Jump to content

Moto Zajednica

MK. Bezbednost

Recommended Posts

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

@đunta zadovoljstvo je svakako i nase u svakom pogledu.Predivna atmosfera za koju smatram da su zasluzni  svi dobri ljudi sa kojima smo se upoznali i koji su nas primili,malo je reci,domacinski.Provod za pamcenje a onima koji su se predomisljali da dodju na proslavu a nisu,bice im zao.Nadam se da ce biti jos ovakvih druzenja i radujemo se tome.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Sve najbolje u ovoj godini i mnogo uspeha u daljem radu.

Šteta što imate taj problem da ste malo zabačeni (u odnosu na Niš) inače bi se viđali često.:)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 2 sati, vazlan je napisao:

@đunta zadovoljstvo je svakako i nase u svakom pogledu.Predivna atmosfera za koju smatram da su zasluzni  svi dobri ljudi sa kojima smo se upoznali i koji su nas primili,malo je reci,domacinski.Provod za pamcenje a onima koji su se predomisljali da dodju na proslavu a nisu,bice im zao.Nadam se da ce biti jos ovakvih druzenja i radujemo se tome.

 

Da, svi u klubu su istovremeno i gosti i domaćini, doček je protekao bez konobara i šankera, npr. postoji aparat za espreso pa je Neša bio espreso momak koga je kasnije zamenio Dr. koji je istovremeno i tancao kao da je od gume- nadam se da ću uspeti da nađem i postavim neke fotke, ali naravno, Predsednik i njegova lepša polovina uvek povuku najviše bez obzira koliko god se mi trudili da pomognemo.

 

Anita i Zlatko su predivno otkrovenje, ne samo zbog muzičkog uživanja koje su nam priredili, već pre svega kao osobe. Pozvani su za sto gde sam  sedeo bez da se uzajamno znamo, Vazlan poče da priča kako je čitao na forumu šta piše tamo neki (đ), ja u zemlju od srama, izvinio sam mu se što sam se brecnuo u nekoj forumskoj temi, još jednom molim oprost,  kako se na forumu može potpuno  steći pogrešna predstava i još gore postupiti.

 

Pre 2 sati, zika56 je napisao:

Sve najbolje u ovoj godini i mnogo uspeha u daljem radu.

Šteta što imate taj problem da ste malo zabačeni (u odnosu na Niš) inače bi se viđali često.:)

 

Hvala Žile i ume kluba iako  nisam formalno član i zloupotrebljavam pisanje dajući sam sebi pravo. Moja neka relacija sa klubom datira od polovine avgusta, sada već prošle godine, još tad je predsednik Vitomir predložio da zajedno dočekamo Novu godinu i tako bi. Po opredeljenju sam čitav život nezavisan  zajedno sa svojm suprugom, međutim, jednom rečju opisano, normalnost koja postoji u klubu je ono što me je priviklo, Đuntinicu još i više možda.

 

Pored Anite i Zlatka, došli su gosti iz Republike Srpske, Darija, Milenko i Danijel, iz Slovenije instruktor Samo Rep. Jeste kilometraža problem i trošak, smeštaj takođe i zbog čestih gostiju inače a i zbog same obuke, naći će se neko rešenje za konak tako da se olakša dolazak bilo na treniranje, bilo na neku manifestaciju kojih će biti u ovoj godini.

 

Klub će tokm ove godine biti rasprostranjen po svim nekadašnjim Republikama Jugoslavije, ulaskom u Novu godinu se zapevala pesma  "Od Vardara pa do Triglava", jer nema druge opšte prihvaćene pesme koja bi izrazila ljudsku povezanost bez obzira na neizbežne razlike koje čak i doprinose međusobnom oplemenjivanju ako se doživljavaju na normalan način. Klub je svojom postavkom multikulturalan kao i multinacionalan, svako je dobro došao, u zajednički spoj  motorciklizam.

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Mile, imao sam čast da se sa nekim od članova kluba sretnem i upoznam još 2014. (prilikom izvođenja padobranskih skokova na Lisičjem jarku), ali je to bilo na brzinu i praktično nismo uspeli ni po par reči da progovorimo (jer sam ja morao u avion, a ni oni nisu imali vremena da se duže zdrže na aerodromu).

Nadam se da će tokom ove godine da bude vremena (i sredstava) da se malo više upoznamo i družimo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

malo smo ostali do fajronta,a a neki i duže..,eto samo toliko ću da izjavim za dnevnik!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Prođe zima, al iznenadi lepo vreme ipak, pa pre ostalog, da iznesem vruće dešavanje. MKB učestvuje na sajmu autombila u Beogradu, pored uobičajenih flajera, postavljen je bivak i mini poligon, zajedno uz kartinge, na parkingu ispred hale 2. Uvek ima nekog od članova kluba ili instruktora koji mogu pružiti sve informacije o treninzima bezbedne vožnje, demonstrirati neku od vežbi koje su sadržene u programu, a  moguće je da i bilo ko od zainteresovanih proveze poligon uz stručan nadzor na sopstvenom motoru, naravno, pod uslovom da ima adekvatnu zaštitnu opremu i "uveri" kompetntnog da poseduje elementarnu veštinu upravljanja motorciklom.

 

Vozilo kluba, potpuno opremljeno tehnički kao prateća mehaničarska radionica, a istovremeno je i sanitetsko vozilo za pružanje eventualne hitne medicinske pomoći pri organizovanim turama, pored medicinara tu je i rezervni šofer koji može uskočiti na mesto onesposobljenog vlasnika motora. Naravno, služi i za najamno prevoženje tereta i motorcikala po nekoj damping nadoknadi, ima komplet za osiguranje motora u transpoprtu, sad eto, prevežen šator, čunjevi i trenažni motor:

 

1784795135_viberimage2019-03-2210_05_22.thumb.jpg.a566c5a19294062d142de835f9c543a9.jpg

 

Kartinzi se takođe mogu provozati, pripadaju Adikart:

 

548764754_viberimage2019-03-2211_10_52.thumb.jpg.37967ef5324b9b21cb405a282fe191db.jpg

 

Postavljen kombinovani poligon i za motore i kartinge, pa na smenu, ređi i gušći slalom, krug i još ponešto:

 

972317135_viberimage2019-03-2211_10_55.thumb.jpg.6ebd5ee39eeb0c73748a70a94aa4f9a0.jpg

 

Kuriozitet, na raspolaganju je jedan atestirani trenažni motorcikl sa pomoćnim točkićima, od 2 koje poseduje kub,  kojim se potpuno bezopasno može motor oboriti u nagib, opremljen je sigurnosnim prekidačem gašenja i vozač je u stalnoj radio vezi  sa instruktorom preko zvučnika. Svi zainteresovani imaju priliku  potpuno besplatno da osete kako izgleda biti GP vozač, doduše, nagib za pokazivanje nije podešen na tako ekstremni ugao obaranja. Šala, tehnikom upravljanja koja se uči, motorcikl se obara do krajnjih granica pri skroz malim brzinama, nema silaska sa motora i izbacivanja kolena.  Zaista je neverovatan osećaj zajahati ovaj motor i u mirovanju, a tek kad se provoza. Svi su dobrodošli, poziv u ime kluba otvoren sve vreme trajanja sajma, pa izvolite!

 

472507152_viberimage2019-03-2211_10_56.thumb.jpg.b70ad2750a65ca69d24a8e821d4ba9ad.jpg

 

I ovogodišnji reklamni letak na kome su kontakt telefoni, jedan od instruktora ga uvodi u krajnji nagib demonstrirajući tehniku pri brzini odsvega nekoliko kmh, a na maloj slici je elektro skuterić sa dugačkim instruktorom:

 

816309551_plakatzareklamutreningajpeg.thumb.jpg.e9b96d3b0f47d5951a643f4ebc6b79a7.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

MKB inkognito, nema pouzdanih informacija jeli instruktor Vučko vršio instrokturažu ili bio instruiran:

 

001.thumb.jpg.cfa8197cf49afdfb44831a6df7cffbca.jpg

 

Uglavnom, zaleteo se na trenažer ko u pit stopu:

 

002.JPG.1b2ff145c517763907abad22c656e194.JPG

 

Priviđo mu se instruktor Dugi-Aca:

 

004.JPG.a2d072d178d6ecc685d1a18695e2fc0d.JPG

 

Daj šta daš, greljenje na dohvat ruke. Gosti, namernici i domaćini:

 

003.JPG.8a1e4d85a469a1557ac9da826a6833e5.JPG

 

Glavni, naš, moj,...internacionalni instruktor, Prezidente Vitomir, demostrira poziciju na trenažeru:

 

005.JPG.74dc180d76c68dc0609e1d5a0166bf98.JPG

 

Potom na svom "motoru" radi pokaznu vežbu, desno stopalo i fuzaster po asfaltu:

 

006.JPG.18b6293232e00a118a1d5b628e579d0b.JPG

 

Objašnjenje posetiocima i instrukcije pred start:

 

007.JPG.a98adfcd62bf8ffed02671183f0d34ae.JPG

 

I rezultat se vidi:

 

008.JPG.526b262312eb331a4122d88ee042b8a3.JPG

 

Član kluba,  umetnički profesionalni fotoreporter, dragi Pjer:

 

009.JPG.a1d99f2ae5d3b1aa22c6e29d2f89366f.JPG

 

Koji ovekovečava sva dešavanja izmamljući svojim objektivom samo pozitivno, jedno od mnogih gesla kluba :

 

010.JPG.092c8a5b7e6dac1dd1517ca48a01d329.JPG

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 9 sati, Alekre je napisao:

Posetiću vas u petak.

 

Dobrodošao i ti i svi, da ponovim, mini poligon je upravo postavljen radi demonstracije i promovisanja tehnike bezbedne vožnje kako se inače uči i rprimenjuje u svetu. Zaista je jedinstvena prilika videti i sesti na trenažni motorcikl i uveriti u potencijal bezbednosti u svakodnevnom saobraćaju ovakvim načinom i uopšte celokupnom edukacijom koju pruža nastavni program kluba. Potpuno  besplatan za bilo koga, nije potrebna bilo kakva veza ili protekcija, jednostavno su ovo otvoreni dani, ili "open days", za vreme održavanja sajma, što nije moguće, barem ne u toj meri, za vreme održavanja zvaničnih treninga koji kreću u narednom periodu. Ne znam hoće li biti još neki otvoreni dan zbog velikog angažovanja kluba, zacrtano jeste, ali za početak sezone svim članovima će se pružiti kondicioniranje kroz više dana zbog velikog broja, potom puna obuka članovima koji upskos članstvu, nisu prošli ni jednu jedinu obuku i doneta je odluka da svi moraju da prođu barem osnovni deo, ima i takvih na moje  čuđenje. Dodatno i kao uslovno novina, radiće se celokupan trening sa suvozačem, nama vozačima je to i te kako potrebno, a i suvozačima koji mogu poprilično biti opasni na motoru. Naročit je značaj za lepše polovine, mnoge saputnice neće na motor uopšte, što  vrlo često bude i razlog za više nego nesuglasice. U osnovi je nepoverenje i normalno strah, trening u kontrolisanim uslovima je jedini način da se to prevaziđe i uspostavi harmonija, ne samo na motoru, negu i u životu. Moja supruga ima neograničeno poverenje u mene, mogu da "divljam" kolko hoću dok se vozimo. Provezo sam je na kvarno kroz par vežbi na poligunu, ali zvanično da radimo pun trening neće, iako je prisustvovala mojoj obucu uz smeh i snimala, ipak postoji određena doza rezervisanosti, što ćemo ove godine nastojati da eliminišemo uz "pritisak" instruktora, nema drugog načina.

 

Na žalost, nisam u mogućnosti da budem na sajmu, nisam ni od značaja uostalom, ali uvek ima nekog od zvaničnika kluba i biće im drag svaki posetilac,  svaki namernik je dobrodošao.

 

Jedna upravo pristigla reportaža sa sajma:

 

 

Pre 9 sati, Alekre je napisao:

Sviđa mi se priča. 

 

Video sam na forumu tematsku stranicu o moto grupacijama, tek sad da postoji niz klubova i udruženja, naravno i čuo. Po mom saznanju, ova "priča" je malo drugojačija, većina grupacija se svodi na kreiranje nekih ličnih obeležja, oganizovanja žurki, skupova i grupnih vožnji, dok je MKB organizovan i uspostavljen kao institucija na neki način, sa punim formalnim legalitetom i samim tim i odgovornošu i ispravnošću za sve što radi, priznat i od uticaja kao partner državnim organima malte ne u svim ex republikama. Ima strogo kalendarski definisan program i plan rada za celu godinu, recimo, u 2018-toj je bilo zvaničnih 64 aktivnosti na polju edukacije bezbednosti, ističem rad sa naj mlađom populacijom, ove godine  će se intenzivirati rad sa mladima, posebno sa tek stasalim motorciklistima, možda i sa biciklistima, to je posebna priča pa drugom prilikom. Inicirana je saradnja sa stranom enduro školom koju drže BMW instruktori kao jedini priznati zvaničnici, učesnici su više puta i na Dakar reliju, intencija je na upotrebi teških, ili, maksi endura koji dosta nas vozi, ala BMW GS, radiće se reciprotetno, MKB asfalt, oni livadu.  Naravno, o nizu zabava ne treba pričati, svake subote redovna žurka sa živom svirkom, nekad i tokm nedelje, gotovo uvek bude neko od gostiju ili članova koji nenadano zapeva ili muzicira i to su nesvakidašnji doživljaji. Moto kafe radi od skora svaki dan od 16 časova, upriličen je i skroman gurmanski jelovnik i sve je po klupskim cenama, ali suština postojanja i rada kluba je bezbednost i to na neki način čini priču jedinstvenom.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Koliko znam jedini klub koji ima smisla a ne služi interesu nekolicine. Ovo ostalo je sve prazna priča, opasni bajkeri nose prsluk. 

  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Jedna od akcija Mk Bezbjednost Banja Luka sa lokalnim moto klubovima u Doboju,sa ciljem obavještavanja ostalih učesnika u saobraćaju na povećan broj motociklista u istom,i obraćanja pažnje na iste,gledanja u retrovizore,davanje pokazivača smjera,itd,itd... I održavanje predavanja o sigurnosti motociklistau saobraćaju, u Doboju,organizovano od strane lokalnih auto škola i Mk Bezbjednost Banja Luka.

 

Evo Alekre  vidiš da i mi nosimo prsluke,a nismo opasni..  ;)

mk bezbj.1.jpg

mk bezbj.2.jpg

mk bezbj.3.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Otisao sam na kurs,ne da se druzim nego da naucim.Shvatio sam da cu nauciti vezbanjem da je to proces ali nesto sto je odmah uslo u glavu i promenilo mi perspektivu motocikla i same voznje su reci iskusnih instruktora i vezbe koje smo radili.Najveci utisak na mene je ostavila BRZINA odnosno demonstaracijanesposobnosti savladavanja opasnosti kojima smo mi motociklisti izlozeni prilikom svake voznje.Toplo preporucujem svima.Za cenu kursa moze mnogo da se sipa goriva i da se provoza motor.Gorivo cete izduvati kroz auspuh ali ono sto naucite na kursu ce vam ostati u glavi dokle god vozite motor a i duze.

Prijavite se i seticete se ovog mog posta.

Evo jedan detalj za osvescivanje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

На сајту су понуђени основни и напредни курс. Који курс се одржава овог викенда (15-16. 6.)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 14 minuta, dragan_alumiroi je napisao:

На сајту су понуђени основни и напредни курс. Који курс се одржава овог викенда (15-16. 6.)?

 

Osnovni kurs.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

@tibor koliko se sećam bili smo posle godine u Kuli na kursu.Ono je bio početni kurs ali ovo je MNOGO ozbiljnija stvar iako se zove osnovni.15-16 jun ali biće ih još. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Evo jedna informacija one sa sa severa a bogami isire ako nekome nije daleko.Kurs bezbedne voznje ce se odrzati u Somboru 02.i 03.08. u organizaciji MK"Bezbednost".Isto kao u BG ali blize za nas severnjake.Ako je neko zainteresovanmogu dati informacije ovde ili na PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: BMW R1150 RT Tomos T14 TLS

Da malo osvezim temu.

 

Juce i prekjuce bio na treningu bezbedne voznje MK Bezbednost i utisak je  F E N O M E N A L A N!!!

 

Jednostavno se vidi da ljudi imaju potpuno pozitivan cilj za nase dobro.

 

Postajem njihov clan.

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Ja sam se oduševio još pre četiri godine i bio ponavljače nekoliko puta, ne zato što sam bio loš.,jer to je trening. Posle svakog treninga opet oduševljenje jer sam za barem za jednu"stepenicu"bolji. A posle osnovnog rade i napredni. E to je tek iskustvo. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja