Jump to content

Moto Zajednica

2x250=500ccm ili 44ks

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

U planu mi je da jos jednom odem do varioca da jos dodam deo na bloku da zatvorim rupu za izlaz lanca a na njemu bi trebao da bude jos jedan spoj medju blokovima Neznam da li se vidi na slikama ali ima jos jedna veza izmedju blokova na dnu mesta za alternator

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

'Ајд' мало да правимо заврзламу... :moto3:

 

Кад се већ све то ради, сматрам да би пројекат морао да добије анласер. :zvizduk: Навијачи за предлог нека се јаве.

 

ПС

Бобане, извини! :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

'Ајд' мало да правимо заврзламу... :moto3:

 

Кад се већ све то ради, сматрам да би пројекат морао да добије анласер. :zvizduk: Навијачи за предлог нека се јаве.

 

ПС

Бобане, извини! :lol:

za takvu zverku, nebi me mrzelo da kick-startujem :takoje::moto3:

e da mi je sad moja stara RD250, fali mi pokenad to skakanje po motoru :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Jos samo krila da dobije.. :)

 

MZ je dobio krila još davne 1981 godine. Avion kojeg su terala dva MZ agregata ze zvao " Dowa 81 . Evo kako je izgledao :

 

bild012.jpg

 

dowa81selfmadeeastgerman.jpg

 

images.jpg

 

719728.jpg

 

images-1.jpg

 

A imao je i točkove od MZ-a :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Pa ja sam u pocetnom razmisljanju imao anlaser ali sad samo zelim da upali i da padne probna voznja a mozda ako sve bude radilo makar 8o% ja cu biti zadovoljan jer za tih 20% ce trebati onoliko vremena kao za 80% da bi to bilo 100%.

Kad smo bili u Jasenovu Rumuni su donosili istorijat MZ i bio je TS sa anlaserom nalazio se ispod izduvne grane i radi ili

Starter i dinama od neke Prime pa sve to na radilici direktno mislim da je neko pokusavao da resi na MZu1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Moram da vam kazem svima da mi je izuzetno drago sto smo opet na istom mestu da je MZ Svet oziveo i da imamo zajednicku temu za diskusiju 1zdravo.gif1zdravo.gif1zdravo.gif

Suta porucujem klipnjacu lezajeve i semerige i klip f 70 moram odma na drugu specijau zbog prvog cilindra koji je vec na f 70 da bi stepeni kompresija bili isti da ne bi postojala razlika u snazi cilindara da i ovako krhku spojku ne polomi ( razbije).

0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Valjda ces se odluciti na kvalitetniju varijantu klipova ! Originalne ili bar nesto jeftinije Masdjarske a ne nikako indijske !!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Moram da vam kazem svima da mi je izuzetno drago sto smo opet na istom mestu da je MZ Svet oziveo i da imamo zajednicku temu za diskusiju 1zdravo.gif1zdravo.gif1zdravo.gif

Suta porucujem klipnjacu lezajeve i semerige i klip f 70 moram odma na drugu specijau zbog prvog cilindra koji je vec na f 70 da bi stepeni kompresija bili isti da ne bi postojala razlika u snazi cilindara da i ovako krhku spojku ne polomi ( razbije).

0takoje.gif

 

Lepo zapažanje ! Ali da nisi napravio tako interesantnu temu koju većina ima u podsvesti ali se nikada nebi upustila u takvu akciju. To ti je kao da neko kara Angelinu a svi ostali gledaju kroz kljućaonicu...1nanana.gif

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Bobane vodi ti i troškovnik, značiće nam na kraju koliko je izašla cela akcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића
To ti je kao da neko kara Angelinu a svi ostali gledaju kroz kljućaonicu...

А не не!!!

 

Ми активно учествујемо! Стално добацујемо "удри је овако, 'ајд' сад уради јој ово или оно...", тако да је тема крајње интерактивна. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Stigla klipnjaca lezajevi i semerinzi .Odustaao sam od kupovine novog klipa , imao sam originalni Nemacki klip f 70 koji je radio uz konsultacije sa ljudima u MR radionici mogu da izbuse cilindar prema njemu i uz jednu dobru razradu sa malo vecim procentom mesavine dok nelegne bice OK.

A sto se tice troskova bice podvucena crta .

Moram da napomenem da ljudi koji mi pomazu da ostvarim prvobitnu zamisao mi mnogo izlaze u susret i kad treba da naplate stvarno minimalno mi naplate i svi se interesuju kad je PALJENJE.

A ja sam morao da obecam da cu doci da vide kako je sve ispalo0takoje.gif

Nadam se da cu ove nedelje odneti radilice da se prepakuju polutke pa dalje u nove radne pobede1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Gledam ovu deklu kako je ispala i moram da kazem da ja nisam zadovoljan sve se mislim da je isecem i da napravim radijus od menjaca ili da sacekam da vidim kako ce da izgleda sa cilindrima pa tek onda da vidim sta ce da prevagne seci ili neseci pitanje ce biti0stabre.gif

post-15484-0-78885600-1417640379_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Па лепше је са радијусом. Причали смо о томе. Зачудих се кад сам видео да ћеш да радиш "равно", ал' рекох ајд да се не мешам, ипак знаш много више од мене. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ajde da sacekam cilindar sa busenja mozda bude sutra ako stigne sutra, onda nesto pricam sa drugarom da u nedelju odnesemo sve kod njegovog kuma ima bansek za metal da osisamo cilindre pa cemo videti1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Danas ponovo gledam ove dekle i vidim ono sto nisam video u jednom trenutku da je sad sredina motora nalazi izmedju dva motora sto sam i znao ali nisam video da mi kacenje bas treba na tom delu tako da moram da prilagodim ostatak dekle koja je ostala kao visak sutra dokumentujem slikama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja