Jump to content

Moto Zajednica

Gilera gp 800

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Prijatelja zanimaju iskustva nekoga ki je vozio ili posedovao ovaj skuter o kvalitetima i manama jer razmislja o kupovini istog hvala

 

Pera FJR

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ja sam pre 2 godine pricao sa nekim deckom na skupu u Obrenovcu koji je dosao sa gp800. Stvarno izgleda mnogo mocno, ogroman autobus, bas "ozbiljno" izgleda. Njegovi utisci su prilicno losi. Kaze da je previse tezak, da su kocnice slabe, da previse trosi.

Koliko sam shvatio decko vec duze vreme vozi samo skutere i ima finansija da uzima novije motore.

 

Samo prenosim sta mi je receno iz prve ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6301 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Vole ljudi svasta. Ima ko voli i ovo. Od prosecnog maxi skutera je brzi i veci, ali i zahtevniji za dzep u eksploataciji.

Kao i svaki skuter ima kais, ali ima i lanac i lancanike. Da zamenis pogonski...rodis mecku...pola ga rasturis. Nemenja se to svaki cas...ali ono. Nepotrebno zakomplikovan, mislim za ono sto nudi. Ima lepse voznje, ali...uvek ima ali (vratiti se na pocetak teksta)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Na temu komplikovanosti.... Posle poplave su se Burgmani 400 palili i radili bez vecih problema,a Burgman 650 sa svojim menjacem, njegovim racunarom je davao muke samo takve i trosak od 1000 - 1500€! Ali opet ko voli, voli.....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500

Gledam ga vec duze vreme,mnogi su se zalili na cheste kvarove neprouzrokovane ljudskim faktorom,ako se odluchi da pazari,neka bude samo od 2010 god pa na gore,potroshnja i servisi jesu malo skuplji al ipak je to skuter od 800 kubika koji jede.na 20 000 km se menja lanac lanchanici i sta vec sto opet zahteva dobro otvaranje iz dzepa,kod nas ima 3-4 komada na oglasima,simpatichni,ja se i dalje lomim za njega:) sad,neki pljuju italijane kunu se u japance,on je skuter sastavljan pola italijan pola japanac:) sto inije losha kombinacija.vecina koja je vozila gp 800 i tmax su mi toplo savetovali t max

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Sviđa mi se gp iskreno ali Msm da ti je Tmax verovatno isplatljivija mašina . Konkretno i potrošnja i servis , a Msm i pouzdanost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Drugari da li ima neko ko je vozio gp 800,potrebne su mi informacije iz ..prve.. ruke,(a ne čuo sam rekao mi ).Ono da li ima čestih kvarova,kakav je na putu (krivine, auto put), potrošnja,udobnost i sl...vel...POZZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Posalji pp (ili mozda jos bolje mail) clanu hectorkvs, vozio je GP 800 nekoliko godina, sada vozi Caponord 1200...veoma retko je na forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Vršac

Vozio sam 2011. godine GP 800 sve ukupno dva meseca. Nije bila moja nego od komsije a kako on nije imao vremena davao je meni da se vozim. Motor je ogroman ali ima malo prostora za stvari, polozaj sedanja je slican kao na Gileri Nexus ako si imao prilike da je vozis, nagnut si ka napred dok su ti noge savijene u kolenima pa imas osecaj voznje na sportskom motociklu. Ekstremno ubrzava, cuje se kao grom (sto daje jos veci osecaj brzine), fabricki vizir je jako nizak pa te vetar udara tacno u kacigu i mnogo brate lose koci. U pitanju je bio zlatni brembo na njoj dupli disk napred, teflonska creva ali dzaba. Imas osecaj da se neces zaustaviti tamo gde si zamislio a to je mnogo nezgodno....Barem je tako meni bilo, mislio sam da cu se vremenom naviknuti ali i posle dva meseca i nekih 1500 km sam imao neprijatne situacije. Iako je skuter za grad nije, dosta je tezak, a hoce zadnji tocak da prokliza pa ako naidjes negde gde ima ulja, kaldrme ili starog uglacanog asfalta u kombinaciji sa kocnicama eto ti veselja. Cene servisa i odrzavanja ne znam jer je imala 7000 km kada je moj komsija prodao, obavio je samo ona j prvi servis a za cenu ga nisam pitao. Lep motor izuzetno, bio je tamno plave boje, cuje se ludacki, puca od snage (ipak su to dva klipa) ali predimenzionisan jednostavno te tera na gas a kad treba da stanes on se ukaki. Uzmi u obzir da sam visok 190 cm i tezak 115 kg i uzmi u obzir da sam vozio 4 godine Burgmana 400 kao moj prvi veci motor i da nikad nisam ni pomislio da cu pasti a kamoli pao a to je ono najbitnije.

 

Nadam se da sam ti pomogao koliko toliko

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja