Jump to content

Moto Zajednica

TOUR du MAROC & EUROPE 2014.

Recommended Posts

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Nekako mi se ucinilo da je dosta vremena proslo dok nisam cuo iz interfona na slabom francuskom jeziku "izvolite, sta vam treba?"

 

A meni ne treba nista, ja sam dosao onako ...........bez nekog posebnog razloga, cisto da obidjem, smatram nasi smo..............

 

Cujem "Dobrodosli" i zvuk elektro brave Bzzzzzzzzzzz.............

 

Ulazimo i nailazimo na veoma ljubazne domacine Ambasade Ljubomira i njegovu suprugu.

 

Verica i ona se slikaju za uspomenu.....

 

9eXPaQ.jpg

 

nude nas kafom, prihvatamo......

 

Ljuba je i domar (to je ranije uvek bio stariji clan DB-a) i ujedno je i osoba koja vodi knjige to jest knjigovodstvo Ambasade, pored njih tu je i otpravnik poslova - mladji covek (rece mi Ljuba da je on sin jednog naseg poznatog profesora, clana jedne partije........zaboravih koje, nebitno), mislim da se zove Ivan.

 

Nas predsednik..............Tomislav Nikolic (na slici)

yw0OmR.jpg

 

Ivan, Ljuba i ja u razgovoru.......

 

0FSCtI.jpg

 

MfqDRJ.jpg

 

zYmmpw.jpg

 

Pozdravismo se srdacno i pomogli su nam i tako sto su nam objasnili gde se nalazi moja skola ....

 

Nedaleko od Ambasade se nalazi osnovna skola PAUL SEZANNE

 

O2iKB0.jpg

 

pJiWPB.jpg

 

Pricam Verici kako se secam da je moja ucionica na prizemlju i da ima nizak ormaric duz cele ucionice prema dvoristu i da su tada 1962. sve knjige uvek stajale u tom ormaricu i delile su se ucenicima samo na casu kako bi ucili prateci nastavu, to su bile skolske knjige i niko ih nije nigde nosio. Bile su uvijene u papir i roditelji su placali knjigu ukoliko bi ucenik unistio ili ostetio knjigu.

 

Zvonim na interfon i javlja mi se muski glas..........subota je popodne, predstavlja se cuvar skole.

Predstavljam se kao bivsi ucenik ove skole (od pre 52 godine) i pitam ga da mi otvori da pogledam svoju skolu.

Vrlo ljubazno osoba u uniformi mi otvara kapiju i kaze izvolite...........pitam, mogu li da slikam..........kaze - naravno, ovo je vasa skola............meni puno srce.

 

o3ofdB.jpg

 

ulazim i levo desno.......gledam, pricam u isto vreme Verici ovo je moja ucionica........ne, nego ova.........

 

vGpn3U.jpg

 

LVSddx.jpg

 

Pise "CLASSE DE CPA (COURS PREPARATOIRE A-ne znam sta znaci" sto bi u prevodu bilo "RAZRED ZA C-NASTAVU P-PRIPREMNU"..... Tu se deca proveravaju da li su u mogucnosti da prate nastavu, ja sam tu poceo sa 5 godina i odmah presao u prvi razred osnovne skole .............jer sam bio sposoban.

 

Evo ga i ormaric sa knjigama...........

 

QJIL1A.jpg

 

Verici sam pricao mnogo puta odakle mi oziljak na mojoj levoj strani cela.

Jednog dana cekajuci da nas uciteljica uvede u ucionicu, posle odmora, stali smo u red po dvoje. Meni se pripiskilo i imajuci utisak da imam vremena ako pozurim, mogu da otrcim do WC-a i da se vratim.

Potrcim ja i na cosku se sudarim sa klincem koji je bio u WC-u i kada je cuo zvono potrcao je da stane u red.

Tako smo se jako sudarili da je njemu pukla glava i dobio je sedam kopci a ja samo cetiri. Danima smo bili heroji posle..............kod devojcica.

 

Evo moje ucionice......

 

jfkv9h.jpg

 

MZhnkk.jpg

 

eEPWVd.jpg

 

A, evo i gde se to tacno desilo........

 

lzP4Iu.jpg

 

I tada, u jednom trenutku sam se setio svega...........mog detinjstva, mojih roditelja, moje sestre..........i stvorila se neka kugla u grlu koju nikako nisam mogao da progutam. Oci su mi same od sebe napunile suzama i poceo sam da placem............

 

OKIj1a.jpg

 

i nisam mogao da stanem........

 

Cudno su me gledali i Verica i cuvar skole, ja sam promumljao nesto kao izvinjenje sto me emocije teraju na suze...........ali, eto ......tako je to bilo.

 

Izasli smo polako, zahvalio sam se cuvaru...........i otisli.......

 

kMrtKe.jpg

 

Odsetali smo lagano, pita me Verica gde cemo..............kazem - setamo............

 

Pitam policajca ima li negde blizu neki dobar Evropski restoran.......

 

ncmS4t.jpg

 

Nalazimo Spanski restoran.........narucujem vino

 

fMGpM1.jpg

 

iknziD.jpg

 

Stize dobra klopa.......predjelo "Salade Nicoise" i vinogradarski puzevi.......

 

60JwuN.jpg

 

7QZjTu.jpg

 

4nDNpg.jpg

 

i glavno jelo........junetina na zaru......

 

Kq6T0f.jpg

 

EVTKC4.jpg

 

1SkzhJ.jpg

 

Dobro smo jeli..........zavrsavam sa vinom......

 

jYoQU4.jpg

 

i idemo..........

 

1wE7XT.jpg

 

 

Nekako mi teski koraci........

Nismo uspeli da nadjemo moju ulicu, nasli smo kvart - nosi isto ime AGDAL, ali sve ulice su promenile imena i kazu mi da su neke ulice nestale jer se izgradilo dosta toga unazad 50 godina.

Pomirio sam se sa tim da nikada vise necu videti moju ulicu, moju kucu.....gde sam se igrao, odrastao i bio srecan.

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Zorane legendo spisateljska. Tvoji su putopisi najjaci na svijetu. Ono sa školom, razredom, sudarom glavama sa drugim ucenikom je toliko upecatljivo i na tako posebno jednostavan a opet važan nacin opisano. Mogu sada shvatiti da se po pitanju škole može plakati i na taj nacin jer ja obicno se " place " od muke na spomen škole.

Pozdrav Verici i tebi i ajde dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

kada bi nase turisticke agencije imale ovakve prezentacije svojih aranzmana promet bi im se povecao za 300%, minimum. na mene su najjaci utisak ostavile slike jer do sad nisam imao priliku da vidim kako maroko izgleda. pored svih ostalih, odusevila me je slika sa razglednicama jer me to nekako vraca u neko drugo vreme kada je to bio lep obicaj, da se tako izrazim. jedino sto mi "smeta" sto moram malo duze cekati dok se ucita stranica a ja bih da sto pre pocnem sa citanjem i razgledanjem slika :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Danas pakujem stvari pomalo tuzan..............

 

MWbAPg.jpg

 

Put ide svojim tokom, sve je OK, ali svako napustanje neke zemlje, neke osobe ili nekog predela tebi dragog izaziva jedan osecaj koji zovemo ........ tuga.

Danas krecemo iz Rabata za Tanger, oko 275 km ravnog..........dosadnog puta u smislu moto voznje, sa druge strane takav put ti daje mogucnost da vozis sa pola paznje i da ujedno sabiras, oduzimas utiske unazad dve nedelje koje smo proveli na putevima Maroka.

 

Bilo je tu dosta toga, pre svega predivnih predela, dobrih ljudi, dobre hrane.......bez problema. Motor radi besprekorno, malo je prasnjav .......... ali, to ne smeta.

 

Krecemo laganica iz Rabata..........uz zidine starog grada (Medine).

 

beK3a1.jpg

 

vuMpX0.jpg

 

u prolazu vidim "vodonoshu", kao dete sam trcao za njim jer mi je bio jako interesantan, majka je stalno ponavljala da nikako ne smem piti vodu iz te kozije mesine za koju je lancicem vezana jedna metalna solja i iz te solje piju svi.............uz simbolicnu nadoknadu. A, mamilo me.......

 

gHtdI5.jpg

 

prolazimo pored hotela u Maroku........."Golden Tulip Farah",

 

hZIs3U.jpg

 

kada sam birao hotel pre polaska iz Essaouira za Rabat na uobicajen nacin preko www.booking.com i ovaj hotel je bio u ponudi ali ono sto me shokiralo je bilo CENA, pisalo oko 1.400,- evra soba dvokrevetna za 1 noc...........nije mi nista bilo jasno......... neverovatno mi je delovalo, sta je taj hotel imao za toliko para?

 

Setio sam se i proverio tu strasnu cenu i ispostavilo se da je na internetu napravljena greska, neki "pametni" programer je upisao cene u Evrima koje su bile daleko, daleko od stvarnih..........

Desava se...........

 

Zakljucak, ne verujte slepo u sve sto pise na internetu............e, ovo sam bas lepo rekao :nanana:

 

 

Kad smo vec do hotela, prosli smo i pored hotela "Le Divan" gde smo odseli 2009. godine kada smo u tom hotelu upoznali The No smoking orchestra sa Neletom Karajlicem i Emirom Kusturicom (slavnim reziserom).

 

RtSTim.jpg

 

nastavljamo putem za Tanger...........

 

gPVYRk.jpg

 

bmYYfn.jpg

 

XRk2h4.jpg

 

stajem na pumpu da se osvezimo i vidim da pored motora ima kontejner-kancelarija koja nudi karte za trajekt........., mi imamo elektronsku kartu (uradili preko Net-a, ostaje samo da podignemo na licu mesta u luci pred ukrcavanje).

 

uyS8Oz.jpg

 

vidimo voz pun automobila kako ide i on prema luci.............

 

ZyXCcF.jpg

 

E92V61.jpg

 

pretpostavljam da Spanci uvoze automobile koje i oni proizvode ........... ali po nizoj ceni zbog jeftinije radne snage........

 

 

I tako stigosmo mi do luke, videsmo gde i odakle cemo se ukrcati pa odosmo na rucak u okolno mesto, usput da napunimo i rezervoar sa jeftinim benzinom i potrosimo Dirhame koji su nam ostali.........

 

SMqRTN.jpg

 

prvo smo napunili rezervoar..........

 

2ul4nv.jpg

 

pa onda i nase stomake..........

 

xReIyF.jpg

 

ThYxo6.jpg

 

Fn32mA.jpg

 

i onda odosmo do luke .............

 

BcIyYV.jpg

 

7L9Tou.jpg

 

mislio sam da cemo se ukrcati brzo.............eh, pa nismo se ukrcali brzo...........

 

0SSURi.jpg

 

Prvo su se iskrcavali............i iskrcavali...........a onda prvo ubacuju slepere i to samo prikolice.......i to ........traje........ <_< i traje :staa2:

 

5d6Vmb.jpg

 

tako da sam zadremao cekajuci..........

 

 

Najzad ukrcali smo se...........

 

ycsj2k.jpg

 

2Obgc4.jpg

 

vezao sam motor, dok sam Verici nesto govorio ............ cujem iza ledja nasim jezikom mi se obraca mornar...........sta jedan mornar.........cela posada govori nas jezik - NORMALNO, jer su Hrvati :zvizduk:

 

Gledam luku, upijam ove slike, ovo sunce..........

 

BKluaR.jpg

 

I6FhJK.jpg

 

Brod krece................odlazimo - gotovo je sa Afrikom..............

 

uMmBAH.jpg

 

idemo dalje...............gledamo u pravcu Spanije............Evrope...........

 

0scfPm.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

I stigosmo do Evrope...............

Na neki nacin prija kada se vracas na u "uredjenije" krajeve a na drugi neka seta te uhvati za onim tamo krajolicima gde je priroda Car a ne ljudi.........

 

Oslobadjam motor veza, pristali smo u luku Algeciras, Spanija.........

 

M7nK8P.jpg

 

 

Cekam da spuste vrata trajekta ..........

 

tBiBcY.jpg

 

Posle iskrcavanja, formalnosti carinskih idemo do hotela i usput vidimo da je i sa ove strane mediterana vreme za plazu.......

 

U6L3dZ.jpg

 

Hotel smo lako nasli, sve je super cisto, novo........presvalacimo se i malo u setnju i u kupovinu hrane..........spremamo sami hranu jer smo uzeli apartmanski smestaj. Imamo pristojan stan na raspolaganju a u hotelu smo..........super.

 

i10RPG.jpg

 

Algeciras je mnogo lep, odusevljeni smo starim delom grada koji je sav u keramickim plocicama i to kakvim plocicama...........

 

S68oaX.jpg

 

uVYLnS.jpg

 

zfgtmO.jpg

 

Ovaj trg je izuzetno bogat detaljima............

 

nMi7dx.jpg

 

z8iuLh.jpg

 

gMfkRk.jpg

 

gde god pogledas o ono plocice i to izgledaju kao rucni rad........predivno......

 

xQzgSY.jpg

 

k1M0VT.jpg

 

BXjRs1.jpg

 

Setajuci u jednom izlogu jedne veterinarske radnje, vidimo super simpaticno kuce (Bishon)........

 

CU2ePB.jpg

 

8sGLtK.jpg

 

Setismo se naseg Djoleta koji je u Beogradu sa sinovima..........valjda je dobro..........rastuzismo se.........

 

Idemo dalje do prodavnice hrane..........da se snabdemo malo.........

 

8oXI4E.jpg

 

LAcZjM.jpg

 

Pogledajte cene prsuta............neverovatno je kako je sve jeftinije nego li kod nas, mi kao da mo milioneri a ne sirotinja............nikako ne mogu da ukapiram tu logiku. Kazu da je SAD naj-jace trziste i tamo su naj-jeftiniji proizvodi.........kako to..........pa lepo - tako diktiraju oni koji to mogu......a mogu.

 

Verica gleda izlog .......

 

hqouV8.jpg

 

u stanju je da obidje ceo grad i da kupi.........mozda - jednu krpicu, cesto ni jednu.........cista suprotnost od mene. Valjda smo zato zajedno..............valjda.

 

Kupili smo svasta od hrane.........onako za dusu........

 

Malo morskih divota........

 

NNV83w.jpg

 

manjih i vecih rakova (kozica)........

 

treba to sada malo spremiti i naslagati na tanjire..........

 

mGDNGF.jpg

 

da bi nam sva cula bila zadovoljena. Ja mogu da jedem i iz konzerve, mogu i iz papira......ali volim kada serviram koliko toliko i onda uzivam 100%............

 

OF1n7U.jpg

 

h23xKv.jpg

 

Servirali smo na terasi.............sad mozemo sa uzivanjem da veceramo.........

 

AHflJn.jpg

 

:takoje: :takoje: :takoje:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

"Imao sam busolu u navigaciji.................ali nisam znao da je koristim jer nisam procitao uputstvo."

To nam je u genima da sve znamo, a ne čitamo...(ja pročitam i to često ...)

Imam malu primedbu na putopis, koliko sam mnogo želeo da što pre počne isto toliko bih voleo malo da

se smanji dnevna doza. Pogotovo ako autor želi aktivnije učešće čitalačkog auditorijuma, brate ne stižem

da upijem sve fotke i komentare (da i dalje Afrika u mojoj glavi bude mokra???).0staa2.gif

Možda bi bilo dobro ubaciti i neki video materijal (ako postoji).

Ranijji putopis (afrički), njegov krajolik (afrički predeli) nekako su bili prijatniji, fali mi ona oaza iz OPSTANKA1lol.gif.

Pozdrav.1zdravo.gif

 

Srbi čitaju upustvo da vide gde su se zeznuli

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

IDE RED DA SE DA OBASNJENJE ZASTO OVOLIKA PAUZA................

Iskreno, nije mi se pisalo...........malo sam se bavio drugim stvarima, zima, manje motorom, bile su tu zimske veceri putovanja u reziji Severijana i uz moje skromno ucesce u nekoliko veceri u Beogradu i u Novom Sadu......bilo je lepo.

 

Malo sam se bavio gde cu ici kada otopli .............. i to je uradjeno i delimicno i odvozano........

 

U ovoj sezoni 2015 ja sam presao oko 8.500 km do sada, u martu bio u nemackoj do Touratech (da mi postave neke stvari sto sam ranije narucio - oko 2.800 km), pocepao sam zadnju gumu (uspeo da predjem ipak 10.000km), odlucio da idem na put za IRAN...............sa nekim prijateljima, a mozda i bez njih............,  organizovao odlazak na Svetu Goru sa mojim Slovencima (to smo uradili u trajanju od 01. do 10. maja - 4.500 km) meni je to bio jako prijatan put........lepo se slazemo.

 

Sredinom maja (19. i 20. maj) probna voznja sa ljudima sa kojima bi trebao da putujem za IRAN............

 

Krajem maja idem sa drugarima (nas 7) za Mugello, zatim na Dolomite pa Jadranskom obalom do Splita na rodjendan BMW Moto Kluba Split kod Rakele........i to ce biti nekih 10 dana............

 

Malo cemo pauzirati i neke kratke voznje sa Vericom i Djoletom po Srbiji tokom Jula i Avgusta, Verica u Junu ce biti u Spaniji...........

01. septembar je datum za start za IRAN.............

 

Ovu godinu sam dosta sabio, bice tu dosta kilometraze, zbog svega toga .............nisam pisao putopis, pokusacu sada da ga zavrsim...........

 

To su planovi.................ajde da pokusam da ih realizujem.............

 

Ajde da se vratim na nasu temu - putopis iz 2014 - Put po Maroku i Evropi..............

 

Nastavljamo put 05. Juna iz grada Algeciras, tovarim motor...........

 

Ek96uU.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

SbTY5Y.jpg

 

Napustamo divan hotel i krecemo jos boljim putevima po Spaniji u pravcu Portugala...............

 

Znakovi pored puta su jako, jako eksplicitni.................

 

9WKz1P.jpg

 

Srecemo kolege................pozdravljamo se.............

 

OHOcN8.jpg

 

R9LeTI.jpg

 

nCS8IY.jpg

 

5UGpOl.jpg

 

O2ym9t.jpg

 

Svuda solarni paneli.............ljudi na pametan nacin koriste blagodeti prirode...........

 

1MOW8L.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Dolazimo do vremena za pauzu i odabir pada na lep parking, restoran ................

 

ZaRnCX.jpg

 

Vrlo zanimljiv parking ...............i za motocikle !

 

h74IUC.jpg

 

uQTX7f.jpg

 

nastavljamo veoma modernim i lepim putevima............... mostovima..........

 

JqEmb7.jpg

 

c4SsL5.jpg

 

i tako ogladnismo od silne lepote...................pa stadosmo u jedan mali restorancic............imaju piletinu, odlicno...........DAJ !!!!!!!!!!!!!

 

UK7N6x.jpg

 

:na_glavi:  :na_glavi:  :na_glavi:  Kako malo (piletine) treba coveku da bi bio sretan.............jos neko pivo pride..........ih , divota..........

 

:takoje:  :takoje:  :takoje:

 

ohQ7kM.jpg

 

Krompirici su stigli malo kasnije.............ali uvek .......DOBRODOSLI !!!!!!!!!!!!

 

I odosmo dalje ka nasem danasnjem cilju PORTUGAL.........

 

duZ36S.jpg

 

grad Portimao je nama preporucen kao miran i prelep gradic..................tako je i bilo.........

 

orItdG.jpg

 

Smestili smo se u hotelski apartman - sve OK..............vecera na terasi, Verica je napravila divnu veceru...........

 

wy6InB.jpg

 

 

Bio je i desert............pita sa jabukama..........

 

jeuJmn.jpg

 

Sad sledi pauza ..................bar do sutra.............evo .....iskreno - trudicu se da odrzim rec ili :tras2:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Zar i Djole na motor??? :stabre: Djole je vas pas,ukoliko se ne varam?

Da, Djole je nas Yorksir Terijer.........po profesiji pas a u stvari nas ljubimac............koji ima svoju torbicu i voli da se vozi motorom. Ne ide na duge puteve, ali po Srbiji..........moze.

Ya84t9.jpg

 

Djole ima 3,5 godina i tezak je 1,52 kg...................i mnogo je dobar............

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Da li bi hteli postavite sliku te torbice,bas me interesuje jer i ja planiram da sa mojim drugarom krenem u voznju,ali ne znam kako to da izvedem,doduse malo je veci (maltezer) ima oko 4kg :))

Izvinjavam se zbog skretanja sa teme,tj putopisa.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Odgovor za wandelaar

 

Slikacu torbicu i postavic na Facebook stranicu, lakse da ne mesam sa ovom temom, a ti pogledaj na mojoj Facebook stranicu

10404296_10204912985371921_6673363488993  Zoran Mihajlovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

33 dana covjek ceka na odgovor a ti njemu facebooc, a ako ga nema?

pitao je onaj konobar iz Gardelina kada cete ponovo doci.

pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

33 dana covjek ceka na odgovor a ti njemu facebooc, a ako ga nema?

pitao je onaj konobar iz Gardelina kada cete ponovo doci.

pozdrav.

Veliki pozdrav Mile,

pozdrav i za konobara iz Gardelina, simpatican covek i biftek je bio o d l i c a n !!!

Eto nas do vas, cim nas prilika nanese............gledacemo da to bude sto pre jer je meni zaista prijatno u Puli.

 

Pozdravi Gospodju i vucjaka..........tebi posebni drugarski pozdrav,

 

Ciao...............

:jee1:  :jee1:  :jee1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZX10-R

Predivno kao i uvek...detaljno...gastronomski potkovano.....kad god citam vase putopise osecam se kao da sam i sam bio tu negde sa vama...zahvaljujuci tvom jedinstvenom nacinu komunikacije sa nama citaocima... Nekada su velike udaljenosti odbijale, sada u ovim vremenima i zahvaljujuci osobama kao sto ste vi,veoma daleki predeli izgledaju kao da su tu nadomak ruke...cak i mesta na kojima vecina nikada nece biti na ovaj nacin ce nam biti vise nego poznata. Veliko HVALA za svaki Vas putopis. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N

Dugo sam odlagao citanje ovog putopisa, tek sad vidim sta sam propustio. Odlican putopis, jedva cekam nastavak.

Jako me je dirnuo deo u skoli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Zdravo,

 

puno stvari se izdesavalo, vreme prolazi a ja zabushavam................ne pisem, nesto me mrzi........

 

Postao sam lenjivac sto se tice pisanja ? Ne - nisam, nego neke stvari se desavaju, teraju na razmisljanja, teraju na drugacija sagledavanja svega, pa i svakodnevnog zivota. U to obicno, svakodnevno spada i pisanje............

Zasto ? Zasto me toliko mrzi da pisem .........sada ?

Evo mog pokusaja da iskreno odgovorim na ovo prosto pitanje......

 

Pisati za mene znaci komunicirati iskreno bez pripreme, bez pravljenja beleski pa onda pisati, brisati i tako to...........kada pisem gledam da to bude prirodno, bez uvijanja vec kao da pricam sa sebi dragom osobom i kada gledam da sto iskrenije prenesem svoje utiske, isto tako gledam da moje izlaganje ne bude opsirno i dosadno. Gledam da napisem onako kako bi ja voleo da procitam neki putopis, da me ne davi vec da lagodno putujem uz pomoc reci i narocito slika............fotografija...........predelima kojim je putopisac proputovao......

 

Ako nisam raspolozen za razgovor, ako me muci zdravlje..........mislim na reumu, zglobove koji kod mene oticu s'vremena na vreme, kada razmisljam o poslu.........ako nisu sve kockice na svom mestu, kada se desavaju razne promene, kada shvatite da starite..........sve to utice na raspolozenje i tada pisanje nije bas idealno resenje, bar ne pisanje putopisa.

 

Hvala Bogu, nemam nikakvu bolest koja me muci, mozda malo krstenica...........tojest datum te moje krstenice, pozuteo, izbledeo .........

 

Posto vas nisam navikao da vam kukam, necu ni sada...............dovoljno je ovoliko koliko sam napisao na tu temu.

 

Zivot ide dalje, idemo i mi...................znaci, idemo dalje !!!

 

Da se vratimo na putopis i da pokusam da ga zavrsim lagano i lepo kako je i protekao te vec daleke prosle godine 2014.

 

Stigli smo u Portimao, smestili se i malo odmarali.............

 

Obisli smo grad pa malo kasnije i trkacku stazu u blizini......... 

 

GHIVgM.jpg

 

7bQqot.jpg

 

Trgovi, plaze, veoma zanimljivo, lepo................

 

zEIBSJ.jpg

 

0XPtnM.jpg

 

 

dobrih kafica.......................

 

qYvDGK.jpg

 

prelepih jedrilica u marinama................

 

936cv8.jpg

 

xHrD9I.jpg

 

Gde izmislise stepenice............samo da coveka umore............

 

USctk4.jpg

 

Stigosmo i do trkacke staze, cuju se neki automobili ?? ili motori ??...............

 

Parkiramo se na brzaka i ....................platimo kao neki papci karte da udjemo i gledamo praznu stazu, nisu cak ni neki treninzi vec onako se voze, testiraju, steluju.............a mi izvolite 5 € da malo prosetamo.................

 

ThXoZN.jpg

 

etojbN.jpg

 

Evo i dokaza.................karta prava, za gledanje prazne staze..............

 

Kad su mi rekli da mora da se plati, kazem ja .......... OK, jel su treninzi sada? oni kazu .........jesu, zato i placate.

Ali nisu rekli da se treninzi zavrsavaju za 10 min. tako da kada smo mi usli................GOTOVO !

 

Te mi lepo odosmo..........lagano.............

 

4z5uVD.jpg

 

 

kuci (soba koju smo iznajmili) i na veceru..............

 

ckqGqm.jpg

 

 

IRqFBu.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja opet nekako jedno prakticno pitanje. Valjda sto svaki put zamisljam kako bi ja isto to mogao mozda poduzeti pa razmisljam previse o detaljima. Radi se o prtljagu i kolicini doticnog. Tu ste vec vise nedelja na putu, kako ste krenuli pa kroz evropu do trajekta i onda put po maroku do juga i nazad i sa opet ponovo po evropi.

 

Mene zanima gde stane sva ta garderoba, vidjam razne obuce(x2 za tebe i Vericu), garderoba cini mi se na svakoj slici druga(takodje x2) a pored svega toga i oprema za slikanje i ostale sitnice i jos plus od hrane ponesto? I jos poneki suvenircic..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja