Jump to content

Moto Zajednica

Побољшање организације Макси Скутер клуба - предлози и размишљања

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Моја потреба за оваквим променама је да када се гласа за нешто,нико ко је незадовољан после не може да каже " Ја нећу! ",

 

 

@Ђуро

 

Па видиш Ђуро, мени то смета, што ти нећеш да мени и још једно 25 људи изађеш у сусрет и носиш нешто, што треба да буде ознака нашег заједништва и што је дефинитивно компромис. Тиме показујеш да те у ствари баш и нешто не занима шта ми мислимо, да је теби битно да су твоји прохтеви задовољени.

 

Čini mi se da "demokratija" počinje da izbija iz načela budućeg kluba... Sledeća stavka ustrojena statutom kluba je verovatno pismena odluka da je taj neko (ko nešto neće) nepoželjan na vožnjama i druženjima. Do sada je bilo da onaj kome se maxi priča ne sviđa - sam ode. Politički korektnije je da ga teramo :takoje:

 

No, idemo dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Polako ostajem bez teksta, ako momci samo napred.

Neka bude kako vi hoćete ili nikako!

 

Ja to gledam ovako, došao si negde u nešto što je već oformljeno na neki način koji se tebi možda ne sviđa, tvoje je da poštuješ to kako jeste.

Ili ti kad odeš kod nekoga u kuću kažeš domaćinu aj razmesti malo stan, meni se ovako ne sviđa?

 

Neverovatni ste majke mi.

 

Dva amblema su nastala zbog Vašeg naturanja ćirilice kao obavezne na svemu, ništa nije obavezno i nema ljutiš ako to neko ne želi.

 

Moja pitanja u vezi većine u ovoj temi su u krajnje šaljivom tonu postavljena jer mi cela ova tema ne ide u glavu.

 

Pop je vrlo direktno napisao šta je imao i ja se u potpunosti slažem sa tim.

 

Kome se ne sviđa, ne mora da učestvuje i kraj priče, a sad da svako menja šta mu dune.. pa ne ide to baš tako.

 

Uzdravlje.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

@Алексанто

 

Да се никоме ништа не би чинило, постоји дискусија. Питаш брате! Кажеш, "а шта ће се десити кад неко остане у мањини"?

 

Када људи улазе у неку новосновану организацију, договарају се о њеним ознакама. Воља већине одрећује каква ће она бити. У свакој демократској организацији некад неко остаје у мањини. то је нормална појава. На већини је да нађе такав модус, који ће и мањини дати осећај да се њене жење поштују и уважавају. То су основни принципи демократије. Сматрам да си ти итекако паметан и да су ти ти принципи познати.

 

Углавном, можемо да дискутујемо о томе како би се нека демократија спроводила. Али ми овде причамо о организационим побољшањима. Ако их неко не жели, зашто онда има прича о томе, какве би те промене биле?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Прво: Биће како се договоримо а не како "ми" кажемо.

Друго:Шта је оформљено па не треба да се мења?

Треће:Погледај оба амблема и закључи ко је шта "натурао". Да ли "ми" који смо ставили и једно и друго писмо или "ви" који сте хтели САМО латиницу???

Нисмо "ми" који мислимо да је предлог за побољшање "свако" и не мењамо шта нам дуне!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Odlično, hajde da pričamo o tome kakve demokratske principe je maxi priča imala do sada (sa posebnim osvrtom na "ugnjetavanje" vaših želja i potreba)

 

Pitanje za Rumbu i Bigija (i ostale koji se osećaju prozvani): da li treba nekom omogućiti da se razlikuje od jednoobrazne većine poštujući njegove stavove i posebnosti? Recimo u polju oznaka maxi družine...

 

Molim konkretan odgovor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

@Алекса

 

Да ли твој коментар "negde u nešto što je već oformljeno na neki način koji se tebi možda ne sviđa, tvoje je da poštuješ to kako jeste" треба да схватим тако, да је преко двадесет људи дужно да прати и безпоговорно слуша неких 7-8 људи, који су неким случајем били негде пре њих? Кад и како је неко постао "домаћин" негде, на који начин, којим легитимитетом? Именован од Бога? Значи постоје чланови "прве" и "друге" категорије? А ако нам се нешто не допада, ако поставимо предлог да нешто изменимо, имамо лепо да напустимо оно, у шта смо улагали много труда и залагања, јер се "Племству" тако свиђа? :stabre:

 

Понуђен је демократски облик уређења клуба, у којем свако може да пропагира оно, што мисли да је добро за клуб. Ако то није правично, онда не знам шта јесте!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Мислим да треба да буде једнобразно,онако како је двотрећинска већина одлучила!Шта год то било,треба да се испоштује,ипак већина је већина!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Цитирам Алексанта:

 

Pitanje za Rumbu i Bigija (i ostale koji se osećaju prozvani): da li treba nekom omogućiti da se razlikuje od jednoobrazne većine poštujući njegove stavove i posebnosti? Recimo u polju oznaka maxi družine...

 

Ако постоји клуб, он има јединствене ознаке. Ознаке треба да буду такве, да рефлектују ставове свих чланова, односно да сви око њих могу да се сложе. Укратко, кад будемо имали више од три Кинеза у клубу, писаће натпис и на Кинеском! То је суштина заједништа. Не дељење на "ове" и "оне" или наметање само једне опције.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Не кажем да се треба издвајатги већ кажем да би као клуб могли да направимо и своје акције давања крви, прикупљања хум.помоћи и осталих акција којима би се издвојили од већине и постали јединствени.

 

Jel se ne treba ili treba izdvojiti od vecine, biti jedinstven ili kao i svaki drugi clan jednak?

 

1.

Ми и ВИ....зар нисмо исти?

 

2.

А поштовање наших различитости?

"Ми" поштујемо туђа мишљења, различитости и све остало док вама видим то не иде за руком.

 

3.

Да ли ви сматрате да имате више "права" на клуб од осталих чланова тиме што сте раније почели заједно да се возите под окриљем MSC-a?

 

1.

Nismo nikako isti, konstantno se namece cirilica, uvodjenje pravila, skupstina, gradjani, glasanja......to mi u zivotu ne treba, formalno ili ne.

 

2.

Dosli smo na ove stranice, videli kako funkcionise, prihvatili i nema problema nit bilo kakve diskusije, sto to kod vas nije slucaj.

Dosli ste na ove stranice, delimicno prihvatili i imali jasnu viziju u kom pravcu ce dalje po vama ici, malo po malo prica se razradjuje u delo i razdvajanje pocinje, sto je i normalno.

 

3.

Kakvo crno pravo, da jesmo, tacno je da smo poceli da se vozimo ali ne i da sprovodimo kojekakve reforme pod striktno naznacenim pravilima.....leba preko pogace.....niko se nije najeo.

 

1.

Свако, ко је икад организовао вожњу од 20-30 мотора на релацију дужу од 30 км зна колики је то логистички подухват.

 

2.

Друштво од 30 или 40 људи не може да буде друштво без обавеза.

 

3.

морам да кажем да сам пре него што сам отворио ову тему, разговарао са преко двадесет људи, који се возе са нама и који сви деле моје мишљење да је потребно побољшати организациону форму клуба.

 

4.

У задњих годину и по дана организовао сам, уз сарадњу са Бигијем, Лакијем, Тонијем и другима мноштво ствари, које биле везане за клуб. Знам итекако колико је труда, залагања, стрпљења и вештине потребно да се нешто направи, што треба да буде у интересу свих.Да би се ти "цврчци" лепо провели, ми "мрави" вредно радимо, планирамо, организујемо и градимо дух заједништва.

 

5.

Што се тиче примедбе да о овоме треба причати лице у лице, ово је прича лице у лице. Овде нема никаквог интригирања иза леђа, већ искреног покушаја да се укаже на проблематику и неке могућности решавања.

 

6.

Да мени није стало до свих вас, урадио би што и сваки "типичан Србин", окупио три истомишљеника и направио "свој клуб".

 

 

1.

Meni je voznja jedan od bitnih ventila u zivotu u koji kad sednem i dam gas, trudim se da 100% uzivam u istoj. Ako cu razmisljati o 20 il 30 motora, ko je gladan, ko bi da zapali cigaru, bole ledja i sl..... pa tu uzivanja nema.

 

Isli smo do Stanisica prosle godine, dvadeset i kusur motora, oko 140km u jednom pravcu uz 7 pauza, Nemanja je dosao cirke pa usput popio jos toliko piva koliko smo puta stali.....nikom rec, reko nisam.

Otisli, vratili se sa dobrim utiscima i to je to, normalno je to da ce uvek nekom nesto faliti kad je veca grupa, tu si gde si i nema nervoze. Nervoza kao sto je Bigi popizdeo kad smo isli na Uvac, covek daje sebe mnogo vise nego sto treba, umesto da se opusti i prepusti voznji.

Prosto i jedniostavno, pre polaska daju se ljudima smernice sta-kako-gde..... pa lagano put pod tockove.

 

2.

Dosta mi je privatnih obaveza, sve neke obaveze, polaganje racuna....gde je tu zivot, uzivanje, biti opusten.... toga mi vise fali

 

3. i 5.

Pod ovim rednim brojevima prica mi se nikako ne slaze tj ne pije vodu. Razgovori koji su obavljeni ( poziv nisam imao ) nisu bili javni na forumu gde svi mogu videti i ucestvovati, predpostavljam da je bilo preko telefona, vibera ili tome slicno.

Sto smatram da ipak jeste iza ledja uradjeno....ili gresim?

 

4.

Slazem se za zalaganje, trud i sve ostalo sto ide uz pripreme za voznju jer drugacije se i ne moze.

Ali eto podele, "cvrcci" i "mravi"..... to mi smeta, smeta mi izdizanje jer na to tako ne gledam.

 

Neko ce radije sedeti kuci i cekati da neko organizuje voznju, jednostavno je takav tip coveka, voli da se vozi al ne voli da organizuje, hvala mu na tome jer je on za mene mrav a ne cvrcak, njegovom pojavom doprineo je dogadjaju.

 

6.

Lepo Pop rece, mozda se treba odvojiti, ovo traje vec duze vreme i da se ne lazemo nikad vise nece biti na svome, cak sto vise pocelo je stvarati ruznu sliku o svemu ovome.

Po meni podela je neminovna, kao sto rece..... bolje lep razvod nego rdjav brak

 

1.

А што се тиче полагања неких права на то, шта је МСК, мислим да сви ми, који се активно возимо под аммблемом тог клуба, имамо право да одлучујемо о његовој организацији.

 

2.

Ако се већина људи, који се вози са нама, прихвати овај предлог, за мене је то МСК. Они, који то не прихвате, нити ће бити моји непријатељи, нити противници, биће само мотораши, који деле са мном нека интересовања И којима дугујем моторашку солидарност и поштовање.

 

1.

Nemamo mi nikakva prava, BJB zajednica nije tvoja, moja nit MSC-ova..... zna se ciji je sajt i ko ima prava o organizaciji, mi smo tu ako nam se svidi, organizacija nije nauka, nauka je biti jednostavan i lak za razumevanje.

 

2.

Eto ja prvi ne prihvatam takve uslove, ne zelim biti deo programa i ako treba prvi cu se staviti na spisak i biti samo motoras

 

motoras:

01. Satelis

02.

 

1.

Зашто би било потребно да се наведу те особе? Те особе су се у току дискусије већ делимично саме изјасниле а неке ће се можда изјаснити касније или никад. Ја те људе нисам питао за мишљење, да би им наметао да негде морају да учествују у дискусији, већ да би сазнао њихов став.

 

 

2.

Необавезна вожња подразумева ону, коју организујеш брзо и лако, зато што деснинација није далека и зато што у њој учествује мали број људи. Имао је мали Бугиман неке елаборације на ту тему на групи на Вајберу, заборавих да ти тамо ниси укључен, тако да ти то није чпознато.

 

1.

Opet se nesto ne slaze, kazes obavio si ragovor sa 20 clanova pritom ih nisi pitao za misljenje.....ne razumem, kako to?

Te osobe treba da se izjasne, napisu sta im je na dusi, nema nista rekla-kazala, napisi bato da svi vide

Da predpostavimo koje su te osobe:

Laky, Bigi, DaliborBP, Crni, Beli..... evo ako je tako lakse, nastavite sa dopunom do brojke od 20+ ljudi

 

2.

Na tu temu pricali smo dolaskom vibera, sve te voznje dogovorene su preko istog, forum je jedno vreme zamro....

dalje ne bi nista komentarisao

 

Bilo kako bilo, stojim iza toga da se treba razdvojiti, napravite grupu kako ste zamislili i nema nikakvih problema, postujem i ne zelim ucestvovati u njoj, cirilica....latinica....Srbija....tri prsta.....skupstine....predcednici....politika.....pravila.....

 

......... sloboda i lepa rec, nista vise.........

 

 

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ponovo pitanje za istu dvojicu kolega (i ostale koji...):

 

Ko je prvi narušio koncept jednoobraznosti oznaka u maxi ekipi? I ako se sećate kada?

 

Takođe molim konkretan odgovor :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

A sad ozbiljno ... potrošio sam vreme da pročitam pet strana pa je red da tako i bude.

U mom prvom postu na ovoj temi sam se principijelno složio s Rumbinim predlogom no sada posle pročitanih komentara bih da povučem to slaganje nazad jer očigledno nisam shvatio suštinu predloga misleći da je samo formalno osnivanje kluba zarad određenih beneficija koje kao grupa građana (teoretski) možemo da dobijemo jedino što je ovde u pitanju. Mislim da je Dare rekao da su jedina važna pravila ona o vožnji u grupi - i to je definitvno stav koji podržavam. Da li će neko nositi obeležja ( grb , zastavu , majicu ... ) i kakva će ta obeležja biti je potpuno irelevantno u ovom organizacionom trenutku MSCa i to mi se sviđa ... regulisati to rigidnim pravilnikom bi mene prvog udaljilo iz cele priče. Promena priče na kojoj MSC do sada postoji ( dođi pa ako ti se svidi i ako nisi kvariša (poštuješ pravila o vožnji u grupi i elementarno si fer i pristojan) s nama si a ako ne nikom ništa je potpuno ok princip i ne vidim da bi neko pravilo ( statut ili šta god ) moglo da bude bolje od toga. Toliko.

 

p.s.

izvini Rumba - ako si mislio da sam među onih 20 koji bi da se MSC menja na ovakav način jer eto - ipak nisam

p.p.s.

ovo je definitivno priča koja bi bila konstruktivnija da je uživo ( manje bi bilo nesporazuma i brže bi se razjasnili ) te iako može i ovako da se vodi ne bi bilo loše razmisliti i o tome da se organizuje varijanta uživo.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Ponovo pitanje za istu dvojicu kolega (i ostale koji...):

 

Ko je prvi narušio koncept jednoobraznosti oznaka u maxi ekipi? I ako se sećate kada?

 

Takođe molim konkretan odgovor :takoje:

 

 

Ја те питао лепо и ти рекао да може да се мења,касније ти је Румба дао свој предлог за амблеме који си ти преправио,понудио и без ћириице,али је опет велика већина прихватила са оба писма,што је по мени нормално,јер је направљен компромис. Ја сам први питао и предложио да се убаци ћирилица и дода у име " Србија " ,обзиром да идемо по околним земљама треба то,а ћурилица је наше писмо и ту му је место..Значи,да си ти рекао стоп одмах у старту,не бих ни ширио ја даље.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

@Алексанто

 

А ви сте имали "концепт једнообразности"? Па зар ви нисте дружина слободних духова, који не трпе правила и прописе? Ја се трудим да ти одговорим на сва твоја питања. Ти стално постављаш питања а не одговараш на неколико мојих, која су кључна за ову дискусију! Да ли ти прихваташ да клуб треба да има демократску организацију или мислиш да ти имаш неко право да људима намећеш своју вољу? Зашто ти смета да на амблему клуба буде и ћирилица? Врећа ли то овде неког?

 

@Сателис

 

Ма колико се ти трудио да ово предствиш као неку "заверу", стоји чињеница да је ово отворена, демократска дискусија. Што се тиче чији је МСК, он је "власништво" његових чланова. БЈБ форум је нешто сасвим друго, ми смо овде само гости, који морамо да се подвргнемо правилима, које власник сајта одређује. До сада од стране људи, које деле моје мишљење, није изречена ни једна ружна реч или се на други начин крше правила комуникације на форуму.

 

На крају Дарко, ја тебе уопште не присаљавам да се ти бавиш било чине, улазиш у било шта. Као што знаш, ти и ја смо разговарали, ти си изнео јасно своје ставове. Зашто теби смета што сам ја разговарао са другим људима? Мислиш да ми за то треба неко одобрење?

 

Ја заступам принцип демократије. Спреман сам да се борим за своја убеђења, да разговарам са људима, да их питам шта им смета, шта би желели да мењају. Неко то не жели или не воли. то је његова ствар, помало и ствар вредновања тих људи. Ја верујем да је воља већине оно што је избор сваког права да се нешто уради у корист неке заједнице. Ти верујеш у диктатуру, да се ствари не смеју мењати, да постоје нека "Богом дана" права, ја то не мислим. И ту се отприлике и разилазимо.....

 

Углавном, опет се уместо суштином, бавимо личним питањима.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ja sam lepo srpski zamolio za konkretan odgovor: ko je prvi prekršio jednoobraznost oznaka maxi ekipe?

 

ili evo ovako:

 

Ко је први нарушио концепт једнообразности ознака макси екипе? ;)

 

Ajd' sad konkretno: taj i taj - tad i tad (ako se sećate) i eventualne posledice po njega koje je trpeo od zlog ugnjetavača...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

@Матори351

 

Ја сам и са тобом разговарао о овој тему, на БЈБ гулашу. добро сам разумео твој став. И наравно да те нисам убројао у тих двадесет људи.

 

Без бриге, ја никад не трврдим да говори у нечије име, ако у то нисам сто посто сигуран.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

@Алексанто

 

Хајде не избегавај одговор на моје питање. У току ове дискусије одговорио сам ти на безброј твојих.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

@Satelis

 

Мислио сам да се не издвајамо међусобно већ као целина тј клуб од остатка!

 

1.Nismo nikako isti, konstantno se namece cirilica, uvodjenje pravila, skupstina, gradjani, glasanja......to mi u zivotu ne treba, formalno ili ne.

Како се намеће ћирилица? Тиме што смо хтели да буде и ћирилице? Тиме што је ИСТИ амблем са латиницом и ћирилицом? А није наметање што је један само на латиници???

Ово око побољшања организације није константно наметање како си ти то рекао. Тема је јуче постављена и отворена је дискусија0namigivanje.gif

Не знам шта даље да ти одговарам пошто је све очогледно и не знам да ли си разумео?!

Изгледа да не желиш да видиш даље од свог мишљења.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Prvo da javno pohvalim postavljača teme za ovu razbibrigu u ove ladne dane... :takoje:

A sad da opletemo...

@Ђуро

Хоћу да кажем да је твој приступ сигурно јако симпатичан и забаван, али мало..... па рекао би незрео. Немаш амбицију да те људи озбиљно схватају, то је апсолутно твоје право. Други мисле другачије.

 

Ako te baš zanima ja sam i na svoje matursko veče išao u majici sa natpisom Večernje novosti, samo zato što me je smaralo da nosim odelo i "šulju" kao svi. Prošlo je od tada 20 godina

Nisam nešto primetio da ta neozbiljnost utiče na moj odnos sa drugarima na forumu..ili grešim ?

Da li ja mrzim nekoga ko nosi kožne prsluke sa ili bez resa, sa orlovima, sokolima i sličnim pticama pozadi, sa ogromnim natpisima kluba i države ?

Odgovor je ne.

Ali ako me pitaš da li mi je taj vid mačo prikaza veeelikog bajkera smešan, odgovor je jeste.

 

Ја уопште не разумем зашто ту причу о томе, како је организација "смарање" највише пропагирају они, који се релативно ретко возе и који баш и не учествују у неким активностима.

Ne znam da li se na mene direktno odnosilo ali da napišem šta mislim:

Bilo je propusta kada su bile vožnje sa velikim brojem motora i tu treba poraditi na organizaciji, ali daleko od toga da bi to trebalo da bude u vidu seminarskih radova i izglasavanja.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Posto sam procitao celo ovo nadpisivanje, evo i ja da kazem nesto,cisto onako:

 

 

 

Od kada sam ponovo kupio motor posle puno godina, jedne od prvih voznji su mi bile sa vama(Negrisori kod Culleta prosle godine)

 

Svidelo mi se bas to neobavezno dogovaranje i druzenje a pre svega zajednicka voznja.

 

Najvise mi se svidelo bas to postojanje organizacije ali bez obaveze clanstva, uniformisanja i slicno.

 

Mogucnost da ako hocu mogu da se vozim sa vama,druzim a posle toga ako me mrzi da mogu sam npr. da se vratim kuci, svojim putem i svojim ritmom.

 

Cesto me pitaju ljudi kad saznaju da vozim motor da li sam clan nekog kluba ili da li idem na skupove.

 

Do sada sam uvek odgovarao da ne volim klubove i skupove ali da ima neka ekipa Maxi skuter klub sa kojima se ponekad vozim i kako su oni super, svakog vikenda idu negde i da iako su potpuno razliciti ljudi koji inace sto kaze Panta “nebi ni u autobusu sedeli zajedno“ ipak se super druze zahvaljujuci zajednickoj ljubavi ili hobiju ili sta vec…

 

 

 

Posto sam se raskenjao cisto eto da kazem da sto se mene tice da ako budete postali klub sa prslucima,clanskim kartama i raznim pravilima i propisima to je vasa stvar i to je o.k ali se ja ne bih vise vozio sa vama iako su mi oni koji trenutno guraju tu pricu skroz O.K likovi (Bigi,Rumba,Crni veliki i mali..)

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@Алексанто

 

А ви сте имали "концепт једнообразности"? Па зар ви нисте дружина слободних духова, који не трпе правила и прописе? Ја се трудим да ти одговорим на сва твоја питања. Ти стално постављаш питања а не одговараш на неколико мојих, која су кључна за ову дискусију! Да ли ти прихваташ да клуб треба да има демократску организацију или мислиш да ти имаш неко право да људима намећеш своју вољу? Зашто ти смета да на амблему клуба буде и ћирилица? Врећа ли то овде неког?

 

 

Ajde sad da se "igramo" malo činjenica umesto jeftine populacije... Poenta mog pitanja je upravo ne insistiranje na jednoobraznosti:

 

30.maj, 2012. Prva tura nalepnica i stikera. SVI IMAJU nickove na latinici JEDINO je Rumbin ispisan ćirilicom... Evo kako je to izgledalo

 

798C853B-2D2D-B744-A519-FEF5952554A5_thumb.jpg

 

Moj komentar tada:

KoleZi Vlada ZR je na spisku stajalo Vlada R1 (bivši nick) i pošto nije prepravljen nick, piše Vlada ZR. Rumba je ispisano ćirilicom. Ako je trebalo latinicom da javljam da pravi druge. Ako bude još nekih anomalija - javiću ovde a vi reagujte šta je činiti. Majice očekujem svaki dan da stignu.

 

MAXI pozdrav!

 

Da li je ovo post čoveka kome ćirilica smeta?

 

Tvoj odgovor tada:

 

:boze:Увек и само ћирилицом! :lol:Гос'н председниче, за преузимање како ти је воља, кад се будемо видели или остави у Лабосу. Хвала!

 

Ništa, moramo svi isto, nema razlikovanja - svi k'o jedan :zbunjen::stabre:

 

Nastavak sledi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@Сателис

 

1.

Ма колико се ти трудио да ово предствиш као неку "заверу", стоји чињеница да је ово отворена, демократска дискусија. Што се тиче чији је МСК, он је "власништво" његових чланова. БЈБ форум је нешто сасвим друго, ми смо овде само гости, који морамо да се подвргнемо правилима, које власник сајта одређује. До сада од стране људи, које деле моје мишљење, није изречена ни једна ружна реч или се на други начин крше правила комуникације на форуму.

 

2.

На крају Дарко, ја тебе уопште не присаљавам да се ти бавиш било чине, улазиш у било шта. Као што знаш, ти и ја смо разговарали, ти си изнео јасно своје ставове. Зашто теби смета што сам ја разговарао са другим људима? Мислиш да ми за то треба неко одобрење?

 

Ја заступам принцип демократије. Спреман сам да се борим за своја убеђења, да разговарам са људима, да их питам шта им смета, шта би желели да мењају. Неко то не жели или не воли. то је његова ствар, помало и ствар вредновања тих људи. Ја верујем да је воља већине оно што је избор сваког права да се нешто уради у корист неке заједнице. Ти верујеш у диктатуру, да се ствари не смеју мењати, да постоје нека "Богом дана" права, ја то не мислим. И ту се отприлике и разилазимо.....

 

1.

Ne predstavljam ovo kao zaveru, daleko od toga da je demokratija....jasno mi je ko dan u kom pravcu ide.

 

Vlasnik sajta je odredio pravila ali ocigledno da to nije dovoljno, sad bi da se uvedu neke reformo i pravila.....koje ce samo negativno uticati.

 

2.

Znam veoma dobro o cemu smo razgovarali, tada nisi spomenuo biranje predsednika, njegove sluge, clanarinu, obaveze, pravila, povlascenja....da dalje ne nabrajam, sada mi je sve jasno.

 

Smeta mi zato sto si razgovor obavio preko telefona sa tacno izabranom nekolicinom ljudi, mimo ostatka sa foruma....hoces m reci da je to demokratija?

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

@Алексанто: Ја сам први иницирао да се уеде и ћирилица и да се дода "Србија ",али сам те прво питао за дозволу..као иза додатни "Атлантисти ",на шта си одреаговао да ти је симптично,то шта си стварно мислио о томе не знам..опет понављам,да си у старту то одбио,не бих даље инсистирао,вероватно бих то на неку другу страну остварио..у међувремену су се појавили моји истомишљеници,којих је верујем већина сада,и прича јее кренула у том смеру...али ви не поштујете већину и ето проблема!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@Алексанто

Да ли ти прихваташ да клуб треба да има демократску организацију или мислиш да ти имаш неко право да људима намећеш своју вољу?

 

Mislim da nam demokratije ne fali nimalo. To je dobrim delom i dovelo do ovoga. Zanima me gde sam ja to svoju volju nametao ikome - ikada?

 

 

Зашто ти смета да на амблему клуба буде и ћирилица? Врећа ли то овде неког?

 

Evo nas kod suštine priče i nezadovoljstva. Man'te se humanitarnog rada, donacija koje samo nas čekaju i davanja krvi... Opet ću ponoviti pitanje od gore: GDE i KADA sam ja napisao, rekao ili svojim delovanjem stavio nekom do znanja da mi smeta i ćirilica?

 

Hoćeš li da se podsetimo kako smo ušli u priču oko amblema tj kako si mene uveo u nju?

 

 

Углавном, опет се уместо суштином, бавимо личним питањима.

 

O ličnim pitanjima ćemo malo kasnije: ko je isuviše lično u ovoj priči...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

@Сателис: ево ти демократије,ова тема ти је демикратија где ти износиш своје мишљење,зато је и постављена,да се дискутује,што и радимо,зар не!?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

@Алексанто

 

Сале, хајде да ми одговориш на питање зашто ти смета ћирилица у амблему клуба. Пусти ти налепнице, боце, овце.....

 

@Сателис

 

Ја сам сигуран да и ти и ја овако можемо довека. Али се нећемо сложити. Ти не разумеш да МСК и БЈБ нису исто. Нити у правном, нити у било којем другом смислу.

 

Облик организације клуба је ствар договора чланова. Опет, шта је ту спорно? Само ми то молим те реци? Не желиш да бираш председника? О.К. Други људи хоће. А навоћење неких "повлашчћења" сматрам инсинуацијом, јер нигде нису поменута.

 

Наравно да сам разговарао са неким људима. Тако се проверава став оних, који су ти ближи. Сигуран сам да ти своја размишљања баш не делиш увек са мном, него са неким другим, теби блиским људима.

 

@Ђуро

 

Опет ми разговарамо о томе како си ти ишао на твоје матурско вече. Што је од какве важности о томе како је организован клуб? Где си ти видео кожне прслуке, птице и другу фауну у мом предлогу? Мислим да ти мало пројектујеш неке твоје анимозитете овде.

 

А што се тиче пропуста, организација служи да се оне отклоне.

 

Углавном, све се овде своди на примедбе, које се не тичу питања организације, већ неких личних анимозитета, страхова, опредељења.... суштинских аргумената, као и одговора на нека важна питања нема. Питам се зашто?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja