Jump to content

Moto Zajednica

Побољшање организације Макси Скутер клуба - предлози и размишљања

Recommended Posts

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Samo im nemojte dozvoliti da uzmu ime Maxi Scooter Club i tako se registruju jer je to vase. Ova tema me je zaista pogodila kad vidim da i medju nama (vama) ima ljudi koji bi da vladaju umesto da se druze na dva tocka sa vetrom u kosi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5689 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Dobri moj juniore, poštujem sve što si napisao jer to je tvoj STAV. I treba tako, nemoj da ga drugi iznose za tebe :takoje:

 

Iznošenje privatnih prepiski je postalo neophodno jer naši drugari pričaju okolo (a ima ko i da potvrdi) da ja branim ćirilicu i naturam nekom nešto... Mislim da je ruž

nije nekom pričati iza leđa pogotovo NEISTINE :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

Brat drug clan nazovite kako ocete za mene licno BRAT Rumba je otvorio temu sa naslovom:

"побољшање-организације-макси-скутер-клуба" i ima jedan veliki plus i podrsku od mene 0takoje.gif -->

Zato molio bih lepo da se manimo corava posla i uradimo nesto pametno povodom toga.

IDEMO DALJE ...

 

 

 

@Cobe .. clan koga bar ja licno u zivotu nisam video ni na jednoj voznji a vozim sa MSK-om dobar deo vremena (zadnjih par godina)

ulazi i sa punim pravom ponizava ostale clanove njegovim gastrobajterskim fazonima ....

 

 

 

Vidi druze da ti ja nesto objasnim, ja kao neku godinu stariji od tebe tebe poznajem , jer smo se npr sreli na gulasu u MOTO-LABARATORIJI ,

sreli smo se na drugom susretu u zablju , pili smo pice u nekom lokalu koji je u blizini hale Pionir ali ako me ne poznajes onda u redu ....

 

a ja do sada sa ljudima iz okruzenja sa kojima sam se druzio i vozio uvek ispostovao maximalno, kada sam mogao ugostio ih , kada bio u prilici pomogao ovako i onako ....

 

Nama koji smo ovde i koji smo se okupili oko ideje koja je ovakva kakva jeste , gde nema pravila i gde se ljudi skroz

 

iskreno druze nama tako odgovara i nama je tako dobro ...

 

Rumba i ostali imaju neku drugu ideju , neka urade sta su naumili i neka idu svojim putem ....

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

 

@Alexa - posto si ti poznat po tome , sto komentarises jako mnogo i guras nos svuda (sto bi se reklo u svakoj corbi mirodjija), cak sta vise znas i da podbodes vrlo dobro,

a od silnog komentarisanja nema ni jedne prosto prosirene da se izvuce neka pouka sta si hteo da kazes...

molio bih te da se drzis onih prostih poruka negativnog sadrzaja "Necu" , "Ocu" ...tu si bar kratak i jasan , te ti idu od ruke 0namigivanje.gif

 

 

Ahm..zanimljivo.

 

Komentarišem teme koje me zanimaju, kome to smeta ne mora da čita, kome smeta što sam kratak u svom pisanju - ni to ne mora da čita. 1aha.gif

 

Kada me neko isprovocira - da podbošću ga ali ga neću vređati kao što je to ovde postao običaj, i neću mu pretiti kao što to rade neka braća ovde..ili kako si već nazvao?

 

Sa ljudima sa kojima imam šta da diskutujem - ja diskutujem vrlo opširno (mogao si pročitati u nekim drugim temama), u ovakvim temam i svim temama ovog tona nemam šta da kažem osim Hoću - Neću.

 

 

Još nešto me kopka, što te nigde nema?

Vrlo si ažuran na forumu kad treba da staneš uz rame "braći" "ćiriličarima", inače te nigde ne viđam, ni slovo da ostaviš.

Reci, jel bilo: "Peđa sine, dođi malo da napljuješ ove što se ne slažu sa nama" ?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

@Alexanto

Ja sam pisao sta je meni smetalo. Ne sta je smetalo bilo kom drugom. Nisam ni ja za nametanje bilo kome bilo cega. Ocigledno sam pogresno razumeo koncept „kompromisnog grba" i nasao sam se licno pogodjen jer sam bio za kompromis(koji se ni meni ne svidja, da se razumemo kao uostalom ni tebi) i da sam pravilnije shvatio celu stvar, ne bih ni glasao vec bih bio za varijantu da se stampaju grbovi na oba pisma. Eto o tome se radi. Ima i moje krivice u tome sto sam,opet se ponavljam, mislio da je ovo resenje put da svi budemo pod jednim grbom/printom. Znaci vise ne trazim nikakve odgovore po ovom pitanju. Jasno mi je da je ovo ipak krajnje neobavezno i da ne postoji nikakav problem da istampam majicu kakva se meni svidja ako se par ljudi kojima bi ovakve majice bile zanimljive slozi sa mnom.

A kada sam rekao da je „uradjeno po sopstvenom nahodjenju" mislio sam na ono sto sam vec i napisao.

 

@Alexa

 

Ne moramo da pricamo o tome zasto si rekao. Sto se MENE tice(veliko „mene" jer govorim samo u svoje ime) sve bi bilo u redu da si odmah rekao „mene ne zanima ni kompromis ni cirilica ja cu samo latinicu" i da lepo nisi ni glasao jer se gubi smisao glasanja. Znaci bitan je postupak a ne rezultat.

 

Mozda cemo sutradan imati situaciju da treba da odlucimo o necemu drugom, postavi se glasanje i kako ja da shvatim to onda? Pitanje je retoricko. Jasno mi je da i nakon toga bilo ko moze da uradi kako on hoce i da odluka donesena na glasanju nema nikakvu tezinu. U redu je i to. Ali ponavljam, pogresio sam sto sam to shvatio obavezujuce na neki nacin. Barem sam ja bio spreman da prihvatim rezultate.

 

@Dare

 

Ideja o ucvrscivanju pravila je potekla posle ovoga sa majicama. Koliko ja znam, o tome nije bilo reci ranije(ako je bilo, bilo je bez mog znanja) Kuvalo se zbog nekih licnih razmirica ali o tome vi vise znate nego ja. Ja sam tu ideju shvatio kao stav da najaktivniji odlucuju glasanjem o zajednickim stvarima. Ako sam i to naivno shvatio, opet moja greska. Uveravam te da nije bilo reci o guranju u stranu ostalih clanova niti nekakvo teranje ljudi iz kluba.

 

@Svi

 

Ukapirao sam kakvoj organizaciji se tezi. Neobaveznoj, sa zeljom da se sve radi u hodu i da se sve sredi spontano. Organizaciji u kojoj svaka „grupa" od par ljudi moze da sebi stampa majice na kom jeziku hoce kao i osgali promo materijal bez bilo kakve obaveze i polaganja racuna bilo kome. Meni je licno vaspitanje onemogucavalo da radim takve stvari bez reci ostalih. Tako da zakljucujem da se definitivno pokazala istinita izreka da je „kompromis resenje kojim niko nije zadovoljan". Posto vidim da vecina nije da se neka pravila ucvrste, sigurno da necu insistirati na tome jer klub cine clanovi a ne par ljudi.

 

Znaci nema potrebe da mi se replicira vise oko ovog glasanja. Ja sam pogresno shvatio cilj i sam sam kriv. Da ponovim da me neko ne bi shvatio pogresno, ne krivim nikog i ako se neko nasao prozvanim, nije mi to bio cilj. Imena sam upotrebio da bih stvari postavio na konkretne osnove. Niko nije uradio nista van „pravila" koja vaze u sadasnjem klubu. A to je da, sem obaveza u voznji u koloni, nista drugo nije obavezujuce i da je sve na dobrovoljnoj bazi. Postujem i taj stav samo zakljucujen da necu vise dovoditi sebe u situaciju da budem nezadovoljan slicnim odlukama.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Jel glasanje bilo javno?

Prihvatio si rezultate jer je na neki način ćirilica bila prisutna, a šta bi bilo da nije?

 

Edit:

Sada sam pročitao ceo post.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5689 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Bojane - iskreno, realno i pošteno :care:

 

Drago mi je da se polako kristališe situacija :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

Samo prazne price, bilo bi najpametnije da Alexanto zakljuca temu! A vi svoje razmirice i prepirke ostavite za PP ili to resite u 4 oka! I da, moj stav je da je Rumbin predlog bio na mestu ali previse je ljudi da bi se mogao napraviti neki valjan dogovor oko buduceg statusa kluba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 311 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

@alexa

Mislim da je vreme da usporis malo, nije u redu zamerati se tolikim ljudima, nikad ne znas ko ce i kada ce ti zatrebati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Čekaj, zameranje je ako kažem šta mislim?

 

Vidi, takvi prijatelji mi ne trebaju onda - koji će mi zameriti na iznošenju svog stava.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

@Alexa

 

Ako si pazljivo citao jasno sam napisao(vise puta) da bih prihvatio i latinicu. I samo te molim da me ne uvredis insinuacijom da ne bi jer ja stojim iza onoga sto kazem.

 

Drugo, ne razumem pitanje da li je bilo javno. Pa videlo se ko je i kako glasao tako da je odgovor „da, bilo je javno".

 

Edit: o.k.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 581 postova
  • Lokacija: Beograd,29 novembar
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

@cobe Ko si bre ti da teras ostale clanove da idu svojim putem,clanove koji su 10 puta vise uradili i odvozali sa msc'om od tebe.Svi smo mi vlasnici MSC-A nije to nicije privatno vlasnistvo i nemoze niko nikog da tera da ide iz istog.I ako neko oce da oformi klub sigurno nece pitati nikoga vec ce to i uraditi a ovde je tema Poboljsanje organizacije a ne otvaranje kluba.Da problema ima je ocigledno jer evo je 17 strana teme i da pocnete da sagledavate probleme i da nastojite da ih resavate a ne kurcite i bezobrazno napadate clanove koji su se izjasnili da ima problema i da ih treba resavati.Malopre mi izadje poruka da je neko pisao u temi BJB Vitez pa se slucajno setih od tri Viteza koje ima MSC dvoje se izjasnilo da ima problema i da se trebaju resavati(jer Vitezi su za neke svoje zasluge kao clanovi ovde i bjb-a dobili tu titulu jelte i ja to postujem)Ipored svega ovoga vi i dalje nevidite sta je problem i ne preduzimate nista na njegovom otklanjanju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Necu obavezu, necu nametanje, sto kaze Pop ovaj forum, sama voznja i druzenje treba da budu relasakcija od svakodnevnih problema, posla itd... Da ne govorim o sankcionisanju, sto je jedna od vecih budalastina koju sam cuo u poslednje vreme...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Mislim da ovo nije tema za to.

 

Moj stav povodom ovoga si mogao da ustanovis nakon 17 pročitanih stranica, a stav povodom teme o majicama možeš pročitati u toj temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Nisam se oglsio do sada jer smatram za to nema potrbe ,vecina vas je u voj prici mnogo duze od mene. Smatram da moje misljenje nije bitno.Ali zelim da ga iznesem.

Rumbin predlog nije delenje kluba nego poboljsanje organizacije koje je po meni sasvim razumno s obzirom da postoji toliki broj clanova i da neko mora da bude ko ce da vodi glavnu rec, i ko ce sa ostalim clanovima te neke skupstine ili cega vec odlucivati o nekim bitnijim stvarima. tako da ga tu podrzavam.

Iskreno ako se vec uslo u pricu sa amblemima majicama i propratnim promo materijalom oni onda treba da budu jednonobrazni da ne idemo sareni kao uskrsnja jaja. Pa kako god bilo izglasano svidjalo se to meni ili ne. Jer sam ja neko ko se prikljucio vama.

Sto se tice obaveza prema klubu to me stvarno ne interesuje jer svojih obaveza imam dovoljno.

Volim da se vozim i druzim sa vama ali bez obaveza ako mogu da pomognem na bilo koji nacin pomoci cu ,ali ne zelim da mi to bude posao, mada mislim da taj klub nije tako ni zamisljen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Burđane sad kad već tako pišeš, osećam da imam i ja slobodu tako da se izrazim..

Kao što kažeš ti si se priključio "nama", i ""nama"" su se pridružili "oni" koji nisu ispoštovali nešto što smo ""mi"" napravili i stvorili kad je i započeta cela ova priča.

 

Zašto bih sad recimo ja ili bilo ko drugi od tih koji su od početka tu (da se tako izrazim) poštovali taj glas "većine", kad ti isti ljudi koji su i smislili da treba nešto novo da se uradi u pravili amblem i tako dalje, pregazili preko svega što je osmišljeno od početka i počeli da naturaju nešto svoje.

 

Meni je iskreno krivo sada, posle svega ovoga, što je Alexanto uopšte i uveo ćirilicu u nalepnice, jer da nije, svega ovoga ne bi bilo.

Eto to je neko moje mišljenje

 

Pominjem ćirilicu jer to bio uvod u sve ostale probleme koji nastaju, jer i to kao i ovo potiče od Rumbe, Bigija, Lakija. Ostale ne mogu da imenujem jer se još uvek nisu javno deklarisali.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Kada covek ulazi na forum lepo pise " Zajednica " sto bi nama trebalo itekako da znaci, najdrazi su mi komentari kolega koji ne zalaze bas u ovaj nas odeljak nego su iz drugog OUR-a i komentari su im objektivni i hvala im na tome. Zao mi je sto se sve ovo desava i ne samo meni nego i par kolega sa kojima sam se cuo u poslednja dva dana i koji apsolutno ne znaju sta da kazu na sve ovo, totalno demoralisani i u bedaku zbog svega ovoga a i ja sa njima. Dal je cirilica ili latinica, da li je osnivanje drugog kluba ( gde ne vidim poentu ), da li je osnivanje kluba sisatih zena ili udruzenja blejanja u zvezde ovaj forum apsolutno ne sluzi za to, Moj stav o ovome je da je sve ovo apsurdno i da nema nikakav cilj sem svadje i netrpeljivosti medju clanovima a pre svega prema prijatelju, pa majku mu je..m toliko smo toga prosli zajedno i sada sta, kidanje a, e jedva cekam zimsko druzenje. I sta onda posle svega gde god mu bude bio kraj, jedni ce da se iznapisavaju, drugi ce da se posvadjaju a opet ce u nekim momentima sedeti za jednim stolom, ja se svima izvinjavam ali skurcila mi se ova tema

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

@ Burdjan

Sto se tice obaveza prema klubu to me stvarno ne interesuje jer svojih obaveza imam dovoljno. Volim da se vozim i druzim sa vama ali bez obaveza ako mogu da pomognem na bilo koji nacin pomoci cu ,ali ne zelim da mi to bude posao, mada mislim da taj klub nije tako ni zamisljen.

 

Tako je zamisljen, cim postoji dres kod, sankcionisanje, skupstina, clanarina itd...

Ovo gore si sjajno rekao!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Ја нећу (што би Алекса рекао) да одговарам и да се правдам зашто сам и како пошто сматрам да чекате да било шта погрешно напишем да би ме напали и напушили.

Све сте схватили онако како вама одговара и одбили сваки предлог за било шта из разлога што то није предложио неко ко дели ваше мишљење.

Ја сматрам да санкције требају да се уведу из разлога што сам и сам имао неколико критичних ситуација где сам могао да извучрм дебљи крај. Санкције би такође требале да постоје и за интернетско оглашавање у смислу непримерених коментара и увреда на рачун осталих.

"Отимање" како је Цобе навео је неадекватан израз пошто се ово односило на све и циљ је био да сви учествују у томе без обзира са киме се пре постављања теме разговарало о томе!

Самоуправање,самовоља и "наша" правила су опет глупост из горе наведеног разлога.

А демократија је управо оно чиме би се бавили и људи би одабрали ко би их водио и представљао.

Мислим да је даље објашњавање да то ништа добро не би донело, да је све сад одлично и да се нешто намеће је беспредметна.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ne znam kada je sve ovo pocelo i ko je prvi drugi treci... I bas zbog svega toga i treba da postoji klub koji ce da odredi takve stvari. Po onome sto sam procitao neko je pitao za izmene i bilo je dozvoljeno tako da mi je to skroz ok. Ili ako nije vec je samovoljno uradjeno trebalo biti spreceno. Da se takve stvari ne bi desavale treba da postoji neka uprava koja ce odlucivati o takvim stvarima. Po meni cirilica treba da bude jer je nase pismoPrimer. kao sto hrvati stavljaju svoja obelezja gde god stignu. i to i treba da rade jer se znaju ko su i odakle su.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5689 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

 

"Отимање" како је Цобе навео је неадекватан израз пошто се ово односило на све и циљ је био да сви учествују у томе без обзира са киме се пре постављања теме разговарало о томе!

 

 

 

Група људи, у чије име сам ја говорио ће наставити свој пут, за који мислимо да је исправан. Не желимо да се конфронтирамо са онима, који не деле наше виђење.

 

 

Ovo je demant na neki način ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

I ja nisam iz oura, ali mi je simpaticna prica, upravo zbog te unikatne osobine kao jedini moto klub koji nema prava, duznosti, uniforme i ostale karakteristike MK.

Takodje maxi respekt za tvorca takve jedne ideje, koji je trebao po mom misljenju da bar bude obavjesten o skorom postavljanju ovakve teme.

 

 

LM, problem je sto bi neki ovako, a neki onako.

Rjesenje, po meni vrlo jednostavno. Zaineteresovani za "visi nivo" treba da otvore novu temu sa naslovom "Visi nivo" ili slicno u kojoj ce detaljno

opisati drustvenopoliticko uredjenje, pravila, sistem, prava, duznosti, grbove, pisma i sve ostale detalje, te kako bi sve ferceralo na tom visem nivou

i kako bi se eventualno na skupstini dogovarali oko cega, kako bi birali i bili birani...itd itd.

Onda jednostavno ponude svima da se stave na spisak kao novi clanovi takvog kluba i ako budu zadovoljni brojem clanova, osnuju ga.

Ko se ne stavi na spisak, ostaje na nizem nivou i to je to.

 

Da li ce se zvati MCK ili MSC ili MNC (Maxi Nivo Club) to je sasvim irelevantno... osim naravno ako je relevantno, a u tom slucaju nemam predlog za rjesenje...

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Beograd , 29 novembar
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750

Tebe mnogo stosta "Kopka" al' nazalost nit' mene nesto zabole za to niti je to tema ovde , mos' se Kopkas ti do sutra sto se mene tice 1lol.gif...

 

Uvek sam bio tu na voznjama i na delu i uvek sam bio hrabriji uzivo nego na tastaturi, jer koliko ja znam "boj se ne vodi preko tastature" ..

 

a sto se tice fast foodova i ispijanja kafa i pica po kaficima to me nesto slabije interesuje to je tvoja profesija (odgovor na tvoje pitanje "da me slabo vidjas") .

 

 

@Alexa : Reci, jel bilo: "Peđa sine, dođi malo da napljuješ ove što se ne slažu sa nama" ?

 

Zasto mislis da je meni sa 21god , potreban iko da ja iznesem svoje misljenje ?

I zasto vecito guras tu pricu izmedju mene i Crnog (oca) ? koji je tvoj problem tu? 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

 

"Отимање" како је Цобе навео је неадекватан израз пошто се ово односило на све и циљ је био да сви учествују у томе без обзира са киме се пре постављања теме разговарало о томе!

 

 

 

Група људи, у чије име сам ја говорио ће наставити свој пут, за који мислимо да је исправан. Не желимо да се конфронтирамо са онима, који не деле наше виђење.

 

 

Ovo je demant na neki način ;)

 

Ја написа да се то односило на све али добар део не жели то.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja