Jump to content

Moto Zajednica

Devojka za jedan dan

Recommended Posts

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Extra putopis...pravi vremeplov... Bukvalno me vraca u dane mladosti... Ove fotografije su pravo blago. Hvala sto si ih podelio sa nama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Izvinjavam se Štamparu što sam tek sada pročitao ovu temu, pošto me pominje u prvom postu. Ali jednostavno nemam šta da dodam, ovo isto bih i ja napisao od reči do reči... Te godine sam i ja išao na Grobnik novim ETZ 250 sa devojkom, od opreme smo imali samo kacige (neatestirane) i kišne kombinezone (DDR) sve ostalo je bilo priručno. Po svemu sudeći, istog dana smo bili na putu, i ja sam vozio kroz Gorski Kotar po kiši, sušio se i udisao miris mora prilikom spusta ka Rijeci. Jedino se ne sećam Radživa Gandija, ali se zato sećam žuto-crvenih šlepera "Agrokomerca" koji su puni radnika išli suprotnom trakom ka Beogradu na miting podrške uhapšenom "Babi". Imao sam 23 godine, nov motor, curicu od 18 iza sebe i jezdio punim gasom sa gomilom istomišljenika ka cilju: "YU grand prix" - Rijeka! Koga su su interesovali neki radnici, menice, mitinzi... Kao i tebe, mučila me je nestašica C/B ORWO filmova, koristio sam kevine čekove na ovlašćenje i knjižicu PŠ, sa kojom si mogao da podigneš pare u svakoj seoskoj pošti. Gledam slike i stalno očekujem da prepoznam sebe ili svoj motor u nekom uglu. Čak smo bili i na istom brdu kod zagrebačkog zavoja. Agusta mi je i danas na desktopu, a Paso sam pre nekoliko godina bio u ozbiljnoj kombinaciji da kupim. Da li sam o ovome već pisao... ili je to deja vu? Bio sam u Rijeci i sledeće godine, tada se već osećala nacionalna euforija, sećam se nalepnica "Slovenija moja dežela" koje su imali Slovenci na motorima, 1990. već nisam išao. Čini mi se da je trka o kojoj pišeš u stvari poslednji pravi "YU grand prix", nešto kao legendarna predratna trka oko Kalemegdana.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • с вером у Бога слобода или смрт, 3647 postova
  • Lokacija: Banja Koviljača

Sve je OK Đorđe,temu sam postavio neki dan pa kad vidiš-vidiš...ja i ti strašilo smo nešto pisali u onoj nekoj temi ako se sećaš pa me i to malo iniciralo da napišem ovo što si pročitao,kao i susreti s Brankom...

 

Žao mi je što nema više slika,(zagubilo se s godinama a možda sam i tebe slikao,ko zna :D)

 

Takođe moj ondašnji foto aparat,minijaturni Rolei,vrlo pogodan za motociklisu(tek je neznatno veći i teži od današnjih digitalaca a objektiv mu se uvlači)ipak nije za neku ozbiljniju fotografiju...

 

DSCN1868.jpg

 

Bedž ''Slovenija moja dežela'' sam prvi put video 1986-e na uniformi jednog carinika na graničnom prelazu Šentilj.

 

Zadnju VN 1990-e sam gledao iako me mnogo ljudi odvraćalo da ''ne idem tamo''.Nije me moglo ništa sprečiti ...tamo sam doduše govorio hrvatski :D a tablica mi je svo vreme bila umazana blatom...sve je bilo dosta drugačije nego 1989-e...

 

Sad mi je drago što sam istoriju na prostorima SFRJ gledao lično...

 

(putopis se nastavlja)

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Sve je OK Đorđe,temu sam postavio neki dan pa kad vidiš-vidiš...ja i ti strašilo smo nešto pisali u onoj nekoj temi ako se sećaš pa me i to malo iniciralo da napišem ovo što si pročitao,kao i susreti s Brankom...

 

Žao mi je što nema više slika,(zagubilo se s godinama a možda sam i tebe slikao,ko zna :D)

 

Takođe moj ondašnji foto aparat,minijaturni Rolei,vrlo pogodan za motociklisu(tek je neznatno veći i teži od današnjih digitalaca a objektiv mu se uvlači)ipak nije za neku ozbiljniju fotografiju...

 

DSCN1868.jpg

 

Bedž ''Slovenija moja dežela'' sam prvi put video 1986-e na uniformi jednog carinika na graničnom prelazu Šentilj.

 

Zadnju VN 1990-e sam gledao iako me mnogo ljudi odvraćalo da ''ne idem tamo''.Nije me moglo ništa sprečiti ...tamo sam doduše govorio hrvatski :D a tablica mi je svo vreme bila umazana blatom...sve je bilo dosta drugačije nego 1989-e...

 

Sad mi je drago što sam istoriju na prostorima SFRJ gledao lično...

 

(putopis se nastavlja)

 

Evo posto me stampar vec drugi ( cini mi se ) put spominje kao "potstrekaca" ove Teme, a nisam majke mi, vec sam ga "samo" podrzao u ideji i zelji da napise ovu Temu sa evociranjem uspomena na nekadasnju VN YU na Preluci, a potom na Grobniku. :) Stoga evo par mojih fotki na brzinu ( sada ) preslikanih sa telefonom ( K800i ) na trpezariskom stolu u stanu, posto mi skener odavno ne radi,jer ga je vrijeme pregazilo. ;) Moje fotografije datiraju sa trke iz 1982. godine kada sam na Grobnik isao prvi put sa mojom ekipom iz Tuzle ( uzput bio sa Suzanom u Mureku*-Austrija na servisu ), a koja se sastojala od tri motocikla i sest putnika od kojih su drugar i njegova novopecena supruga na BMW-eu R50/5, dva drugara na CZ350 i moja malenkost sa djevojcicom ( starija punoljetnica koju sam ja od milja zvao "djecko") na Suzani GS 850 G. :ph34r:

Stampar je sve napisao i nema se tu sta dodati. Ja cu samo konstatovati: Nekad bilo, sad se spominjalo. Stampar i ja cemo imati jos dugo cega da se sjecamo i o cemu da pricamo. 8)

 

Mureck - Murek*: Pogranicno mjesto u Austriji sa Slovenijom na rijeci Muri iz kojeg je uvezen najveci broj novih Japanskih motocikala ( Suzuki, Kawasaki, Yamaha i Honda ) 80-tih godina prosloga vjeka u EXYU. :aha:

 

Sa lijeva na desno: Djecko, Cile, Brano, Vesna i Mico, a ja lafo fotograf. :D

 

dsc03253.jpg

 

dsc03254.jpg

 

dsc03255.jpg

 

dsc03258.jpg

 

dsc03259.jpg

 

dsc03260.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Bravo Ljudino

Vratio si me mnogo godina unazad. Te godine /kao i mnogih drugih/ bio sam ja mojim motoron na Grobniku. Mene si ponovo vratio u divno proslo vreme. Svako ko je to doziveo ostace mu u secanju svaki tvoj putopis

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

Bravooooo....i mene si vratio u dobra stara vremena .moram da se zakacim na ovaj tvoj vozic ,proslosti...,HVALA TI...... i .secanje na moj odlazak na Grobnik al to je bilo davne 1982 sa Kawom KZ1300 koju sam poslao iz Arizone USA u Marselj Francusku pa onda lagano uz Azurnu obalu preko Cana,Monte Karla ,Nice ,San Rema,Genove....do Cacka.

Secam se da i moj odlazak na grobnik je bio pracen kisom koja je bas jako padala i da mi je kozni kombinezon prokvasio i ofarbao neku pamucnu jaknicu koju sam imao ispod ,,,pa preko Gorskog Kotara do Grobnika....i onda posle trke u Opatiju i cuveni restoran od nekog trkaca ...cijeg se imena nesecam ....vreme je bilo bas lose tako da sam uz malo cascavanje ubacio motor u postanski vagon i vozom se vratio u BG..i na prvom peronu putnickom sam zamolio neke momke da mi pomognu da izvucem motor iz vagona i onda provozao preko z.stanice i kroz hodnik koji vodi prema autobuskoj stanici i sisao niz nekoliko stepenica na Beogradski asfalt.

 

Moram da dodam i ove slicice jer je Kawa bila budzevina slicna ovoj koju sam radio 84 jer koliko se secam a i znam tada KZ1300 je bio jedinstven motor sa 6 cilindara pored Honde CBX.

post-13827-0-90075400-1419020342_thumb.jpg

post-13827-0-87037500-1419020344_thumb.jpg

post-13827-0-83383400-1419020346_thumb.jpg

post-13827-0-72798200-1419020348_thumb.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Restoran je od pokojnog Branka Bevande,a sem Kawe i Honde i Beneli je bio sa 6 cilindara!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

1982. sam i ja prvi put bio na Grobniku. Imam i neke fotografije ali sada nisam u mogucnosti da dodjem do njih i da ih postavim. Uspeo sam cak i u boks da udjem i da se setkam po njemu, a i da naletim i razmenim par reci sa King Kenny Robertsom koji je odustao negde na pola trke. Lepa vremena i lepe uspomene.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Te '82 (kad Cika Kure pomenu) zavrsio sam drugi razred osnovne skole...i isao od motora do motora i gledao koliko je koji "izgraviran".... i kobajagi slusao starije, kad pricaju o Grobniku..... sto je mene asociralo na groblje i neku strahotno tesku stvar koji ljudi rade sa svojim motorima 1lud.gif.

 

A 88-me u vreme desavanja ovog putopisa, vec sam imao iskustvo sa skrsenim apn-cima i sanjao o MZ-u ili Jawi 1mda.gif .. a Grobnik je vec i za mene posto institucija.

 

Ovaj putopis je po mene extremno jugonostalgican.... ne znam kako da ti zahvalim 1care.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

stampara za BJB VITEZA!

Mislim da je vise nego zasluzio ovakvu titulu. Toliko je ljudi uzivalo u njegovom putopisu, mladji su imali priliku da skoro iz prvog lica osete kako se zivelo u proslosti, starijima je svakako zaigralo srce dok su citali i podsecali se svoje mladosti.

Ovo je svakako blago foruma i tekstovi slicni ovim podizu kvalitet samog foruma na visi nivo.

I na kraju, stampar je odvojio verovatno mnogo vremena i truda da bi nastao ovaj tekst, a memorija koju poseduje i genijalna1care.gif

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Svaka cast, vratio si nas u neko lepo vreme, koje pojedini nose u secanju, a mi mladji kroz tvoje reci dozivljavamo po prvi put...

I mogu ti reci, bas vam je bilo lepo tad :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

Valja nam organizovati ''moto skup YU nostalgičara,onih koji su odlazili na Grobnik'' :D ...

 

Odlicna ideja,a memorija ti je za medalju :takoje:

Nikako nisam mogao da se setim imena sampiona iz 250 ccm koji je pao skoro pred nama,morao sam da guglam da se radi o Karlosu Lavadu :lud:

A za putopis veliki naklon :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: B.Palanka
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Svaka cast majstore na putopisu vratio si me u doba srednje skole kad su se kod moje kuce skupljali lokalni bajkeri i kretali za Grobnik natovareni kao da ce na kraj sveta uglavnom su to bili MTZ 250 al se nalazio i po neki Japanac a ja ih ispracao pogledom i cekajuci dan kad cu i ja snjima na to sveto mesto .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja