Jump to content

Moto Zajednica

2x250=500ccm ili 44ks

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Danas napravljen nosac gornjih nosaca treba jos da se dodaju kosnici da se jos pojaca  i da se jos izvari ali tako bi trebao da izgleda.

Motor nije upaljen treba jos usisne grane da se naprave pa tek onda paljenje. A obecao sam da cu da obavestim kolege kad ce biti paljenje  neki su izrazili zelju da budu prisutni :zdravo:  :zdravo:  :zdravo:

post-15484-0-44627900-1425750998_thumb.jpg

post-15484-0-86512800-1425750999_thumb.jpg

post-15484-0-18937000-1425751001_thumb.jpg

post-15484-0-13479400-1425751002_thumb.jpg

post-15484-0-26942400-1425751004_thumb.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Izvinjavam se unapred ako je u temi bio odgovor na moje pitanje.

Bobane, od čega su ti točkovi i prednja viljuška?Rekao bi da je u pitanju RGV.

Da li ti je kratka viljuška, činimi se na fotki da će teško stati gornji trougao a da ne "propustiš" štapove ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Izgleda fantasticno,svaka cast na trudu.Pored znanja treba imati hrabrosti i dosta zivaca da bi se sve sklopilo kako treba.. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Izvinjavam se unapred ako je u temi bio odgovor na moje pitanje.

Bobane, od čega su ti točkovi i prednja viljuška?Rekao bi da je u pitanju RGV.

Da li ti je kratka viljuška, činimi se na fotki da će teško stati gornji trougao a da ne "propustiš" štapove ?

 

Stace sigurno gornji trougao, jer na tom modelu MZ-a i jos nekima taj trokut nije ravan, nego su rupe za stapove nekoliko cm nize naspram dela koji ide na sasiju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Snimi to prvo paljenje nekako, bilo bi lepo da imamo i taj snimak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Rgv je u pitanju a stapovi nemogu da se nameste ili da se stapovi propuste ili da se vrat isece za 3 cm a posto su i ovako kratki onda ce biti vrat ionako je on najtanji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Uvek je vrat najtanji... ;)

 

Pitanje: koliko smetaju kolenima rebra cilindara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

 

Izvinjavam se unapred ako je u temi bio odgovor na moje pitanje.

Bobane, od čega su ti točkovi i prednja viljuška?Rekao bi da je u pitanju RGV.

Da li ti je kratka viljuška, činimi se na fotki da će teško stati gornji trougao a da ne "propustiš" štapove ?

 

Stace sigurno gornji trougao, jer na tom modelu MZ-a i jos nekima taj trokut nije ravan, nego su rupe za stapove nekoliko cm nize naspram dela koji ide na sasiju

 

Mislim da nisi razumeo pitanje...u svakom slučaju, imaš odgovor na isto, Boban je objasnio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Iskreno da vam kazem sad sam u faci rezidbe voca pa nestizem A u glavi mi se vrzma ideja da stavim neku drugu zadnju viljusku , najverovatnije ce proba biti sa standardnom  vilom ali bi nesto drugo stavio ova od rgv je uska pa morace da dozivi velike promene da bi se ugradila.

A juce sam odneo konacno izlaznu osovinu da mi glodac iskopa nutove da bi se nastavila  osovina i mogao da se stavi izlazni lancanik

A postoji jos jedna solucija da se naprave usisne grane i da on upali da se cuje kako radi pa sa zvukom u usima dobije dodatni zamah da se pozuri da se zavrsi ostatak :zdravo:  :zdravo:  :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Pa ovako da bi se napravile usisne grane moram prvo da napravim pozicije filtera da ne bi pravio dvaput usisne grane

Gledao sam da vazdusnu kutiju pomerim za oko tri cmm u levo da bi dobio pravac grane pa onda pravim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Za sve one koji zeljno iscekuju kraj ovog projekta da im kazem da polako nastavljam sa radovima dao sam mere strugaru da mi napravi flansne za karburatore pa kad on bude zavrsio da napravim usisne  grane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Pa za novi pocetak konacno napravljene flansne za karburatore Bile gotove jos pre mesec dana ali od silnih obaveza nisam stigao da skocim do strugara da ih uzmem Sad mi predstoji da napravim pozicije za karburatore i da pravim usisna grla Stizu slike sad prekocega videcemo

A sto se tice izlazne osovine jos nisam nasao nekoga ko bi i pokusao da prokopa nutove ko god vidi osovinu  u jednom se slazu da je to tvrdo za njihova glodala.

A ja bi se slozio da su Nemci odradili odlican posao kad i posle 30 god se svi slazu u jednom da je materijal veoma kvalitetan valjda je to tajna njegove DUGOVECNOSTI svakakvi pametnjakovici pokusavaju da ga sj....bu ali on se neda :care: samo je jedan MZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Samo napred,nestrpljivi smo da vidimo gotov projekat.Sto se tice osovine i njene obrade,poboljsani materijali se obradjuju na dva nacina.Prvi je brusenjem,a drugi koji je i jedini moguc kada su potrebne ozbiljnije obrade je ovaj:prvo se materijal termicki obradi ,,ozari" zatim se najnormalnije obradjuje kada se zavrsi obrada materijal se termicki poboljsava ,,kali" i vraca u prvobitno stanje.Sad mislim da bi tebi mozda i brusenje zavrsilo posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja