Jump to content

Moto Zajednica

MK. Bezbednost

Recommended Posts

• Ne silazi, 5494 postova
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

( Ne znam kako, opet se vratio pogrešan klip iako je moderator ispravio, izvinjavam se zaista, zamoljen da ispravi ponovo.)

U okviru najvljenog rada sa najmlađima, za proteklih nepunih mesec dana oko 2.000 mališana je animirano po beogradskim ustanovama,  kako je nekada, kada sam i ja bio mali,  vršena edukacija po vrtićima i školama. "Glumac" je mladi glumac Nikola Malbaša, skoro položivši za vozačku A kategoriju, a predhodno pohađeo obuku bezbedne vožnje, ima ga na postavljenim klipovima treninga na poligonu od proletos:

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Maxi Scooter Club, 4543 postova
  • Motocikl: Peugeot Satelis250.... Honda NC750X DCT

Sjajno....ovaj mali u plavom duksu sto ce voziti motor na dva tocka, 1 napred 1 nazad( 3:05) je moj stariji macak :)

• Sviđa mi se 3
  • Haha 1
  • Podržavam 1

• Zainteresovan, 549 postova
  • Motocikl: kawasaki zzr 600 , yamaha yzf thundercat 2003

letos sam svirao u Crnoj Gori , mesto Zelenika , kod lika koji drzi kafic i piceriju tu , ispostavi se da je bajker i da je drugi covek tamo u njihovom klubu MK Bezbjednost ... tako se raspricamo o klubu , i on mi kaze da ima to i u Srbiji i da je sve slicno samo se zove Bezbednost a ne bezbjednost. 

Od tada mi je zelja da postanem clan ove moto zajednice .. 

Kad moze da se dodje , upozna , poprica o svemu ?

• Podržavam 1

Pre 12 sati, Darko Mihajlovic je napisao:

letos sam svirao u Crnoj Gori , mesto Zelenika , kod lika koji drzi kafic i piceriju tu , ispostavi se da je bajker i da je drugi covek tamo u njihovom klubu MK Bezbjednost ... tako se raspricamo o klubu , i on mi kaze da ima to i u Srbiji i da je sve slicno samo se zove Bezbednost a ne bezbjednost. 

Od tada mi je zelja da postanem clan ove moto zajednice .. 

Kad moze da se dodje , upozna , poprica o svemu ?

Pre 11 sati, vazlan je napisao:

Takodje zainteresovan.

Ja nisam formalno član, al ko da jesam i sasvim sigurno ćemo se supruga i ja pridružiti iako sam po prirodi Vuk Samotnjak, pozitivne vibracije čine svoje. Kao i uvek, voljan sam uvek da podržim nešto dobro čak i ako treba na svoju štetu, pišući o klubu ne agitujem niti izdvajam već jednostavno iznosim svoje utiske i saznanja kojih ima napretek. 

Osnovni moto kluba je isklesan na zidu skromne sale za sastanke:

24274135_311127272719132_2446444699293057024_n.jpg.99fbcb24846f07b8a0469720ce502f50.jpg

Sve ostalo je na neki način propratno i neobavezno, kao što su subotnja druženja uz živu svirku za koju muzičari marljivo vežbaju i uče repertoar po željama gostiju, par tonova večerašnje probe za sutra veče:

Klub nije kafana niti radi svaki dan već po dogovoru članova, nije zatvorenog tipa ali nije ni otvoren za ulicu, svako može doći uz neko poznanstvo, na forumu ima članova kluba, ko ih ne zna, može uvek preko "Đuntine veze " da prisustvuje dešavanjima, pa izvolte u subotu na dobar zvuk u živo, biću i ja gost pa je prilika da se Darko i ja upoznamo i uživo mu se zahvalim za medicinsku pomoć.

Učešće u klubu nije isključivo samo kroz članstvo, mada učlanjenjem se stiče niz nekih privilegija, mislim da na sajtu stoji detaljnije, jedna je povlašćena kotizacija za trening bezbedne vožnje recimo. Godišnja članarina je 5.000Din, za parove ukupno 6.000Din. Prostor kluba je uvek na raspolaganju članovima za individualne potrebe ala slavlja sa svojim gostima, tokom zime će biti niz nekih tematskih druženja, kulturno istorijsko veče, HI-FI audifilsko slušanje muzike na komponentama domaćih konstruktora, humor cirkus veče sa karaokama, takmičenje sa "pijanim naočarima", ping pong veče itd. itd., kome šta padne zanimljivo na pamet. Sad sam tek saznao da ti Darko sviraš, samoinicijativno, postoji mogućnost da se organizuje neka svirka bilo kog žanra, ako te i to interesuje pored svega ostalog.

MK Bezbednost je praktično prisutan u svim bivšim republikama pod različitim imenima, Bezbjednost, Sigurnost i Varnost, tako da je navedana informacija tačna. Na sajtu stoje kontakt informacije, može i preko ili pozivom na moju malenkost, svako dobronameran je dobrodošao i biće još bolje dočekan.

@Vazlan & Co, jednako, dosta informacija mogu da prenesem, ali zaista ne mogu sve da ih popamtim. Jedna od postavki kluba je da nema nikakvih podela ni na kakvoj bazi ukljkučujući i po marki i vrsti motora.

Promenio član đunta
  • Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 197 postova
  • Motocikl: Honda Varadero 1000, Vespa PX 200

Čini mi se da su ova dva motora su potpuno različito opremljena i za potpuno različitu obuku. Uostalom na Grobniku  se radi sportska vožnja, a sa MK Bezbednost sam bio radi se poligonska i relacijska vožnja.....pa ko šta voli ili mu treba....

• Sviđa mi se 1

• Zainteresovan, 549 postova
  • Motocikl: kawasaki zzr 600 , yamaha yzf thundercat 2003

hvala djunta. sve to mi lepo zvuci i to je klub u kakav bih verovatno zeleo da budem . nazalost , to za subote ce meni biti jako tesko , i ja sam muzicar pa subotom uvek peglam negde ... 

videcu , razmislicu , mada bih svakako voleo da dodjem nekad kad si tu ( da bar nekog znam) ,pa da se ispricamo ko ljudi . 

kad bude neko druzenje , javni mi porukom , pa cu doci ... 

• Sviđa mi se 1

Pre 7 sati, Darko Mihajlovic je napisao:

hvala djunta. sve to mi lepo zvuci i to je klub u kakav bih verovatno zeleo da budem . nazalost , to za subote ce meni biti jako tesko , i ja sam muzicar pa subotom uvek peglam negde ... 

videcu , razmislicu , mada bih svakako voleo da dodjem nekad kad si tu ( da bar nekog znam) ,pa da se ispricamo ko ljudi . 

kad bude neko druzenje , javni mi porukom , pa cu doci ... 

Sinoć sam za vreme probe pozvao svog dugogodišnjeg drugara, "Solaja Audio", nema dodirne tačke sa motorom ali je biciklista, jedava odosmo kući koliko mu se dopala atmosfera i priča, nisam ja ipak toliko pismen da mogu da dočaravam.

Klub se greje na furunu a predsednik Vitomir je potpuno angažovan edukacijom mladih, u dve tri škole dnevno sa saradnicima, tako da jedino preostaje neko predveče pre probe benda u kome i on svira iz svog hobija i za naše zadovoljstvo, mogu da te pozovem pa da odemo zajedno a posle ostanemo na slušanju ko što beše sinoć, obično budu malo aktivniji članovi.

On 13.12.2018. at 1:20, Satelis je napisao:

Sjajno....ovaj mali u plavom duksu sto ce voziti motor na dva tocka, 1 napred 1 nazad( 3:05) je moj stariji macak :)

Pametno dete, "motor" a ne skuter. ;)Zanimljivo je da niko od intervjuisanih roditelja, 10.50,  nije podučio svoje dete da zamoli starijie da ga prevedu preko ulice i da se uhvati za ruku, tako su mene moji učili.

Na beogradskoj opštini Zvezdara gde MKB već 4 godine priređuje radionice, nije bilo poginule dece u proteklim godinama, očigledno dobra i pravovremena edukacija ima izuzetan uticaj, kao i u svemu uostalom.

• Sviđa mi se 2

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja