Jump to content

Moto Zajednica

Još jedan početnik . ..ali totalni

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Poštovani Bajkeri,

 

da se I ja predstavim.

 

Ja sam Srećko iz Beograda "mladić" ;) . . . srednjih godina koji je rešio da ispuni neke dečačke snove , sada kada imam mogućnosti.

 

Pretpostavljam da znate o čemu se radi :).

 

Ovih dana polažem za A2 I planiram da kupim neki maxi skuter od 200 - 250 ccm za uživanje.

 

Svaka vasa pomoć mi je dobrodošla.

 

Pozdrav . . . I sve najbolje . . .

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Dobro dosao na forum!

Sretno sa polaganjem za A2, imas na forumu podforum Maxiskutera i veoma mnogo tema i utisaka o istima.

Procitaj pogledaj, ako te nesto zanima pitaj, uvek se nadje neko da pomogne i posavetuje.

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: SV 650 S

Dobrodosao.. 1zdravo.gif

Kao i kolege imam isto pitanje..?

Polozis odmah za punu A kad vec polazes, ko zna mozda se za neko vreme odlucis da predjes

na nesto vece kubikaze i snage pa moras ponovo da odvajas vreme za polaganje umesto za voznju

i uzivanje 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Hvala svima na dobrodoslici :)

 

Cudna je moja prica .... :).... pre par meseci sam dobio jednog Puch-a , mladica ;)...kao sto sam i ja . . .. da se malo zanimam u slobodno vreme i da ga popravim. Medjutim kada je stigao video sam da od tog pola nema nista, naravno uz konsultaciju ljudi koji se malo vise od mene razumeju u te motorice. Tako da je Puch prosledjen dalje :) .a ja kupio jednog Tomosa automatika da se malo vozikam od vikendice...do prodavnice :).

 

Medjutim , valjda je to "prokletstvo" dav tocka....odmah hoces vise ...i ako ja pocnem da gledam malo jace motore , za koje treba kategorija. Prvo neke kineze od 125 - 150 (skutere u svakom slucaju) . . . pa malo korejance..pa italijane . . . i tu sam stao :)

 

Prvo sam hteo da polazem za A1 medjutim nagovorise me da izvozam jos 7 casova vise (imam B vec 25 god) . . . da polazem za A2.

 

Puna A mi ne treba (bar tako mislim :) . .jer sa A2 mogu da vozim i vece kubikaze ali do 35KW . . .mislim da je to vise nego dovoljno za moje potrebe...godine . . . finansije.

 

Trenutno se obucavam na Beverliju 400 ccm i mislim da mi veci i jaci od njega nece nikada trebati.

 

Mozda bih trebao da otvorim neku novu temu o izboru skutera.... ali bih iskoristio priliku da pitam vas...kad ste se vec javili .a siguran sam da poznajete modele skutera mnogo bolje od mene.

 

Naime interesuju me modeli skutera od 200-250 ccm ali ISKLJUCIVO sa 16" tockovima. Nadjoh ja vise zanimljivih ...ali nisam siguran koliki su tockovi.

 

 

 

 

Eto.... ako sam malo preterao sa predstavljanjem ...i objasnjavanjem... i u pogresnoj temi, verovatno ...izvinite :zvizduk:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

... pa dobro sad ... nije ih bilo tada ..ali Jawa ili MZ 250 su bili aktuelni motori .... za koje nisim uspeo da se izborim sa roditeljima :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Medjutim , valjda je to "prokletstvo" dav tocka....odmah hoces vise ...i ako ja pocnem da gledam malo jace motore , za koje treba kategorija.

 

 

 

Trenutno se obucavam na Beverliju 400 ccm i mislim da mi veci i jaci od njega nece nikada trebati.

 

 

 

Ne zaboravi na prokletstvo! 2oda2.gif

 

Posto se vec obucavas, verovatno je kasno za savete, ali ipak sa A vozis sta hoces. Razlika u polaganju izmedju A2 i A u novcu je mala, teorija je ista, jedino se obucavas na slabijem motoru za A2, za A mora da ima najmanje 650cc.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Medjutim , valjda je to "prokletstvo" dav tocka....odmah hoces vise ...i ako ja pocnem da gledam malo jace motore , za koje treba kategorija.

 

 

 

Trenutno se obucavam na Beverliju 400 ccm i mislim da mi veci i jaci od njega nece nikada trebati.

 

 

 

Ne zaboravi na prokletstvo! 2oda2.gif

 

Posto se vec obucavas, verovatno je kasno za savete, ali ipak sa A vozis sta hoces. Razlika u polaganju izmedju A2 i A u novcu je mala, teorija je ista, jedino se obucavas na slabijem motoru za A2, za A mora da ima najmanje 650cc.

 

 

Hvala na savetu Zloco , sasvim sam siguran da si u pravu ... ali ipak..znajuci sebe , mislim da mi je i ovo vise nego dovoljno. Mislim da ce neki maxi skuter od 200 do 250 ccm sa 16" tockovima, zadovoljiti u potpunosti sve moje potrebe . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Dobrodosao na forum !

Ako sam te dobro shvatio, tako si i za automatika mislio da ce ti biti dosta? :hej::lol:

koliko mislis da ce ti trebati da te uhvati ista zelja za jacim, ista kao ona na automatiku?

THINK !!! :aha:

:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Mislim da ce neki maxi skuter od 200 do 250 ccm sa 16" tockovima, zadovoljiti u potpunosti sve moje potrebe . . .

 

I ja sam ovo mislio kad sam uzeo Beverly-ja 200... 1zvizduk.gif ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TarikNP, 56 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Honda Magna vf750c rc43

DOBRO DOSHAO DRUZE

 

 

 

A ZA MOTOR EVO PREDLAZEM TI OVAJ MAJESTY

GARANTUJEM DA JE NAJBOLJI U SRBIJI 2004 GODINA 250CCM3

 

I DA ZNASH DA DECHKO PRODAJE MOTOR ZATO SHTO MU JE NAJBOLJI DRUG POGINUO S MOTOROM I IZ POSHTOVANJA PRODAJE

A TO JE INACHE NAJBOLJI MAJESTY I SRBIJI 24 KONJA NA DINO TEST MERILI

 

I DA ZNASH DA CE GA DATI I ZA 1000!!!

 

 

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas5020379/yamaha_majesty/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Dobrodosao na forum !

Ako sam te dobro shvatio, tako si i za automatika mislio da ce ti biti dosta? :hej::lol:

koliko mislis da ce ti trebati da te uhvati ista zelja za jacim, ista kao ona na automatiku?

THINK !!! :aha:

:zdravo:

 

... šta reći ;) . . .sve se nadam .. da neće tako brzo . . .hahahahah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

još jedan glas za punu A kategoriju. Nakon 30 godina apstinencije kupio BMW R850R i rekao "dosta konja do kraja života" a već tražim nešto jače...

 

... zar je moguće da će te me za samo jedan dan nagovoriti .... :) . . . a mislio sam da sam ...karakter :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Имењаче добро нам дошао!!! :takoje::zdravo::jee:

 

Bolje te (vas) našao imenjače . . . iskoristiću to što smo imenjaci da te često priupitam ponešto . . .ok ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

još jedan glas za punu A kategoriju. Nakon 30 godina apstinencije kupio BMW R850R i rekao "dosta konja do kraja života" a već tražim nešto jače...

 

... zar je moguće da će te me za samo jedan dan nagovoriti .... :) . . . a mislio sam da sam ...karakter :)

 

To nema veze sa karakterom, već sa zdravim razumom ;) A1 i A2 kategorije su "izmišljene" za decu koji bi sa 18 godina da zajašu Hajabusu...Položi ti za full A, hleb ne traži, a ti vozi šta god poželiš, da ne bude kasnije "Lepo bi mi legao ovaj Silver wing 600..., ipak je 250cc malo za mene..."

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Имењаче добро нам дошао!!! :takoje::zdravo::jee:

 

Bolje te (vas) našao imenjače . . . iskoristiću to što smo imenjaci da te često priupitam ponešto . . .ok ?

 

Све што могу да помогнем, и знам, ту сам. А ти питај кад ти треба.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Dorcol, Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

Samo da ti kazhem da i ja glasam da polazhesh A, tako se necesh cimati vishe ako pozhelish neshto jache, tu smo negde sa godinama a i iskustvom :)

Ja skoro (pre 10 dana) polozhio A i kupio Trandzu a vec mislim o necem jachem i vecem :) tako da veruj mi da je bolje da polazhesh za A odmah :)

 

Poz svima,

Mare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Samo da ti kazhem da i ja glasam da polazhesh A, tako se necesh cimati vishe ako pozhelish neshto jache, tu smo negde sa godinama a i iskustvom :)

Ja skoro (pre 10 dana) polozhio A i kupio Trandzu a vec mislim o necem jachem i vecem :) tako da veruj mi da je bolje da polazhesh za A odmah :)

 

Poz svima,

Mare

 

Hvala Mare,

 

bacilli ste me u oooopaaasno razmišljanje .. .a to ne valja ;) . .hahahah

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Nema sta razmisljati polazi punu a kategoriju, evo ti jedan primer,odes na more mozes da iznajmis veliki motor na dan ili dva i lepo se provozas !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Nema sta razmisljati polazi punu a kategoriju, evo ti jedan primer,odes na more mozes da iznajmis veliki motor na dan ili dva i lepo se provozas !

 

.. . ili možda još bolje....odes velikim motorom na more :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja