušenje kose.

 

-Kako se zoveš devojčice? upitah dete .Sigurno čitaš neku priču o šegrtu Hlapiću...?

 

-Kristina,odgovara mi i ljubopitljivo me posmatra krupnim dečijim očima.

 

-Lepo ti je ime,zar više voliš da čitaš nego da se igraš?

 

-A neeee...susjed mi je rekao da naučim pjesmicu pa će mi dati sto tisuća (1000 dinara) za sladoled...

 

Bacio sam pogled na onaj papir.

 

...pisalo je ''lijepa naša domovino''-himna neovisne države Hrvatske... ispod je bio tekst himne...

 

Utom se vrati i gazdarica.

 

-Nije li pesmica malo preteška za dete ovog uzrasta?

 

-Maa... to joj ovaj naš susjed zadao da nauči,nema matori druga posla...jeste li za kaficu?

 

Odgovaram joj da nikad ne odbijam kafu od lepe žene a ona mi podari veliki osmeh...

 

Donela je kafu pa smo seli za onaj stočić.

 

Malo smo čavrljali o vremenu i moto trkama dok smo popili vrlo dobru kafu...

 

Sutradan nas je čekao dug put pa smo posle ručka i šetnje po Opatiji rano otišli na spavanje...Opatija je ponovo utonula u tišinu i mir prelepog gradića na obali a samo tragovi spaljenih guma na ulicama podsećaju da se tu održao najveći moto skup na Balkanu...

 

Dva dana na Grobniku rezultiraće desetodnevnim razmišljanjem i ''prežvakavanjem'' onoga što sam video...

 

Ujutru smo krenuli put Dubrovnika oprostivši se srdačno sa gazdom i gazdaricom.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

''Naša je obala deco,najlepša na svetu'' cvrkuće mi celo jutro u ušima glas moje učiteljice iz nižih razreda OŠ .

 

''...a pored mora vodi odličan put koji se zove jadranska magistrala,...''

 

Bili smo deca i slušali učiteljicu.Ona doduše i nije nikad videla kako izgleda odličan put da bi se ''jadranska magistrala'' mogla tako nazvati...

 

Eto divne prilike da vidim i put i obalu.Sa natovarenim MZ-om i Malenom pozadi povezao sam na Jug,kako sam ugrubo izračunao pred nama je bilo oko 600 kilometara puta koji je sve samo ne dobar

 

Video sam već od Crikvenice šta me čeka...

 

Po starom dobrom SFRJ običaju da se sve radi u poslednji čas ili ne radi uopšte neko je došao na genijalnu ideju da popravlja put baš usred leta,usred turističke sezone koja treba da,koliko može,namakne državi preko potrebne dolare i marke.

 

Letu i turističkoj sezoni svi se raduju ali niko ne čini ništa da privuče turiste.

 

Naprotiv,kao da se neko trudi da turistima dolazak na more ogadi što više...

 

Tako je asfalt na tom nesrećnom putu mestimično izbrazdan uzdužnim prugama koje izgledaju kao da ga je neko izgrebao džinovskim češljem.To se radi kada treba obnoviti put novim slojem asfalta ali ko zna kad će to biti urađeno.Padalo mi je na pamet da je to možda urađeno i zbog jakih vetrova koji u tom kraju ponekad duvaju.''Ogrebotine'' možda pospešuju bolje prijanjanje guma uz podlogu?

 

Za mog MZ-a koji napred ima gumu 2.75'' ovo je bilo poveliko iskušenje.Kad prednji točak uleti u onu ''ogrebotinu'' mogao sam samo da nastavim da vozim po toj brazdi kako je ona nacrtana...

 

Nikakav manevar motociklom tad više nije preporučljiv...

 

Osim neprijatnog osećaja to je pomalo i opasno pa sam vozio pažljivo i oprezno,dosta sporo...

 

A kad čovek vozi sporo skoncetrisan na iznenađenja koja iskaču pred njegov točak ne stigne baš da uživa u lepoti krajolika.Nije nešto mnogo ni lepo,prilično sumorno sve deluje...

 

Odslikava odlično ono vreme u kome smo živeli,nisu me čudili otpaci pored puta ni kolone vozila na putu,bahate kamiondžije koji ne obraćaju puno pažnje na druge učesnike u saobraćaju...

 

Sa leve strane kamenjar,sa desne more...krivudav put ponegde grbav,ponegde krpljen...

 

... nigde izvora kraj puta,nigde hladovine...a Sunce pripeklo.

 

Krivio mi se pomalo vrat od gledanja u more.Same oči pokušavaše da na pučini vide jedno ostrvo...ostrvo pakla države SFRJ.

 

Ostrvo patnje i zla,ostrvo koje je često pominjala ona udbaška džukela koja nije skidala kožni mantil ni u kasno proleće šetajući mojim sokakom u kome žive dvojica bivših i dvojica ''mogućih golootočana''...

 

Svakako je ''goli otok'' prvo ostrvo za koje sam u životu čuo...

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Мајсторе! Професоре!!!

 

1care.gif

 

 

 

Теби стварно фотке нису потребне за врхунски путопис....

 

Иако су оне ретке баш прави бисери!

 

Код тебе ме одушевљава чињеница да си реалан према прошлости, па ти се не дешава, кад су слике блеђе и блеђе, да лепе потискују ружне.......

 

Описујеш предивне тренутке и своју младост уз јасан "отклон" од тадашње реалности: Људи углавном, сећајући се својих најлепших дана, много тога превиде, нешто измене, па плата испадне пар хиљада марака, заборави се на општу индоктринацију, политичке "неслободе", и чињеницу да је то и такво економско благостање било на климавим ногама - неодрживо!

 

Професорски си објаснио Бабину лоповију са меницама, и читав економски систем!

 

Врхунска књижевност, прилог за уџбеник историје еконмије.

 

Сваки текст ти је лектира - чиста класика!

 

 

Hvala Pustolove,ovo je veliki kompliment baš zato što smo,koliko mi se čini približnih godina pa se i ti sećaš svega.Tako sam siguran da se mom pamćenju nema šta prigovoriti...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Cudo Bozije i dan danas se putevi krpe i rade u jeku ljetnje sezone...:stabre::neznam: A putevi godinama ostaju izgrebani - pripremljeni za presvlacenje novim asvaltom za koji nikad nema novca ili ga je neki politicar "vjesto" preusmjerio u drugom pravcu. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Kažu da je Goli otok ''otkrio'' znameniti vajar Augustinčić tražeći na Jadranskim ostrvima kamenje pogodno za vajanje.Dobio je zadatak da iskleše glavudžu ''najvećeg sina naroda i narodnosti''

 

A toliku kamenčinu nije imao,potrošio je svoje zalihe vajajući biste bivšeg poglavnika Ante Pavelića.Završio se rat,stigao novi poglavnik pa je Antun morao ispočetka...

 

Tako je tumarajući u potrazi za kamenjem po jadranskim ostrvima otkrio da bi pusto ostrvo bilo zgodno mesto da se na njemu utamniče ''nepoćudni Srbi''.Vojnici bivšeg poglavnika su bili prvi stražari i čuvari na Golom u službi novog poglavnika...

 

Gužva na putu mi ipak skreće misli sa svega onoga što istorija pamti a ljudi zaboravljaju ili namerno prećutkuju.

 

Obradovao sam se Karlobagu,malenom gradiću na obali gde smo stigli gladni i žedni.

 

Ko je živeo u SFRJ mogao je steći utisak da su šiptari glavni pekari i poslastičari u njoj.

 

Iz pekare smeštene u nekoj staroj kući dopire miris svežeg hleba a pekar se naravno zove Qajtazi.

 

Kezi mi se u facu i kaže ''kaakoo si bre zemljaak'' dok mi dodaje hleb.

 

Tu je u blizini i samousluga gde smo nakupovali konzerve i suhomesnate proizvode,paški sir...za jedan ček moglo se dosta toga nakupovati...

 

Malena me gledala začuđeno,''ko će to sve pojesti''?...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Cudo Bozije i dan danas se putevi krpe i rade u jeku ljetnje sezone...:stabre::neznam: A putevi godinama ostaju izgrebani - pripremljeni za presvlacenje novim asvaltom za koji nikad nema novca ili ga je neki politicar "vjesto" preusmjerio u drugom pravcu. ;)

 

 

Neke se stvari na Balkanu nikad neće promeniti :D a niko ne zna zašto.Celo leto je kroz Banju Koviljaču pravljeno 800 metara puta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Kranj

ODLIČNO!!!
Kako je več netko napisao, lepe uspomene i sigurno vrlo emotivno. Bar za mene.

Ako avtor dozvoli, staviču foto Agostinija i Rosberga... Kad je nadjem...

 

LP, iz SLO

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ja cu samo reci da sam sve procitao u cugu i da je prica sjajna i zivopisna. Nadam se da cu mozda ovog leta bar deo Jadranske magistrale odvozati i osetiti vetar, miris pa i izgreban asfalt...  cekam nastavak  :kafa: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha xt660z Tenere, Suzuki DRZ 400E

fenomenalan putopis! Malo je bajkera koji mogu napisati putopise iz tog vremena. Ti ljudi su morali biti specificni, avanturisti...kao stampar.  Steta je ne napisati roman :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

I ja se prikljucujem ovoj zamisli za roman ili tako nesto.Samo dami cujemo kraj price, sto stade stampar??? :-(

svi te cekamo da nam zavrsis pricu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja