Jump to content

Moto Zajednica

Trazim pomoc u izboru od onih koji su vec prosli ovu skolu

Recommended Posts

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Auto - bilo koji karavan. Nikad nećeš doći u situaciju da se upitaš "Zašto nemam manji gepek?" a u obrnutu relativno često.

 

Motor - bilo koji al' za sav ostatak para. Nećeš skoro doći u situaciju da napraviš gomilicu para koju sad imaš a za tekuće bebeće potrebe će se uvek naći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Kakvi su Kia automobili? Ima lep karavan malo se spusti cena za 100-200 EUR i izadje 1700 EUR

http://www.mojauto.r...ia_Rio_2002_god

 

 

 

 

Ne znam za malo starije modele kakvi su, nisam imao dodira, ali sam zadovoljan sa novijim modelima. Kia i Hyundai su slicnog kvaliteta, i recimo da su bratske, npr. fabrike koje rade delove za Kiu, rade i za Hyundai. Vozio sam se u Kia ceed i Hyundai ix35, a vozio sam Kiu Sportage (2012. god) i kombi Hyundai H1. Meni se svidjaju. Imaju dosta opreme, dosta elektronike, menjac pipkas sa dva prsta, lepo vuku. Posto nisam posedovao nijedan (sve su ovo sluzbeni automobili), ne znam kakvi su za odrzavanje.

Generalno, mislim da nije velika potraznja za njima, pa su cene pristupacne, ali to isto znaci da ces teze da ga prodas, kad resis da menjas auto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kia daje 7 god garancije na nov auto. Ali to je vise marketing nego sto je zaissta dugotrajan. Od kolege zena je kupila nov, i za 6 meseci je isla 2x da se zali. Sve je to dosta jeftino odradjeno ali zato i kosta malo. Verujem da kao mlad vozac pocetnik nista neces primetiti od te 'jeftinoce' u izradi, ali nama malo iskusnijim to odmah zapada za oko. Taj auto sto si okacio oglas je presao 220.000km, sto nije malo ali ukoliko je originalna km i ako je dobro odrzavan nije ni kraj.

 

Savet je svakako da povedes svog proverenog majstora da pogleda auto. Ne veruj nista tim prodavcima :)

 

Vec imas 2 glasa za w124. Iako je stariji auto, po svemu je superiorniji u odnosu na tu Kiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

automobil je automobil jedino ako je karavan...

За тату свакако. Из мог сопственог искуства. Кад буде требало да кренете на моренце сигурно нећеш да купујеш други ауто!!! :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Postoji još jedna opcija što se tiče auta. Moj primer je sledeći: Fiat Punto benzinac, sa motorom 1200ccm i 8 ventila. Mali je potrošač, ne mora da se ugrađuje plinski uređaj. Motor je krajnje jednostavan, pa ima manje stavki koje bi se kvarile, a pri tom je pouzdan. Ako se doda da su delovi za njega SMEŠNO jeftini, da ih ima svugde i da može da ga popravi baš svaki majstor zapitaš se koje su mu mane. Možda je malo dosadan dizajn, ali ja sam se lako prilagodio jer su mu vrline mnogo brojnije, pa sam mu neatraktivnost brzo oprostio. Ima ga naravno i sa 5 vrata. Nije karavan, ima mali gepek? I taj sam problem lako rešio krovnim plastičnim koferom od dodatnih 400 litara u koji mogu da stanu dvoje kolica. Ako neko misli da ne znam kako je voziti karavan, napominjem da sam imao Mazdu 626 dizel karavan, kao i da osim ovog Punta imam i veliki van Hyundai Trajet. Znači da imam sa nečim većim da ga poredim. Za potrebe tročlane porodice je idealan, pa čak i za put na more.

Kao što je neko već savetovao, izbegavaj dizelaše. Noviji su jako skupi za popravke, a starima sve fali. Srećne ti bile slatke muke! :-)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Karavan je autobus...Žena će da ga izlupa kao dva i dva...Lepo reče Ramirez, Punto, ima ona lepa varijanta sa multijet motorom dizel 1.3 ide kao benzinac, a troši 3.5l. Na more se ide jednom godišnje, tako da priča o velikom automobilu kod mene ne pije vodu, iako sam skoro uvek vozio samo sedane, žena uzela Nisan micru, ladno bih mogao i sa njom na more, idealan gradski autić...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Ne mora karavan, evo meni zena vozi Golf 2 benzinac, ne cimam se mnogo oko potrosnje i sto je benzinac jer se ne vozi mnogo. Ali pazi ovo... U gepek stanu kolica naknap! ima mesta jos samo za jednu torbu sa decijim stvarima, na zadnjoj klupi su dva decija auto sedista koja su zauzela sav prostor tako da ostaje samo mesto za vozaca i suvozaca. Ne mora biti karavan ali je pozeljno da ima pristojan gepek.

 

Novi dizeli zaista jesu osetljivi na lose gorevio, ali samo povedes racuna gde sipas gorivo i sve je ok. Ako ne planiras neke velike kilometraze mozda ti je cak i najbolje benzinac. I dalje tvrdim bezi od plina, cena raste, uvek neke zajebancije oko registracije i dodatne provere, a i gubis prostor zbog boce.

 

Za motor dobro razmisli koji ces, prvih godinu dana se neces previse navozati sigurno, a nebih da ulazim u tvoje finansije ali je pitanje kada ces uz bebu imati neku pristojnu svotu novca za drugi motor. A sudeci po trenutnom budzetu koji si pomenuo vidim da mucis slicne muke kao i vecina nas u srbiji!

 

Racunaj koji god motor i auto da kupis neces menjati narednih par godina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Zena nece voziti (bar jos neko vreme) jer nema polozenu kategoriju. Kod nas je to islo malo obrnuto, ja sam polagao PSP kao klinac u osnovnoj skoli i nisam polagao ni B ni A evo do sada. Dok sam isao u srednju nije bas bilo kinte, posle srednje odmah poceo da radim, upisao i fakultet pa spremao ispite kuci. U medjuvremenu zena (tada devojka) isla u NS na fakultet, zavrsila, zaposlila se, iznajmili smo stan pa je to moralo da se sredi pa svadba,pa sam pazario ovu Yamahu koju vozim i evo nakon dve godine doslo i polaganje na red ali s obzirom da imam Am pa je meni po malo kracem postupku, njoj bi bilo dosta skuplje a i duze da polaze sada pa smo to odlozili za godinu dve. Sve stvari sto zelis da uradis vuku novac na svoju stranu pa covek malo pretumbava i pravi prioritete. Mada kada razmislim malo bolje i dobro je sto nisam ranije vozio, poznavajuci sebe. Mora covek bar malo da sazri da shvati neke stvari da u saobracaju nema restart, fizika ne presta nikome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ostadoh bez pluseva, bas se puno ljudi javilo pa kako klikam javlja da nemam vise :)

 

Finansijski stojimo onako srednje, nije bas da se nista nema, svake godine skupimo neko letovanje, kupi se nesto sitno tu i tamo, voza se vikendom kada je lepo vreme. Ne bih imao dva motora, ovaj sadasnji bih prodao cim kupim drugi. Zivim u stanu i ortak mi dao garazu na koriscenje ali i on drzi stvari u njoj dakle imam mesta samo za jedan motor a i ne bi bilo lepo od mene da smestam kolekciju u njegovu garazu.

 

Ovu temu sam upravo otvorio zato sto ne mogu da eksperimentisem previse tj uopste, vozila koja kupim moraju da drze narednih par godina.

 

Razlog zasto polazem i A i B i zasto kupujem i motor i auto je sto sada imam sansu da skupim neki kes, radim pored posla prekovremeno, imam vec nesto ustedjeno. Ako sada to ne uradim, narednih par godina sigurno necu jer ce sav dodatni novac ici na dete. Nemam problema s tim, ali vidim priliku i zelim da je iskoristim. Svakako za godinu dve kada zena polozi za B njoj ide auto, meni ostaje motor.

 

A najveci razlog, da se ne lazemo :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Ja sam počeo da menjam motore kada mi se rodio stariji sin.Možda je imao par meseci kada sam kupio maraudera.Istina radio sam praktično tri posla, od toga jedan u tri smene pa mi je ovo bio jedini izlaz da ne poludim <_<

Što se tiče dizela ili benzinca.Sestra mi radi u ovlašćenom fiat servisu.I dok sam tražio lanču pričao sam sa glavnim majstorom.Rekao mi je da dizel motore kupuju ljudi koji prelaze velike kilometraže tako da su oni u većini slučajeva razgaženiji nego benzinci.Druga stvar je i popravka koji kod dizela košta mnogo više nego kod benzinca.Naravno dizel je ekonomičniji u svakodnevnoj vožnji...

Obavezno kola odvezi u servis na pregled.Platićeš možda 1000-2000 din. ali ćeš biti miran i znati kakav je.Ja sam tako za malo kupio pikasa.Čovek ga hvalio kao da je nov, medjutim u servisu su mi posle pregleda rekli da ga ni kao poklon ne uzimam.

Nikako ne veruj prodavcima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Mercedes w124, dizel benzin svejedno, i VFR750.

 

Mercedes 124ka je stvarno dobar auto...ali dizel 200 je jako trom,a preko 250 pa na vise skupa registracija,a benzinjare mnogo trose,a narocito gutaj plin i slabo ga podnose....ja bas prosle god hteo da uzmem kupejku 2300,pa se setim da drugar ima 190 ku bas sa tim 2300 motorom i to po gradu potrosi 14-15 litara plina kao od sale....a moze i mnogo vise..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Postoji još jedna opcija što se tiče auta. Moj primer je sledeći: Fiat Punto benzinac, sa motorom 1200ccm i 8 ventila. Mali je potrošač, ne mora da se ugrađuje plinski uređaj. Motor je krajnje jednostavan, pa ima manje stavki koje bi se kvarile, a pri tom je pouzdan. Ako se doda da su delovi za njega SMEŠNO jeftini, da ih ima svugde i da može da ga popravi baš svaki majstor zapitaš se koje su mu mane. Možda je malo dosadan dizajn, ali ja sam se lako prilagodio jer su mu vrline mnogo brojnije, pa sam mu neatraktivnost brzo oprostio. Ima ga naravno i sa 5 vrata. Nije karavan, ima mali gepek? I taj sam problem lako rešio krovnim plastičnim koferom od dodatnih 400 litara u koji mogu da stanu dvoje kolica. Ako neko misli da ne znam kako je voziti karavan, napominjem da sam imao Mazdu 626 dizel karavan, kao i da osim ovog Punta imam i veliki van Hyundai Trajet. Znači da imam sa nečim većim da ga poredim. Za potrebe tročlane porodice je idealan, pa čak i za put na more.

Kao što je neko već savetovao, izbegavaj dizelaše. Noviji su jako skupi za popravke, a starima sve fali. Srećne ti bile slatke muke! :-)

 

Ovo sam i ja preporucio isto. Koliko vi planirate putovati da vam treba karavan? Nas je u porodici 5, uvek male automobile smo imali, nikada potreba za karavanom.

Taj Punto 8v je stvarno dosta pouzdan. Ima nekih boljki ali nista strasno. Uglavnom sitnice i koje se resavaju kod bilo kod majstora. Nije za duza putovanja definitivno ali opet koliko cesto planiras ici na takvo putovanje. Ako su ti bitni troskovi odrzavanja, mislim da nema jeftinijeg a boljeg automobila.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Mercedes w124, dizel benzin svejedno, i VFR750.

 

Mercedes 124ka je stvarno dobar auto...ali dizel 200 je jako trom,a preko 250 pa na vise skupa registracija,a benzinjare mnogo trose,a narocito gutaj plin i slabo ga podnose....ja bas prosle god hteo da uzmem kupejku 2300,pa se setim da drugar ima 190 ku bas sa tim 2300 motorom i to po gradu potrosi 14-15 litara plina kao od sale....a moze i mnogo vise..

 

Ja imam kupea w124 CE230 1990god, i imam samo reci hvale za njega. Sto se tice potrosnje, nije bas 14-15lit, mada sve zavisi kako ga vozis. Ako ga normalno vozis po gradu, trosi manje nego 200D u dinarima, ne u litrima :)

A 200D je preterano trom, to mogu samo strpljivi ljudi da voze.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja sam vozio 200D i jeste trom ali meni je to baš bio gust voziti. Bez žurbe i plovi kao ladja. Na autoputu bez problema ide 120(maks 155) a po medjugradskim je svakako laganica. I sad mi ga je zao sto ga više nemam. Potrošnja je oko 7 prosek. Imao je i klimu i električne prozore, sedišta na dugme, grejače u sedištima, kožna sedista(ne skaj) zavesice zadnje sofersajbne na dugme. Eto dosta hvale. Kolega ima dovoljno informacija. Edit: moram da se korigujem, kad kažem trom ne mislim na trom kao da ometa drugi saobraćaj ili da ne mogu normalno da učestvujem u modernom saobraćaju. Već više mislim na to da nije auto za levu traku na semaforu jer onda moraš da ga malo silis da ne bi ometao ostale iza sebe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Karavan i samo karavan i nista drugo nego karavan.

 

Imao Y55 od 98 - 2006, 2006-7 Govno II koje sam skratio za metar ipo, i od marta 2008 vozim Opel AstruF 1.8 16V karavana.

 

Trenutno na časovniku 285.000km (verovatno je skinuto bar još 100.000, po enterijeru se vidi).

 

Sam sam i sam vozim, i posle iskustva sa karavanom, ni jedan drugi automobil ne dolazi u obzir. Pretprošlo / prošlo leto sam radio za jednu rent-a-car agenciju i vozikao svakakva čuda (Mini Cooper One, S, Polo V, Ibiza, CLS, Vito 2009, Mitsubishi Colt CC, 206 CC, 306, Klio 2008, Klio 2014, Ducato 2004, Voyager 1998...) i od svega jedino mi je bio prihvatljiv Seat Ibiza 1.2 trocilindraš (nemaš nikakvo očekivanje prema tom automobilu, čisto, korektno nepretenciozno prevozno sredstvo). Sve ostalo je bilo tromije, sporije, nepreglednije i daleko veći potrošači od mog krška (pazi benzinac 1800 kubika 125 ks!). Posebno bih ti potencirao da nikako ali nikako u našim uslovima ne uzimaš automatika, jer je jako redak broj ljudi koji su servisirali, a još redji broj je servisera koji znaju šta i kako treba da se radi sa tim menjačima (ulje, viskozitet i kvalitet odredjuju kako i šta radi taj menjač)

 

Zbog čega ti kažem karavan, a posebno bih dodao KOCKASTI karavan: bilo šta bilo kada bilo kako da treba da preneseš - prenosiš ga sam, bez ikakvih cimanja i organizacije. Omogućava ti da odeš "kući" (selo, nabavku) i vratiš se sa zalihom koja ti ne smeta, ne prosipa se, uvjek ima mjesta za "e još i ovo"... Pošto sam vozikao i neke prijatelje, klinci obožavaju dovoljno veliki prostor za igranje na dugim turama, ako putuješ uvjek imaš mogućnost da oboriš sjedišta i da djeca sigurno i udobno spavaju...

 

Dužina nije nikakav problem, na primjer Astra F karavan je od G3 duža 5 cm... na dužim turama, automobil sa dužim osovinskim rastojanjem je daleko udobniji. Gledaj da ne kupuješ neki "mali motor" da bi se zadovoljio sa malom potrošnjom jer malu potrošnju iz malog motora nećes dobiti ako treba da ga siluješ... Nemoj da bežiš od modernih motora i elektronike. Nema tu sta da bude skupo i da crkava. Elektronsko ubrizgavanje kod benzinaca je majka i zakon. Smanjuje značajno potrošnju, omogućava ti da sipaš i ne misliš...

 

Ne traži dobro očuvanu limariju bez sitnih čukanja i ogrebotina. Automobil ako stoji na parkingu i ako ga redovno i normalno koristiš će posle godinu dana izgledati kao olupina. Najbitnije je da su gume/kočnice/upravljački mehanizam tip top, da je motor u solidnom stanju, da radi grejanje / klimatizacija, a da li je vizuelno lep (obrati pažnju na razlikuj vizuelno lep od truo!) je zadnja stvar koju bi trebalo da gledaš.

 

Pošto eto imam Astru, preporucio bih ti baš F ili još bolje G karavana 1.6 16V, 1.8 16V (male motore zaobidji, slabašni i značajno veći potrošači su). Pogledaj Vektru, isti motori. Na prvi pogled su veliki automobili, ali veruj sve je stvar navike i posle par meseci vožnje ce ti biti okretan i lak za vožnju i parkiranje.

 

Eto toliko na temu automobil

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ovaj mi se jako svidja: http://www.mojauto.r..._god. Prakticnost karavana je stvarno vrlo dobar argument za kupovinu. Prestao sam da gledam da li je dizel ili benzin, za našu kilometrazu koju ćemo da se vozimo uglavnom po gradu i 50km od grada, retko dalje, par puta godišnje, zaista nije ni važno.

Nego, može lično iskustvo sa VFR masinom kada je svi hvale? 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ovaj mi se jako svidja: http://www.mojauto.r..._god. Prakticnost karavana je stvarno vrlo dobar argument za kupovinu. Prestao sam da gledam da li je dizel ili benzin, za našu kilometrazu koju ćemo da se vozimo uglavnom po gradu i 50km od grada, retko dalje, par puta godišnje, zaista nije ni važno.

Nego, može lično iskustvo sa VFR masinom kada je svi hvale? 1moto3.gif

imas par tema o VFR-ovima

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/76830-vfrvtr-tema-za-vlasnike-i-ljubitelje/

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/26117-vfr750f-rc36-1990%E2%80%931993/

tamo sam dosta toga rekao, i stojim iza toga :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Ovaj mi se jako svidja: http://www.mojauto.r..._god. Prakticnost karavana je stvarno vrlo dobar argument za kupovinu. Prestao sam da gledam da li je dizel ili benzin, za našu kilometrazu koju ćemo da se vozimo uglavnom po gradu i 50km od grada, retko dalje, par puta godišnje, zaista nije ni važno.

Nego, može lično iskustvo sa VFR masinom kada je svi hvale? 1moto3.gif

 

Kako nije važno dizel ili benzin, naročito po gradu...?? Pa po gradu je skoro pa dupla ušteda dizel vs benzin.

 

Kada budeš seo i probao VFR, mislim da ćeš 5 dana imati osmeh i dok spavaš...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Za tvoju kilometražu, manje od 30k kilometara godišnje, benzinac, bez plina bez turbina, manje zapremine ako nećeš na trke, jeftinije održavanje, pouzdaniji i lakši za vožnju. Za tvoje potrebe može biti i manji autić, ali sa većim gepekom, koreanci su dobri, jedini problem se javlja ko i kod japanaca, najbolje je ono što je rađeno u matičnoj zemlji a ne u istočnoj ili kakvoj već Evropi(noviji modeli). Manji auto je preporuka po svemu jer ti je sve jeftinije, i gume, i set kvačila, i trapovi, a održavanje motora posebno.

 

Po meni, za tvoje potrebe, Opel Agila 1.2 ili nešto slično, dovoljno prostran, kolica staju u gepek, nije nepokretan ko neki dizelaši, samo što rano gubi dah na autoputu(150km/h maksimum) i nije za neka velika i česta putovanja ali je za grad izmišljen, potrošnja 6-7 litara kombinovane vožnje, a pokazao se kao izuzetno pouzdan autić

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

I ja sam hteo da kupim tog malog Opela. Ipak,od Agile (i Suzuki Wagon R-a) sam odustao jer su nestabilni na otvorenom kad ima bočnog vetar, a i od majstora iz ovlaštenog Opelovog servisa sam dobio preporuku da izbegavam taj mod.el. Dalje nisam istraživao razloge već sam poslušao čoveka. Hteo sam da uzmem Twinga, takođe sa motorom 1,2 8v, ali Punto ima malo veći gepek i uleteo mi je jedan povoljan primerak u pravom momentu. Uostalom, često je baš to presudno za kupovinu iako se prethodno može dugo razmišljati, planirati. Kad uleti prava ponuda treba je znati prepoznati i brzo ščepati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Dobro bih se zamislio sa Daciom. Ipak si to rumuni. Kad vidim one rascvetale primerke, cak i zastava nije tako brzo trulila. Zaboravili radnici da odrade jedan sloj pri farbanju i cela serija je propala za 2-3 godine, ali bukvalno. Ako ti ne treba karavan, onda je punto dobra stvar..mada ganjaj italijanski :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

dacie su dobre ali moras dobro da gledas da ti ne uvale taxi, taxisti ih dosta voze jer su im best buy pogotovo sa plinom,,, ja sam uzeo skoro megana 1 ph2 1.4 2001 karavan (u pocetku sam bezao od karavana), jednom prilikom isli tudjim autom na zlatibor i jedva se spakovali, i od tad kravan, drugo dizel, nisam ih ni gledao, ne mozes da ih nadjes sa pristojnom i nevracenom kilometazom, raspitaj se koliko kostaju dizne ili reparacija, remont pumpe/turbine (kako se vec zove), plivajuci zamajac, niko nece da ti proda dobrog dizela za jeftin novac, samo od poznanika gde poznajes auto uzimaj dizela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Preporuka za daciu, drugar vozi u taxiju 1.4 MPI na plin, prvih 100 000 vozena na benzin, posle ubacena u taxi i ugradjen plin, sad ima oko 400 000 i dalje se ne primecuje zamor. kad smo isli na autootpad za delove videli smo rashodovanu 1.6MPI za 750 000km, naravno bila u taxiju. Onaj karavan Dacia 1.6 MPI gore ti je super stvar, pa i da je presao 300 000 imas ti opusteno jos dosta da se vozis

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Dok sam bio u vezi sa devojkom vozio sam suzsuki swifta, e onda smo dobili prvog klinca pa smo uzeli vectru heckback 5-oro vrata. Zatim smo dobili klinku i vectra je te potrebe pokrivala. Zatim smo dobili jos jednog klinca i tad smo uzeli pezo-a 406 karavan. Za troje male dece jedan karavan te velicine je knap, kad treba da se krene negde sa svim tim decijim sedistima, stvarima i igrackama...zna da zafali prostora. E sad vozimo Fiat Ulysse i nemamo nikakvih problema, dovoljno mesta za sve potrepstine :-).

 

fiat-ulysse-admiral-01.jpg

 

Ja ti kao i mnogi gore savetijem da odmah uzes bar karavana, ima ih jeftinih i dobrih, Fokus, Pezo 406, 307, stillo, marea koja je vec matora ali nepoderiva... Kupi najbolji koji nadjes i ne obaziri se na marku sve je to danas u srednjoj klasi manje vise isto, svi se kvare i moraju da se odrzavaju, jedino su tu japanci to kvalitetu mehanike korak ispred ali ih malo zeza limarija kada su u pitanju polovnjaci tog budzeta. Povedi nekog ko se razume iz prakse (znaci radi sa automobilima), a ne teoreticare i to je to.

 

Sto se tice motora, pa neces imati bas puno vremena za vozikanje kad bebce stigne, tako da se uzmi prvo solidan auto a za motor ce biti vec prilike.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja