Jump to content

Moto Zajednica

2x250=500ccm ili 44ks

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Moram da odem do nekih strugara i glodaca da vidim sta ljudi mogu da naprave .

Nesto mi se mota po glavi od raznih flansni do nekih nutova izmedju radilica ,Moram ih pitati da li mogu to da urade na kaljenim delovima ili mora da se otpuste pa se obrade pa ponovo okale

Moja je zamisao da motor nebude preglomazan sa nekim prelaznim plocama vec da izgleda kao da je fabrika uradila neku malu seriju1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Posto svi koji su napravili MZ 500 kriju detalje ko zmija noge .

Ja cu se potruditi da otkrijem sve detalje moga rada evo za pocetak dinstancer izmdju dekli zbog razlike u odlivku dekle

A ujedno da bi znao tacnu meru sastava radilice .

Od sutra cu biti redovan posetilac Argonskor Varioca pa cemo zajedno videti sta ce ispasti1zdravo.gif

Opet sam zaboravio da smanjim slike izvinjavam se necu vise

post-15484-0-49893100-1415391948_thumb.jpg

post-15484-0-86088800-1415391951_thumb.jpg

post-15484-0-87987500-1415391954_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Juce zavaren distanc (malo bilo problema iako su dekle od istog proizvodjaca ocigledno da legura Al nije ista pa var nije bas naidealniji sa jedne strane se dobro vari a sa druge kuva) ali sta je tu je idemo dalje1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Imaš na desnoj srednjoj dekli oznaku ( otprilike tu negde iznad lančanika ) . Znam da je pisalo " Kokila 1 il Kokila 4 " i još nešto, možda upariti po oznakama ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Možda može da bude korisno ako pišeš pored "uradio sam" i ono što nameravaš da uradiš kao npr. "uradiću sledeće".

Tako bi mogli da pomognemo makar mišljenjem, savetom dok ovako od nas nemaš vajde, samo gledamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Imaš na desnoj srednjoj dekli oznaku ( otprilike tu negde iznad lančanika ) . Znam da je pisalo " Kokila 1 il Kokila 4 " i jošđ nešto, možda upariti po oznakama ?

Kokila je naziv u mašinstvu za metalni kalup za visestruko livenje. Nema veze sa legurom koja korištena u datom momentu za izlivanje.

 

Upisan je broj kokile kako bi se znalo koja kokila treba da se mjenja u slucaju da se pojave greske prilikom pregleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Istankov@ - znam ja šta je kokila i čermu služi, ali kao što sam gore napisao - pored oznake kokile piše još " nešto " - možda oznaka legure koja je izlivana.

S'obzirom na ovo : " Juce zavaren distanc (malo bilo problema iako su dekle od istog proizvodjaca ocigledno da legura Al nije ista pa var nije bas naidealniji sa jedne strane se dobro vari a sa druge kuva) ali sta je tu je idemo dalje " , ja bolji savet nisam mogao dati. Ti ako imaš bolji - napiši !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Истанков, офујеш!

 

Да ти помогнем, можда не знаш, али обојица којима си се у свом офу обратио су људи врло стручни по том питању. Не узми ми за зло. Било је из добре намере.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Juce zavaren distanc (malo bilo problema iako su dekle od istog proizvodjaca ocigledno da legura Al nije ista pa var nije bas naidealniji sa jedne strane se dobro vari a sa druge kuva) ali sta je tu je idemo dalje1zdravo.gif

 

Ako i dalje bude to predstavljalo problem, na poslu kod mene imam inspektora za varenje. Mogu da se raspitam kod njega sta bi mogao biti uzrok. Iako mi nema logike da su 2 razlicite legure.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Svojevremeno se pričalo - zbog problema sa trećom brzinom kod prvih modela ETZ-a 250 ( bez diska )- da je uzrok bio u loše izlivenim blokovima jer su u to vreme u livnici gde su liveni blokovi radili zatvorenici. Možda je i to uzrok ovome. Možda uzeti blokove bar od istog godišta motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne znam kod nas kako se to zove, ali PMI positive material identification može da isključi o kakvom materijalu se radi. Svodi se na to da neko prisloni taj aparatic koji izgledom podseća na radar pištolj na materijal i na ekranu izadje materijal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ma sve je ok 0takoje.gif

Na svakoj dekli ili odlivku posto se radi o PRAVOM MOTORU I PROIZVODJACU MZ motocikala pise koliki je procenat silicijuma u aluminijumu i to Si 9 ili Si 7 naspram toga se koristi i odredjena alektroda za varenje .

Mozda su malo stedeli na silicijumu.

A sto se tice sledece faze je da cekam da mi stigne jos jedna radilica pa da odnesem kod Glodaca da se dogovorim sta da mi napravi .

Nasao sam unutrasnji nut od jednog srca od lamele od VW 1.9 tdi motora koji cu da iskoristim da mi na ravnom delu gde trci iglicasti lezaj koji nosi unutrasnji zupcanik u korpi kvacila nareze nuteve i to ce biti jedan sastav a sa druge da iskoristim konus alternatora.

Zamislio sam da na tom delu za spajanje bude jedan prsten koji ce biti zasecen i na njemu ce da bude senzor za Rumunsko paljenje da nebi bilo gresaka u pred paljenju levog cilindra a desni ce da ima svoj senzor .

Evo malo unapred moja razmisljanja ako neko ima neku bolju ideju dok nsam poceo da palim Brusilicu neka kaze1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Evo jedan predlog. Jer sam ranije dosta pratio sklapanje bicilindara, ali na skuterima.

 

Evo ti par stvari koje mozes da pogledas.

 

Ukucaj na Google "minarelli bicilindrico" ili "piaggio bicilindrico".

Mozes i "Gilera Runner 180 bicilindrico".

 

Videces razne nacine i resenja koja ti mogu pomoci, iako su blokovi od skutera, tj prenos od skutera, sto u mnogome olaksava spajanje. Ali moze ti dobro doci. I imas raznih foruma gde sve pise detaljno.

 

Pisi ako sam bio od pomoci.

 

Srecno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ma lako je njima oni imaju mesta izmedju cilindara da zasrafe ceo sklop u mom slucaju nema mesta za zasrafljivanje jedino da se napravi neki prozor koji ce se posle vratiti na mesto0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Stigli neophodni delovi za nastavak

Sutra idem kod strugara da vidim sta se moze uraditi1zdravo.gif

Hvala nasem drugaru Sumiju sto mi je ustupio svoje delove za nastavak naseg projekta0takoje.gif PAMTI PA VRATI

post-15484-0-62915200-1416329113_thumb.jpg

post-15484-0-88051000-1416329114_thumb.jpg

post-15484-0-17954400-1416329117_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Danas bio u jednoj radionici ovde kod mene i traze da naprave nutove na radilici i adapter sa konusom ni manje ni vise nego 300eur

Kazu ljudi zbog izuzetne cvrstoce i povrsinske cementacije da je veoma tesko ukopati nutove u radilicu .

Iskreno ja znam da ce da me kosta ova ekskurzija ali malo mi je mnogo.

Posle njih otisao sam do mog dugogodisnjeg strugara koji ce sutra da pokusa da napravi konus na ravnom delu gde trci iglicasti lezaj mada i on kaze da je mnogo tvrdo. Videcemo sutra da li je samo povrsinski ili celom dubinom.

Neznam samo da li konus alternatora moze da izdrzi 20 konja 0stabre.gif moracemo da probamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Jednom prilikom mi je zatrebala intervencija strugara na cementiranom delu. Niko nije hteo da prihvati da radi da ne bi istupili nozeve, svi su mi rekli da nadjem nekog ko ima kao neko tocilo za obradu (ne bukvalno ali od tog materijala). Na kraju odustao od igranke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Dok cekam strugare da urade spojku ja sam pripremio blokove i ponovo moram kod varioca da mi sve lepo povari

Fale neke ivice pa cemo dodati od ostatka bloka koji je sada visak

Kad bude usao u zavrsnu fazu onda ce se iseci i bocna dekla da sve lepo zatvori da se nevide varovi1zdravo.gif

post-15484-0-01196100-1416584556_thumb.jpg

post-15484-0-16556900-1416584558_thumb.jpg

post-15484-0-43646100-1416584561_thumb.jpg

post-15484-0-41101300-1416584563_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja