Jump to content

Moto Zajednica

TOUR du MAROC & EUROPE 2014.

Recommended Posts

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Kakva li je voda u okeanu?Dal je zima za kupanje?

 

:zdravo:

 

Atlantik je uvek mnogo sveziji, zavisno od oblika obale i mnogo divljiji od mora, u vreme kad sam prolazio (kraj maja) voda nije bila za kupanje..........mozda za one hrabrije od mene :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Bački Jarak
  • Motocikl: Suzuki v strom 1000

Samo da se upišem, i naravno pozdravim, neverovatnog svetskog putnika i njegovog vozaca. Šalu na stranu ali ovakav put se moze Ostvariti jedino sa ovakvom podrškom, koju Marokanac ima od Verice. Veliki pozdrav za dvoje velikih ljudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

 

 

Evo me............

 

Cim temperatura malo poraste, ja ne mogu da pisem putopis......... nesto se rastimuje kod mene i samo bi negde isao........tako da nemojte zameriti - to je razlog pauze.

 

 

Gde smo ono stali?

 

A da, znaci 13. DAN - 27.05.2014, nneeeeeeeeeeee !!!!!!!!!!! GRESKA !!!!

 

nastavljamo tamo gde smo stali - a to je kad ono ulazimo u usek prema Atlantiku na putu ka nasoj najjuznijoj tacki u Zapadnoj Sahari, za danas to je grad LAAYOUNE.

 

ZNACI I DALJE SMO 12. DAN - 26.05.2014 ..........drugi deo (popodne) :zvizduk:

 

x7wMnp.jpg

 

pecarosi se ne obaziru na jak vetar koji duva sa atlantika na kopno....

 

H1h3Hb.jpg

 

taj vetar nanosi pesak svuda..........

 

n8PjuT.jpg

 

prolazimo kroz pecaroska sela.......koja se trude da privuku malobrojne putnike.....

 

g3F9sc.jpg

 

Z99oN3.jpg

 

ulazimo u neke "nacionalne parkove".......sem tabli nisam primetio bilo sta drugo cime bi prepoznao neki nacionalni park.

 

82ITGY.jpg

 

IN7k0B.jpg

 

U stvari drzava Maroko se trudi da unese sve elemente jedne normalne drzave u ovaj deo Zapadne Sahare koji drzi pod vojnom kontrolom i ne dozvoljava Mauritancima da oni dodju u posed ovih prostranstva..........pametno (mislim na ovaj nacin, ulazu a ne samo da iskoriscavaju).

 

WmNhGs.jpg

 

Eh, sada malo da obratimo paznju na jednu pojavu koja je karakteristicna za Saharu zbog stalnog bocnog vetra. Taj "bezobrazni" vetar nanosi pesak, prekriva put i moze biti izuzetno opasno kada vozite recimo 80-120 km/h......ulazite u krivinu, tu neki brezuljak a na izlasku iz krivine PESAK !!!.........verujte mi da lako........vrlo lako mozete da padnete.

Zato UVEK imate to na umu i problema nema.......... :aha:

 

nhtmyH.jpg

 

PouyHU.jpg

 

kzdU5u.jpg

 

xSG1B2.jpg

 

GGYef6.jpg

 

kGeSTA.jpg

 

evo na sledecoj slici vidite kako to vetar duva i nanosi pesak.........

 

OvEmjo.jpg

 

qAp3kn.jpg

 

IDYq7U.jpg

 

a evo kako izgleda kad ga nanese........

 

cAmI3F.jpg

 

2DALMN.jpg

 

HRFtEU.jpg

 

dCiS78.jpg

 

Kao i svuda u svetu i ovde postoji sluzba koja se brine o odrzavanju prohosnosti puteva i kada pesak pretera........oni posalju utovarivac na kamion sa vucnim vozom do mesta koje je kriticno i on lepo sa kasikom skloni sav taj pesak (kao sto kod nas sklanjaju sneg zimi kada ga vetar nanese na put).......

 

c6YDhg.jpg

 

v9pHbo.jpg

 

Znaci, nemoj sada kao ..........nisam vam rekao. Znaci puna paznja, 100% koncentracija pri voznji i problema nema............. :hej:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

I tako stigosmo u grad TARFAYA

 

9oZ2NN.jpg

 

Zasto smo svratili u grad Tarfaya?

 

Ja kao i vecina dece na ovoj planeti u vreme mog detinjstva procitao sam knjigu "MALI PRINC" koju je napisao Antoine de Saint Exupery.

On nije bio samo pisac koji je maltene iz dosade napisao knjigu kako bi zabelezio ono sto je njegova masta stvarala. On je u Tarfayi proveo godine radeci kao pilot postanskih aviona dvokrilaca u to vreme. To je tada bio vrlo rizican posao i piloti su bili nesto sto i mi motociklisti putnici imamo u srcu......... u dusi.......i on je bio pustolov.

 

Ja cu sebi dopustiti da vas malo "udavim" i da neki mladji citaoci koji ne znaju za ovu knjigu ............saznaju. Mislim da je covek siromasniji ukoliko nije procitao ovu malu knjigu.

 

Nemojte mi zameriti ukoliko se ne slazete sa ovim.........hvala.

 

oWRGer.jpg

 

Putovanje malog princa

Mali princ, usamljeni dečak iz svemira napustio je svoju malenu planetu i svog jedinog prijatelja, crvenu ružu o kojoj se brinuo i koju je voleo najviše na svetu i krenuo na putovanje s ciljem da nešto novo otkrije i nešto novo nauči. Iako je ruža za njega bila jedinstvena i značila mu sve u životu, njeno prijateljstvo i lepota nisu mu bili dovoljni.

Na svom putovanju od planete do planete princ je sreo različite ljude koji su u jednom bili slični. Svi su bili usamljeni, prezaokupljeni samim sobom ili svojim poslom, nisu primećivali svet oko sebe, niti važne stvari u životu. Mali princ nije razumeo smisao njihovog postojanja. Zapanjila ga je besmislenost, besciljnost i beskorisnost njihova rada, velika uobraženost i potpuno odsustvo ljubavi i razumevanja prema poslovima koje obavljaju. Upoznavši kralja bez podanika koji je mislio da su svi ljudi njegovi podanici i uobraženka za koga su svi drugi ljudi obožavaoci, princ se upoznao sa svetom u kome vladaju sujeta, sebičnost i opijenost samim sobom. U susretu sa pijancem koji pije da bi zaboravio stid što pije, uvideo je besmislenost života čoveka, koji je izgubljen i bez ikakvog cilja. Poslovni čovek koji broji i iz pohlepe prisvaja zvezde, geograf koji ispisuje knjige o dalekim svetovima, a nikada nije upoznao svet u kome živi i fenjerdžija koji ne vidi lepotu koja ga okružuje pokazali su mu da čovek iako je slobodan može biti zarobljen u svetu u kome živi, ako obavlja dosadan i beskoristan posao. Mali princ je bio dečak otvorenog srca, iskren i pun ljubavi i zato se razočarao kada je shvatio shvatio da u životima ljudi koje je sreo vlada duhovna pustinja i da oni ne mogu biti njegovi prijatelji. Jedini iskreni prijatelj na njegovom putovanju bila je lisica koja ga je uverila da čovek samo srcem dobro vidi, da njegova ruža nije kao ostale ruže, da je ona baš onakva kakvom je i smatrao, prelepa, jedinstvena i nezamenljiva.

Na svom putovanju mali princ je upoznavajući druga bića upoznao samog sebe i mnogo naučio o životu i smislu življenja. Otkrio je koliko mu je ruža važna i koliko je povredio svojim odlaskom. Shvatio je da su rad, iskreno prijateljstvo, istina i ljubav vrednosti bez kojih čovek ne može da živi, da se ljubav gradi strpljivo i polako i da uvek dobijamo onoliko koliko drugima dajemo. Svoje putovanje mali princ je završio misleći samo na svoju crvenu ružu.

 

Roman za decu (savremena bajka za decu - alegorijska priča za odrasle)

Mali princ

Autor

Antoan de Sent Egziperi

Glavni likovi

Mali princ, pilot,

Sporedni likovi

kralj, poslovni čovek, uobraženko, pijanica, geograf, fenjerdžija, lisica

Tema

Prinčeve zgode i nezgode na njegovom putovanju

 

Kompozicija romana

Početak: Pisac počinje priču svojim iskustvom iz djetinjstva. Upoznajemo ga kao dečaka koji je doživeo neuspeh sa slikarstvom. Odrasli mu savetovali da se okane slikarstva, te da se radije posveti nečem drugom.

Zaplet: Dečak je odrastao i postao pilot. Leteo je po celom svetu i jednog dana doživeo je kvar u pustinji Sahari. Bio je hiljadu milja daleko od naseljenih krajeva, a imao je vode za nepunih osam dana.

Vrhunac: Dečak upoznaje malog princa, koji mu priča o svojoj planeti i ruži na njoj, o svom putovanju, avanturama i ljudima koje je sretao putujući po zemlji.

Rasplet: Shvativši da je svojim odlaskom povredio crvenu ružu, svog pravog prijatelja, mali princ je odlučio da se vrati na svoju planetu. Pisac traži od njega da ne odlazi, no mali princ je čvrsto odlučio.

Epilog: Princ se rastaje sa piscem i princ odlazi sa zmijom.

 

Pisac nam u ovoj savremenoj bajci dočarava stvaran svet i poručuje nam da moramo da shvatimo istinu o sebi. On želi da ljudi svi ljudi budu budu što sličniji Malom Princu. Iako je puna gorke kritike upućene odraslima koji ne mogu da shvate čak ni najjednostavniju istinu o sebi, ova alegorijska priča o teškom putu prijateljstva i ljubavi, prožeta je humorom, vedrinom i optimizmom. Skrivajući se iza dečaka zlatne kose koji napušta Zemlju u nadi da će naći svoju ružu čitavu i nedirnutu, pisac nas na kraju priče ostavlja s verom da će se u moru umišljenih, pijanih, hladnih i sebičnih stanovnika ovog planeta naći oni koji će shvatiti žrtvu Malog Princa, te potražiti u sebi snage da krenu njegovim stopama – putem ljubavi i odgovornosti.

Čovek je društveno biće; određuju ga ljubav, prijateljstvo i rad prožeti iskrenošću i istinom. Ako nam nešto od toga nedostaje, ili to ne pružamo drugome, nastaje jaz koji je teško premostiti. Ljudi su osamljeni, oholi, otuđeni od drugih, ali još uvek postoje oni koji veruju da se svet može promeniti.

 

xFy2RS.jpg

 

idemo na malu pauzu i nastavljamo...........(moram, ogladneo sam........ :neznam: )

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Veliki Mali prinče,

Kao očito dobar poznavalac tog dela sveta, da li bi bio ljubazan da nam objasniš sukob između Maroka i Mauritanije oko Zapadne Sahare. Znam da to mogu da izguglam, ali bih voleo da čujem od tebe. I zašto u tome "navijaš" za Maroko, osim što znamo da si u njemu odrastao.

I kad već pitam da pitam i ovo, a bilo bi korisno za sve koji bi da krenu tvojim stopama. Postoji li bilo kakva veza između Maroka i Tunisa, odnosno mogućnost da se zaobiđe Alžir, a da se ne vraća u Evropu?

Ako smatraš da bi ovo poremetilo tok putopisa - ignoriši...do sledeće prilike :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Eto mene........... zavrsio sa ruckom (i nije bio neki rucak - Slatki Kupus sa junetinom....bez zaprske....... >:( ) Verica pokusava da me navede da smrsam...........hvala joj :jok:

 

Evo da vidite da tamo neki narodi znaju da prepoznaju i pokusaju da obeleze nesto ili nekog kada je kvalitet u pitanju.

Marokanci su obelezili da je ovde u Tarfayi ziveo, leteo i pisao jedan iskren covek .......zaljubljen u istinske ljudske vrednosti - Antoine de Saint Exupery (Antoan d Sent Egzuperi).

 

HUxlTh.jpg

 

podigli su spomenik u vidu njegovog aviona........

 

snvrkS.jpg

 

napravili su i mali muzej koji objasnjava zivot i delo pisca Malog Princa.......

 

SPpwGV.jpg

 

posle obilaska, seli smo i popili kaficu u jedinom hotelu.........prepakovali stvari.......

 

5KM2dV.jpg

 

iMHN4N.jpg

 

LI0nM5.jpg

 

i nastavili put ..............

 

2i4INY.jpg

 

pazeci na saobracajne znakove........ :lol:

 

I tako vozeci misli prolaze polako kroz moju glavu (he, he........pametna glavica he, he ili glavurda........), razmisljam o Malom Princu, sebi obecavam da cu po povratku kuci jos jednom procitati knjigu.

 

U knjizi pise:

"Covek samo srcem dobro vidi. Sustina se ocima ne da sagledati."

 

"Pustinju ulepsava to sto se u njoj negde krije bunar......."

 

"Oci su slepe. Srcem treba traziti."

 

A za to vreme, pored mene prolecu slike..........

 

ls2HW9.jpg

 

olVs8j.jpg

 

fOE0lB.jpg

 

g7DoKx.jpg

 

0yfEcb.jpg

 

Kao sto vidite neke kamile se voze Land Rover-om, dok neke trckaraju pustinjom..........

 

P2PBMc.jpg

 

Ubrzo se priblizavamo jos jednom od bezbroj kontrolnih punktova, sve vrvi od vojske..........

 

9Rebgd.jpg

 

prilazimo gradu Laayoune koji je i vojna baza plavim slemovima a i Marokanskoj vojsci.........

 

uV8FKo.jpg

 

CpW2eD.jpg

 

vojske ima svuda...........

 

2TLHYT.jpg

 

probijamo se kroz grad i stizemo do hotela gde imamo rezervaciju......

 

yjoUEp.jpg

 

sve je OK, raspremamo se pa idemo na veceru............

 

VUPsIM.jpg

 

jn8OLt.jpg

 

p640Vk.jpg

 

i dok nas veran pratilac odmara..........

 

gs4lUS.jpg

 

mi odlazimo iz naseg cvetnog hotela na veceru negde u okolini........

 

movFXT.jpg

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Veliki Mali prinče,

Kao očito dobar poznavalac tog dela sveta, da li bi bio ljubazan da nam objasniš sukob između Maroka i Mauritanije oko Zapadne Sahare. Znam da to mogu da izguglam, ali bih voleo da čujem od tebe. I zašto u tome "navijaš" za Maroko, osim što znamo da si u njemu odrastao.

I kad već pitam da pitam i ovo, a bilo bi korisno za sve koji bi da krenu tvojim stopama. Postoji li bilo kakva veza između Maroka i Tunisa, odnosno mogućnost da se zaobiđe Alžir, a da se ne vraća u Evropu?

Ako smatraš da bi ovo poremetilo tok putopisa - ignoriši...do sledeće prilike :moto3:

 

Kao prvo hvala sto smatras da sam neki poznavalac ovog dela sveta, mislim da je moje poznavanje jako skromno (izvini ako te razocaravam). Znaci da bi bio poznavalac, ja bih morao malo da se bavim ovom temom........a to nije slucaj.

Ja u srcu nosim Maroko kao zemlju mog odrastanja, ja pamtim jako lepe uspomene iz tog vremena i odnos ljudi prema strancima (posebno iz Jugoslavije) je vise nego prijateljski. To je (za mene) jedan pitom, ponosan i vrlo gostoljubiv narod i meni se to svidja.

Eh, sad problem Zapadne Sahare..............ja nisam imao nameru da "navijam" za Maroko po tom pitanju ali Maroko poznajem.........Mauritaniju nazaslost ne poznajem. Odgovor je - "navijam" jer sam tamo odrastao.........

Sto se tice ferry-boat veze izmedju Tunisa i Maroka.......ona na zalost ne postoji, koliko ja znam.

Tunis (Tunis) - Genova (Italy) - Tanger(Maroko) je jedini nacin po meni.........

 

Inace sva pitanja su dobrodosla..............uvek.

 

Pozdrav,

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Zorane, postavljaš standarde koje ce netko poslije tebe teško postici, ali to se od tebe i ocekivalo jer svaki novi putopis je bolji od prethodnog. nisam znao za temu pa danas nakon onih naših emal. iranja vidio sam da ga je Pavle spomenuo i naravno potražio za procitati. sada sam kao i ostali nestrpljiv za dalje ali Ti po malo napred.

Puno pozdrava tebi i Verici.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

13. DAN - 27.05.2014

 

Danas smo ustali ranije, odredio sam da cemo odvozati danas nesto vise od 1.000 km i opet spavati u Laayoune gradu.

Znaci danas voznja, prtljag smo ostavili u hotelu (nosimo samo alat) i idemo do grada DAKHLA i to ce biti nasa naj-juznija tacka ovog putovanja.

 

Zasto idemo do Dakhle......... :zbunjen: ...... nemam pojma, tako sam odredio u glavi.

 

Evo karte Zapadne Sahare i u raznim bojama kako je Maroko i kada (godina) zauzimao ovu teritoriju...

 

cXuVYj.jpg

 

a evo i nasa danasnja ruta.......oko 1.100 km.

 

3CMnCZ.jpg

 

Ujutru, mali problem.........primecujem da sinoc nisam stavio bateriju foto aparata na punjenje.

Ima struje ali nedovoljno za oko 200 do 250 fotografija dnevno koje snimamo, znaci STEDNJA !

Slikacemo samo Dakhlu i gassssssssss............. :moto3: nazad.

 

Put ionako nije zanimljiv.......ide uz obalu Atlantika........

 

Krenusmo...................gassssssssssssssss i posle oko 550 km lagane voznje (bez prtljaga, maxi brzina 120 km/h......mini brzina 120 km/h)

 

STIZEMO U DAKHLA.........

 

GpHL4p.jpg

 

grad cist, izgleda kao nov............sredjen je ........

 

PmdVk1.jpg

 

u centru grada vrlo cudna skulptura, saznali smo da je zovu PENIS DAKHLA..........

 

aWtHmf.jpg

 

aerodrom ...........ganc nov....... :zvizduk: ima se - moze se........

 

Uy3qPD.jpg

 

dzamija takodje.......

 

zjfqcv.jpg

 

ima tu i tamo ostataka gradjevina iz vremena Kolonijalnog Portugala.........

 

XPSn2i.jpg

 

isti stil gradnje je i kasarna ............

 

UhxI0J.jpg

 

sa druge strane grada prilaz uobicajen....

 

pZSp5g.jpg

 

Obala nije nimalo pitoma, atlantik ovde udara veoma jako.........ne bi smeo da udjem u vodu......

 

v0fh4n.jpg

 

kyiEWE.jpg

 

4BC4CU.jpg

 

Na brzaka smo pojeli neku salatu...............struje u aparatu nije vise bilo...........

 

Gaaaassssss...... :moto3: nazad u Laayoune, sutra sa napunjenim baterijama idemo polako na Sever uz obalu.........icicemo do Legzira beach, videcete, vrlo zanimljivo i lepo.........

 

Ciao do sutra............. :zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KtM 640

Inace ako mogu da dodam svoje zapazanje 1oda.gif

 

Prvi put sam gosim"Marokanca"video u Ralji na nasem Malholandu kod cuvene kafanice...Sedimo mi i prolazi neki lik sa GS-om1moto3.giflepo je zalegao u krvini komentarisem sa drugarom1bljak.gif posle par minuta vraca se lik skida kacigu seda u kafanicu i naravno uzima nesto za klopu 1oda.gif(zakrcela creva) gledam ja onu masinu gledam nalepnice na koferima Srbija Maroco auu al je ovaj odradio turu...

Da sam malo vise poznavao Mrokanca kao kroz ovaj putopis sigurno bi otisao da se upoznamo i da kao paravi bajkeri popijemo po jedno ladno0namigivanje.gif.

Sve pohvale za dosadasnji putopis za njega i njegovu saputnicu naravnoo ...

 

1zdravo.gif

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Inace ako mogu da dodam svoje zapazanje 1oda.gif

 

Prvi put sam gosim"Marokanca"video u Ralji na nasem Malholandu kod cuvene kafanice...Sedimo mi i prolazi neki lik sa GS-om1moto3.giflepo je zalegao u krvini komentarisem sa drugarom1bljak.gif posle par minuta vraca se lik skida kacigu seda u kafanicu i naravno uzima nesto za klopu 1oda.gif(zakrcela creva) gledam ja onu masinu gledam nalepnice na koferima Srbija Maroco auu al je ovaj odradio turu...

Da sam malo vise poznavao Mrokanca kao kroz ovaj putopis sigurno bi otisao da se upoznamo i da kao paravi bajkeri popijemo po jedno ladno0namigivanje.gif.

Sve pohvale za dosadasnji putopis za njega i njegovu saputnicu naravnoo ...

 

1zdravo.gif

 

Secam se tacno tog dana, mislim da sam posao do Usca ali posto mi se nesto vozilo rekoh ajd, da odem malo starim putem do Avale pa jos malo do Ralje. Tacno, vratio sam se brzo i rekoh ajd da popijem nesto, kelner rece da ima dobra corba.......pa kad vec ima, narucih corbu.

Secam se i grupe motordzija koji su sedeli i pili kafu i pice.......

Drugi put, javite se da se rukujemo i popijemo po pivo ili sok.......

Pozdrav........ :zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

14. DAN - 28.05.2014

 

Vracam prtljag na motor, idemo polako nazad..........

 

RNprL3.jpg

 

Danas cemo ici do LEGZIRA BEACH, koliko sam ja shvatio to je neka lepa plaza na Atlantiku koja je poznata po tome sto je voda izdubila stene u obali i kada je oseka..........prelepo je.......

 

Ajde da vidimo........

 

:moto3: idemo i dobar deo puta danas je put koji smo presli u dolasku...........

 

PRYNx7.jpg

 

ZoZWUI.jpg

 

lnfi02.jpg

 

prilazimo gradu Tarfaya gde vetar dosta jako duva i nanosi pesak na put...........

 

Ulaz u grad i danas cisti utovarivac..........

 

5diXd8.jpg

 

stajem da sipam gorivo......treba iskoristiti sto je ovde (Zapadna Sahara) gorivo bez PDV-a 0.90 EUR.

 

Wnax8a.jpg

 

nNI4gn.jpg

 

ztYjpt.jpg

 

ogranicenje brzine..........100 km/h, mi jurcamo 120 km/h ........ :zvizduk:

 

gjglXF.jpg

 

Idemo dalje, ponekad zastanemo........javimo se, takav je red.........

 

WtYhPY.jpg

 

KfiSHS.jpg

 

malo kasnije nailazimo opet na pesak, ajde da se malo slikamo ...........

 

q2hOGC.jpg

 

JeqfKz.jpg

 

7EfJf1.jpg

 

odoh ja da se popnem na tu Dinu, Verica ce da slika.......da pokusamo da vam docaramo kako vetar duva non-stop i nosi pesak .................non-stop.

 

4kuwc2.jpg

 

fiB74e.jpg

 

h4SbXk.jpg

 

krenem nazad (da sidjem) i ako malo zagledate, videcete kako se pod koracima pesak dize.........zato i ne skidam tkaninu preko usta........

 

CQpG4y.jpg

 

ci5Zm1.jpg

 

zEB6y8.jpg

 

i kako stari obicaj u pustinji nalaze............ostavi trag iza sebe, uzimam par kamenova i stavljam ih jedan na drugi. Nekada je to verovatno imalo smisla, sada .......... cisto onako......

 

bA9z5N.jpg

 

5TPVj3.jpg

 

Verica me gleda i verovatno se misli da nisam bas cist u glavi........

 

eIzSy9.jpg

 

mozda i nisam, OK........gotova pauza idemo dalje..........

 

7EfJf1.jpg

 

malo kasnije stizemo u neki gradic, sipamo gorivo............

 

tZGSBW.jpg

 

E9Ojrz.jpg

 

mogli bi da pojedemo nesto, stajem prvo ispred "mesare-restoran".......

 

qPKyxx.jpg

 

predomisljamo se, preko puta je riblji restoran......okean pored nas, ajde da jedemo ribu......

 

C5M5OV.jpg

 

gazda raspalio rostilj........narucujemo ribu sa rostilja, macke lutalice inace izgledaju kao drumski razbojnici se slazu u nadi da ce i one dobiti nesto............

 

82tk9W.jpg

 

Mb2luo.jpg

 

W7p3PW.jpg

 

Idemo dalje.......ovaj deo puta nam je malo bio i dosadan, skrecemo prema gradu Tan Tan .........

 

iPi3hU.jpg

 

kilometri prolaze i kad smo stigli vidimo simpaticni kamp-restoran........po imenu "Les 2 Chameaux" ili u prevodu "Dve Kamile".........stajemo...

 

FcOlMw.jpg

 

vyJyEy.jpg

 

DuX9GN.jpg

 

DUKTVc.jpg

 

osvezavamo se vocem i sokovima..........ostavljamo nas TRAG (nasu nalepnicu).........

 

BSiytd.jpg

 

abA25M.jpg

 

Cx8Dtw.jpg

 

i nastavljamo.......

 

JhXu2l.jpg

 

Ovaj kruzni tok sa dve bele kamile je znak da ulazite ili izlazite iz SAHARE u ovom delu Maroka........

 

tako bar kazu......

 

XbEpSM.jpg

 

OE4Uzm.jpg

 

jTLKhE.jpg

 

BbFLup.jpg

 

nailazimo na deo puta koji nije idealan.......

 

rOR7V2.jpg

 

K1B8lB.jpg

 

klJuDb.jpg

 

kratko traje i nastavljamo dobrim putevima.......

 

wM4leu.jpg

 

kao sto vidite kaktusa ima u nedogled.........ovde cvet kaktusa daje jako ukusan plod, koji se ovde smatra vocem (kao kod nas jabuka)........

 

WoZ15C.jpg

 

blizu smo nasoj danasnjoj destinaciji, sipamo gorivo .........

 

ILbDyj.jpg

 

i posle krace voznje odlicnim putem......

 

v0BjMS.jpg

 

V4Wm1a.jpg

 

ceka nas silazak u Legzira Beach Club zemljanim putem........

 

RxVzYf.jpg

 

zn8fXS.jpg

 

smestamo se i narucujemo veceru........salate i riba na zaru......

 

gyNjoA.jpg

 

Nf5QKe.jpg

 

BRXoOd.jpg

 

pred spavanje sam na kratko bacio oko na mapu...........dokle sutra?

 

v8UJdV.jpg

 

Videcemo sutra............sad na spavanje....... -_- -_- -_-

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Napravio sam jednu malu prezentaciju puta - obuhvacen je samo deo kroz Maroko.

 

Pogledajte pa mi dajte vase misljenje.........

 

http://youtu.be/6Bw8tThOVa4

 

Nadam se da ce vam se svideti.........

 

:zdravo::moto3::zdravo::moto3::zdravo::moto3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Super je. Kako smo već i navikli od tebe. Ima puno vrhunskih fotografija. Ne samo zato što su mesta na kojima ste bili lepa, nego zato što vi umete da tu lepotu i "uhvatite". Ti uživaš u ovim avanturama, ali umeš to i da podeliš sa drugima.

Vidi se da ti izrada ove prezentacije nije samo uloženi trud, nego i zadovoljstvo da učiniš nešto za nas. Hvala ti na tome. Ti si uz Severijana i Pandu najsjajniji dragulj ovog foruma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

Napravio sam jednu malu prezentaciju puta - obuhvacen je samo deo kroz Maroko.

 

Pogledajte pa mi dajte vase misljenje.........

 

http://youtu.be/6Bw8tThOVa4

 

Nadam se da ce vam se svideti.........

 

:zdravo::moto3::zdravo::moto3::zdravo::moto3:

 

 

Презентација оцена 5+0takoje.gif, сад Африка има и боју и звук, а наравно представљање путописа на овај начин читаоцу даје утисак кретања. Путопис је оживео (шта су ти покретне сличице...чудо).

Драго ми је да сте прихватили и овај начин описа путовања!!!

Поздрав од Ђолета1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Napravio sam jednu malu prezentaciju puta - obuhvacen je samo deo kroz Maroko.

 

Pogledajte pa mi dajte vase misljenje.........

 

http://youtu.be/6Bw8tThOVa4

 

Nadam se da ce vam se svideti.........

 

:zdravo::moto3::zdravo::moto3::zdravo::moto3:

 

 

Презентација оцена 5+0takoje.gif, сад Африка има и боју и звук, а наравно представљање путописа на овај начин читаоцу даје утисак кретања. Путопис је оживео (шта су ти покретне сличице...чудо).

Драго ми је да сте прихватили и овај начин описа путовања!!!

Поздрав од Ђолета1zdravo.gif

 

Ja sam oduvek za..........medjutim ja sam od one generacije koja je malo i lenja, imam video materijala (dosta) ali ja ne znam da montiram to brzo i kvalitetno, mislim znam sta hocu da bude na kraju.........i ritam, muzicka podloga, vreme...........sve mi je jasno nego ne mogu da krenem u to ......... sam.

Jedan moj prijatelj mi se ponudio (radio je nekad kao montazer u TV) da pomogne, uskoro.......sa prvim snegom krenucemo i u video realizaciju..........nadam se.

 

Bice jedan ...onako, pristojan video zapis koji ce obuhvatiti celo putovanje od nekih 40-45 min. u HD rezoluciji sa dobrom zvucnom matricom................nadam se.

 

Aj, Ciao...........

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Fenomenalno kao i uvek, od tebe se samo tako i očekuje.

Ake smem da budem sitničav, nekako nesvesno primetim svaku grešku: kod fotografija spomenika Egziperiju u prezentaciji napisao si Alen umesto Antoan, kako god se to spelovalo na francuskom.

Pozdrav i izvini :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Fenomenalno kao i uvek, od tebe se samo tako i očekuje.

Ake smem da budem sitničav, nekako nesvesno primetim svaku grešku: kod fotografija spomenika Egziperiju u prezentaciji napisao si Alen umesto Antoan, kako god se to spelovalo na francuskom.

Pozdrav i izvini :zdravo:

 

:lol: :lol: :lol: Bravo, odlicno si to video...........naravno, u pravu si ....... ime Sent Egziperija jeste Antoan ......... nikako Alen.

Zasto sam tako napisao.......... :zbunjen: ne znam, mozda rasejanost, mozda.......godine cine svoje........

Izvinjavam se svima za nastalu gresku.....

 

P.S. Ovako treba opomenuti svakoga cim uvidite bilo kakvu gresku, ljudski je pogresiti ali je ljudski i ukazati na nju.

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IT on Yamaha, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6-SA

Napravio sam jednu malu prezentaciju puta - obuhvacen je samo deo kroz Maroko.

 

Pogledajte pa mi dajte vase misljenje.........

 

http://youtu.be/6Bw8tThOVa4

 

Nadam se da ce vam se svideti.........

 

:zdravo::moto3::zdravo::moto3::zdravo::moto3:

 

 

Презентација оцена 5+0takoje.gif, сад Африка има и боју и звук, а наравно представљање путописа на овај начин читаоцу даје утисак кретања. Путопис је оживео (шта су ти покретне сличице...чудо).

Драго ми је да сте прихватили и овај начин описа путовања!!!

Поздрав од Ђолета1zdravo.gif

 

Ja sam oduvek za..........medjutim ja sam od one generacije koja je malo i lenja, imam video materijala (dosta) ali ja ne znam da montiram to brzo i kvalitetno, mislim znam sta hocu da bude na kraju.........i ritam, muzicka podloga, vreme...........sve mi je jasno nego ne mogu da krenem u to ......... sam.

Jedan moj prijatelj mi se ponudio (radio je nekad kao montazer u TV) da pomogne, uskoro.......sa prvim snegom krenucemo i u video realizaciju..........nadam se.

 

Bice jedan ...onako, pristojan video zapis koji ce obuhvatiti celo putovanje od nekih 40-45 min. u HD rezoluciji sa dobrom zvucnom matricom................nadam se.

 

Aj, Ciao...........

 

A zasto nema video prezentacije na youtube-u ?

 

Kaze:

This video has been removed by the user.Sorry about that.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja