Jump to content

Moto Zajednica

2x250=500ccm ili 44ks

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Koliko vidim na ovom crtezu je u pitanju nut kao spoj. Mozda bi bilo dobro napraviti nesto tog tipa sa mozda dve do cetiri kajlice plitko ukopane kako se ne bi oslabila osovina preterano i caurom koja bi nalegla preko. Slicno onome sto si vec pravio.

 

Ja sam na biciklama koristio dvokomponentni lepak za lepljenje poluga pedale sa osovinom. Jak pritisak i konstantno dinamicko opterecenje. Bisonov lepak trpi do 180kg/cm kvadratnom sto bi za ovu pricu milo malo po mom misljenju. Negde naidjoh i na lepak sa 360 kg po cm kvadratnom ali se ne secam koji je. Napomenucu da sam lepio poprilicno unistene kurble, poluge u servisu i nisam imao ni jednu jedinu reklamaciju.

 

http://www.loctite.rs/loctite/loctite-4811.htm?nodeid=8802624765953

 

Mozda ovako nesto moze da pomogne s tim da je potrebno povecati kontaktne povrsine kako udari ne bi preopteretili spojeve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Ma to sam ja hteo otpocetka da napravim ali alatnicar koji bi to mogao da mi uradi je trazio mnogo novca

Hmmmm... Skuplja dara nego mera. :( Jbg. Koliko ako nije tajna? Meni sve u glavi cetiri kajlice kvardatnog, pravougaonog preseka u duzini od 1,5-2 cm. Nezgodno je sto nema bas puno mesta na konusu za neko ozbiljnije spajanje.

Kako si resio paljenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Brasov, Romania
  • Motocikl: MZ ETZ250

Boban my friend, it's awesome! Where do you present it when finished? I would come to see it and hear it and touch it :takoje:

 

Boban thank you for the great hospitality and all what you showed us  :sampion:

Weather was beautiful this weekend, just good for long ride and meetings

 

Cannot hear in the movie how loud it goes without silencers, pain for the ears, lot of pain, but what a music :-)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Posle ranijih paljenja i trazenja odredjene smese da nastelujem motor doslo je do razlokavanja stare spojke izmedju radilica.

Dugo sam razmisljao od cega bi odgovarao spoj.

I ili nadjem muski nut ili zenski nikako da sparim dobar spoj

Nadjoh kod drugara srce od kamionske lamele i to je bila solucija da se napravi spoj

Ali iskoci reduktor 4x4 od golfa 5 i kad rasturim ima sta da vidim ima tu nesto za mene.

IMG-4a7a272944c436e375efc09ae7485bad-V.jpg

20201216_134339.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Coveku ugradim drugi a ja rasturim puknuti i izvucem ono sto mi treba

Danas moj strugar Cika Pera polako sve prilagodi stari konusi i novi nutevi pa ja na licu mesta prvo zenski na levoj dekli pa desni sa kliznim konusum sve spojeno i pecnuto.

Moram jos da ubacim malo plastelina u spoj i da vidim da li jos moze da se spoj razvuce i da nutevi udju dublje.

Ili da nosim kod varioca da sve sa argonom zavari ponovo probam  i da odnesem da se sve zajedno okali i montaza.

Nadam se da ce ovaj put valjati.

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ima na YT dosta zanimljivih klipova od Allen Millyard-a, čovek je majstor za ovakve prerade, dodavanje cilindara, spajanje dve mašine, možda nađeš neke korisne informacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Jawa je jedino radila slicnu konstrukciju sa dva polumeseca izmedju radilica  

Svi ostali se sklapaju iz dve dekle gornja i donja A ne leva i desna

Tako je i Allenu bilo lakse davih nize do nekih neverovotnih dimenzija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Danas se malo radio 

Prvo sam proverio zazor spojnice i pomerio je za par milimetara da zubi dublje ulaze.

Sve povareno i na vruce stavljeno na radilice .

Skratio izlaznu osovinu za 60mm i konacno stavio lancanik .

Posto osovina od ETZ je pravljena za petobrzinski menjac koristio sam osovinu od 175ccm cetvorobrzinskog menjaca jer ona ima duze nutove .

Kad su blokovi legli jedan na drugi onda sam stavio osovinu i ubacio  lezaj u desnu deklu i stavio lancanik koji ima veci korak za lanac jer na suzukijevom tocku je taj korak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Podesio sam klipove za 180 stepeni jedan naspram dgugog i onda napravio nosac za senzor levog cilindra.

Posle malo zezanja nastelovao predpaljenje na 2.5 stepena naravno na oba cilindra.

Dodao sam jedan dodatni nosac za plocu za senzor predpostavlja da ce se pojaviti neke vibracije pa da stabilizujem zazor na senzoru.

Jer sa promenom zazora dolazi do promena ugla predpaljenja mozda ce trebati jos neki videcemo kad upali.

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja