Jump to content

Moto Zajednica

2x250=500ccm ili 44ks

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Mislio sam da sa dve konusne ploce spojim radilicu ali mi bi bio cilj da motor nebude mnogo sirok sa dodavanjem dela izmedju dekli sirina se penje na 53cm a ja bi voleo da bude malo uzi.

Jos jedna stvar koja mi se nesvidja da kad se sve namontira na ram mora da se prosiri zadnja viljuska da bi imao pravac za lanac .

Ako budem morao da dodajem plocu izmedju mozda je prava stvar da se konacno resi anlaser1zdravo.gif

Izvinjavam se za rezoluciju bice manje slike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Konacno prava tema. 0takoje.gif

 

Da coveku ne bude zao da dresi kesu za ovako nesto...Vredi svaku paru definitivno..

 

Nick 100% opravdan 1care.gif

 

boban(guga) svaka cast za poduhvat 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ja sam davno nesto razmislljao na ovu temu.....i nista nije problem resiti osim menjaca...

 

Koje si resenje ti odabrao za menjac,jel da obe masine idu preko jednog menjaca ili neko drugo resenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Nisam od onih koji lako unistavaju stvari vec cenim svaciji trud i rad i moram priznati da mi je zao da nesto isecem i da vise nebude onako kao sto ga je fabrika napravila .

A moram triput da izmerim pre nego pocnem da secem

Ako neko ima nekih starih blokova ili neka prolupala radilica sto mu netrebaju ili nije sentimetalno vezan za njih neka kaze sigurno ce mi trebati delova neka kaze koliko trazi za njih pa cemo se dogovoriti 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Bravo za smelost, interesantno. :takoje:

 

Kako razmišljaš da rešiš paljenje, ima li mesta za par dodatnih platina? Može da bude problematično i hladjenje cilindara jer bi neminovno morao ra skratiš rebra da bi cilindri prišli jedan drugom? Razmisli da li ima šanse da se postave u V, zakretanjem blokova.

 

Mnogo nepoznatih, a ne može se sve odraditi "na papiru", unapred.

 

Svakako pratim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Izgleda da tvoja ideja nije pretjerano nova

 

2012%5C08%5C30%5Cbikepics-2449326-full.jpg

 

DSC00710.jpg

 

DSC00711.jpg

 

 

 

 

Što ima dva velika plusa, prvo 100% je ostvariva, drugo imaćeš dosta provjerenih rešenja da ispitaš koje ti se najviše sviđa.

 

E sad, budući da je ovo već više puta uspješno izvedeno, hmmmmmm, gubi se onaj šmek koji ima potpuno novi projekat, onaj put u nepoznato. Tako da mi na pamet pada potpun nova i orginalna ideja, montiraš jednu mašinu na fabričku poziciju, znači lanac ide po fabričkom pravcu sa te mašine, a dodaš na nju sa svake strane po još jednu mašinu, tako da dobiješ MZ Triple 750 :moto3:

 

Sklopi mu neki vaki ram, fabrički je slab i za jedan cilindar, samo mu upasuješ MZ rezervoar

 

triple-1.jpg

 

U slučaju da insistiraš na fabričkom ramu, onda je obavezan jedan "warning sticker" za sve one koji ne znaju na šta sjedaju :D

 

kissyourassgoodbye.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Naravno da ideja nije nova ali nigde nije navedeno da jeste niti da je to cilj. ;)

 

Fabrika je pravila ovaj model u jako maloj seriji i danas se nalaze mahom po muzejima ili kod značajnijih kolekcionara. Bio je predstavljen kao "projekat" i "novitet". Kod nas se nije prodavao i nije mi poznato da ga je neko imao ili do sada pravio. U svakom slučaju nemamo iskustva ni u izradi ni u vožnji pa smo morali da se zadovoljimo testovima stranih časopisa kojih je bilo dosta i u "ono vreme" dok smo mi ovde čekali da se pojavi u prodaji.

 

I nije se pojavio. :(

 

Stavljam slike iz Muzeja istočnoevropskih motora iz Berlina. Velike su i neću da ih smanjujem za slučaj da su potrebni neki detalji kod izrade. Eksponati muzeja su ustvari privatna kolekcija pojedinca čiji identitet nisu želeli da otkriju. Motori lepo izgledaju ali u većini slučajeva ispod njih su fleke od ulja tako da sam zaključio da se ne održavaju uopšte nego su eto, baš eksponati.

 

Ovaj model posetioci posmatraju sa velikom pažnjom. Možda je komplikovano izvesti a možda i nije ali rezultat u performansama od 500ccm sa 2T svakako nije za potcenjivanje. Uz to, kopka i znatiželja šta je to "duplo" od MZ-a i kako se ponaša u odnosu na ono što svi znamo.

post-1452-0-97529600-1415013080_thumb.jpg

post-1452-0-88397700-1415013139_thumb.jpg

post-1452-0-27498700-1415013644_thumb.jpg

post-1452-0-74614800-1415013788_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kolko vidim po ovim slikama iz muzeja, koristi se menjač i kvačilo samo od ove prve ( leve ) mašine .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Video materijal koji je prezentovan na youtube u vezi prepravki na 500ccm, nisu ostavile neki utisak o perfomansama. Najvažnije bi bilo kada bi neko imao informacije kako da se reši spajanje radilica,pogonske osovine i prenose snage preko menjaća.Ja sam tražio po netu ali nisam naišao ni na jednu skicu ili informaciju..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Малко сам "пробрљао" по теми код побратима нам наших и мислим да ћеш имати мнооого добар извор свакојаких информација и слика, технички гледано.

 

НАПРЕД БОБАНЕЕЕ!!! :jee1:

 

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja