Jump to content

Moto Zajednica

2x250=500ccm ili 44ks

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Slikan otpozadi da bi se videlo da je u pravcu da nije varenje viljuške povuklo na neku stranu

Mada sve vise razmišljam da ne bude bocnih dekli samo dva KN filtera i ništa vise samo se postavlja pitanje gde spakovati ovo malo struje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Meni licno se ne svidja kad ljudi ogule motor i ostave samo rezervoar i sediste, a ispod njega nista, a bocne kasete  iliti dekle daju motoru potpuniji masivniji izgled, pogotovo u tvom slucaju posto si ti sad prosirio masinu i to duplo, i ona ce sad malko da strci, ali, masivne viljuske i tockovi ce da pomognu da motor i dalje izgleda skladno taman kako treba, i te bocne dekle ce tu sasvim lepo da legnu.
Mozda bi bila komplikovana zajebancija, ali ja bi mu i rezervoar secnuo na pola, i i njega prosirio da prati sirinu masine, mada opet grehota seci dobar rezervoar 

 

Sanctuary-RCM-Kawasaki-Z1-Images.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Sirova ideja je da napravim nesto slicno kao KTM jedan veliki lonac ispod masine sa dva izduva levo desno ispred zadnje viljuske malo komplikovano za dva takta ali izvodljivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Evo jedna izbliza Karburatore drze dve opruge oko njih

Struja ce biti nabacana na motor samo da ga cujem pa ce se posle sloziti kablovi

Drzaci nogu onako pricvrsceni mada ce oni morati da dodju posle auspuha

post-15484-0-61734700-1456774789.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

e to na zadnjoj vili ispod amortizera sam ti pominjao da bih kod mene da ubacim.. :D 

 

PS. Odlicno izgleda, kada ce paljenje?? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Neverovatno koliko bolje i mocnije MZ izgleda kad mu nazad stavis neku krstenu masivnu viljusku  :takoje:
Jedva cekam paljenje, ko da je moj motor jbt :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Lepo napreduješ...

Hoće li biti problema sa homologacijom i registracijom?

Mislim da treba okrenuti pravac rotacije zadnje gume, šare ne odvodnjavaju u postojećem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Motor mora da se ceo sastavi da se sve uklopi. Svi elementi koji ce biti na njemu pa onda sve da se rastavi ispeskira  pa ofarba pa da se sve sastavi ima tu jos dosta posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Miza ozivela ali uvek ima jedno veliko ALI Da li ce sve raditi kako treba i naravno ono sto je bilo velika nepoznanica za mene se i pokazalo da je slaba karika u lancu. A to je spojnica izmedju cilindara je proklizala i pomerila faze taktova izmedju cilindara pa se cinilo da je nesto zaglavilo a ustvari su obadva cilindra dosla zajedno na paljenje sto je za osecaj kurblanja izgledalo da je nesto puklo i da glavi kao da je prolupao i utego klipnjacu. i naravno usledilo je neizbezno rasturane da se utvrdi sta je stvarno problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Problem sam resio tako sto sam dodao na muski deo spojnice na svaki ravni deo po jos 4mm plocicu da je zazor izmedju 0mm i ide metal na metal sigurno ce da bude bucna ali opet ALI videcemo kako ce biti.

Imam snimak kad su se faze pomerile ali nestu je sav iskidan nesto je slika zabagovala a ton ide pa neprenosi pravi utisak sta se sve desilo .

Ali ostro uvo moze da rekonstrujise sta se desilo.Sinoc sam odma krenuo u popravku i nisam stigo da ga vratim na ram i probam ponovo .Surta ponovno paljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja