Jump to content

Moto Zajednica

Trazim pomoc u izboru od onih koji su vec prosli ovu skolu

Recommended Posts

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Hvala na cestitkama! Uz auto dolazi user manual iliti owner manual ali je na nemackom, jer je i auto iz nemacke uvezen a na netu ama bas nigde ne mogu da nadjem owner manual :( Nasao sam service manual sto je super ali u owner manualu upravo pisu sve one stvari sto treba za svakodnevnu upotrebu i voleo bih da ga prelistam ali nema..probacu da nadjem na nemackom na netu pa neki translate da uradim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Nema tu puno matematike, uzeo si auto sa fenomenalnim motorom. Uz redovno i normalno odrzavanje prelaze preko 500000 km opusteno.Najbolji fiatov dizel motor, dok sam ziveo u Engleskoj posedovao sam opel vektru 2005 god koja je imala isti motor, ugradjuju ga jos u svoje motore i Alfa,Lancia...

Uradi odmah na pocetku veliki servis, zameni kaiseve, proveri zamajac i ako je sve ok samo sipaj i vozi.

Izvoli link ka fiatovom forumu, odlicna ekipa uvek spremna da pomogne1zdravo.gif

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Zamenjen je kais nedavno, stvarno izgleda ko nov kad otvorim haubu, rece mi covek samo da uradim mali servis da zamenim sve filtere i ulje. Gledao sam vec na tom forumu, ima samo service manual za mareu. E sad pitanje jedno, pogledati sliku.

 

Ovo sa leve strane je pretpostavljam temperatura ima i LO i HI i ovo izmedju. U sredini je brzina ventilatora a desno je gde da duva. Dugme ispod sa desne strane ona zvezdica je klima. Kada radi klima, da li ovo podesavanje temperature levo ima nekog smisla ili treba staviti na LO? Da li recimo mogu da stavim na 22 i da mi ohladi na 22 ili je to samo za grejanje?

 

post-29826-0-63984900-1421673420_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Kako da nema smisla, isto je kao i kod mene, automatska klima,na koliko postavis na toliko hladi1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Kako da nema smisla, isto je kao i kod mene, automatska klima,na koliko postavis na toliko hladi1zdravo.gif

 

Hvala! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

Zamenjen je kais nedavno, stvarno izgleda ko nov kad otvorim haubu, rece mi covek samo da uradim mali servis da zamenim sve filtere i ulje. Gledao sam vec na tom forumu, ima samo service manual za mareu. .

 

 

Zupcasti kais ne mozes videti dok se ne skine zastita istog,vidis PK kais koji kada pukne ne pravi stetu kao zupcasti :jok: proveri to kod krstenog majstora,da ne bude skuplja pita neg tepsija :ups:.cestitke za kupovinu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

I kad ga vidis ne mozes da znas u koliko je presao. Kais nije skup, a moze da napravi mnogo veliku stetu ako pukne, ja se sa tim ne bi zezao da sam na tvom mestu. Ako nisi pri parama spanere, rolere itd ne moras da menjas, ali zupcasti kais obavezno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Nosim ga kod majstora čim polozim, poznaje ga zena, bili su komsije nekad. Ne radi mi lampica u gepeku, dugme za desni prozor je napuklo pa hoće da ispadne i takve stvari sto me nerviraju sve ću da sredim. Osim zamene filtera i ulja reci ću mu i kais da proveri i zameni ukoliko stvarno nije nov. Onaj kais sto se vidi nije zupčasti, taj zupcasti je verovatno za bregastu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Najbolje je sve tečnosti zameniti. Ulje u motoru, menjaču, kočnice. Tečnost za hlađenje proveriti koliko minus drži. Pošto je dizel i filter goriva zameniti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

. Onaj kais sto se vidi nije zupčasti, taj zupcasti je verovatno za bregastu?

 

Kais koji vidis je takozvani PK kais,sa radilice pogoni alternator,klimu,servo volana ako je mehanicki.

Zupcasti kais sa radilice pogoni bregastu(e),vodenu pumpu,ide preko rolera i zatezaca(spanera).Kada se vrsi veliki servis menjaju se svi delovi koji idu u set.:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Kao sto rekoh pre 10tak dana pa ne ucinih, evo par slika, dan kad je kupljen slikan preko dana i uvece na parkingu. Padala je kisa pa je sve mokro. Ima jedna slika od unutra, tu jos nisam bio namestio sediste pa su mi kolena za usima, ima mesta u Marei samo meni noge podugacke pa i sediste mora ici vise nazad :)

 

 

 

post-29826-0-35624600-1422783934_thumb.jpg

 

 

post-29826-0-71890500-1422783937_thumb.jpg

 

 

post-29826-0-70360300-1422783940_thumb.jpg

 

 

post-29826-0-22688700-1422783949_thumb.jpg

 

 

post-29826-0-35063200-1422783952_thumb.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Rukohvati vrata odlični,plastika nije posvetlela(ne znam kako je oko zadnjih svetala),između farova i krila nema fufta,lajsne drže pravac...Ovo je sasvim dobar i zahvalan porodičan auto.Taxisti su ga vozili i to ima neku težinu.U zdravlju da te služi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Nosim ga kod majstora čim polozim, poznaje ga zena, bili su komsije nekad. Ne radi mi lampica u gepeku, dugme za desni prozor je napuklo pa hoće da ispadne i takve stvari sto me nerviraju sve ću da sredim. Osim zamene filtera i ulja reci ću mu i kais da proveri i zameni ukoliko stvarno nije nov. Onaj kais sto se vidi nije zupčasti, taj zupcasti je verovatno za bregastu?

 

:D:zvizduk::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Igrali se ko deca zajedno kad su komsije bili..upoznao mladica pre dve godine, stvarno dobar i pošten čovek. A ja ne znam ni jednog majstora za kola tako da prvo furam sa ovim :) čovek vidi ono sto gleda a ti se bas za ovu recenicu uhvatio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Da ne otvaram novu temu. I meni je potreban auto. Uslov 6+ sedišta. Ograničeni budžet.

Tako da je odluka pala na Multiplu.

Ako neko od forumaša ima neku ili neko njegov, da je od proverenog vlasnika, bilo bi dobro.

Ako ne bude takve, onda placevi i oglasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Gabaritnost motora mi je bitna jer imam 196cm i 100kg.

 

Kawasaki ER6F

 

imam trenutno motor (moped) Yamaha TZR 50.

 

GSX 600F Katana

 

Forumski eksperti 1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja vozim GSX f i volim da ga preporučim.Ali mi nije jasna preporuka onog 600 kad u svemu košta iso kao 750 ,a za vožnju ko d.. i oko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

sta cepidlacite, razlika izmedju 600 i 750 je minimalna, i koliko sam skontao coveku neigra ulogu da li motor ima 85 ili 100ks,

a sto se tice gabarita motora, to je subjektivna stvar, najbitnije je kako se covek oseca kad sedne na motor, bio on za nijansu veci ili manji, imao sam VFR 750 a sad imam CB 500 i sto se tice komfora isti je qrac, cak je CB500 i bolja opcija za ove nase krs puteve zbog mekanijeg vesanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

naleteh na ovaj "lepši" noviji primerak.

 

Samo da dam oglas za Punta preko vikenda...

 

http://www.polovniau...-multipla-19mjt

 

Vise je problem u....

 

 

Samo da dam realan oglas za Punta preko vikenda...

 

Jer sta sve ljudi traze.

 

Sama multipla je odlican izbor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

računam da dobijem za njega bar 600eura, ne znam, krenuću sa cenom u oglasima 750-800, da bude najjeftinija ponuda.

Ako se odlučim na taj korak, biće oglas i ovde sa povoljnijim uslovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

računam da dobijem za njega bar 600eura, ne znam, krenuću sa cenom u oglasima 750-800, da bude najjeftinija ponuda.

Ako se odlučim na taj korak, biće oglas i ovde sa povoljnijim uslovima.

Ne moras ovde da pises te povoljnije uslove, vec ih znamo1nanana.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja