Jump to content

Moto Zajednica

Tomos automatic A35

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ma to je neki automatik sastavljan od više automatika. Ali pali i ide kao zmaj, sa mnom koji nisam bas najsitniji tj mogu da predstavljam dvojicu sitnijih, skoro 50 zakuca iako ne bi smeo više od 25. Kolega vozio pored mene sa kombijem i merio.

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Neko ga je verovatno "otvorio", jer ti Mofa mopedi imaju ozbiljne restrikcije. Vidim i da je auspuh klasican, onaj zadavljeni ima tanju i krivlju cev ispod cilindra. Takav agregat ima i klip koji je bez prozora (samo sa jednom rupicom) i jos neke sitnice koje ga dave. Trebalo bi da ima i pumpu za ulje, ali vidim da je na magnetu obicna matica pa pretpostavljam da je i to iskljuceno...ako ga je i bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sad ću da pogledam u radnji gde ću kočnice da narucim.

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Bendix narucen :D

 

Mada fali tu jos dosta ja mislim. Sta ce da puni taj akumulator, valjda bi neka dinama trebala biti. A mozda i ima samo ja nemam pojma da ima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Na kraju ovog snimka imas adrese u holandiji na kojima verovatno mozes nabaviti delove, il tehnicku dokumentaciju za sve oko anlasera :

 

   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Evo ti isti kao tvoj, na snimku se vidi da sa donje strane sedista ima kutiju - verovatno za akumulator, ali je kod tebe nema - verovatno skinuo neko od prethodnih vlasnika . 

 

    

 

   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Na tom sajtu sam i naručio delove. A uzeo sam i flasicu ulja pa bih možda se usudio i da demontiram ono sto je on demontirao - ne znam ni šta je tačno, pretpostavljam kvačilo i prenos. Kad ga vidim ovako uprošćeno čini mi se da bi to moglo za 15 minuta da se završi :)

 

Jedino ono za na mesto svecice me buni, pretpostavljam da je to nešto da bi blokirao klip u krajnjem položaju?

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Da, to je blokator radilice ( da bi mogao da odvrnes i zavrnes ove srafove na radilici - mora biti blokirana ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne znam kako sam se zeznuo i nisam naručio ulje..a bio sam ubedjen da jesam dok ne otvorih paket danas.

 

Nebitno ponovo narucen paket a ujedno i dihtung i ona opruga 'upitnik'. Kaže mi kolega da ono sto je ispravno ne treba dirati, ali mene svrbe dlanovi i ubi me radoznalost :D

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ako nije problem da iskoristim ovu temu za pitanje o automatiku.Treba da pretresem jednog automatika oko nekih sitnica, a malo sam izasao iz te price. Model je Fun Soport R. Motor je presao 6500 i dosad nikad nije bio ni na kakvom servisu. Pre neki dan sam ga samo kratko probao.
Zanima me da li taj motor ima neku blokadu? Ako ima kako se uklanja?
Imam utisak da se muci da presalta i da ima neki neprirodan zvuk dok malo ne uhvati zaleta. Menjac? Ulje u menjacu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Rekao bih da mu fali ulja , il je propalo jer nikad nije menjano. Probaj prvo da zameniš ulje, pa se malo provozaš ( 10 - tak  km ), pa vidi dal će biti bolje i dal će se taj zvuk izgubiti. Ako se stanje popravi i zvuk nestane - ti se provozaj još 20 - 30 kilometara, pa opet zameni ulje i trebalo bi da bude sve u redu.  Ulje sipaj samo ATF ( ya automatske menjače ) . 

  Ako ti fali ulja u mašini, proveri semering kod prednjeg lančanika ( hoće on da propadne, tu izbaci ulje, pa zamasti mašinu i ceo zadnji točak ). Ako tu pušta ulje, menjaš obavezno semering i čauru koja je na osovini, a semering naleže na nju. Za zamenu ovog semeringa nije potrebno rasturati mašinu, niti je skidati sa rama . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako ima auspuh kao onaj sa slika odozgo, izvadi mu prigusivac pa probaj. Kad je sve original ima jedan mali holsraf koji treba odvrnuti da bi prigusivac mogao da izadje. Ume da bude zajebancija ako je dobro zalepio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

nisam napomenu jednu stvar, zbog auspuha. Motor uglavnom vozi jedna zena, ozbiljna, ima 60ak godina. Ne bi valjalo da vadim skroz prigusivac. Samo ako moze nekako da se rastereti, a da se ne razgalami mnogo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Dvotaktni je motor, ne rasterećuje se tu ništa, mora da ima odgovarajući i čist auspuh. Ponekad zbog začepljenog auspuha i gubitka snage ne može da prebaci u drugu. Dužom takvom vožnjom oštećuje lamele..

Vrlo dobar rezultat u praksi daju kantorovi auspusi, mislim da je 15tak eura u subotici.. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nisam ni mislio da bude izvadjen skroz...vec da se prekontrolise i za kratko provoza. Ako primetis boljitak, ocistis i vratis. To je normalna servisna radnja ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ok, ok imao sam dvotaktnih motora i ranije, znam sta mu predstavlja auspuh. Kad sam rekao rastereti bas sam i mislio na tu nagomilanu prljavstinu. Stvar je u tome sto on na auspuhu nema ono "slepo crevo" kao moderni skuteri, pa sam zato pitao gde je blokada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

U prigusivacu :).

Salu na stranu Tomos A5 masina, ona sa "velikim" cilindrom, kao na primer ona na Kolibriju...ima ozbiljnu blokadu. To je nesto sto se uglavnom prodavalo preko...fotka bi pomogla.

Onako spolja, recimo tako, moguce ih je ppznati po auspuhu. Imaju znatno manji precnik prve cevi i prilicno vidljivu krivinu ispod samog cilindra. Ono sto je jos vaznije je klip, a mislim i usisni (reed, lamelarni ili kako god) ventil. Tacnije njegov otvor.

Klip na "otvorenom" motoru ima prozore na kosuljici koji su duzine...sad cu da lupim, ali mogu da nadjem i tacnu meru...20mm, recimo i sirine jedno 5. Onaj "blokirani" ima samo jednu rupicu, kroz koju logicno prolazi mnogo manje smese.

Ima jos detalja, ali ovo je najvaznije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Hteo sam danas da uzmem da ga malo detaljnije testiram i vidim sta i kako, ali sneg me sprecio. Ovih dana krecem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Blokada je izgleda izvadjena. Sa zadnje strane je zatvoren auspuh a vidim da je sa unutrasnje strane vareno mimo onog fabrickog. probao sam ga malo i po onom njegovom satu ide oko 45.

 

post-1765-0-82236400-1489520025.jpg

.

post-1765-0-74465500-1489520029.jpg

 

post-1765-0-25084100-1489520033.jpg

 

Ulje iz menjaca sam ispustio i mozda je imalo 100ml, sipao novo i provozao malo pa ispustio. Sutra cu da sipam opet pa da provozam duze da vidim kakvo je stanje. Neki put presalta lepo, neki put se kao malo muci.

 

Evo ga i glas kad je hladan

 

 

i glas kad je vruc

 

 

Kad je hladan ima neko lupkanje iz motora, a kad se zagreje to lupkanje se cuje samo ponekad. Radilica, a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovaj je bre zadavljen nacisto.

Napravi jedan krug bez kutije filtera, cisto probe radi...a onda bi mogao nesto i da rasturis :).

Prvo, skini mu levi dekl da dodjes do paljenja (kurbla ide dole), a onda i glavu.

Ima li elektroniku ili platine?

Kad skines glavu spusti klip u DMT da otvori izduv skroz i vidi da nije nalepio cunder po kanalu od izduva.

To sto lupka moz' da bude klip.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Kazem ti ja, vozila gospodja samo po lokalu. Ko zna i sta je sipano od mesavine. Mislim da ima elektroniku, posto kad mu drzim pun gas na nozici radi kao da ima revo limiter (nadam se da nisam lupio, to sam primetio).
Nije paljen cele zime i upalio je na trecu kurblu. Vruc pali na pola kurble i ima lepu kompresiju onako pod nogom sto moze da se oseti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ne bih rekao da je radilica.   Meni to liči na zvuk lamele koja je radila nasuvo il sa lošim uljem. Zato sam i napisao ono da zameniš ulje, pa da se malo izvozaš ( da se propere mašina ), pa da opet promeniš ulje.    

  Što se tiče auspuha , ja imam isti takav ( uža cev sa tom krivinom ), al ne bi reko da je blokiran, mene sa mojih 112 kila vuče ko blesav .   

 

   post-3699-0-75936200-1489624226.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja