Jump to content

Moto Zajednica

DSLR - video zapis

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 696 postova
  • Lokacija: Karaburma
  • Motocikl: Strom 650 2009

Ovim bih se bavio cisto amaterski, zamisao mi je da od putovanja pravim kratke filmove, jer mi je postalo mnogo lakse cuvati jedan video fajl, nego stotine slika :)

 

Da li se neko vec u ovome oprobao, kakvu opremu preporucujete, neki saveti kako bolje snimati. Do sad sam samo koristio GoPro, ali mislim da je ovo nesto sasvim drugacije.

Zato sam za ove potrebe uzeo Nikon D3100, cisto da se oprobam. Gledao sam i dosta tutorijala za post produkciju, pa me zanima sta vi koristite, i neki linkovi da to pogledamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ja nisam radio nishta profi da kazhem, ono shto sam radio su neki kratki klipovi sa navaka i jedan kao spotich kad je drugar palio smajlija.

u sushtini zavisno od afiniteta takva ti oprema i treba. dslr je neupotrebljiv kad dodjesh da snimash neshto u pokretu, sa motora recimo. iz ruke i ajd, uz pomoch stabilizacije i mozhesh.

gopro je takodje nezahvalan za snimanje ichega iole ozbiljnijeg zbog svog ugla i jako male zhizhe. tj da bi snimio neshto izbliza, onda blizu morash i da budesh, dok dslr ima zoom i to nije prepreka.

obrada se sastoji iz sredjivanja senki i temperature snimka, na kraju seckanje i montazha. preporuchujem adobe premiere jer jednostavno nisam nashao nishta bolje od toga.

za nochno snimanje obavezan onaj mini reflektor cca 40E al zato ja bolju stvar nisam probao, potpuni low budget al kida.

 

da dodam, na dslru sve je manualno, fokus i zoom, shto je manja blenda vishe morash da pazish oko fokusa, dok gopro kako god stavio nema da omashi fokus ni na trenutak.

 

neki od mojih videa..

DSLR

GoPro + DSLR

DSLR

 

a evo ti i kanal pa pregledaj..

http://www.youtube.com/user/FJCharlie/videos

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 696 postova
  • Lokacija: Karaburma
  • Motocikl: Strom 650 2009

Uuf, nije lako uhvatiti ove u pokretu :)

 

Primetio sam da je iz ruke bas zajebano, posebno pri vecem zoom-u, tesko i stabilizacija moze sve da ispegla. A neki tri/monopod mi se ne nosi, voleo bih da sam sto manje opterecen opremom.

Trenutno imam 18-55mm, a danas sam uzeo 50mm 1.8. Taj reflektor bi me zanimao, imas li neki snimak sa njim, ne videh ih na yt kanalu.

 

Ovo sam napravio juce sa 18-55.

 

A ovo je od danas sa 50mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

nemam konkretan video sa tim, probao sam ga vishe puta, jednostavno nema bolje ni za priblizhne pare. za video ti treba vrhunska rasveta koja neche da treperi na snimku, 24fps je ogranichavajuchi faktor kod rasvete.

nadam se uskoro che da se zavrshi jedan mali projekat u kom sam uchestvovao pa chu ti proslediti video, za sve je korishten taj reflektor. dobra stvar je shto imash da kupish sa podeshavanjem temperature, od plavog do zhutog pa si namestish kako ti se svidja.

 

video sa navaka i huje je radjen sa 600D i 70-200 F4 IS i veruj mi na 200mm tj 320mm na cropu stabilizacija je mama :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja