Jump to content

Moto Zajednica

TOUR du MAROC & EUROPE 2014.

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Imam poneko pitanje ali sačekaću kraj putopisa da ne kvarim kontinuitet.

Zasad sa nestrpljenjem čekam nastavak putopisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Imam poneko pitanje ali sačekaću kraj putopisa da ne kvarim kontinuitet.

Zasad sa nestrpljenjem čekam nastavak putopisa.

 

Predlazem da svako ko ima neko pitanje..............slobodno posalje pitanje, i onda cemo kroz zivu komunikaciju uciniti da ovaj putopis bude ZIV a ne dosadni pisani materijal........

Znaci, ocekujem pitanja......... :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

"Dok pijemo pivo, vidimo da se vrte pilici..........deluju ukusno, kazem ja Verici da uzmemo pile i idemo na klupicu da ga pozderemo........ona kaze sramota. Ma, kakva sramota kazem ja - samo uzivaj.........."

1care.gif1care.gif1care.gifsampion.gif2jee1.gif2jee3.gifBMW2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

5. DAN - 20-5-2014

 

Na brodu smo........kabina br. 7104.

Sad vi mislite, kakve to veze ima........eh, pa ima, jer ima toliko puno kabina i jako puno hodnika koji su svi slicni jedni drugima tako da je sinoc bilo smeha jer vecina ljudi luta trazeci svoje kabine. Kako svi, tako i mi........promasili smo jedno dva puta ...... samo :zvizduk:

 

Budim se oko 07:30 i vidim Vericu kako u krevetu uziva sa Ipad-om.

 

Zv7vH0.jpg

 

Istusiram se, obucem i eto .........spreman sam za malu setnju po brodu.

 

kiBWuU.jpg

 

Ovo je dosta veliki brod sa ogromnim motorima koji guraju "muski".........

 

9xaEzC.jpg

 

Gledam ja to i nesto razmisljam, kolika je to snaga........kako smo mi mali........

 

zJaiyy.jpg

 

Evo da vidite malo kako izgleda ovaj brod - trajekt........

 

OXiY5L.jpg

 

tBC3tX.jpg

 

J3ifBA.jpg

 

WbwtM6.jpg

 

I tako prodje dan u razgledanju broda, klopi, izlezavanju .............putovanje traje ukupno 2 noci i jedan dan.

 

 

 

 

6. DAN 20-5-2014

 

 

Drugo jutro na brodu i u zoru, kako se razdanilo eto nas polako prilazimo gradu Nador u Maroku.

 

Qh63WM.jpg

 

Uobicajena "gimnastika" - pakovanje i spremni cekamo da se iskrcamo.........

 

GYdp69.jpg

 

z2zODo.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Izlazimo iz broda i odmah se AFRIKA nama Evropljanima predstavlja u svom punom "sjaju".......guzva, prasina i neki miomirisi raznorazni.......meni na neki nacin dragi....... ::):D

 

Uzw36Q.jpg

 

Prilazimo carinskom pregledu gde treba uraditi papire za privremeni uvoz motocikla jer su strane table.........

 

iSh9Ru.jpg

 

biram pazljivo jednog carinika i prilazim mu, kazem mu na francuskom da mi pomogne da to resimo na brzaka uz podrazumeva se "bakshish".......sirok osmeh i pomoc je tu - pridruzuju mi se jos neki stranci.......

 

ftGkMI.jpg

 

i na haubi nekog automobila resavamo svu dokumentaciju........

Menjam kod njega i 100.00 EUR za 1.500 MAD (Marokanski dirham) iako je zvanicni kurs oko 11 Dirhama za 1 euro (posle sam zazalio sto nisam zamenio vise).........

 

Gume su odradile svoje............gotove su........

 

bwI2wZ.jpg

 

7gqpvl.jpg

 

Potrosili smo vise od sat vremena trazeci vulkanizera koji moze da nam zameni gume - treba samo da masinom skine gume sa felni i da ih nabaci na felnu.......ostalo cu ja odraditi, imam alat, imam znanje (istina ne treba neko veliko znanje) ali mrzi me da montiram i demontiram gume sa pajserima ako bas ne moram...........

 

Nasli smo radnju - majstor se zove SAID.

 

Krecemo u skidanje zadnjeg tocka ...........

 

CKzxBN.jpg

 

vkBzt6.jpg

 

4fSnMZ.jpg

 

osiguravamo sa kajlama da motor ne prevagne jer napadamo prednji tocak........

 

HiyVYF.jpg

 

yiUPds.jpg

 

FYSsA5.jpg

 

zdEenL.jpg

 

mZqC4G.jpg

 

9SrT6l.jpg

 

HejluP.jpg

 

Prednji tocak je "pipaviji", moras paziti na diskove, shape, senzor ABS...... itd.....ukratko treba biti pazljiv i bez zurbe.

 

Moram istaci da je Said izuzetno pazljiv i duhovit majstor vulkanizer, nase predrasude da su svi nepazljivi sem nas..............ne stoje.

Covek je isekao PVC kantu za ulje i tom plastikom zastitio felnu prilikom menjanja guma, je nema one plasticne nastavke ..........

 

C8fKyW.jpg

 

qyfWNN.jpg

 

malo price sa Saidovim komsijama........

 

SnLgFK.jpg

 

fN98ru.jpg

 

dok ulicom prolaze najnoviji modeli prevoznih i dostavnih vozila........Snaga 1MS (magareca snaga).....

 

G2SpVb.jpg

 

Kad sam pitao Saida koliko sam duzan, covek kaze ......... 25 dirhama (manje od 2,5 evra), dao sam mu 50 dirhama i zahvalio mu se..........

 

Idemo dalje...........na znak STOP obavezno stanemo..........

 

iOKJrw.jpg

 

rekoh da svratim do prve pumpe da proverim pritisak u gumama.........

 

xCcpFY.jpg

 

xnUPDR.jpg

 

qDDBTV.jpg

 

LR4NyD.jpg

 

i krecemo do grada OUJDA gde cemo prespavati .........ima nekih 200 km...........

 

m71vJ9.jpg

 

YCvXiX.jpg

 

nhYrPe.jpg

 

da podsetim da su dzamije u Maroku...........kockaste........

 

oG2MPf.jpg

 

ima lepo uredjenih kruznih tokova.......

 

0kzdxu.jpg

 

i malo manje lepih mesara restorana.......gde je meso (pretezno jagnjetina) odlicno, ako vam ne smeta ambijent.........

 

8oDFL4.jpg

 

Verica nije ljubitelj, meni ne smeta........navikao sam kao mali.......

 

Zato svracamo u jedan Yahting club..............na rucak (Tuna snicla)......

 

pojnoV.jpg

 

:ooo: :ooo: :ooo: i sada kad se setim, ide mi voda na usta.........

 

Nastavljamo put, i svracamo na pumpu, rekoh ajde da napunim i pomocne kanistere - sutra krecemo u Saharu............

 

XHZoJ0.jpg

 

vuuriR.jpg

 

Napunio sam levi kanister i kada sam poceo da punim desni...........benzin curi na sve strane....

 

gp8jcS.jpg

 

Z91p3o.jpg

 

Auspuh je kriv, vreli izduvni gasovi su zagrejali nosac kanistera i metal nosaca je istopio plastiku kanistera.............

 

Sta da radim? ............ bacio sam kanister...........

 

Laganica smo stigli u OUJDA (cita se Uzda).........smestili se u hotel IBIS za 70.00 EUR jer nismo mogli da pronadjemo hotel u kojem smo rezervisali - hotel DAR EL FRASIA. Trazili smo oko sat vremena i onda mi pukao film i otisli smo u IBIS koji je bio prljav ali bar smo ga nasli....... :(

 

Smestili se, presvukli i odmah u malu setnju gradom..........nemamo puno vremena - sutra rano krecemo jer imamo preko 750 km u planu da predjemo i nije sve asfalt.......

 

Mala setnja Uzdom.......

 

hOlK9s.jpg

 

ilgP50.jpg

 

rBzbNI.jpg

 

F4aDLh.jpg

 

evo malo da vidite koje su cene i koja je ponuda u restoranima u Uzdi.......

 

nR9PC3.jpg

 

Verica se iznenadila sto nema piva...........pa nema - u lokalnim restoranima, ima u restoranima za strance.........jer ovde je ipak muslimanska drzava..........

 

KxSSjF.jpg

 

taki im obicaji..........postujemo, i idemo u IBIS na pivo i kikiriki..........

 

C0dS9w.jpg

 

posle par piva (koje smo papreno platili)..........zaspali smo kao bebice......

 

-_- -_- -_-

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

"Auspuh je kriv, vreli izduvni gasovi su zagrejali nosac kanistera i metal nosaca je istopio plastiku kanistera............"

Mislim da je kriva era plastike i što veće zarade, ponuda neadekvatnih stvari .

Za sad mi Afrika ne izgleda kao Afrika,očekujem blato, lavove i sl..1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Zdravo ........ :zdravo: :zdravo: :zdravo:

 

Djoledb, sto se tice plastike........slazem se......

ali brate gde nadje lavove da ocekujes u Maroku..........i blato je retko u pustinjskim predelima......

Zveri u obliku kamila........da, bilo je..............ostalo - nista :neznam:

 

 

7. DAN 21-5-2014

 

Danas pocinje posebno poglavlje naseg puta, ulazimo u Saharu ....... idemo asfaltnim putevima, bice i off road-a. Da vam otkrijem malu tajnu kako se osveziti u Maroku, cim osetite zedj vi lepo stanete..........gde god da ste (bitno je da ima neki ugostiteljski objekat - cak i onako propao) i narucite TCHAJ ili CEDJENU POMORANDZU..........dva carobna napitka koji u Maroku prave maestralno i vrlo jeftino...........

 

YOIduM.jpg

 

Provera prtljaga ispred hotela i krecemo.........

 

O2DAuj.jpg

 

oaNSqS.jpg

 

Puteve odrzavaju redovno i stano grade nove (za razliku od nas).......

 

cxwaRD.jpg

 

nPqD04.jpg

 

wpOc0d.jpg

 

i polako ali sigurno ulazimo u predele gde biljke postaju retkost.......

 

dzNg4z.jpg

 

OpGVKA.jpg

 

azY2jY.jpg

 

Verica koja jako voli biljke, je nesto zamisljena pred ovakvim prizorom..........

 

PCBSEy.jpg

 

A, razmisljam ja...........kako je majka priroda bila darezljiva sa nama. Srbija je toliko lepa i puna raznoraznih biljaka........a mi toga nismo ni svesni..........

 

Pasnjaci, gde Marokanske ovce pasu.................i ne izgledaju kao pasnjaci....

 

Byt1u4.jpg

 

dok ovi nasi izgledaju kao raj za ovce......

 

LEOIUn.jpg

 

i jaganjce......

 

tI3LN5.jpg

 

 

Nastavljamo nas put dalje, po dobrim putevima. Posto put ide uz Alzirsku granicu, kontrole Kraljevske Zandarmerije nisu retkost.........

 

2rVs8b.jpg

 

Kontrola traje 15-20 min. , pitaju vas odakle, kuda ? uzmu pasose i odu da to pribeleze........Eh, sad to "pribelezavanje" traje malo ali nista strasno, uvek se trude da budu ljubazni tako da ne ok........

 

Stajemo za gorivo i osvezavamo se cajem (obratite paznju na velicinu kocke secera :staa: )

 

OVMZy1.jpg

 

tR9Vxu.jpg

 

BuEP2p.jpg

 

Vozimo maksimalnom brzinom od 120 km/h zbog krampona, treba da nam izdrze kroz Maroko (oko 4.500 km)..........

 

Interesantno je da u ovom pustinjskom predelu Maroka, teren isparcelisan i ogradjen i to neki ogromni tereni.......... kilometrima........... :stabre:

 

Gh0nKF.jpg

 

imaju interesantne saobracajne znakove.....

 

PPR2ag.jpg

 

opet radovi .......

 

ebjkHR.jpg

 

i ulazimo u jedan izuzetno cist i nov grad.......Tendrara......

 

jEKte3.jpg

 

lpz06e.jpg

 

spjIvE.jpg

 

4lgD0F.jpg

 

sipamo gorivo.......za svaki slucaj........

 

1qxFm4.jpg

 

wcD2eR.jpg

 

0mlSzm.jpg

 

ovde se tolerise polu-kruzno okretanje bilo gde............

 

tVFLv6.jpg

 

 

Polako izlazimo iz Tendrara.........i idemo nacionalnim putem N17 prema gradu Bouarfa.....

Na asfaltu primecujem tragove peska, kao neka prasina.............

 

E05QfM.jpg

 

vetar polako pojacava........

 

vlYffa.jpg

 

asfalta ima, pa ga nema par kilometara.......

 

krlrFi.jpg

 

pa ga opet ima...........sve u svemu, put je odlican.......

 

U7i1c5.jpg

 

i uskoro na horizontu se vidi da pocinje pescana oluja.........nadam se da ce nas zaobici - bar delimicno. Znate kada vetar duva i nosi vrlo sitan saharski pesak, mozete biti sigurni da ce se pesak zavuci ama bas svuda........bice ga i u vasim gacama, i u kontakt bravi vaseg motora .........svuda........

 

2wP7bG.jpg

 

kazem Verici da prekrije lice sa maramom kako se ne nagutala peska.......

Gledam kako duva nekako sa leve na desnu stranu.........mozda se provucemo........

 

VhjhTb.jpg

 

i provukli smo se, nekako je proslo bocno od nas.........zahvatilo nas samo malo......odlicno....

jer da smo upali u sred oluje morali bi da stanemo i sacekamo da prodje. Imam to iskustvo iz Iraka gde sam bio 1981. god od februara do avgusta, kolima sam bio i morao sam da stanem - ne vidis kuda ides i onda je najbolje malo sici sa puta 15-20 metara stanes i cekas.

 

Smirilo se............. brzo kao sto je i pocelo........

 

ChljHg.jpg

 

stajemo malo da se odmorimo......i da isperemo grla vodom......

 

hvVK3V.jpg

 

EqnFhi.jpg

 

Primecujete rastinje, zelenilo.............tu je vodeni tok, koji je sada suv, ali bilo je vode do nedavno......

 

pmJsDI.jpg

 

idemo dalje, osecam da mi malo krci stomak...........bilo bi dobro da naidje neki gradic da pojedemo nesto.......

 

8L8lc5.jpg

 

Stizemo u BOUARFA, raspitujemo se i upucuju nas u jedini restoran u "gradu"........

 

2wLF6d.jpg

 

parkiramo se pored Landrovera neke porodice iz Belgije (cini mi se) i narucujemo pile i krompirici (samo to i ima)........+ voda flasirana hladna........(caroban napitak)....

 

zUb65D.jpg

 

yPzak7.jpg

 

hrana je dobra, malo prepecena ali dobra........

 

OcF3H4.jpg

 

Lepo smo jeli, platili nekih 28 dirhama .......... seli i nastavljamo, ima jos dosta kilometara za danas.......

 

JqA8pu.jpg

 

Kad gledam kartu...........jos malo pa smo stigli do pola naseg danasnjeg puta, nekako ne ide bas brzo kada limitiras maxi brzinu na 120 km/h.

 

0Qbb4Z.jpg

 

ShJh8P.jpg

 

idemo dalje........pratimo znakove, proveravamo navigaciju.........sve OK.....

 

ieAlin.jpg

 

Vozimo se vozimo i posle nekog vremena stizemo do neke Oaze.........stajemo.......

 

xNXymz.jpg

 

Pogled je predivan.........

 

ieL4dm.jpg

 

QEUdKG.jpg

 

6HKSlZ.jpg

 

mala pauza, voda......i idemo dalje.

 

Vidimo postansko sanduce, onakvo kakvo ga ja pamtim iz detinjstva........odusevljen sam......takve stvari me brzinom svetlosti vracaju u detinjstvo i to je tako prijatan osecaj, nekad tuzan - ne znam zasto.......

 

SOaQ6q.jpg

 

lepim nasu nalepnicu.......

 

Drpzf3.jpg

 

i gaaasssssssss...........

 

UyaQBp.jpg

 

 

 

mala pauza........... :nanana:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

nastavljamo............

 

Vozimo...........kilometri prolaze........i na prilazu gradu ERFOUD (negde pise Arfoud) vidimo ogroman skelet (kostur) :zbunjen:

 

6IET82.jpg

 

pored njega ogromna skoljka........ :zbunjen:

 

TFJq25.jpg

 

kad smo prisli blize, vidimo da su gipsane kopije.....nekada je Sahara bila more sa svim preistorijskim bicima koja su im sledovala........sada se malo "puvaju" sa tim a ostale im samo kamile i skorpijoni..........

 

Kad je rec o kamilama, ovde zive dve kamile koje su ovisnici o "Coca Cola" .........

 

m2wxKe.jpg

 

ORFeEk.jpg

 

BIvHV3.jpg

 

Moj prijatelj NIDZA (ekipa iz Sapca koji su isli za Maroko u decembru/januaru uz moje savete gde da idu) mi je ispricao za ove dve kamile kojima das flasu koka kole i one naiskap popiju i tako mogu u nedogled............

Evo link za njihovu pricu........

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/101838-africa-tour-2014/page__hl__nik

 

Verica se ljuti, smatra da je to na neki nacin maltretiranje zivotinja (nalivati ih kokakolom), ja se drzim one "pametniji popushta......." i ne hvatam se KokaKole...........

 

Pozdravljam se sa Kamilom Narkomankom............

 

sSqFQK.jpg

 

i idemo polako u grad ERFOUD.

 

Eh, sada mala prica vezana za grad Erfoud.........

 

Davnih sezdesetih godina vas pripovedac je ziveo i rastao u ovoj prijatnoj zemlji po imenu Maroko. Otac mi je radio u Ambasadi SFRJ kao racunopolagac (cata) i godisnje odmore smo provodili u Maroku gde smo kolima (Ford Taunus 17m) shpartali po Maroku i upoznavali prijateljsku zemlju.

 

l5op1C.jpg

 

M0IoYW.jpg

 

7QcFZM.jpg

 

Ja sam te 1962. imao oko pet i po godina, i nas auto je izgledao meni OGROMAN !!! :staa2:

 

Bila je to limuzina, istina bez grejanja (to je cale ustanovio u Jugoslaviji kada smo se vratili 65'), imala je velika sedista iz komada i ja sam se izlezavao celom mojom duzinom.......

 

Te 62. smo isli da obidjemo najudaljeniji grad u Sahari tada - ERFOUD. Put je tek bio sagradjen, i tokom puta prema Erfoud-u negde smo stali i ja trckarao i gledao kako kamile piju vodu iz neke betonske kade, bila je tu i neka cesma........decko ozedneo i lepo pustio cesmu i napio se vode. Te noci dok smo putovali (bilo je leto juli/avgust i leti se putuje nocu, danju odmarate jer je preterano vruce...) ja sam poceo da buncam od visoke temperature (oko 41 stepen celzijusa), roditelji me hladili vodom i moj cale (koji je uvek bio jako dobro obavesten covek) znao je da u Erfoud-u ima zdravstvena stanica ONU..........vozio je celu noc i stigli smo rano ujutru. Lekar koji je vodio tu stanicu je bio SLOVENAC. Spasao mi je zivot time sto mi je isprao stomak i dao mi neke tablete aktivnog uglja, bili smo gosti u njegovoj kuci par dana, imao je ogromnu crnu dogu i moja starija sestra Svetlana je mogla da pije Coca Cola a ja ne..........to su moja secanja..........

Sada je to sve drugacije, ne kazem bolje.................drugacije....... :jok:

 

Udjosmo u grad.........

 

e1VgiK.jpg

 

cije ulice su bile pescane...........nimalo zgodno za mene ovako pretovarenog sa Vericom.......

 

VKPBr3.jpg

 

I gle cuda !!! kako smo izasli iz grada u pravcu Merzouga............put je samo povrsinska obrada

 

5fNnEJ.jpg

 

i onda kako smo skrenuli po navigaciji u pravcu naseg hotela "Les Dunes d'Or"

 

kAqtue.jpg

 

WHrTUi.jpg

 

QeXZGJ.jpg

 

na tabli je pisalo:

 

"PRATITE BELO-ROZE BOJE MARKERE (STAPOVE)"

 

26nbsQ.jpg

 

Na pocetku je bilo markera (stapova)...........i posle par kilometara...........stapovi su nestali.

 

:staa:

 

idem ja po tragovima, onako instinktivno......ali posle nekog vremena...........stanem.

 

iqV2GW.jpg

 

Ku15yZ.jpg

 

r1s32M.jpg

 

SS3t8i.jpg

 

LtuNBb.jpg

 

7eED7m.jpg

 

jer neznam gde da idem. Pita me Verica sta je ? Kazem samo malo.......da nadjem put :lol:

Ona prihvati to kao losu shalu........

Dok sam tako ja razmisljao da li da idem malo pravo........1 km, pa da se vratim ako nema stapova, pa levo tako........., pa desno isto.........vidim ja neki auto crvene boje sa cetvoricom zamotanih glava..........mahnem ja njima i oni pridjose.

:zdravo: Zdravo, kazem ja i pitam znaju li gde je hotel........klimaju glavom i pokazu mi da ih pratim.

Posle par kilometara tabla i stapic, tu im se zahvalim i rastanemo se.......

 

xN6Dpe.jpg

 

1EjAUc.jpg

 

j1JyQX.jpg

 

2x5yY4.jpg

 

heGVlP.jpg

 

kOam22.jpg

 

kOam22.jpg

 

i stigosmo..............srecni sto nismo pali ni jedanput posle oko 11 sati voznje i predjenih oko 750 km ........."opasni smo" sredovecni bajkeri...

 

qyMeQX.jpg

 

Gazda po imenu Mustafa, nas je docekao sa osmehom i kaze.........."vec sam se zabrinuo za vas, ocekujem vas po vasoj rezervaciji a znate kakva je pustinja.......opasna......."

 

Pita nas sta hocemo da nam spremi za veceru?

Odlucujemo se za salate i pilece raznjice sa pomfritom...........

 

hPH2zD.jpg

 

Posto smo doooooobroooooooo jeli.........(malo je ostalo iza nas.......)

 

bVEoNC.jpg

 

odosmo u sobu da se ispruzimo..............

 

Uf, bas sam se prejeo (uobicajeno za mene)...........

 

Bg77wZ.jpg

 

Noc u Sahari je CAROBNA................. -_- -_- -_- -_- -_- -_- -_- -_-

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Svaki tvoj putopos te hvalimo i rado citamo!

Ja zelim da cestitam tvom zivotnom saputniku sto te tako dobro prati kako na dobrim tako i na losim putevima!

Ali bih zeleo da nam otkrijes jednu tajnu!!Da li je Verica oduvek ovakav strastven bajker ili je prosla period adaptacije i obrade?

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Svaki tvoj putopos te hvalimo i rado citamo!

Ja zelim da cestitam tvom zivotnom saputniku sto te tako dobro prati kako na dobrim tako i na losim putevima!

Ali bih zeleo da nam otkrijes jednu tajnu!!Da li je Verica oduvek ovakav strastven bajker ili je prosla period adaptacije i obrade?

 

:lol: Evo par podataka, pa zakljuci sam............

Verica i ja smo se upoznali 1973. u Sinagodi (diskoteka) u Zemunu,

Ja sam imao tada MZ 125 ccm, crvene boje sa bisagama (od skaja)

1975. sam krenuo iz Beograda, preko Zagreba, Karlovca, Rijeke do Crikvenice .... gde mi se pridruzila Verica. Sisli smo obalom do Crnogorskog primorja i onda se popeli kuci u Beograd preko kanjona Morace i Zlatibora. Kad smo usli u Beograd bili smo na rezervi i imali smo jednu petobanku u dzepu. Spavali smo u satoru, imali mali primus, serpicu i tako to.......

Znaci Verica je stari vuk na motoru........... :aha: :aha: :aha:

Od tada traje nasa veza, oduvek sam je postovao sto nikada nije kukala, nikada joj nije falilo ovo - ono.........uvek je bila bajker a ne p...a :hej: .................. :aha:

  • Podržavam 34

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

Kolega, kao sto sam vec nekoliko puta naglasila, Verica je carica!!!! :care: :care: :care:

 

Ne kuka, ne buni se, sve 'muski' (jelte, da se ne lazemo, neki muski kukaju i posle 100 kilometara - te ukocio sam se, te zedan sam, te hocu cigaretu) podnosi i uvek je za novu turu i novu avanturu! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

8. DAN - 22.05.2014

 

 

Ustanem, i onako jos mokar od tusha..........odem na dorucak ;)

 

Sednem, donose mi dorucak a vidim nisam sam u sali............imam drustvo - mali VRABAC !!!

 

sSW7tB.jpg

 

Verica je jos u sobi, ja doruckujem u drustvu...... Vrapci su meni super simpaticne zivotinjice, oni zive svuda u svim uslovima uspevaju da se snadju i da prezive. BRAVO za Vrapce...........

 

Qf9HW7.jpg

 

Verica mi se pridruzuje malo kasnije i posle dorucka..........mala cemo prosetati da vidimo gde nam je ovaj hotel i kakva je okolina......

 

Sunce napolju je vec lepo odskocilo..........

 

A6Koh5.jpg

 

Alat sam ocistio i podmazao sa WD-40.......

 

TIF3fp.jpg

 

Ispred hotela............pesak, onaj pustinjski fini, sitan.........samo klizi.........

 

NdRiAa.jpg

 

Iza hotela ..............pesak, ali u dinama........oblikovao vetar-umetnik..........

 

0GJ1pt.jpg

 

Montirali su Berberski kamp.........

 

xKpXy8.jpg

 

Izgleda udobno i interesantno.......

 

63mWtU.jpg

 

Tu je i parking garaza za kamile........

 

iwG4VS.jpg

 

BnY2hr.jpg

 

JFMuAg.jpg

 

XGjMlr.jpg

 

Pogleda sa terasice nase sobe.........

 

h87Owq.jpg

 

Pogleda na terasicu nase sobe.........

 

8lgmm3.jpg

 

 

lvbozd.jpg

 

iFUHAn.jpg

 

ozedneh od setnje, odoh do bazena.....pored ima frizider sa hladnim picem......

 

b0ywIX.jpg

 

QNgcu2.jpg

 

tu mi se pridruzuje jedna gugutka.......ne plasi se, sletela je na sto i kao da zeli da malo porazgovaramo. Razgovaramo pogledima.............

 

KZDY3J.jpg

 

o9J7WQ.jpg

 

Sedim i uzivam na suncu do rucka..........

 

8uHobc.jpg

 

Evo da vidite koje su cene ( 1 evro = oko 11 dirhama)....

 

Cw1uU9.jpg

 

R U C A K.......................

 

VLCkjC.jpg

 

4Lb34W.jpg

 

xZAiy8.jpg

 

zatim kratak odmor u veoma zanimljivoj sobi, meni nekako odgovara .... boje, oblici......OK - mi je.....

 

33Vq7z.jpg

 

we7Wpt.jpg

 

ua51f5.jpg

 

RqOAuQ.jpg

 

amsMIY.jpg

 

vgtLqX.jpg

 

57300T.jpg

 

hodnici su mi lepi..........interesantni......

 

ibB73x.jpg

 

i dnevni boravak u kojem rucamo je interesantan.........

 

rg2Zw6.jpg

 

Verica se uklopila u postojeci modni trend.........

 

6x71Vk.jpg

 

 

nastavljam......... ;)

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

Pozdrav,

 

"ali brate gde nadje lavove da ocekujes u Maroku..........i blato je retko u pustinjskim predelima......<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 14px; line-height: 21px;">Zveri u obliku kamila........da, bilo je..............ostalo - nista :neznam: "

Mali veseljak koji je odrastao (znam da ovo zvuči remorkerski) uptia se zašto Afriku doživljava kao lavovsko i

blatno prostranstvo. Odgovor nađe u bledunjavom sećanju na školski program i serijal OPSTANAK koji je sve pustinje prikazivao kroz neku oazu gde sve živuljke dolaze na vodu, a iz te blatne vode iskače krokodil...

Dakle za mene Afrika na prvu pomisao izgleda tako, bez obzira na velike pustinje, pustinjsku lisicu iz WWII, te

škorpije i beduine na kamilama...karavane pustinjske...A i ono putovanje Marokanca na africi kroz Afriku beše mi u mislima nekako blatno, ne znam zašto...

Shvati će mali veseli remorker da je Afrika užarena i suva kao barut...

Da li smo poneli bili i busolu ?! Da ne zalutamo....

1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Pozdrav,

Da li smo poneli bili i busolu ?! Da ne zalutamo....

1zdravo.gif

 

Imao sam busolu u navigaciji.................ali nisam znao da je koristim jer nisam procitao uputstvo. Znaci - ZAKLJUCAK - uvek procitajte uputstvo svih uredjaja koje cete koristiti na putu.

 

Busola izgleda otprilike ovako.........

 

ffOUVq.jpg

 

funkcije su .......

 

oKQFtj.jpg

 

Srbin covek...............zna sve, i onda zaluta........ :neznam:

 

Sada sam moderan Srbin covek i citam uputstva i bice sve OK............valjda :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja