Jump to content

Moto Zajednica

TOUR du MAROC & EUROPE 2014.

Recommended Posts

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Meteorolozi najavljuju da ce zima poceti ................pocetkom Decembra, evo kraj je Novembra i ako cu da odrzim rec - vreme je da pocnem da pisem moj VELIKI putopis od letos.

 

 

 

xI4A4u.jpg

 

 

 

Za one koji nisu pogledali NAJAVU PUTOPISA evo link adresa:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/100066-n-a-j-a-v-a-tour-du-maroc-europe-2014/

 

Evo par podataka koji cine ovaj put malo posebnim (bar za mene)...........

 

Trajanje: 42 dana

Start: Beograd - 15. maj 2014

Kilometraza: nesto preko 15.000 km

Problemi na putu: nema..........nikakvi

zadovoljstvo: svaki dan ........ puna doza

 

Eh, onda ajde da polako pocnemo................

 

Kako se ono bese zove ovaj putopis?

 

TOUR du MAROC & EUROPE 2014

 

 

1. dan - 15/05/2014

 

Posle dugih priprema............stvarno dugih (nikad se nisam pripremao ovako) koje su se sastojale od opremanja motora onako kako sam zamislio, sticanje "fizicke kondicije" koja prilici mojim godinama, "popravka" mog levog kolena (polako dolazi racun za sva uganuca i padove sa moto-krosa i moto-race trka iz mladosti, visak kilograma poslednjih 20 godina).......

Isao sam i kod lekara, fizijatra, na terapije, u teretanu da "radim" pod nadzorom trenera..............i znate sta? Koleno me je i dalje bolelo i samo sam bacio pare i vreme na sve to. Istina smrsao sam nekih..............1,750 kg i osecao se spreman psiho-fizicki da krenem sto pre.......... :jee:

Napravio sam nalepnice i lepicu ih svuda gde budem se setio...........

Napravio sam majice i njih cemo nositi na sebi i pokloniti kome budemo mislili da treba tokom puta.........

Opremio sam motor sa Touratech opremom kao nikada do sada, sve pod izgovorom - "idemo u Saharu, znas, moramo sve zastititi............."

Opremu imamo staru, dobra je ..........nema potrebe menjati nista..........

 

Za danas je predvidjena sledeca ruta:

 

Sn19LT.jpg

 

Poslednjih nedelju dana dobijam mnogo poruka SMS, mejlova i drugarskih saveta da pomerim datum polaska............kazu bice neko gadno nevreme.

Ja, nikada nisam pomerio datum koji odredim - pa necu ni sada.

 

Osvanuo je kisni dan............

 

C5mxJJ.jpg

 

Obukli smo kisne kombinezone u garazi..........

 

Spakovali stvari.........

 

UfIWiV.jpg

 

i krenuli........

 

baMxxF.jpg

 

Obecao sam jednom prijatelju iz Modrice da cu svratiti da se upoznamo i da popijemo kafu.......

"Siny" je nickname sa foruma simpaticnog momka iz Modrice.

 

BB8KpZ.jpg

 

Kisa je padala non-stop od Beograda do Modrice, u Modrici voda po ulicama dubine oko 25 cm, nista strasno ali policija kaze - nema dalje, mostovi neki poruseni......... u toku evakuacije i spasavanje ljudi, stoke i materijalnih dobara............ ukratko - ovuda se ne moze proci......

 

Pustim da Verica popije caj.........

 

izPjpY.jpg

 

i pozdravimo se sa Siny-em i gaaaaaasssssssssssss...............preko Zagreba, Karlovca do Splita......sve autoputem.

Kad kazem pun gas, onda stvarno mislim tako.

Vetar nam je duvao u lice (jako), ja drzim rucicu PUN gas, idemo 180 km/h i motor trosi nesto preko 11 litara goriva na 100 km.........STRASNO !!! >:(

 

Imamo Trajekt (Italijanski) za oko 20:30, stizemo u Split u 19:45 i saznajemo da je nas trajekt otkazan...........moramo promeniti papire za Jadroliniju koja polazi u 20:45.

 

3S32Zj.jpg

 

PpcCTN.jpg

 

Uspevamo - papiri sredjeni, utrcavamo medju poslednjima na brod, vezujem motor...........

 

xRFCty.jpg

 

J6LQYC.jpg

 

i dok to radim, Verica je otisla da po dogovoru zauzme ugao u salonu (treba tu da spavamo, jer smo uzeli karte samo za prevoz motora i nama sedista). Cena prevoza Split - Ancona sve sa motorom je 76,00 EUR....... :jee:

 

Cosak je uspesno zauzet.............

 

gpBkVE.jpg

 

Imamo bucne, blago pijane komsije (neki spanci), ali ne smeta.........malo kasnije i oni su otisli na spavanje u svoje kabine (koje su debelo platili) a mi smo se razbashkarili...........i samo hrcemo u duetu.......

Mora da su se krstili putnici koji su prolazili blizu nas...........

 

M5ifHh.jpg

 

I tako nam je prosao nas prvi dan puta..........skoro ceo dan po kishi i vrlo jakom vetru. Presli smo skoro 900 km, umorni smo..........ali super je za spavanje ovaj deo salona.

 

Sutra je novi dan, nadam se da ce biti suv dan jer provesti ceo dan u kisnom odelu...........bas bez veze.....................

 

Nastavljamo sutradan.............

 

Ciao................

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Jes' da sam sa slašću ispratio ovo putešestvije na FB ali kako da ga propustim ovde :neznam:

 

Tvoja putovanja ( i naravno opise istih) treba uvrstiti u moto lektiru :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Prvi dan je na kraju zavrsio kao sledeca ruta:

 

MNEUTr.jpg

 

More je bilo mirno i odlicno smo spavali.........

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

2.dan 16/05/2014

 

Brod prilazi polako luci i pored broda "skakuce" mali remorker.......

 

E4lnzz.jpg

 

Gledam ga i strasno me podseca na crtani film "Mali Remorker"..........ko je gledao shvatice.......

 

zvD5TN.jpg

 

dade on gassssssss.......... i nestade prema luci......

 

uk8hN6.jpg

 

Laganica smo se spakovali i krenuli pre svih dole u garazu..........

Normalno, nije samo nama to palo na pamet, tako da je u garazi bila vec guzva ............. mi smo medju poslednjima izasli.

 

Rvb6Td.jpg

 

U stvari Verica je izasla odmah ........... peske, ja, dok sam zakacio prtljag i sacekao da svi motori koji su bili ispred mene izadju................izasao medju poslednjima.......

 

T30LNE.jpg

 

NtKUxh.jpg

 

OqY9yf.jpg

 

Moj motor mozda izgleda malo cudno sa ovim gumama, ali francuzi koji su izasli iz trajekta kao da nikad nisu videli natovaren motor za put............. <_<

 

ur56Sw.jpg

 

Odrzao sam kracu "press konferenciju" i odgovorio na pitanja .......... zatim smo lagano krenuli nasim putem.........

 

Posle nekog vremena................prispavalo mi se. Ipak je jucerasnji dan ostavio traga na mene "vremesnog motociklistu".......parkirao sam.......

 

K4ysOv.jpg

 

i odspavao jedno pola sata............kao covek.

 

O7sGjZ.jpg

 

Nastavili smo po tmurnom danu, ali bez kise.......

 

aMqFQZ.jpg

 

JpFOji.jpg

 

BEz2UF.jpg

 

Italija ima puteve na kojima mozemo da im zavidimo, priroda je prelepa, sredjena, cista..........

 

gvmT3a.jpg

 

Polja su uredjena........nekako ...........lepo........

 

kgx0F0.jpg

 

Zi58YE.jpg

 

dovoljno su bogati da ulazu u zastitu plodova............postave mreze i onda "prcccc...." grad im ne moze unistiti plod kao kod nas..........

 

LPK9cU.jpg

 

U daljini planine pod snegom, mislim se..........ne valja to, sutra bi trebalo da predjemo preko tih planina..........Mediteranski Alpi.

 

eu7ByL.jpg

 

I tako stizemo do mesta gde cemo spavati - Cuneo je gradic koji je blizu, samo selo........ne secam se, hotel je mali ali lepo, cisto i relativno dobra cena .....oko 40 evra.

 

u1G4lh.jpg

 

VHzQYk.jpg

 

iE7P96.jpg

 

qBkmFH.jpg

 

Stigli smo .......... dan jos uvek traje, ajde da malo prosetamo, lepo mesto...........ma, bre......lepo svuda gde ljudi paze i lepo odrzavaju to sto imaju. Mi se ponasamo tako da me je cesto sramota pred samim sobom (ovo mozda glupo zvuci ali ja stvarno tako osecam i vidim......).

 

Izgleda da je neophodno da prodje neko vreme (neki vekovi mozda) pa da i mi steknemo taj osecaj da oko sebe ne prljamo a da nam standard dozvoljava da imamo ciste ulice, fasade, trotoare, klupe i slicno.........

 

mhp9Or.jpg

 

U9dDcc.jpg

 

pEROPO.jpg

 

Evo........... proradio mi mozak...... :care: hvala Boze, ovo mesto se zove SANFRONT.

Danas smo prosli oko 650 - 700 km, lagano bez problema..........

 

posle lagane vecere, spavanje....... -_- -_- -_-

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Taman sam se zavalio u stolicu i MSC drugarima poslao poruku da cu da uzivam... kad nema vise! 0plac.gif Pratio sam na fb, pratim i ovde sa uzivanjem! Nestrpljivo cekam nastavak ... Za pocetak od 1 do 5 ,imate 10tku od mene! 0takoje.gif1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Evo meni zanimacije! :Mina:

 

Evo mene pocastvovan sa citateljkom iz daleke Kine...........

 

Mlada Koleginice, nadam se da cete uzivati........

 

Pozdrav,

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Nesto gledam ove vase komentare i zakljucujem da manjka putopisa.............valjda su svi cekali zimu pa da se uhvate penkala.........

 

Da se nadovezem na prvi dan..........planirano je bilo da se Rakela (bajker iz Splita sa ogromnom kilometrazom - presao je preko 300.000 km sa svojim BMW R1200GS Adventure) upoznamo. Covek me zvao telefonom, raspitivao se dokle sam stigao po nevremenu. Oni su u klubu pripremili rucak/veceru .........nazalost na kraju sam se javio i rekao da nikako nemam vremena jer cu zakasniti na trajekt, tako da je ostalo da se kasnije upoznamo nekom drugom prilikom.

 

fviIlV.jpg

 

OQ5VWl.jpg

 

HqYW1Q.jpg

 

Upoznali smo se letos prilikom prolaska Rakele sa drugarima kroz Beograd.

 

Ali, da se vratimo mi nasoj prici................

 

3. DAN - 17-05-2014

 

Danas cemo malo promeniti rutu jer ono sto smo hteli nije moguce, preci preko grada Briancon nije moguce jer je sneg na putevima....... :stabre:

Uz savete domacina hotela koji je inace vodic planinski, idemo "nize" u pravcu grad Barcelonnette u Francuskoj, put nacionalni ........odlican......

 

Napustamo nas mali, lepi hotel........

 

3VmMcb.jpg

 

ispracaju nas komsije.......

 

QdOpC0.jpg

 

i gaaassssssssss.........prelepim putevima ........

 

swScIi.jpg

 

PzTcmC.jpg

 

mZX3d0.jpg

 

LWiEt4.jpg

 

malo po malo, penjemo se i eto nama snega, ali pored puta.........dobro je..........

 

z1R5hU.jpg

 

wPuXft.jpg

 

ima dosta motora, sezona je krenula.............

 

dGLaVB.jpg

 

zalepio sam nasu nalepnicu na prelazu.......... pandur, zandar italijanski me gelda malo cudno........

 

bDt0On.jpg

 

ulazimo u Francusku............danas u planu imamo da stignemo do grada SETE, gde nas ceka trajekt za Nadorm planirana kilometraza za danas je 684 km.

 

9pGBAR.jpg

 

GzzeBh.jpg

 

lvQL9t.jpg

 

1Jz0fS.jpg

 

QE2kjL.jpg

 

pijemo kaficu.......pauza..... Verici dosadno nesto...........

 

nz0WJ5.jpg

 

gume su se ukockastile...........trebalo bi da izdrze do trajekta, cim udjemo u Maroko, menjam ih i stavljam TKC 80 krampone.........

 

tTvSfV.jpg

 

61wzKm.jpg

 

Vreme je da stanemo i da rezervisemo hotel u Montpellier ili Sete, stajemo u Bistro "Auberge Romaine"..........nalazimo uz pomoc Booking.com odgovarajuci smestaj.

 

y1DxGX.jpg

 

stWHCi.jpg

 

Jfs1a3.jpg

 

usput sipamo gorivo i gaaaassssssssssssssssssss................do hotela.....

 

U4o9bY.jpg

 

usput nailazimo na vrlo cudne stene obrazle zelenilom.................slikamo..........

 

sn8BDo.jpg

 

9FBkPs.jpg

 

Stizemo ispred hotela...........u nekoj industrijskoj zoni..........predgradje......

 

W5N12h.jpg

 

ne svidja mi se, motor ako zanoci ovde.........pitanje je sta ce ostati od njega do jutra........vidimo na parkingu neke kurve ruske..........

Gledam u navigaciju ..............

 

I9uRHM.jpg

 

i nalazim drugi hotel u centru "Park&Suites" sa podzemnom garazom.........sigurnije je.

 

Kupujemo hranu u obliznjoj samosposluzi za veceras a i za ova dva dana sto cemo provesti na brodu. Pazarili smo hranu za 64,00 EUR, bice valjda dosta...........

Ima svega, i vina (St.Emilion) i piva i voca ..........

 

Veceramo u hotelskoj sobi, posle vina (0,5 lit) ja sam odmah zaspao........

 

F8jsL4.jpg

 

-_- -_- -_- -_- -_- -_- -_- -_- -_- -_- -_- -_- -_- -_- -_-

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

Evo meni zanimacije! :Mina:

 

Evo mene pocastvovan sa citateljkom iz daleke Kine...........

 

Mlada Koleginice, nadam se da cete uzivati........

 

Pozdrav,

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

 

Kolega dragi,

 

zadovoljstvo je moje! :zdravo: :zdravo: :zdravo:

 

A na leto, kafenisanje u Kofeinu! :moto3:

 

Veliki pozdrav k'o Kina sto je! :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

4. DAN - 19-5-2014

 

Ustao, spakovao stvari laganica, Verica napravila dorucak (hotel je odlican, nije ni jeftin [80.00 EUR] a bez dorucka), sisao i uspeo da prilikom zatvaranja bocnih bisaga prikljestim mali prst desne ruke.............ijaaaaaaooooooooooooooo...........krenula mi je cak i krv, ali muskarcina sam ja........malo sam plakao i proslo me........ :zvizduk:

 

pFuVoO.jpg

 

gledam ponovo gume..........hum.....izdrzace.....

 

g9yRhP.jpg

 

Idemo do luke Sete koja je blizu grada Montpellier........ulazimo ...........

 

DOhdUU.jpg

 

bPaH1B.jpg

 

jOiKgn.jpg

 

Stizemo do same luke gde cemo se ukrcati u 18:00, vidimo dva motora i otac i sin nesto cekaju.......pitamo ih sta cekaju. Kazu da cekaju kombi jer je tati motor crkao prilikom ulaska u trajekt u Maroku. Bili na voznji, sve bilo ok.

 

nuSwPZ.jpg

 

ulmfWX.jpg

 

Odoh da sredim karte.......Verica me ceka u Bisto-u .

Karte ukupno kostaju 364.00 EUR (kabina, nas dvoje, motor).

 

Dok pijemo pivo, vidimo da se vrte pilici..........deluju ukusno, kazem ja Verici da uzmemo pile i idemo na klupicu da ga pozderemo........ona kaze sramota. Ma, kakva sramota kazem ja - samo uzivaj..........

 

37WErj.jpg

 

XPvzBE.jpg

 

8laL8z.jpg

 

I eto nas kao klosari, sedimo na klupici pored kanala i tcheretchimo pile.........koje su arapi super ukusno ispekli......

 

t5Bjg8.jpg

 

rVm3el.jpg

 

9o0atu.jpg

 

Stalno nas prekidaju turisti u prolazu.......pitaju gde idemo, vide veliku nalepnicu na bisagama, ja strpljivo objasnjavam odakle smo i gde idemo.......pa nastavim da jedem pile rukama.......

 

99kxB3.jpg

 

sTvtC9.jpg

 

4dASLP.jpg

 

posto smo malo odmorili.........posle obilnog rucka......

 

Yh6J0j.jpg

 

vidimo na drugoj strani kanala ima lepih kafica..........idemo malo i tamo da "ubijemo" vreme.....

 

PuuQ7E.jpg

 

wk4fCM.jpg

 

ceskajuci gazdaricinog psa, vidim da imaju desert "Peche Melba" i odmah narucim......jel tako?

 

PkD92A.jpg

 

T8sAsd.jpg

 

To je moj omiljeni desert.........kad budete u prilici - obavezno uzmite.......

 

 

I tako dodje vreme da se ukrcamo..........

 

KKsW1i.jpg

 

fyOe9p.jpg

 

GGe49k.jpg

 

smestili su nas u GARAGE C gde je visina 4,20 m dozvoljena.........

 

SzIv6Z.jpg

 

Trk u kabinu, presvlacenje i upoznavanje broda laganica...........

 

F9JRRo.jpg

 

CYu2Sd.jpg

 

Dduf3B.jpg

 

i tako ti ja sednem u salon i malo pustim mojoj umetnickoj dusi na volju.............sa fotografijama........

 

2lWuzd.jpg

 

Q7USR8.jpg

 

CFYb1e.jpg

 

zatim na veceru...........ima se dosta, da slucajno ne ogladnimo.......

 

ey2DM2.jpg

 

Ti58wI.jpg

 

i tako ......... siti, utonusmo u san, more je mirno..........spavamo super.... -_- -_- -_-

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja