Jump to content

Moto Zajednica

2x250=500ccm ili 44ks

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

kako ce ti biuti upareni cilindri,to jest klipovi,na 180 stepeni predpostavljam ili idu u paru...

i sto bi tu lego jedan ali vredan karb....ne 2,vec jedan,sa naravno duplom usisnom granom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Ja cu se potruditi da npravim spojnicu izmedju radilica pa cemo probati sve su opcije u igri1zdravo.gif

 

2 Karba obavezno, jer razlicito stelovanje ce traziti 2 cilindra na 2t motoru, secem ruku za to. Kod 4t je to mnogo laksa igra.

 

Nece imati isto stelovanje na 2 karburatora sigurno, moze biti razlika u svemu. Zato je bolje 2, pa da se svaki posebno dosteluje za cilindar.

 

Nego, nisam te pitao, da li si mozda razmisljao o nekom ozbilnijem izduvu da nabavis ? Ili mozda znas nekoga ko je pravio nekada neke trkacke izduve za MZ-a ? Pa da metnes dve prave rezone :) :)

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Evo ja i danas bio vredan varilac Gile ponovo zavario prsten na drugu deklu i na grubo odbrusio varove.

A strugar Pera obradio na duzim delovima radilice na mestima gde trci iglicasti lezaj napravio konuse od 3 stepena i narezao lozu M16x1,5 da se sve moze stegnuti i dve remenice sa istim konusima.

Sad je je ostalo na meni da napravim trnove kojim ce se spojiti remenice pa ponovo kod njega da doradi na strugu.

Ima mnogo detalja o kojima se mora dobro razmisliti pa kad sve zavrsi na nitriranje da se malo poboljsa cvrstoca a pre svega mesta vara normalizuju da ne bi bila krta.

Nastavice se...1zdravo.gif

post-15484-0-05573800-1416686587_thumb.jpg

post-15484-0-11958400-1416686589_thumb.jpg

post-15484-0-98091500-1416686591_thumb.jpg

post-15484-0-60811700-1416686595_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Danas napravio zenski deo spojnice a sutra ponovo kod strugara da je obradi moram da mu kazem da mi trebaju dve osovine duzine 3500 mm f 30 ijednu malo Kracu f20 i na kraju f17 da bi poravnao dekle da bi osovine radilice i izlazne osovine bile u centru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Danas napravio zenski deo spojnice a sutra ponovo kod strugara da je obradi moram da mu kazem da mi trebaju dve osovine duzine 3500 mm f 30 ijednu malo Kracu f20 i na kraju f17 da bi poravnao dekle da bi osovine radilice i izlazne osovine bile u centru

 

Izvini,ali za sta ti trebaju dvije osovine od po 3500mm=3.5m. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

U 3500 mm ima jedna nula vise jebiga kad pises sa mobilnog pa tastatura pise sta hoce 1neznam.gif.

Napisao sam osovina treba da bi se svi lezajevi radilice doveli u osu da bi lezajevi bili u centru da jedna radilica ne baca u odnosu na drugu1zdravo.gif

Sto se tice dimenzija blokovi sa bocnim deklama su 55cm dok cilindri u najsirem delu su 46cm naspram standardnog koji je 35cm nije tako ni strasno.

Moglo bi se smanjiti jos za 5cm ali se gube rebra za hladjenje sto mislim da je jedan od prepoznatljivih osobina MZ onda bi se morao napraviti da bude vodenjara0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Potražiću još, za sad sam samo ovo našao. Kolko vidim, kvačilo je ojačano i prebačeno na osovinu menjača. Evo ima ovde : http://www.ets250.com/?page_id=511

 

A evo ti i Google prevod tog teksta :

 

Његов стекао са МЗ Рацинг машине искустава и увиде које је сада пребачен је изградњу МЗ ЕС са два мотором на распону од половних машина. Међутим, она није намењена да произведе Хеусцхкел-МЗ серија., И наш концепција машине треба такође не подстичу размножавање, то је само да би се упознали са изузетним израде и очигледно веома захтјевне ДИИ. Цилиндар од Тропхи модела, кућиште ТС 250 и бројних сопствену производњу делова чине основу за два бензински мотор. У ТС стамбеног проврт од пречника 125 је стављен у хоризонталној равни радилице, што омогућава да се смањује од обе стране нових кућа и причвршћен за избушене оригиналном случају. Користећи модификовани серија парт нумберс компримовани радилице је запечаћен у средини. Овај уски део кућишта је - монтиран на радилице - смањио у кућиште. Лигхт машина бочних изданака још цилиндричне котрљајуће лежајеве на радилице, док је на страни преносног, прстен жлеб лежаја је нашао примену 6009.

 

Оригинални отвор за врат цилиндра је запечаћен са пуниоцима. ГЛОДАЊЕМ цео горњи стамбени део у равни првобитне површине Зилиндерауфнахме- предвиђена авион површина, са којима 30 мм дебљине плоча је уврнут за садашње снимање цилиндра. У основу и доњим улаза на канала трансфера су укључени. Нове улошци центрифугална бити обмотана фолијом са 0,24 мм, оверсизе. Њих двојица БВФ карбуратор од ТС 250 (улаз пречника 30 мм) седи на прерађен унос. Од радилица носи Спур Геар пар, су моменти на великодушно величине Елфсцхеибен- уље-купку квачило.Корпа се монтира са две игле кавеза на вратилу квачила (25 мм Диа.);вратило заузврат је заснован на погонском страни са два прстенастим жљебом лежајеви 6005 у измењеној стамбеног усед.Тхе Идлер зупчаника првом и четвртом брзину су ускладиштене на игле кавезима. Погонска осовина и 3-спеед геар су ојачани или променио. Схифтер и преносних односа појединих зупчаника једни другима нису претрпео никакве измене.

 

Мотор има омјер компресије од 9 и могу се возити са ВК 88. При брзини од 100 км / х до 100 км мање од 5 л / потрошену. Посебно кроз бољу наводњавање, потрошња ће бити још нижа. Остали подаци Мотор: Х / Б = 65 мм / 58 мм; Запремина 344 цм3.Максимална снага се доставља 5000 об / мин у опсегу брзине. Тајминг: Е = 140 °, Т = 110 °, А = 160 °. У поређењу са величином рада на мотору шасија-сиде промене појављују минимална: оба крила складишти у новоизграђених црвена месинга утичнице, ојачана оквир у области управљање главе, конвертује у ТС-вхеел дриве верзији. Према изјавама Тхомасл Хеусцхкел може пуно љуљашка машина врло лако и безбедна вожња -. Чак иу брзим кривинама "

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Spojnica ide na konuse radilice sve se steze sa f16mm navrtkom i svaka spojka sa svojom deklom se na kraju spoje u jednu celinu.

Dekle sam poravnao na mestu oduska menjaca lakze je izvesti a i levi dekl nije ostecem pa ako sve propadne ( pomeri se smesta ) moze da se iskoristi za ceo motor1zdravo.gif

post-15484-0-46731100-1417032419_thumb.jpg

post-15484-0-35237300-1417032421_thumb.jpg

post-15484-0-25496100-1417032423_thumb.jpg

post-15484-0-36719600-1417032425_thumb.jpg

post-15484-0-17711100-1417032427_thumb.jpg

post-15484-0-59692900-1417032429_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ovako bi sve trebalo da izgleda sa sirinom od 55cm a u glavama 46cm da se ne ponavljm.

Dogovorio sam sa jednim majstorom u St Pazovi ima bansek za metal pa kad sve pridje kraju da sasecemo rebra da bi bila ravna na oba cilindra sa min razlikom0takoje.gif

post-15484-0-46022900-1417033063_thumb.jpg

post-15484-0-93296700-1417033065_thumb.jpg

post-15484-0-92094900-1417033067_thumb.jpg

post-15484-0-98152900-1417033069_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Sada će da padne šišanje rebara...kod čika brice. 1aha.gif Svako veće jedva čekam da otvorim temu i vidim, ima li nešto novo, dokle si stigao .1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Pravo da ti kazem sad moram neki auto zavrsiti a moram da nadjem i nekog drugog majstora da mi prepakuje radilice ja probao na mojoj presi od 25 tona sva se krivi a radilica ni da makne .Moram opet reci po ko zna koji put VOLIM MZ ZATO STO JE PRAVLJEM U KVALITETU STO DANAS VISE NEMA1care.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Bice pravi brezon od okaljenog ok materijala ali mozda da sacekam sa njim da vidim mozda ce biti potrebe za jos jednom vezom sa ramom pa onda da ga zamenim sa pravim materijalom mada i 12mm navojna sipka nije tako slaba

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja