Jump to content

Moto Zajednica

Trazim pomoc u izboru od onih koji su vec prosli ovu skolu

Recommended Posts

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Auto placevi koji prodaju vozila iz uvoza, verovati im ili ne? Da li je modus operandi čeznem da te zeznem ili se može kupiti dobar auto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

za auto placeve ti treba veći budžet..................sva novija kola mogu da se provere kod ovlašćenog servisa (istorija), a to što ti tražiš 2000-2005 godište baš teško, tako da bi placeve izbegavao.............

 

jedino preporučujem:

 

holliday

balkan

gfg

vetec - kod njih sam tri vozila proverio kod ovlašćenog po broju šasije i odlučio se za jednog (sva tri su imala originalnu kilometražu i redovne servise) ali nemaju auto ispod 5,6k

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Mama je uzela golfa u BG Car i super je komad, nikakve greske nije bilo..da li joj se posrecilo, ne znam, mada ga je lepo i platila :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Hvala na svim iskustvima, savetima, sugestijama i upozorenjima. Usmerili ste me i pomogli mi, sada mi je slika mnogo jasnija. Gledam oglase, moze se naci solidan karavancic za manje od 2000 eur kubikaze 1.6 a moze se naci i solidan motorcic (cak i VFR 750 RC36) do 1500 eur dakle uklapa mi se sve u budzet.

 

Kako budem kupio koje vozilo, okacicu ovde na temu slike :)

 

Kupovina auta se ocekuje cim zavrsim polaganje dakle za nekih mesec i kusur dana a motora nakon toga, dakle mozda negde u februaru mesecu.

 

Hvala jos jednom, zivi bili!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

I ja sam hteo da kupim tog malog Opela. Ipak,od Agile (i Suzuki Wagon R-a) sam odustao jer su nestabilni na otvorenom kad ima bočnog vetar, a i od majstora iz ovlaštenog Opelovog servisa sam dobio preporuku da izbegavam taj mod.el. Dalje nisam istraživao razloge već sam poslušao čoveka. Hteo sam da uzmem Twinga, takođe sa motorom 1,2 8v, ali Punto ima malo veći gepek i uleteo mi je jedan povoljan primerak u pravom momentu. Uostalom, često je baš to presudno za kupovinu iako se prethodno može dugo razmišljati, planirati. Kad uleti prava ponuda treba je znati prepoznati i brzo ščepati.

Hmm ja u majstore imam povjerenja ko u vladajuću stranku, ali imam povjerenja u iskustva vlasnika, pogotovu kad su veliki brojevi njih u pitanju, za to koristim ovo http://www.reliabilityindex.com/ ovde nema Opela, kod njih je Vauxhall ali to je apsolutno ista stvar, a ako nemaš povjerenja u ovakve sajtove malo procunjaš po netu, ako je auto nepouzdano sve to ispliva.

 

Ne možeš cjenit bilo koje vozilo po iskustvu majstora koji je vjerovatno proveo nedjelju dana pod ko zna kako sjeban primjerkom i po tome sudi ostale, mada kod ovoga motor jes prilično zgužen pod haubom, a za bočni vjetar se slažem, visoko i lagano auto ima problem pri jakom bočnom vjetru pri velikim brzinama, mada većina 1.2 modela ima ESP pa pegla one jake udare koje bi mogao da osjetiš kad recimo obilaziš šleper na autoputu i slično

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

mislim da je ovo ok porodican auto..............daje ga za 2100..............deluje ok na slikama.............

 

http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/1702624_Citroen_Xsara_Picasso_2001_god

 

prati oglase, jer je prodaja opala, znantno.............hvataju prašinu po oglasima iako neki primeri imaju dobru cenu.............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

mislim da je ovo ok porodican auto..............daje ga za 2100..............deluje ok na slikama.............

 

http://www.mojauto.r...icasso_2001_god

 

prati oglase, jer je prodaja opala, znantno.............hvataju prašinu po oglasima iako neki primeri imaju dobru cenu.............

 

 

Ako se uzima Peugeot ili Citroen, onda se ide na HDI, ili ti njihov dizel, jer po tome je poznata PSA grupacija.

A ako smo vec na Francuzima, i hocemo benzinski motor, onda se uzima Reno sa MPI motorima, ili iste koje Dacia nosi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

mislim da je ovo ok porodican auto..............daje ga za 2100..............deluje ok na slikama.............

 

http://www.mojauto.r...icasso_2001_god

 

prati oglase, jer je prodaja opala, znantno.............hvataju prašinu po oglasima iako neki primeri imaju dobru cenu.............

 

 

Ako se uzima Peugeot ili Citroen, onda se ide na HDI, ili ti njihov dizel, jer po tome je poznata PSA grupacija.

A ako smo vec na Francuzima, i hocemo benzinski motor, onda se uzima Reno sa MPI motorima, ili iste koje Dacia nosi.

 

10435032_964164736930926_6835922512176825894_n.jpg

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Meni se par stvari ne svidja kod placeva. Prvu situaciju je imao moj kolega. Posto nije auto registrovan, nije mogao da ga proba kakav je jer vlasnik nije hteo da ga pusti na ulicu bez tablica. Onda je on hteo da ga odveze u servis da ga pogleda majstor, pa je angazovao kamion, prevezao ga do svog majstora, ovaj mu rekao da je dobro stanje, vratili su auto na plac i dogovorili se da sutra preuzme auto, taman da se pripreme papiri. Kolega je kupio auto i posle par dana je primetio da mu lupa spona, trap nije dobar i sl. Posto je majstor bio od poverenja, zakljucio je da su mu na placu zamenili neke delove dok je prenocio kod njih.Ali ne moze da dokaze. I ko bi ga znao sta je tu istina?

Druga stvar je sto automobili na placu stoje i po godinu dana, secam se da sam gledao jednu alfu, i moj pokojni prijatelj, koji je drzao alfin servis, mi je rekao da je ta alfa tu od prosle godine (cesto je obilazio placeve i kupovao automobile) i da bih morao da mu odmah menjam gume, creva, neke gumice, vise sam i ja zaboravio sta sve. Treba se raspitati i oko tih stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Najbolje je kupiti garažiran auto od porodicnog čoveka srednjih godina, samo ako tako budem gledao neću kupiti nikada. Utisak o čoveku retko kada zavara tj kad odeš kod nekoga prvo vidiš kakav je čovek pa onda kupujes ili ne kupujes. Isto sam imao sa motorom dođje lik na sred ulice pita da li je moj rek'o jeste e on bi menjao uz moju doplatu i hvali mi svoj motor na sve pogresne nacine tipa przio sam ga, seva iz auspuha, puca itd ja ga gledam i ne verujem da mi to čovek priča i misli da ću od njega kupiti motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

ponudili su ti kao preopurku Picaso ... elem - FANTASTIČAN automobil: Izuzetno udoban, unutra ogroman, ima tih nekoliko pregradica koje gutaju brdo sitnica kada se putuje, izuzetno povozan, dovoljno prostran gepek, zadnja sedišta kod kojih se naslon može podesiti, stocic sa držacem za čašu, visoko sedanje ... ma bombonica, ali ga NIKADA za sebe ne bih kupio: NEPREGLEDAN! jako jako nepregledan i veoma nezgodan za manevrisanje u skučenom prostoru.

 

Prije 7 godina sam radio kao dispecar kada je Taxi More - HN kupio prvu turu od 10 komada. U roku od deset dana vozači su isčuketali pet automobila na parkingu. Povremeno još uvjek vidjam neke stare (7 godina) automobile u upotrebi sa nenormalnim kilometražama (400.000++)

 

Što se tiče dizela kod ovih automobila, radili smo test potrosnje (usuto litara / predjeno km za mesec dana) i imali smo neke nenormalne brojke: dva vozila sa 4.3 kao pa sve do 6.8.

 

Neko ti je rekao jednu dobru stvar: Šta god da kupiš od novijih vozila isti djavo, kvariće se moraćeš da popravljaš... Sve od sredine 90tih na ovamo je odlicno. Gledaj samo što manju kmtražu i što kvalitetnije održavan automobil.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Svi voze sve.Stalno ćeš nailaziti da neko preferira ili ima odbojnost prema nečemu.Kupuj glavom,što znači minimalni troškovi...punto 1.2 npr. ili daewoo lanos1.4...točak 13 jeftino održavanje,ima delova,a imaš klimu,servo,par dugmića.....Srećno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Mali update:

 

Polozio teoretske testove A i B kategorije (iz prve, kako drugacije :) )

Odradio lekarski (isto ko i prosli put ogranicenje 01 tj voznja sa naocarima)

Od sutra krecem prakticnu obuku za B kategoriju.

 

Primetio sam sebe kako vise zagledam auta po ulici i parkinzima i uglavnom mi pogled stane na neki karavan. Za motor mi se VFR 750 RC36 svidja kao resenje, ima jedan primerak koji mi je relativno blizu (u krugu od 30tak km) i koji cu da pogledam cim skupim kes, nadam se uskoro, i da nece nego pre toga da ga uzme.

 

Jedino se nadam da na mene nece uticati ove nove izmene zakona..nisam mlad tj imam preko 21 godinu vec odavno ali ce izgleda produziti probnu dozvolu za sve vozace sa godinu dana na dve godine. Ne brine me toliko sto ne mogu voziti od 23 do 6 ujutru ili sto moram voziti 90% dozvoljene brzine nego sto sa probnom dozvolom ne mogu voziti van Srbije. Trebaju mi kola da bih isao u Madjarsku po stvari za bebu..bas bezveze :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Za odlazak u ino za tu svrhu možeš nekoga možda pitati da ode stobom. Znam da je to rešenje izokola ali mislio sam reci da nema potrebe da se sekiraš radi toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Одеш заједно с неким ко има дозволу нез ограничења, увек неком треба нешто из Мађе, лепо поделите трошкове пута и не будеш у ауту сам к'о глува кучка. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Razmisljao sam jednom da u auto stavim kevu, tastu i ženu, vozim do granice, tu predam kljuceve tasti i u povratku obrnuto. A sada klasicno, zaplet :D keva i zena imaju pasose, nemaju dozvolu. Tasta ima dozvolu, lepo vozi, nema pasos :) Sredićemo. Ne kukam, zapravo mi je drago da se rešava situacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Pazario sam 2001 Fiat Marea 1.9 JTD karavan :) Vozacku jos nemam, pocetkom februara bi trebalo da to sve bude gotovo, auto se registruje danas, idem po saobracajnu za nedelju dana. Vozacu malo po parkingu da vezbam. Nije nista eksluzivno, niza srednja klasa ali od mehanike i elektronike sve ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Bice slika za koji dan, kada stignem da slikam. Sledece na redu je motor..

Promenio član ivan88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Marfi je čudo

Ako će biti dozvola uskoro ne sedaj u auto da voziš navataće te i onda kuku majke za vožnju bez dozvole i sve što ide uz to

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Pazario sam 2001 Fiat Marea 1.9 JTD karavan :) Vozacku jos nemam, pocetkom februara bi trebalo da to sve bude gotovo, auto se registruje danas, idem po saobracajnu za nedelju dana. Vozacu malo po parkingu da vezbam. Nije nista eksluzivno, niza srednja klasa ali od mehanike i elektronike sve ima.

Citam ovu temu prvi put danas i dolazeci do poslednje strane pomislim da ti predlozim mareu, kad ono - medjutim1moto3.gif

Elem, posedujem mareu 2002 god, svaka prepopuruka, odlican odnos ulozenog i dobijenog.

Kada sam kupovao auto imao sam para i za stila, ali sam namerno uzeo mareu po savetu kuma i nisam pogresio, odrzavanje je mnogo jeftinije.

Sacekaj dozvolu pa onda uzivanje1zdravo.gif

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Marfi je čudo

Ako će biti dozvola uskoro ne sedaj u auto da voziš navataće te i onda kuku majke za vožnju bez dozvole i sve što ide uz to

 

Slazem se. Samo malo po parkingu, sreca pa je dugacak parking uz setaliste odmah pored zgrade. Inace auto ne izgleda upadljivo previse a imace i tablice i nalepnicu vec danas pa od spolja sve izgleda regularno, ako neki pandur i prodje ne moze da zna da li imam dokumenta kod sebe ili ne. Ne bih da se zezam previse jer ako me sad navataju dobijam zabranu polaganja 2 godine i novcanu kaznu poprilicnu a onda sam kupio auto za dzabe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Drzi se parkinga ili cak ni to... slazem se sa JevtaNS stripi se tih 10ak dana

 

10 godina sam vozio auto svaki dan NIKAD me nisu zaustavli ni rutinska kontrola! Kupio motor polozio i dok sam cekao da mi se upisu kategorije odem sa onim papirom da se provozam, zaustavili me nako 500 metara....

Prvi put sednem u sluzbeni auto na poslu (administracija jos nije stigla da mi uradi odobrenje za koristenje sluzb. vozila) kilometar od firme me zaustave...

 

prosto MARFI je uvek tu!

 

 

I najbitnije cestitam na kupovini i da te dugo sluzi!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja